Autor Wątek: LINE 6 USERS - Porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 306190 razy)

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Hmm... Mam pomysł. Jakby nagrać DI i wsadzić je do samego Big Bottoma bez paczki z XT potem zrobić to samo tylko na HD i z tymi samymi ustawieniami. Dać paczkę z VST i zrobić porównanie? Mogę zrobić DI i zająć się zrobieniem tego porównania, tylko ktoś musiałby to zreampować na HD z tym piecem. @7th ?
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Hmm... Mam pomysł. Jakby nagrać DI i wsadzić je do samego Big Bottoma bez paczki z XT potem zrobić to samo tylko na HD i z tymi samymi ustawieniami. Dać paczkę z VST i zrobić porównanie? Mogę zrobić DI i zająć się zrobieniem tego porównania, tylko ktoś musiałby to zreampować na HD z tym piecem. @7th ?

Nie ma problemu, obgadajmy to na PW. Może być problem bo mam tylko jeden kabel gitarowy :)

power to a being never dies

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Ok. To PW zara śle. ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Guziel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 138
  • Du Doppelgänger, du bleicher Geselle!
Na HD500X ukręciłem coś na SLO100 zmieszanym chyba z Bognerem. Żre mi to jak okolice 6505 ale motałem się z tym dość długo a charakter robiłem na pamięć bo prawdziwego ampa już się pozbyłem i zapewne efekt jest daleki od prawdziwego brzmienia tego wzmacniacza.
Za to na Mesie łańcuch zawiera 4 rzeczy: dopał, amp, kolumna i mikrofon. Brzmi trochę bardziej organicznie właśnie, szczególnie po lekkim potraktowaniu global eq. 
@Radek M mówię Ci :D @Amal_68 potwierdza.
"Szczęk broni w imię boże. Jeszcze jedno słowo. Zapamiętaj na zawsze..."

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Dzisiaj przyszła wreszcie paczka z FBV Shortboard MkII. Podłączyłem, skalibrowałem i pojawił się mały problem. Mianowicie po nadepnięciu któregoś z przełączników i wybraniu innego presetu niż obecnie używany nie następuje płynne przejście, słychać wyraźne - jakby to nazwać - zawahanie się dźwięku i dopiero wtedy zaczyna grać jak należy. Nie jest to przerwa, raczej coś w stylu chwilowego przyciszenia a później powrotu do normalnej wartości. Przy kostkach podłączonych do G-Laba to przejście było czyste i natychmiastowe. Co można z tym zrobić?

Co jest, Panowie? Naprawdę nikt nie ma takiego zestawu? Może skieruję inne pytanie do posiadaczy - czy u Was taki efekt też występuje, czy to standard (w co raczej nie chce mi się wierzyć)? Czy raczej to u mnie coś szwankuje?

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Na XT Pro z tym shortboardem nie zwróciłem uwagi na coś takiego, więc chyba nie występuje, albo jest tak małe, że nie zwracam na to uwagi ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Problem rozwiązany. Gdyby komuś było to kiedyś potrzebne - pomogło ponowne skalibrowanie pedału, mimo poprawnie przeprowadzonej poprzedniej (tego jestem pewny na 100%). Co on miał wspólnego z problemem przy naciskaniu przełączników presetów - tego to mi chyba nawet Chuck Norris nie wyjaśni, ale najważniejsze, że już zestaw bangla jak należy  :)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Domyślam się, że to gupie pytanie, ale czy w POD HD500 / HD500X ogarnięto temat wysyłania _dowolnego_ komunikatu PC przez MIDI z dolnego rzędu guziczków (czyli przy przechodzeniu między presetami)? :D


Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
To!

Wlacz osadzony player soundcloud
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
A To to na czym było rekordowane? Na nowych wzmakach i global ekłalizerze ?Bo ja se pokręciłem na tym globalu bez nowych wzmaków ,i jakoś mi się odechciało na razie .Szału nie ma, a częstotliwośći te którepo trzebowałem  wyciungnołem wcześniej na ekłalizerach tych co som  w podzie  ;D
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
Kierwa wytłumaczy mi ktoś logicznie różnice między pod hd pro x a eleven rack? Bo ja zaraz białej gorączki?
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Może podpytaj miszcza Wuja Bata. Ostatnio robił przerzutkę z Elevena na Poda X pro, więc jest najlepiej obcykany w temacie i na pewno obczaił różnicę

http://forum.sevenstring.pl/efekty/npd-przesiadka-z-elevena-na-poda-hd-pro-x/
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
To!

Wlacz osadzony player soundcloud

Osz Ty, brzmienie wypas!

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Takie cos znalazlem na ss.org w kontekscie nowych model packow :

Cytuj
Its really easy to get a terrible tone out of the Big Bottom model. Especially if most HD500 users never used an XT/X3, and don't have previous experience with it. It will probably take some time for most to get used to how the EQ reacts.

Assuming the Big Bottom still reacts the same way it does on the XT/X3/PodFarm, the trick is to turn the Mids to 10, Treble to 0, and use Presence to control brightness.

I disagree with the labels on the controls vs. what they actually do.

tlum. : Bardzo łatwo jest uzyskac kiepskie brzmienie z modelu Big Bottom. Zwlaszcza jezeli sporo uzytkownikow hd500 nigdy wczesniej nie uzywalo XT/X3 i nie maja zadnego doswiadczenia z tym sprzetem. Prawdopodobnie zajmie im sporo czasu nauczenie sie jak EQ reaguje.

Zakladajac ze Big Bottom reaguje nadal tak samo jak bylo to w XT/X3, to trik polega na tym zeby przekrecic Midy na 10, Treble na 0 i uzywac Presence zeby kontrolowac jasnosc brzmienia.

