Autor Wątek: LINE 6 USERS - Porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 306454 razy)

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Tu jest link do konwertera do serii HD  czyli programu w którym można konwertować se  brzmienia z 300 - tki ,400-setki i odpalać na 500-tce,i idąc dalej z serii X też można odpalać brzmienia na pińcetce. Oczywiście czasami będzie krzyczeć że ma za mało mocy przerobowej ale 3/4 z serii X idą.Testowałem działa

http://www.jzab.de/content/pod-hd
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Oddalem, bo nie lubie naprawiac nowych rzeczy. Ma dzialac i juz.

A swoja droga, to albo te pody sa takie chujowe albo ja nie potrafie nic z tego ukrecic. No co bym nie robil, to i tak jeden chuj. A w poradnikach w necie, to same kurwa Djenty, jakby ludzie innej muzy na tym nie grali, ech...

Offline Ad

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 69
Czy ktoś z posiadaczy POD X3 Live mógłby podać ID urządzenia pod jakim POD pojawia się w systemie Windows? (Menadżer urządzeń -> Line 6 POD X3 Live -> Właściwości -> Szczegóły -> Identyfikator sprzętu). U mnie Win 8, 8.1 i Vista nie rozpoznają urządzenia. Przejrzałem pliki sterowników od Line 6 i działają one dla zupełnie innych ID, niż to które u mnie się pojawia (niezależnie od portu USB, kabla, czy systemu).

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Oddalem, bo nie lubie naprawiac nowych rzeczy. Ma dzialac i juz.

A swoja droga, to albo te pody sa takie chujowe albo ja nie potrafie nic z tego ukrecic. No co bym nie robil, to i tak jeden chuj. A w poradnikach w necie, to same kurwa Djenty, jakby ludzie innej muzy na tym nie grali, ech...
Ja miałem to samo.Miałem od SIFEGO 11 LINE6 X3 LIVE  i nie miałem problemu żeby od podstaw coś ukręcić ,a i starszy edytor czyli GEARBOX był bardziej przejrzysty graficznie.Po przesiadce na HD 500 do tej pory dłużej schodzi mi żeby coś z niego wycisnąć ,edytor mógłby być lepiej dopracowany wizualnie.Strasznie sieje siarą na początku.Wziąłem się na sposób i zacząłem od dupy strony, szukałem  i odpalałem   brzmienia ze strony line6 - customtone i te które według mnie dobrze brzmiały ( bo to i trzeba brać poprawkę na przetworniki jakie masz w gitarze- ja mam stockowe) i rozkminiałem na części pierwsze jak inni ustawiali brzmienia....teraz już troche więcej wiem ale i tam czasami mam jescze problemy
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
No ja tez mialem prawie kazdego PODa, oprocz tych X3 i na kazdym duzo latwiej bylo ustawic brzmienie. Bym z checia nawet zaplacil komus ogarnietemu, kto by pomogl z profilami, bo koncepcja brzmienia jest, tylko nie idzie tego ukrecic.

Posty połączone: 02 Lis, 2014, 23:54:17
Tak sobie caly weekend na powaznie pogralem na tym PODzie i na JamUP/BIAS, kurcze chyba czas sprzedac tego PODa, bo nic z niego nie wycisne (z BIAS po paru minutach juz mialem satysfakcjonujace brzmienia). Nie mam checi i czasu na krecenie, wole grac.
« Ostatnia zmiana: 02 Lis, 2014, 23:54:17 wysłana przez Mat »

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Ja jednak zostaje przy PODZIE. Już mam bliżej niż dalej do w miarę fajnego brzmienia jak dla mnie ,zresztą finansowo już mnie nie stać na zmiany , obawiam się ze mogę się umoczyć i brzmienie nie będzie mi pasować na innym sprzęcie .Życzę powodzenia.
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
No ja nie planuje zmieniac na AxeFx czy inne tostery, przynajmniej dopoki granie jest takie, jakie jest. Chyba jakos ogarnac musze tego ipada do gry live albo przejde na analogowe kostki, duzo mi ich nie trzeba...

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
czy pod pocket daje rade czy lepiej zebrać trochę kasy i kupić hd desktop? swoją drogą nie rozumiem, czemu tegoż nigdzie nie ma.. takie dobre? czy przestali je robić? "myślę" że potrzebuje czegoś do grania na słuchawkach, nagrywania do kompa i kilku efektów w jednym miejscu.

also, jak sie toto podłącza pod kompa? kabel audio czy usb?

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Ja od siebie (i od razu @Franq ) polecam HD300. Można się zdziwić jak to potrafi zabrzmieć na żywo ;) A co do nagrywania to banał, bo wpinasz USB, jakiś odsłuch na żywo i napierdalasz :D

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
bardziej myślałem o czymś na biurko ale w sumie, cena podobna a i pewnie więcej chętnych na niego byłoby. rozumiem, że mogę tego używać w pętli efektów?

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Ja tego osobiście nie robiłem ale wydaje mi się że tak, są na to wyjścia :)

Franq

  • Gość
Ja od siebie (i od razu @Franq ) polecam HD300. Można się zdziwić jak to potrafi zabrzmieć na żywo ;) A co do nagrywania to banał, bo wpinasz USB, jakiś odsłuch na żywo i napierdalasz :D

Wiesz, ja polecam Kempera czy Fractala ale jak kasy brak to się szuka innych możliwości ;)

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
początkujący z rigiem za 15k? sure. jednak wołałbym użyć multiefektu, dwóch kostek(chociaż jak będzie ten pod, o ile będzie) to jedna wypada z obiegu, heada i paki a nie sprzedawać to wszystko i ciułać na fractala.


