Autor Wątek: LINE 6 USERS - Porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 307156 razy)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Misie kochane, a powiedzcie mi, jak filtrujecie to badziewie presetowe, które jest w sieci?

Nie mogę się przemóc, żeby to przerzucać i sprawdzać, nie do końca jestem cyfrofilem - po prostu chciałbym pewniaki, podzielone na kategorie, z których na przykład jasno wynikałoby, że dany preset jest zrobiony na bazie modelu PRE i do grania na końcówie i paczce gitarowej, no.

Przypadkowe odpalanie presetów, które ktoś zrobił pod swoje słuchawki i swój mix, na końcówce i paczce gitarowej jest mega zniechęcające...

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424

Offline Kacper

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 23
Siema! Kupował ktoś z was/grał na bass packu? Jak sie maja nowe wzmacniacze basowe do tego co można było ukręcić na starych/gitarowych? Szukałem czegos na jutubach/jakiś informacji w internecie i jest zupełnie głucho na temat bass packa.wszyscy tylko nad piwejami pisiontjedenpisiont fapujo.

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Jestem urodziny w ubiegłym wieku. Więc może ktoś mi wytłumaczyć jak emerytowi jak przejść proces zakupu? Nie mam karty kredytowej itp. Ale i tak nie wiem co gdzie wpisywać :/

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
paczka jest PRZE-ZA-JE-BISTA ! :) Tego właśnie mi brakowało. Przeleciałem nowości tylko ogólnie, skupiłem sie na razie na kręceniu Peaveya 5150 oraz modyfikacji pod siebie presetów na tym wzmaku, które ściągnąłem z netu. Cuuuda, panie. Po prostu cuda  :) Opłacało się wydać te dwie stówki.

No to cieszę się Twoim szczęściem. Wyłącznie, bo ja nie wiem, co Was tak cieszy :D

Jeśli chodzi o sytuację POD -> końcówka -> kolumna gitarowa - to nadal jest tak sobie. Ba, symulacja Mesy nadal jest przyjemniejsza w odbiorze, niż ten nowy 5150. No do dupy to brzmi, tak, srak, direct, stack power amp, z wyłączoną symulacją paczki, z testowo włączoną. Ni chuja. Da się oczywiście grać, ale w porównaniu z Kemperem czy choćby JamUp - nadal bieda. No i znów - dlaczego rzeczy z JamUp czy zwyczajne, niewychuchane profile na Kemperze brzmią od ręki, a tu trzeba kręcić, nęcić, do zmęczenia uszu, zanim coś fajnego się usłyszy?

Zomballo

  • Gość
paczka jest PRZE-ZA-JE-BISTA ! :) Tego właśnie mi brakowało. Przeleciałem nowości tylko ogólnie, skupiłem sie na razie na kręceniu Peaveya 5150 oraz modyfikacji pod siebie presetów na tym wzmaku, które ściągnąłem z netu. Cuuuda, panie. Po prostu cuda  :) Opłacało się wydać te dwie stówki.

No to cieszę się Twoim szczęściem. Wyłącznie, bo ja nie wiem, co Was tak cieszy :D

Jeśli chodzi o sytuację POD -> końcówka -> kolumna gitarowa - to nadal jest tak sobie. Ba, symulacja Mesy nadal jest przyjemniejsza w odbiorze, niż ten nowy 5150. No do dupy to brzmi, tak, srak, direct, stack power amp, z wyłączoną symulacją paczki, z testowo włączoną. Ni chuja. Da się oczywiście grać, ale w porównaniu z Kemperem czy choćby JamUp - nadal bieda. No i znów - dlaczego rzeczy z JamUp czy zwyczajne, niewychuchane profile na Kemperze brzmią od ręki, a tu trzeba kręcić, nęcić, do zmęczenia uszu, zanim coś fajnego się usłyszy?

Proste! To nie jest diwajs do gitarowych gratów. Na kompie, aktywnej kolumnie czy nawet 8-10 calowej pierdziawce to gada. Zauważ, że w pierwszych firmware nie było możliwości wyłączenia symulacji pak. Potem (wymuszeni przez użytkowników) od bidy zrobili ale działa to gorzej niż z zapiętą paczką. Nie piszę, że sie nie da bo sam grałem na tym z gitarową końcówką i paką. Nie mniej jednak brzmi to kwadratowo i twardo. Na każdej końcówce inaczej. Niby dodali jeszcze jeden EQ ale tylko po to, by go wyłączyć. Niemożliwością jest ustawić go w dowolnym miejscu w łańcuchu (ja się pytam PO KI CHUJ?). Podobno Zoom G3 gada lepiej a jest połowę tańszy. Może tędy droga? ;P

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
paczka jest PRZE-ZA-JE-BISTA ! :) Tego właśnie mi brakowało. Przeleciałem nowości tylko ogólnie, skupiłem sie na razie na kręceniu Peaveya 5150 oraz modyfikacji pod siebie presetów na tym wzmaku, które ściągnąłem z netu. Cuuuda, panie. Po prostu cuda  :) Opłacało się wydać te dwie stówki.

