Autor Wątek: LINE 6 USERS - Porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 307041 razy)

Offline sibi00

  • Gaduła
  • Wiadomości: 117
  • Nie umiem grać, ale się staram.
Pożyjemy - zobaczymy :D IMO mogli dać za free tego 5150 i zamiast marnować czas na odświeżanie ampów z XT to powinni zrobić dodawanie własnych impulsów (nawet te 10 banków) i każdy byłby zadowolony ;)

Zomballo

  • Gość
Trochę nie fair bo korzystają z darmowych pomysłów użytkowników a teraz każą sobie za to płacić. Wg mnie bardzo wydymali userów.

Offline sibi00

  • Gaduła
  • Wiadomości: 117
  • Nie umiem grać, ale się staram.
do marca trochę czasu jeszcze, może się opamiętają chłopaczki  :D

Zomballo

  • Gość
Jeszcze jedna mała dygresja. Czuję niechybną śmierć serii HD. Naprawdę nie mają już co tam upychać skoro pakują simy z XT. :D Insane, Big Bottom, Varaic'ed Plexi, Purge, Aggro, Smash, and Octone kto na tym w ogóle grał? No może na Big Bottom ale reszta?
« Ostatnia zmiana: 22 Sty, 2015, 13:44:25 wysłana przez Zomballo »

Offline sibi00

  • Gaduła
  • Wiadomości: 117
  • Nie umiem grać, ale się staram.
ja nawet tego Big Bottoma nie używałem  :D jak miałem X3 to w użytku był Cali Crunch, Treadplate i do cleanów jakiś akustyczny, nie pamiętam nazwy :D np chciałbym dobrą symulację Mesy Mark V, ale raczej się nie doczekam :D

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Cienizna od Line6, jeszcze płatna. Może wiedzieli, że nie dadzą rady przygotować nowych rozwiązań tak jak inni konkurenci i dali byle co byle by zupełnie nie wypaść z gry, ale za rok nic już takiego nie przejdzie, albo dadzą coś na prawde fajnego albo ciao HD. Życzę Atomic żeby im podebrało klientów to  się może wezmą do roboty. Kilka nowych symulacji na starych algorytmach? kamaaaaaan ile im to roboty zajeło?


Na marginesie dorzucam info od pracownika Line6 a propos tego co zrobić by kolumny w HD grały lepiej:
"Turn the cab's Res Level to zero. Turn Thump down to half of what it's currently at (or lower). You should be at least half way there."

To była jego odpowiedz na pytanie czy ulepszą stare IR które są obecnie do standardu nowych IR których stworzyli kilka i będą dostępne, tylko nie pamiętam czy w darmowym update czy płatnym simpacku. Więc potrafią zrobić lepiej, tylko że nie zrobili metalowych paczek, tylko jakieś bźdźiongwy, a ze starymi doradzili to co powyżej. Rence opadają.
« Ostatnia zmiana: 23 Sty, 2015, 22:34:32 wysłana przez Stachu »
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Będzie upadte fw do HD. Teraz to by wypadało juz kupić tego 500x albo Pro X :)
http://line6.com/pod-firmware-update/

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Ciekawe. Z tymi symulacjami kolumn robiłem dokładnie odwrotnie. Resonance i thump w górę żeby mi to zaczęło jakoś pasować.
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Ja zostawilem to jak było fabrycznie bo po zmniejszeniu zrobil mi się muł.
power to a being never dies

Offline sibi00

  • Gaduła
  • Wiadomości: 117
  • Nie umiem grać, ale się staram.
próbuję skopiować Mesę  :D daję presety do oceny dla Was (różnią się 2 elementami), przypomina któryś z nich Marka IV? :D używam HD500X ;D

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Będzie upadte fw do HD. Teraz to by wypadało juz kupić tego 500x albo Pro X :)
http://line6.com/pod-firmware-update/
To co ?,  do zwykłego HD nie będzie update, tylko do serii  X ? dobrze rozumiem? :s
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Nie no do serii HD będzie update


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
No to kamień mi z serca spadł.Na początku miałem wrażenie że do całej serii HD, ale po twoim wpisie i reklamie na stronie  Line 6 wyglądało to jakby tylko do serii X mieli zrobić update........
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Z forum Line 6: http://line6.com/support/topic/11581-pod-hd-update/
POD HD 2.6

