Autor Wątek: LINE 6 USERS - Porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 306460 razy)

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Pograłem chwile, oczywiście musiałem kręcić wszystko od nowa :) Nie idzie mi w ogóle ustawić takich samych brzmień jak na wcześniejszym firmware. Używam tych samych ustawień, ale jak na razie kicha. Pierwsze podejście zakończone rozczarowaniem. Wstrzymam się z zakupem model packów jak narazie ;)

Wystarczyło sobie skopiować całość presetów przed apdejtem ;)
Po wgraniu nowego softu nie słyszę różnicy. Szczęście, ze wszystkie stare presety mogłem sobie odtworzyć, motylanoga....

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Pograłem chwile, oczywiście musiałem kręcić wszystko od nowa :) Nie idzie mi w ogóle ustawić takich samych brzmień jak na wcześniejszym firmware. Używam tych samych ustawień, ale jak na razie kicha. Pierwsze podejście zakończone rozczarowaniem. Wstrzymam się z zakupem model packów jak narazie ;)

Wystarczyło sobie skopiować całość presetów przed apdejtem ;)
Po wgraniu nowego softu nie słyszę różnicy. Szczęście, ze wszystkie stare presety mogłem sobie odtworzyć, motylanoga....

Nie zrobiłem tego bo mam bardzo proste patche i myślałem że szybko pójdzie. No nic, trzeba kręcić znowu... ;)
power to a being never dies

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 365
    • CTG TV
No ale kupować poda do basu? (chyba, ze te typowe basowe).  To już lepiej jakąś kostkę (ashdowna) np i to w linię.

Ale że jak? Mam PODa w domu, kupuję model packa basowego za 20 dolarów i tyle. Wcześniej był chyba tylko jeden piec basowy.
mniut i piah

Franq

  • Gość
No piszesz, że by się przydały w podzie do basu ampy to mówię, że z wtyczek lepiej imo. A potem mówisz, że do występu live to lepiej pod. No to mówię, że imo lepiej efekt. To Ty na to, ze masz w domu poda :P Chyba się nie dogadamy :P

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 365
    • CTG TV
Mam w domu PODa i na sali PODa, i do gitary, i do basu. Skoro w domu mam ukręcone presety na PODzie, to i na sali mamy. Po co mi efekt :P
mniut i piah

Franq

  • Gość
Aha, nie wiedziałem, że masz 10 tych podów. Zrozumiałem, że jednego swojego i na nim też chcesz bas nagrywać a do występu live twój basista ni ma i że chcę takowego kupić (i to właśnie myślałem, że lepiej cos innego ;) )

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 365
    • CTG TV
Za duuuuużooooo tego na "M" ;)
mniut i piah

Zomballo

  • Gość
Jestem po. Yyyy nooo ktoś tu mówił że nie będzie kręcenia? Siedziałem pół godziny nad jedną częstotliwością. Moim zdaniem jest przełom. Na to czekałem. To czego nie wykręcimy spod ampa to wykręcimy na global eq. Brawo!
A tak do Waszych wzmacniaczy basowych na PODzie HD. Macie w podstawowym packu  Ampega i jedną pakę ale kto broni spróbować kręcić na Plexi czy Mesie? Jak dla mnie Basię spokojnie uciągną gitarowe simy.
Edit!
Dobra a teraz niech ktoś mi powie jak wyłaczyć to kurestwo?
« Ostatnia zmiana: 10 Kwi, 2015, 20:41:26 wysłana przez Zomballo »

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
No to trzeba przysiąść i pobrać tę aktualizację, dużo sobie obiecuję po tym global eq bo to jest to czego nam zabrakło jak kręciliśmy brzmienie na podach z drugim gitarnikiem w kapeli

A skusił się ktoś na nowe ampy? Bardzo jestem ciekaw 5150...

Zomballo

  • Gość
Mogli 5150 i Plexi Variac wciągnać do podstawki a w packach dać te zjebane engle czy inne wynalazki z piekła rodem.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 365
    • CTG TV
Cytuj
A tak do Waszych wzmacniaczy basowych na PODzie HD. Macie w podstawowym packu  Ampega i jedną pakę ale kto broni spróbować kręcić na Plexi czy Mesie? Jak dla mnie Basię spokojnie uciągną gitarowe simy.

A idź pan :D 20 dolarów kosztuje bass pack więc tragedii nie ma.
mniut i piah

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
aktualizacja zrobiona, trochę pokręciłem, szczerze mówiąc liczyłem, że ten global EQ będzie bardziej przejrzysty w obsłudze i będzie dawał więcej możliwości, ogólnie zmiana na plus ale dupy nie urywa, może jak dłużej pokręcę to będę bardziej zadowolony

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Właśnie, da się przywrócić pierwotne ustawienia albo deaktywować te global eq? Popierdolę pod jedne brzmienie, a zjebię resztę :/
Że tez tego nie dali do obsługi pod HDEdit. Tragedia Posejdona...

Offline Guziel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 138
  • Du Doppelgänger, du bleicher Geselle!
"Szczęk broni w imię boże. Jeszcze jedno słowo. Zapamiętaj na zawsze..."

