Autor Wątek: LINE 6 USERS - Porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 306416 razy)

Offline sibi00

  • Gaduła
  • Wiadomości: 117
  • Nie umiem grać, ale się staram.
tak jest! zajebisty kawałek ;)

Posty połączone: 22 Mar, 2015, 11:17:56
http://www58.zippyshare.com/v/GUu1ORbJ/file.html choć trochę brzmi jak Mesa Mark V?  :D
« Ostatnia zmiana: 22 Mar, 2015, 11:17:57 wysłana przez sibi00 »

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Dzień dobry, kopę lat.

Jako, że miałem format dysku i nie zrobiłem żadnej kopii to straciłem moje ciężko wypracowane presety do POD Farmy, także zwracam się z uprzejmą prośbą do posiadaczy tego oto oprogramowania o podzielenie się swoimi presetami. Chciałbym z tego miejsca gorąco podziękować każdej dobrej duszyczce która pochyli się nade mną i spełni moją prośbę. Dziękuję, niech Bóg ma Cię w opiece.

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Jako, że posiadane zabawki szybko mi się nudzą zaczynam nosić się z zamiarem ich opchnięcia i sprawienia sobie jakiegoś procka rackowego. Coraz bardziej lata mi po głowie Pod HD Pro X. Do deptania trzeba by dorzucić jeszcze coś z guzikami, chyba nie będę kombinował i wybiorę firmowego FBV Shortboard MkII. Pytania: czy ja dobrze widzę i całe połączenie do sterowania / zasilania tego zestawu to tylko jeden kabelek RJ-45? Jeśli ktoś posiada, to może podać jaka jest długość tego dołączonego do zestawu? Wdzięczny byłbym też za podanie wymiarów tego sterownika, chciałbym dobrać odpowiedni case z zachowaniem zapasu miejsca na kontroler do wzmaka, a nawet w manualu online tych wymiarów nie dostrzegłem?

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Tak, jeden kabelek na RJ45 do wszystkiego. Długi bardzo. Wymiary z internetów to "W 18 3/4" x D 8 1/4" x H 2 3/4" (from base of FBV to the toe of expression pedal - the rest of the pedal is only 1 3/4" high, very slim )". Na nasze to jakieś 48cm x 21cm x 7cm.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Nie takie to małe jak się wydaje po obejrzeniu fotek czy filmików w necie. Ok, dzięki wielkie za info.

Posty połączone: 29 Mar, 2015, 21:41:59
Chciałbym podpiąć Poda HD Pro X zamiast do końcówki mocy - do mojego IRT Studio. Lubię tego Laneya i nie chciałbym się go pozbywać. Rozumiem, że aby Pod służył za dawcę efektów należy podpiąć go metodą 4 kabli, czyli: gitara > Pod input > Pod fx send > amp input > amp fx send > Pod fx return > Pod out > amp fx return. Co natomiast, jeśli chciałbym korzystać także z przesterów Poda? Grzechem byłoby nie wykorzystać także jego symulacji wzmacniaczy. Jakby to rozgryźć, żeby miało ręce i nogi?
« Ostatnia zmiana: 29 Mar, 2015, 21:41:59 wysłana przez Sleepwalker74 »

Offline kosiaq

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Z mojego doświadczenia 4 kable i Line6 POD to kiepskie połączenie, POD nie jest taki przezroczysty jak się go wepnie pomiędzy gitarę a wejście wzmacniacz, efekt jest bardzo nieprzyjemny, gitara BARDZO DUŻO traci detali brzmieniowych(po prostu robi się muł, brak dynamiki itp), co zauważy każdy i nie jest to jakiś tam mój wymysł wynikający uprzedzenia do urządzeń cyfrowych, bo korzystam z nich na co dzień.
Więc pozostają 2 opcje - Line6+końcówka mocy, albo wzmak+Line6 w pętli.

PS. Takie efekt uzyskiwałem na PODzie HD500, może pod HD PRO jest jakoś lepiej dopracowany i nie będzie takich efektów, ale wątpię, nie bez powodu realizatorzy używają reampboxów z transformatorem imitujący pickupy gitarowe podczas przepuszczania sygnału liniowego przez wzmaka, tutaj jest podobna sytuacja, bo przy 4 kablach de facto reampujemy sygnał z PODa, tylko że prawie w czasie rzeczywistym.

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Nie ma jakiejś możliwości podpięcia się jednocześnie przed i po preampie? Kurcze, przy takiej ilości różnych wyjść jakie ma HD Pro X?  Chciałbym mieć możliwość zarówno przesteru z Laneya + efekty z Poda jak i przester z Poda + jego własne efekty?