No to cieszę się Twoim szczęściem. Wyłącznie, bo ja nie wiem, co Was tak cieszy :D

Jeśli chodzi o sytuację POD -> końcówka -> kolumna gitarowa - to nadal jest tak sobie. Ba, symulacja Mesy nadal jest przyjemniejsza w odbiorze, niż ten nowy 5150. No do dupy to brzmi, tak, srak, direct, stack power amp, z wyłączoną symulacją paczki, z testowo włączoną. Ni chuja. Da się oczywiście grać, ale w porównaniu z Kemperem czy choćby JamUp - nadal bieda. No i znów - dlaczego rzeczy z JamUp czy zwyczajne, niewychuchane profile na Kemperze brzmią od ręki, a tu trzeba kręcić, nęcić, do zmęczenia uszu, zanim coś fajnego się usłyszy?

Proste! To nie jest diwajs do gitarowych gratów. Na kompie, aktywnej kolumnie czy nawet 8-10 calowej pierdziawce to gada. Zauważ, że w pierwszych firmware nie było możliwości wyłączenia symulacji pak. Potem (wymuszeni przez użytkowników) od bidy zrobili ale działa to gorzej niż z zapiętą paczką. Nie piszę, że sie nie da bo sam grałem na tym z gitarową końcówką i paką. Nie mniej jednak brzmi to kwadratowo i twardo. Na każdej końcówce inaczej. Niby dodali jeszcze jeden EQ ale tylko po to, by go wyłączyć. Niemożliwością jest ustawić go w dowolnym miejscu w łańcuchu (ja się pytam PO KI CHUJ?). Podobno Zoom G3 gada lepiej a jest połowę tańszy. Może tędy droga? ;P
Sprzeciw!
Spoiler
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Zomballo

  • Gość
paczka jest PRZE-ZA-JE-BISTA ! :) Tego właśnie mi brakowało. Przeleciałem nowości tylko ogólnie, skupiłem sie na razie na kręceniu Peaveya 5150 oraz modyfikacji pod siebie presetów na tym wzmaku, które ściągnąłem z netu. Cuuuda, panie. Po prostu cuda  :) Opłacało się wydać te dwie stówki.

No to cieszę się Twoim szczęściem. Wyłącznie, bo ja nie wiem, co Was tak cieszy :D

Jeśli chodzi o sytuację POD -> końcówka -> kolumna gitarowa - to nadal jest tak sobie. Ba, symulacja Mesy nadal jest przyjemniejsza w odbiorze, niż ten nowy 5150. No do dupy to brzmi, tak, srak, direct, stack power amp, z wyłączoną symulacją paczki, z testowo włączoną. Ni chuja. Da się oczywiście grać, ale w porównaniu z Kemperem czy choćby JamUp - nadal bieda. No i znów - dlaczego rzeczy z JamUp czy zwyczajne, niewychuchane profile na Kemperze brzmią od ręki, a tu trzeba kręcić, nęcić, do zmęczenia uszu, zanim coś fajnego się usłyszy?

Proste! To nie jest diwajs do gitarowych gratów. Na kompie, aktywnej kolumnie czy nawet 8-10 calowej pierdziawce to gada. Zauważ, że w pierwszych firmware nie było możliwości wyłączenia symulacji pak. Potem (wymuszeni przez użytkowników) od bidy zrobili ale działa to gorzej niż z zapiętą paczką. Nie piszę, że sie nie da bo sam grałem na tym z gitarową końcówką i paką. Nie mniej jednak brzmi to kwadratowo i twardo. Na każdej końcówce inaczej. Niby dodali jeszcze jeden EQ ale tylko po to, by go wyłączyć. Niemożliwością jest ustawić go w dowolnym miejscu w łańcuchu (ja się pytam PO KI CHUJ?). Podobno Zoom G3 gada lepiej a jest połowę tańszy. Może tędy droga? ;P
Sprzeciw!
Spoiler
Ale HD?