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Właśnie, da się przywrócić pierwotne ustawienia albo deaktywować te global eq? Popierdolę pod jedne brzmienie, a zjebię resztę :/
Że tez tego nie dali do obsługi pod HDEdit. Tragedia Posejdona...

#huehuehue

power to a being never dies

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244


OO, działa. Teraz się kapnąłem, że chodzi o TEN Enter ;)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Panowie, to poza globalnym eq i możliwością zakupienia model packów, jakie są zmiany?

Rozumiem, że same symulacje się też pozmieniały. Coś jest pozytywnego w tej zmianie?
No pain No gain !

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Ja tam nie słyszę różnicy.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Grałem w końcu na HD po update. Niby fajnie, ale jednak wolę mojego XT Pro :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Niee!
Ja wolę HD z całej serii PODów :)
Ani XT PRO ani X3 PRO nie dały mi tyle radości co HD.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
A ja bym powiedział że miałem super cleany na XT PRO.
I mam fajne organiczne przestery na HD :)

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Panowie, to poza globalnym eq i możliwością zakupienia model packów, jakie są zmiany?

Rozumiem, że same symulacje się też pozmieniały. Coś jest pozytywnego w tej zmianie?

Jest fajna symulacja mesy.
@Guziel, powiedz Panu.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Panowie, to poza globalnym eq i możliwością zakupienia model packów, jakie są zmiany?

Rozumiem, że same symulacje się też pozmieniały. Coś jest pozytywnego w tej zmianie?

Jest fajna symulacja mesy.
@Guziel, powiedz Panu.

Też, ale polecam obadać SLO100. Moim zdaniem lepszy.

Kupiłem full bundle i szału nie widze. Podzielę się z wami po krótce  moimi wrażeniami -  biadoliłem wcześniej i będę dalej bo mi coś teraz nie chce gadać nic jak wcześniej. 
Jeśli to kogoś interesuje to z "nowych" symulacji naprawdę godny polecenia jest Big Bottom. Bardzo fajny modern higain. Peavey też zajebisty, ale u mnie nakurwia trochę kartonowym brzmieniem co może być załsługą gitary, chociaż na starszym firmware grała mi pięknie, aż pozbyłem się dla niej RGR465m, który to wypadał słabiej, chociaż ta jest nadal na stockowych pikapach (mówię tu o RG7620 '98r.) Co tam dalej mamy...

Bogner® Shiva
Mało grałem, ale spodobał mi przy grze solowej, ładnie się leje :P

Remastered Marshall® JCM800 (Model 2204)
Na plus, na forum się spuszczali że będzie, ale nie słyszałem jeszcze żeby komukolwiek urwał jajca, mi też nie.

Line 6 Insane
Brzmi prawie jak z poda x3, ma tą swoją siarę, jak dla mnie niepotrzebny.

Line 6 Octone
Na chuj to komu??? Bez komentarza...

Line 6 Purge, Line 6 Aggro, Line 6 Smash
Do rocka fajne, ogólnie takie sobie, jak dla mnie niepotrzebne.

Line 6 Variac'ed Plexi
Na plus, fajnie vintydżowo.

Nie podoba mi się też dół we wzmakach. Zrobiło się nieczytelnie i nieciekawie, np. w "Bognerze" to lipa na maksa przy stroju A standard. Dynamika? Nie odczułem takiego zjawiska. Wzmaki słabiej reagują niż w poprzednim firmware. Tak to brzmi jak same hejty, ale ogólnie wszystko prezentuje się przyzwoicie. Nie nastawiałem się że Line 6 zrobi rewolucję tym firmware, bo jak pokazali dotychczas nie są do tego zdolni.
Aha jeszcze global EQ spie%^lili moim zdaniem. Lepszym rozwiązaniem byłby(jeden zamisat całej fury eqpodobnych wynalazków) taki sam normalny parametryczny equalizer który można umieścić w łańcuchu gdzie się komuś podoba.

O reszcie czyli Vinage nie chce mi sie pisać, no może poza tym, że Roland i Pete Anderson do czystych brzmień mi bardzo spasowały. A basowych jeszcze nie ograłem.


power to a being never dies

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Ten nowy Big Bottom się jakoś różni od tego co siedzi w XT/X3?

W XT też są fajne cleany, w końcu wszystkie Tesseractu są z XT Pro, a Monuments do tej pory na XT Pro wszystko nagrywa :D Kto co lubi, mi jakoś kręcenie w HD szło dużo ciężej i z gorszym efektem niż w XT. (może dlatego, że przyzwyczajony do XT jestem) W każdym razie, miałem GAS. Już nie mam i jestem w pełni zadowolony z aktualnego rigu. Brzmi, gra, jest tanie i działa. Tylko kozackiego wiosła brakuje, ale to in progress... :)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Ten nowy Big Bottom się jakoś różni od tego co siedzi w XT/X3?


X3 miałem parę lat temu i już nie pamiętam jak to gadało, tym bardziej że go nie używałem :P
power to a being never dies

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
10554 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 22:52:39
wysłana przez Mat
308 Odpowiedzi
243319 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
919 Odpowiedzi
343803 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
1 Odpowiedzi
5885 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2013, 19:16:54
wysłana przez Yony
298 Odpowiedzi
205485 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555