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Ej, kurde. Przecież 4cm daje możliwość wstawienia czegokolwiek w wirtualny łańcuch. Czy to preampu pieca, czy to przesterow z PODa. Nie wiem, który Pod z rodziny ma tutaj jakieś ograniczenia.

I jeszcze raz - problemy z muleniem sygnału przepuszczonego przez poda mają ci użytkownicy, którzy nie zadali sobie trudu z dostosowaniem poziomów przy użyciu wszelkich pstryczkow i opcji setupu. To jak tnie sygnał POD źle ustawiony, to taka masakra, ze nie uszłaby nikomu na rynku, a na pewno nie Line6.

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
No i zamigotało światełko w tunelu :D Mógłbyś mi w takim razie spróbować łopatologicznie wytłumaczyć jak połączenie takiego zestawu miałoby wyglądać, żeby wszystko grało jak należy?

Offline kosiaq

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
No i zamigotało światełko w tunelu :D Mógłbyś mi w takim razie spróbować łopatologicznie wytłumaczyć jak połączenie takiego zestawu miałoby wyglądać, żeby wszystko grało jak należy?

Standardowy schemat 4 kabli, jeżeli używasz preampu z pieca, to wciskasz bloczek pętli w interesujące nas miejsce (czy po bramce szumów, dopałce, modulacji, kompresorze itp to już jak kto lubi), potem za tym bloczkiem reszta efektów (pogłosy, echo, EQ itp), jeżeli używasz symulacji z PODa, to nie używa się bloczka pętli i wszystko działa, z tym, że jest kilka opcji, jak chcemy kręcić brzmienie, albo w trybie Studio/Direct z wyłączoną odpowiedzią paczki, resztę docinamy EQ, bo nieraz powstaje strasznie nieprzyjazne pasmo, albo w trybie Amp Return(Stack/Combo) i w czasie wybierania symulacji paczki zostaje nałożony jakieś EQ spokrewnione z daną paczką, ale nie jest już to faktyczna symulacja paczki w pełnym tego słowa znaczeniu.

Są jeszcze do wyboru 2 pstryczki związane z dopasowanie impedancji wyj/wej i natężenia sygnału, jeden od typu wejścia (gitara czy pad(liniowy), niektórzy lubią do aktywnej elektroniki stosować tryb pad, ale to kwestia gustu, w trybie guitar mamy do wyboru impedancję od 3.5M Ohma do chyba 22k Ohm, standardowo powinno być 1M Ohm, ogólnie tym większa wartość, tym więcej jaskrawej górki, tym mniej, tym bardziej obciążony pickup, mniej górki, większe tłumienie sygnału itd), drugi pstryczek o typu wyjścia, amp/line, z tym że w metodzie 4 kabli i tak do pieca idzie wyjście pętli, które nie ma do wyboru trybów, więc ustawienie na Amp wcale nie pomoże z pomoże przy jakiś niechcianych cięciach sygnału, bo wyjście wraca do Return pętli, ja mam to ustawione na Line z dopasowanie pokrętełek na piecu, działa jak trzeba, przy braku efektów nie słychać różnicy, czy pętla jest włączona, czy nie (używam metody trzech kabli, POD w pętli).

Ej, kurde. Przecież 4cm daje możliwość wstawienia czegokolwiek w wirtualny łańcuch. Czy to preampu pieca, czy to przesterow z PODa. Nie wiem, który Pod z rodziny ma tutaj jakieś ograniczenia.

I jeszcze raz - problemy z muleniem sygnału przepuszczonego przez poda mają ci użytkownicy, którzy nie zadali sobie trudu z dostosowaniem poziomów przy użyciu wszelkich pstryczkow i opcji setupu. To jak tnie sygnał POD źle ustawiony, to taka masakra, ze nie uszłaby nikomu na rynku, a na pewno nie Line6.

Ja zadałem sobie trud i opanowałem te wszystkie pstryczki i pokrętła, ustawienia w podzie, cięcie sygnału było nadal nie do zaakceptowania i nadal uważam, że 4 kable to nie jest docelowy tryb PODa Line6, aczkolwiek nikomu nie bronię eksperymentować, może w innej konfiguracji z piecem będzie wszystko ok.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
@Sleepwalker74 - ten schemat połączeń, który podałeś jest typowy i dobry. Tak jak pisze kolega @kosiaq, włączasz pętlę PODa, albo nie i używasz bloku wzmacniaczy zależnie od własnego widzimisię.