Offline Guziel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 138
  • Du Doppelgänger, du bleicher Geselle!
@Zomballo grałeś na moim? Bo nie pamiętam czy już wizytowałeś.
HD500X mam w domu i tylko w domu, gra z EHX Caliber podpiętym do HB212V z jednym głośnikiem (:D)
Skręcenie presety z mesy to jakieś 10-15min roboty i już mi się podobało. Soldano z Bognerem też gadało. Nie wiem, może mam kwadratowe ucho. Ale na kompie to to słabiej mi gada niż na kolumnie :P
« Ostatnia zmiana: 13 Lip, 2015, 12:12:01 wysłana przez Guziel »
"Szczęk broni w imię boże. Jeszcze jedno słowo. Zapamiętaj na zawsze..."

Zomballo

  • Gość
Ty się nie liczysz. Z spężynki, blaszki i patyka wykręcisz nakurw! ;) :P :D

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Ale przecież mówię, że symulacja mesy brzmi zjadliwie na gitarowych gratach!

Ja siem pytam, dlaczego w tych samych okolicznosciach przyrody, ten nowy 5150 brzmi nierealistycznie i jebie cyfrową pszczołą? :)

Offline stillG

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Z kolumną aktywną też nie zawsze będzie dobrze gadać. O dziwo z alto ts115 udało się ustawić dopiero jak zrobiłem preset z dwoma wzmacniaczami równolegle w czym jeden bez paczki.

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Wszystko jest najwidoczniej kwestią gustu. Ja symulację paczek wyłączyłem, gra to na żywca z końcówki Laney'owego Ironhearta podpiętego pod paczkę IRT 212. Efekt końcowy mi odpowiada. Jasne, że gaci z tyłka nie ściąga, ale mam to, czego mi w Podzie brakowało. Jestem zadowolony z zakupu i uważam, że wydana kasa nie jest stracona. Brakowało mi czegoś do ukręcenia brzmień typu choćby starego Pestilence z lat, gdy byłem jeszcze młodym metalem  :headbang: i w tym wypadku jest to strzał w dziesiątkę.

Offline pardokan

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
i always go full retard

Offline dziubekbm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
Jest tu ktoś kto jest w stanie naprawić poda hd 500?
Dziubek

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Jeżeli problem leży w switchach, mogę pomóc, jeżeli nie...to nie ;)
No pain No gain !

Offline dziubekbm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
Czyli jak np padł procesor czy coś w tym stylu sprzęt nadaje sie do śmietnika?
Dziubek

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
A jakie są objawy?


Jeżeli nie wstaje, to problemem może być zasilacz/sekcja zasilania. Jeżeli wstaje(włącza się podświetlenie), ale nic nie słychać ani nie widać, to może być wszystko od zjebanej aktualizacji softu po problemy hardłerowe. Wtedy trzeba niestety wysłać do laudy audio i czekać na werdykt. Jeżeli to kwestia czegoś na płycie głównej to wymienią ją w całości zapewne. Kwestią do rozważenia jest kwestia ceny.
No pain No gain !

Offline Leilang

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
Witam, jestem nowy na forum i mam kilka pytań odnośnie PODa hd 500 ;))

Sporo czytałem ale potrzebuje konkretnych odpowiedzi bo sam nie wiem już co źle robię. Mam poda i combo Marshalla Valvestate 65r. Wpinam go w pętle efektów i teraz pytanie (w opcjach mam STUDIO/direct), i na takich ustawieniach powinienem całkiem olać sekcje "AMP" i nie wybierać żadnych symulacji i mikrofonów czy tylko wyłączyć symulację paczki ? Kolejne pytanie odnosi się do tego gdzie w łancuchu efektów mam wstawić "FX loop". Ma on być po tej ikonce z piecem czy przed? Przed efektami przestrzennymi czy po? Zbliża się małe granie w mini pubie gdzie nie ma nagłośnienia i wszystko pójdzie z naszego sprzętu dlatego potrzebuje to jakoś dobrze ustawić a poda mam od 3 dni i na razie mózg rozjebany. Zauważyłem też, że główny guzik do zmian presetów (ten czarny który można wcisnąć i kręcić) strasznie jest luźny i lata na wszystkie strony, dopiero przy dociśnięciu lekko w lewy dolny róg można zmieniać płynnie presety. To normalne w używkach czy ktoś w niego kiedyś musiał mocno pizdnąć ?

Będę wdzięczny za każde porady ;)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300

Rety, ale co chcesz zrobić? Użyć PODa jako a) generatora efektów w pętli wzmaka b) olać preamp wzmaka, a użyć PODa jako preampu (z samą końcówką wzmaka) c) oba powyższe metodą na 4 kable?