Nie zgadzam sie etykietami na kontrolkach vs. to co w rzeczywistosci robia



zapraszam do dyskusji!

@Zomballo do tablicy! :P
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Zomballo

  • Gość
Jestem! Wszystko prawda. W PODach i np. Flextone trzeba ustrzec się przed standardowym ustawianiem EQ. To co znamy z prawdziwych wzmaków, tu w ogóle nie działa. Trzeba kręcić na pałę i słuchać co wychodzi.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Dolar spadł najniżej od 3 miesięcy, więc szarpłem się na Metal Pack do PODa. Kurde, warto!!! Szczególnie 5150 i wzmak L6 słusznie nazwany EPIC. Bardzo polecam!
Paczki z głów!

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
a już po cichu spisałem tego metal packa na straty... a tak z ciekawości, którego wzmaka z propnowanych przez PODa używałeś wcześniej?

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Dolar spadł najniżej od 3 miesięcy, więc szarpłem się na Metal Pack do PODa. Kurde, warto!!! Szczególnie 5150 i wzmak L6 słusznie nazwany EPIC. Bardzo polecam!

Gdzie kupowałeś?

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Dolar spadł najniżej od 3 miesięcy, więc szarpłem się na Metal Pack do PODa. Kurde, warto!!! Szczególnie 5150 i wzmak L6 słusznie nazwany EPIC. Bardzo polecam!

Miałem przestać przerzucania sprzętu na kilka miesięcy, a teraz zaczynam się zastanawiać nad HD i metal packiem... ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Dolar spadł najniżej od 3 miesięcy, więc szarpłem się na Metal Pack do PODa. Kurde, warto!!! Szczególnie 5150 i wzmak L6 słusznie nazwany EPIC. Bardzo polecam!

Gdzie kupowałeś?

Nie mogłem za cholerę ściągnąć tego packa bezpośrednio z line6 store, cały czas wywalało mi jakiś błąd, więc szukałem jakiegoś innego miejsca gdzie można by go kupić. Przed chwilą spróbowałem jeszcze raz i w końcu się udało. Pytanie - jak to wrzucić na Poda, bo nie mogę sobie poradzić? Line 6 License Manager przy zaznaczeniu Poda (jest autoryzowany) wyświetla mi w okienku Add-Ons "HD Metal Packs". Zdaje się, że gdzieś tu powinienem coś kliknąć i podać numer licencji, żeby sobie tego packa zassał, ale nic takiego tu nie widzę. Pierwszy raz tu coś takiego robię - co robię źle? Help.... :facepalm:
« Ostatnia zmiana: 17 Maj, 2015, 00:33:24 wysłana przez Sleepwalker74 »

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Dolar spadł najniżej od 3 miesięcy, więc szarpłem się na Metal Pack do PODa. Kurde, warto!!! Szczególnie 5150 i wzmak L6 słusznie nazwany EPIC. Bardzo polecam!

Gdzie kupowałeś?

Nie mogłem za cholerę ściągnąć tego packa bezpośrednio z line6 store, cały czas wywalało mi jakiś błąd, więc szukałem jakiegoś innego miejsca gdzie można by go kupić. Przed chwilą spróbowałem jeszcze raz i w końcu się udało. Pytanie - jak to wrzucić na Poda, bo nie mogę sobie poradzić? Line 6 License Manager przy zaznaczeniu Poda (jest autoryzowany) wyświetla mi w okienku Add-Ons "HD Metal Packs". Zdaje się, że gdzieś tu powinienem coś kliknąć i podać numer licencji, żeby sobie tego packa zassał, ale nic takiego tu nie widzę. Pierwszy raz tu coś takiego robie - co robię źle? Help.... :facepalm:

Ok, to podłącz poda i włącz L6 monkey i wtedy zrobi Ci uptade i będziesz miał packi.
power to a being never dies

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Właśnie to zrobiłem i po sprawdzeniu dopiero zauważyłem, że są. Zmyliło mnie to, że nigdzie nie było miejsca gdzie mógłbym wklepać numer licencji, cały czas szukałem tego jak głupi. Nie przyszło mi na myśl, że sobie go automatycznie pobierze z mojego profilu na stronie... :-[

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
No to gitara! :)
power to a being never dies

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
No, jakoś tak głupio to jest. Ja np. czekałem na maila z linkiem do pobrania, szukałem po forach Line 6. Ale jakoś poszło. Wspaniała sprawa ten pack, zadowolenie 10.

Posty połączone: 16 Maj, 2015, 20:52:02
@niedziak - jakby co, to wyraziłem na giełdzie chęć niedrogiej wymiany rackowego HD na podłogę :)
« Ostatnia zmiana: 16 Maj, 2015, 20:52:18 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Ja także początkowo czekałem na maila, była przecież informacja, że takiego otrzymam. Czekałbym nadal, bo w skrzynce nic nie ma  :D Na wyświetlaczu Poda żadnego symbolu synchronizacji też nie zauważyłem. Faktem jest, że paczka jest PRZE-ZA-JE-BISTA ! :) Tego właśnie mi brakowało. Przeleciałem nowości tylko ogólnie, skupiłem sie na razie na kręceniu Peaveya 5150 oraz modyfikacji pod siebie presetów na tym wzmaku, które ściągnąłem z netu. Cuuuda, panie. Po prostu cuda  :) Opłacało się wydać te dwie stówki.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
10542 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 22:52:39
wysłana przez Mat
308 Odpowiedzi
243091 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
919 Odpowiedzi
343521 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
1 Odpowiedzi
5876 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2013, 19:16:54
wysłana przez Yony
298 Odpowiedzi
205167 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555