Co do jakości sygnału - u mnie (HD 500X, 5150 III 50W) trzymam się zasady 1/4 out - Line, Pętla - też Line, Master, zgodnie z manualem, zawsze na max + delikatna regulacja poziomu wyjścia na pętli (w opcjach pętli w łańcuchu). Tylko tak byłem w stanie uzyskać te same wrażenia przed i po depnięciu na odcięcie pętli we wzmaku (wtedy wychodzi na to, że POD jest pasywnym przeszkadzaczem na drodze kabli - które na pewno, wraz z bebechami PODa, też coś oczywiście do sygnału wnoszą). Ale lepsze to niż nic, nie jest to na pewno ten sam problem, którym pałują się jutuberzy, bo zdecydowanie zaczynają od złych ustawień a) wyjścia b) powrotu pętli c) mają nasrane w łańcuchu, a POD faktycznie symuluje impedancję _każdego_ elementu, nawet jak jest wyłączony.

O wiele większym problemem PODa w moim odczuciu jest szumiąca pętla efektów. Nie mogę mu tego darować, jest to lekko zjebane i już.

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Trudno mi to tak dokładnie ogarnąć bez fizycznego kontaktu z urządzeniem, którego jeszcze nie posiadam - ale rozumiem, że da się osiągnąć zamierzony przeze mnie efekt, trzeba tylko trochę pokombinować. Co do szumów - Pod nie posiada jakiejś w wbudowanej bramki? Musiałbym w tym wypadku zainwestować jeszcze w rackowego Decimatora, co podniesie mi koszty całej zabawy :/

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Używam 500X w taki właśnie sposób jak Ty chcesz. Co do szumów to np. u mnie 6505 na kanale lead oczywiście to prawdziwy szumofon, ale zapinam bramkę na początku i delikatną na końcu, jest błoga cisza. Mysle że ISP będzie zbędny, najpierw sprawdź zanim kupisz. I jak koledzy wyżej mówili trzeba dużo kręcić z ustawianiem poziomów itp. Filmiki na YT dają jakieś pojęcie, ale np u mnie te ich ustawienia można o kant dupy potłuc. Kręć potem wpinaj się bezpośrednio we wzmacniacz i znów kręć po kilka dniach znajdziesz to co trzeba :P

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Ok, w takim razie chyba się skuszę i nabędę tą zabaweczkę drogą kupna :) Dzięki za pomoc, w razie problemów będę pytał. A, jeszcze jedno - jakąś instrukcję obsługi po polsku idzie znaleźć? O językach obcych mogę powiedzieć tylko tyle, że są mi obce :)

Offline stillG

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Mam instrukcję w pdf do hd500 w obsłudze niczym się nie różni od 500X. Jak będziesz potrzebował napisz pw z emailem.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
znalazlem w czelusciach swojego maila presety do poda xt/x3 od bulba
poczebne fx junkie i metal pack

i na nim meszuga
i always go full retard

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Mam instrukcję w pdf do hd500 w obsłudze niczym się nie różni od 500X. Jak będziesz potrzebował napisz pw z emailem.

Poszło na PW.

Zomballo

  • Gość
No i jest już 2.6 firmware. Narazie na HDX. Instalował już ktoś? Jak to brzmi?

Offline sibi00

  • Gaduła
  • Wiadomości: 117
  • Nie umiem grać, ale się staram.
Już mam, będę teraz kminił jak usunąć z pasma "źźźź" i dodać "grrrrr" :D


Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Pytanie odnośnie update'ów do POD HD300. Z tego co widziałem na filmikach wraca BigBottom na multi, a żadnych informacji o nowym software nie dostałem z mojej małpki :(

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Cały czas mi myśl wraca i telepie się po  mojej łysej łepetynie czy czasami nie olali wcześniejszych wersji i zrobili tylko soft do serii  X jednak
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Zomballo

  • Gość
300 i 400 już dawno jest olana. HD500 PRO i Desktop dalej wspierają.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Chyba nie ma updejta na 300 i 400, tak mie sie cos zdaje.

No.


Na razie 5150 (nazwa w HD to PV Panama) brzmi fajnie, czekam więcej dem, w tym z EQ i może ktos zblenduje 5150 z treadplate. Tak czy siak czuje kupno. (heheh kupno)
« Ostatnia zmiana: 01 Kwi, 2015, 12:21:56 wysłana przez Stachu »
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Nosz kurwa było mówione że na każdą wersję będzie co za kutachy spierdolone ;__;

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
10552 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 22:52:39
wysłana przez Mat
308 Odpowiedzi
243273 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
919 Odpowiedzi
343755 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
1 Odpowiedzi
5885 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2013, 19:16:54
wysłana przez Yony
298 Odpowiedzi
205421 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555