Autor Wątek: FRACTAL AXE USERS - porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 343853 razy)

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Interfejsa tera nie mam.
Ale trop dobry, gdzieś mam w szufladzie SM57, więc może prosto z monitorów zbiorę dźwięk? Będzie jeszcze bardziej żywszy hehe.
Ale dzięki za chęci. SPróbuję najpierw wcześniejszej porady.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
SM57 do zbierania soundu z monitorów to nie ta droga :) To musi być kwestia ustawień, dopytaj na forum fractala , tam sporo osób używa USB do nagrywania więc mają to na pewno opanowane i pomogą krok po kroku.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Dla potomnych z podobnym problemem:  trzeba było wejść w I/O - usb/digi out source i ustawić output 1 lub 2 nie input.
Teraz tylko równo nagrać hehe. Dzięki za zainteresowanie się tematem.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Fakt, input jest do reampu :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Ja bym nadal próbował uderzyć w SM57 w okolicach 1inch z axisem na monitor XD

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Pojawił się nowy problem. Odpalając projekt w Cubase 5 przesuwa mi ścieżki, przyśpiesza tempo i wszytko jest o jakieś półtora tonu wyżej niż w oryginale. Zanim nie zaczął nagrywać to aby projekt normalnie leciał ;).
We Fractalu World Clock jest na auto, w cubase nic nie zmieniałem. Ten sam projekt po odpaleniu przez HD 500 jako karta działa normalnie.
Czy jestem za głupi na to, czy po prostu mam pecha?

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Nie , Axe nagrywa w 48 kilo i musisz w Cubase ustawić projekt na 48 kilo.
Project - Project Setup - Sample Rate (zmień na 48 kilo) i dopiero wtedy startuj z nagrywaniem.
« Ostatnia zmiana: 27 Lis, 2017, 20:02:55 wysłana przez Lechu_ »
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Traki mamy chyba w 24, ale cubase je przekonwertował. Działało, ale póki nie dało się przefraktalowanego sygnału nagrywać. Jak się da nagrywać to nagle przedupca mi wszystko jak gnój widłami.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Jesli nie chcesz trzymac sie 48 kilo (a tego wymaga nagrywanie Axe przez USB) to zostaje tylko poczciwy jack mono/xlr do interfejsu i po problemie.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Ta uczynię, jeszcze raz dzięki za pomoc.

Offline sibi00

  • Gaduła
  • Wiadomości: 117
  • Nie umiem grać, ale się staram.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Presecik do FX II XL+ zrobiłem z moim IR paka to EVH 212 na G12H. Link w opisie videło. DObrej zabawy.

! No longer available

Pozdrawiam.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Metal Pack I dla Axe już dostępny! Link do sklepu: https://www.brickwall.pl/store/index.php?id_product=105&controller=product



Pozdrawiam.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
I cos lzejszego do pogrania.



Pozdrawiam.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
A tutaj Leon Todd napierdala na presetach :D



Pozdrawiam.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Panny, z innej beczki, jakich gejów ekspresji używacie do Axe? Co polecacie?

Offline sibi00

  • Gaduła
  • Wiadomości: 117
  • Nie umiem grać, ale się staram.
Moog EP-3   :D mam i spoko :D

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Miały być matriksy, si-el-ary, śmuty-druty i salony Francji - a wyszło, jak zawsze... ;)

Spoiler

Ale nie narzekam. Fajny zgłaśniacz będę mógł nabyć za pół roku najwcześniej. Do tego czasu palto wystarczy. Trzeba jednakowoż nadmienić, że albo zmieniły mi się wymagania, albo lepiej kręcę cyfroświerszczem, albo też - to Alto jest faktycznie lepsze, niż poprzednie wersje. Abo wszystko na raz. Tak czy owak - jak na kalumnienkę za tysiąc sto pisiąt złotych jest serio bardzo dobrze. Janusz-nosacz approves :D

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
No, misiaczki, tatko Cliff, choć ledwie żyw i w trakcie rekonwalescencji, dotrzymał słowa i wrzucił użytkownikom dwójek okruszki z Aresowego stołu:

Axe-Fx II "Quantum" Rev 10.01 Firmware Release
Spoiler

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
A czy wiadomo coś o ewentualnym Q10 dla innych Sractali niż XL+ ?