EDYTA: hd500 nie będzie lepszy od hd300? Zakładam, że tak, ale może jest lepszy ale nieznacznie i nie opłaca się dopłacać. Może mi ktoś powiedzieć po ile chodzą hd300?
« Ostatnia zmiana: 18 Lis, 2014, 14:29:55 wysłana przez mophk »

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Ja swoją 300tke ostatnio pogoniłem za niecałe 9 stów z casem. Co do tego czy warto dopłacać weź pod uwagę, że 300tki mają duże ograniczenie jeśli chodzi o korzystanie z efektów. 3 bloki plus reverb z czego nie możesz użyć 2 efektów z jednego bloku. W moim przypadku brak możliwości użycia EQ i OD w tym samym czasie była nie do przyjęcia. Jeżeli dobrze poszukasz i poczekasz wyrwiesz 500tke za 1200 zł i do tego nakłaniam jesli ci kasy starczy.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Z drugiej strony HD500 moze lekko przytloczyc iloscia mozliwosci i opcji, zdecydowanie wymaga wiecej pracy i wiecej krecenia, no ale tez i oferuje DUZO wiecej niz HD300. Co kto lubi, dla mnie za duzo krecenia galami, ja lubie prostote, wiec dlatego sprzedaje swoja 500.

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
w pierwszej wersji był pod hd desktop. później zasugerowano wyżej że może trzysetka będzie lepsza (tak to zrozumialem) szybki gugel za cenami używek tychże a następnie 5 setki i wygląda na to, że brałbym ten ostatni.

im confus'd.

« Ostatnia zmiana: 18 Lis, 2014, 23:49:08 wysłana przez mophk »

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729

 "myślę" że potrzebuje czegoś do grania na słuchawkach, nagrywania do kompa i kilku efektów w jednym miejscu.


Więc myślisz o HD Desktop.
Jeśli masz zamiar grać  tym na próbach czy jakieś sztuki gdzie będzie Ci potrzebne przełanczanie między presetami w trakcie grania lub chcesz mieć koniecznie looper bo lubisz sobie brzdąkać do melodyjek, które sobie nagrasz itp., no to oczywiste że myślisz wtedy o HD500.
Różnicy w brzmieniu nie ma, chyba że kształt ma wpływ na brzmienie albo kolor efektó!
power to a being never dies

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
no tak, ale hd desktop używki będzie ciężko dostać. poza tym to naturalne, że będę chciał grać z innymi ludźmi prędzej czy później. Poooooza tym strasznie spodobał mi się opisany w innym temacie sposób grania prób po cichu, no ale to temat na inny (nomen omen) temat.

dodatkowo, jakbym kupił poda 500 za powiedzmy 1200zł to nie miałbym problemu z sprzedaniem tego z minimalną stratą (i w sumie tak buduje sobie cały rig)

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Zatem kup HD500, najwyżej nie wykorzystasz go w pełni.

power to a being never dies

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Jakby ktoś miał, lub coś badał konkretnie na temat podowych patchy gościa z Monuments dostepnych w sprzedaży, to dajcie cynk.pozdro
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
no tak, ale hd desktop używki będzie ciężko dostać. poza tym to naturalne, że będę chciał grać z innymi ludźmi prędzej czy później. Poooooza tym strasznie spodobał mi się opisany w innym temacie sposób grania prób po cichu, no ale to temat na inny (nomen omen) temat.

dodatkowo, jakbym kupił poda 500 za powiedzmy 1200zł to nie miałbym problemu z sprzedaniem tego z minimalną stratą (i w sumie tak buduje sobie cały rig)
Ja właśnie tak zrobiłem ,olałem desktop i od razu celowałem w pińcetke biorąc  pod uwagę że jakieś tam próby kiedyś bedę grać,I miejsce na biurku zrobiłem dla niego, ustawiłem go lekko pod kątem , pod monitorem co by  dobrze można było wyświetlacz widzieć i edytować a i nożne przyciski też się przydają co by se paluchami przełączać pod warunkiem że wcześniej butami w kupe psiom nie wlazłeś bo niechigieniczne by było ;p  ,Ktoś powie że za dużo miejsca na biurku zajmuje .......mnie to nie przeszkadza
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline larva

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
yo, może mi ktoś podpowie co moge robić źle? ;p
otóż podpinam poda z wyjscia 1/4 left w return pieca Marshall JVM 210h i... i syf. Brzmienie ogólnie jest ok, ale poziom głosnosci jest totalnie z dupy, brzmi niewiele głosniej niż muzyka z telefonu. Master rozkręcam prawie do fulla, na piecu (mimo ze w sumie nie powinno to nic dawać) też daje na 8/10 i w najlepszym wypadku przez chwile słychać troche lepiej, ale po paru minutach wraca do bardzo niskiej głosnosci. POD wpięty bezposrednio w wejscie pieca brzmi cacy (tzn wujowo, bo sie 2 preampy nakladaja, ale jest głosno). także chyba ani piec ani pod nie są spsute. Jakieś pomysły o co kaman?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
@larva ja pomyslu nie mam ale miałem dokladnie ten sam problem z jakims innym marszalem (nie pamietam modelu).

Offline larva

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
a na innych ampach trybilo? bo nie wiem czy próbować zamienić ampy

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Nie probowalem, bo zaczalem podpinac sie do miksera a potem to i sie projekt rozpadl.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
10554 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 22:52:39
wysłana przez Mat
308 Odpowiedzi
243314 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
919 Odpowiedzi
343795 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
1 Odpowiedzi
5885 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2013, 19:16:54
wysłana przez Yony
298 Odpowiedzi
205471 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555