Global EQ—Three fully parametric bands plus low and high cut filters, available from an additional Setup menu page; we had to do quite a bit of clever optimization to fit Global EQ, and you might see a tiny bit of extra DSP for other blocks (a few percent perhaps)
Metal Pack ($49)—Peavey 5150 (block logo), Bogner Shiva, Remastered JCM800 (model 2204), plus favorite POD Farm models Insane, Big Bottom, Varaic'ed Plexi, Purge, Aggro, Smash, and Octone
Vintage Pack ($49)—Orange OR-80, Roland JC-120, Fender Champ (Tweed), VOX AC30 Fawn Normal, VOX AC30 Fawn Bright, JC-120 cab, Fender Champ cab, plus POD Farm Acoustic
Bass Pack ($29)—Ampeg SVT Normal, Ampeg SVT Bright, Gallien-Kruger 800RB, SVT 8x10 cab, SVT 410 HLF cab
Fully Loaded ($99)—All three packs

We're hoping to have 2.6 available by the end of March for HD500X and HD Pro X, with support for HD500, HD Pro, and HD (Bean) shortly thereafter

Ale płatne?
« Ostatnia zmiana: 06 Lut, 2015, 08:34:11 wysłana przez matisq »

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
czyli jak nie placisz to dostajesz tylko eq? super update :D
i always go full retard

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Skoro w czymś takim jak FIREHAWK FX byli w stanie zrobić modeling z HD i X3 to tu wygląda że chca zrobić to samo
Cytuj
plus favorite POD Farm models Insane, Big Bottom, Varaic'ed Plexi, Purge, Aggro, Smash, and Octone
czyli czy
Cytuj
Peavey 5150 (block logo), Bogner Shiva, Remastered JCM800 (model 2204)
to rzeczywiście będą HD?

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Tak, te nowe ampy są od podstaw nowe i zrobione pod HD, reszta która była już obecna w produktach Line6 ma brzmieniowo być identyczna (choć nikt nie wie jak zabrzmią we flakach HD). Są też nowe paki i są ponoć zrobione w nowszej technologii, niestety nie ma "metalowych" cabinetów. Darmowy będzie tylko EQ.
Przyjdzie nam poczekać aż co majętniejsi kupią, potestują, zrobią porównania i zobaczymy czy się opłaca kupić czy nie. Obecność w tym przedziale cenowym Atomic Amplifire daje nadzieje, że L6 ruszy tyłki i wypuści coś nowego i lepszego od HD (bo jak pisze jeden z pracowników L6 - "mają możliwości ku temu". Tylko póki co nie w tej kasie, ale konkurencja ich zmusi).
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Zomballo

  • Gość
No wypuściło Firehafka. Taki nowy, że łączy simy serii XT (Amplifi) z HD. :P

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Takiego Fajerhołka to nawet nie biore pod uwagę, odgrzewane kotlety. Już pisałem wcześniej, że taki numer za rok nie przejdzie, bo teraz trzeba bedzie bic konkurencje której wczesniej nie było.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
No wypuściło Firehafka. Taki nowy, że łączy simy serii XT (Amplifi) z HD. :P
A w drugie strone?
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Zomballo

  • Gość
Musi też? Robią krok do przodu i dwa w tył.

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
A mnie akurat ten firehawk pasuje. Pod hd sterowany z tabletu (+) i do tego te wszystkie stare ampy o których wszyscy marudzili dlaczego ich nie ma (też +).

A konkurencja? Kto niby?
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Mam Amplifi i sterowanie z iPhone / iPada to porażka. Spróbowałem raz wsiąść toto na próbę. Na próbie chciałem się iPhonem połączyć i wyedytować jeden preset. Amplifi się zawiesił i skasował preset i nie pozwalał nadpisać tego zepsutego. No i jak można używać tego na żywo i polegać na tym? Ja wole 500x i tyle.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline sibi00

  • Gaduła
  • Wiadomości: 117
  • Nie umiem grać, ale się staram.
Pochwalę się swoim nowym Lead Patchem :D

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Pochwalę się swoim nowym Lead Patchem :D

Płaszcz Skrytobójcy? :P
power to a being never dies

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
10573 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 22:52:39
wysłana przez Mat
308 Odpowiedzi
243847 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
919 Odpowiedzi
344485 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
1 Odpowiedzi
5898 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2013, 19:16:54
wysłana przez Yony
298 Odpowiedzi
206280 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555