EDIT: Ok, poradziłem sobie. W sumie wydaje mi się, że jest ciut jaśniej, szczególnie 6505/5150.
« Ostatnia zmiana: 16 Maj, 2018, 16:53:44 wysłana przez Stivo2005 »
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Siema, jaką końcówkę mocy polecacie do AX8 ? Oczywiście matrix tylko ciężko go dostać z sekond hendu. Co poza matrixem ?

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Siema, jaką końcówkę mocy polecacie do AX8 ? Oczywiście matrix tylko ciężko go dostać z sekond hendu. Co poza matrixem ?

Przez chwilę miałem okazję sprawdzić Seymour Duncan Powerstage 170. O kuźwa. To gra świetnie, jest świetnie wykonane, korekcja jest bardzo użyteczna. No i ten rozmiar - bajka.

Czytałem wiele o końcówkach na fraktalowym forum, sam testowałem różne Marshalle, MG, Behringery, EHXy, niestety nigdy sprzęt klasy Matrixa czy Fryette. I o ile lampowy MG się bronił, tak jak bronią się ogólnie końcówki wzmaków lampowych - o tyle z SS tylko Seymour Duncan jest godny dotknięcia, IMO. A opinia sensownych ludzi na forum fractala jest jedna - Fryette rozwala wszystko, ale musisz pożegnać się z symulacjami końcówki, bo to jest "jakaś" konkretna lampowa końcówka na 6L6, nie zaś przezroczyste jej przedłużenie zamknięte w konstrukcji solid state. Jeśli Ci to nie przeszkadza - a wielu ludziom nie przeszkadza ograniczenie się do jednego, konkretnego rodzaju końcówki - to atakuj lampowe zabawki. Cena Fryette studzi zapał, ale zakładam, że warto. Prosta MG na EL84 też potrafi wywołać niemały uśmiech na twarzy.

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
lata temu miałem rocktrona velocity ale zbyt dawno zeby coś sensownego pamiętać. zastanawiałem się też nad końcem właśnie MG 50watt, ale jednak 2U i jednak lampa czyli waży. a chce maksymalnie odkilogramić zestaw.

obecnie wpinam się w koniec engla savage (którego sprzedaję). dodam jeszcze że planuje się wpinać w koniec i na paczkę mesy, symulacja głośnika służy mi tylko jako odsłuch do ucha.
« Ostatnia zmiana: 14 Cze, 2018, 22:10:42 wysłana przez chronix1 »

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
lata temu miałem rocktrona velocity ale zbyt dawno zeby coś sensownego pamiętać. zastanawiałem się też nad końcem właśnie MG 50watt, ale jednak 2U i jednak lampa czyli waży. a chce maksymalnie odkilogramić zestaw.

obecnie wpinam się w koniec engla savage (którego sprzedaję). dodam jeszcze że planuje się wpinać w koniec i na paczkę mesy, symulacja głośnika służy mi tylko jako odsłuch do ucha.

Symulacja głośnika nie ma tu nic do rzeczy. Ja mówię o symulacji końcówki, którą Fractal robi tak samo dobrze, jak wszystko inne.

Jeśli grasz z włączoną symulacją końcówki (Power amp sim on w global menu), to raczej należy podać sygnał na przeźroczystą końcówkę SS, nie nadająca własnego charakteru - Matrix, Rocktron, SD, Marshall (bez włączonej opcji valvestate), etc, etc... Natomiast jeśli power amp sims masz wyłączone - to znaczy, że chcesz używać prawdziwej końcówki mocy która nadaje własny charakter - eg, każda lampowa.

Jeśli chcesz odciążyć kręgosłup - polecam SD Powerstage. Serio, bardzo fajnie to gra.

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Wiem wiem tylko wspomnialem :) a obecnie poweramp mam wyłączone w globalu. Ten SD mega śmiesznie wygląda :) ciekawe jak to zapakować do racka xD

Ps. Ten SD głośny jest ? Napędzi paczkę 412 live gdzie dzwiek leci ze sceny ?

I jak z paczką 8ohm ?
« Ostatnia zmiana: 15 Cze, 2018, 10:27:07 wysłana przez chronix1 »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal Audio AXE FX

Zaczęty przez Icchok Lejb Perec « 1 2 ... 14 15 » Efekty

364 Odpowiedzi
222841 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2014, 00:09:13
wysłana przez Saint2013
Fractal AXE FX II !!!

Zaczęty przez Crank « 1 2 3 4 5 » Efekty

107 Odpowiedzi
88390 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 00:13:34
wysłana przez bloodrafko
308 Odpowiedzi
243352 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
743 Odpowiedzi
306490 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
205536 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555