Jeśli tylko b) to sprawa prosta - wpinasz OUT PODa w return wzmaka i ustawiasz sobie w PODzie odpowiednią symulację preampu (można całości wzmacniaczy, można wersje PRE), przed ikonką wzmaka dajesz drajwy, kaczki i co tam jeszcze, za wzmakiem modulacje, reverby, etc i voila. Zalecana opcja wyjścia to Stack Poweramp lub Combo Poweramp. Wtedy nie masz symulacji mikrofonu i możesz wyłączyć symulację paczki.

Opcja z PODowym FX loopem jest natomiast niezbędna przy metodzie na 4 kable - preamp Twojego wzmaka jest wtedy włączony w łańcuch "wewnątrz" PODa i wówczas FX loop ustawiasz tam, gdzie normalnie byłby wzmak / preamp. Czy to będzie symulacja z PODa czy prawdziwy preamp Twojego wzmaka wiszący w pętli - coś musi się znależć przed OUT - czyli wyjściem na końcówkę zestawu. Reszta efektów - jak wyżej. Coś przed symulacją / pętlą zawierającą prawdziwy wzmak, coś po niej, zależy jaki efekt i co na jego temat stoi w Koranie.

« Ostatnia zmiana: 21 Lip, 2015, 13:48:04 wysłana przez Ghost_of_Cain »

Offline Leilang

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
Ooo super ! Dzięki za szybką odpowiedź ;)
Kombinowałem z metodą 4 kabli bo podobno lepiej to brzmi, tylko o ile clean i jakieś bajery z dilejem itp. fajnie wychodzą to nie mogłem fajnego przestera ukręcić i zastanawiałem się czy w takiej konfiguracji powinienem używać symulacji czy je olać całkiem. Po prostu chce maxymalnie wykorzystać potencjał poda i mojego pieca (skoro ma pętle to myślałem, że metoda 4 kabli będzie najlepsza). Sprawdzę dzisiaj tą Twoją opcje "B" i zmienię z STUDIO/DIRECT na te combo Poweramp może zagada. 

Offline dziubekbm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
A jakie są objawy?


Jeżeli nie wstaje, to problemem może być zasilacz/sekcja zasilania. Jeżeli wstaje(włącza się podświetlenie), ale nic nie słychać ani nie widać, to może być wszystko od zjebanej aktualizacji softu po problemy hardłerowe. Wtedy trzeba niestety wysłać do laudy audio i czekać na werdykt. Jeżeli to kwestia czegoś na płycie głównej to wymienią ją w całości zapewne. Kwestią do rozważenia jest kwestia ceny.
Siema.  jeśli to jest problem z softem to napewno da się zrobić jakiś reset podowi.  Wiesz może jak to zrobić?
Ooo super ! Dzięki za szybką odpowiedź ;)
Kombinowałem z metodą 4 kabli bo podobno lepiej to brzmi, tylko o ile clean i jakieś bajery z dilejem itp. fajnie wychodzą to nie mogłem fajnego przestera ukręcić i zastanawiałem się czy w takiej konfiguracji powinienem używać symulacji czy je olać całkiem. Po prostu chce maxymalnie wykorzystać potencjał poda i mojego pieca (skoro ma pętle to myślałem, że metoda 4 kabli będzie najlepsza). Sprawdzę dzisiaj tą Twoją opcje "B" i zmienię z STUDIO/DIRECT na te combo Poweramp może zagada.


Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka

Dziubek

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Pany, powiedzta, kto tam ma jeszcze Flextone'a combo, najlepiej najstarszego i może ocenić go jako awaryjnego dawcę końcówki do - lepszych niż pokładowy - modelerów?

Czy paczka 1x12, jako taka, daje radę? Widzę, że to lekko większa, otwarta konstrukcja. Nie "ulewa" jej się dół, by tak obrazowo rzec?

Czy powrót pętli jest użyteczny? Skoro jest "pre master" - to czy na pewno można wszystko w łańcuchu wyłączyć, wpiąć się tylko z zewnętrznym źrodłem w return i nie będzie szumiało / wkurwiało, etcaetera..?

Z góry dzięki za wszelkie opinie.

Zomballo

  • Gość
Flextone II HD i III użyłem parę razy jako nagłośnienie PODa i wyszło bardzo źle.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
10577 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 22:52:39
wysłana przez Mat
308 Odpowiedzi
243937 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
919 Odpowiedzi
344594 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
1 Odpowiedzi
5899 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2013, 19:16:54
wysłana przez Yony
298 Odpowiedzi
206407 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555