Autor Wątek: FRACTAL AXE USERS - porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 345175 razy)

Offline tymon1313

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
4cm ogarniam na ax8, jednak brzmieniowo mi to nie pasi. Pewnie kwestia walki w ustawieniach.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
4cm ogarniam na ax8, jednak brzmieniowo mi to nie pasi. Pewnie kwestia walki w ustawieniach.

Mówimy cały czas o AX8.

Brzmieniowo? Nie, to nie jest możliwe. Jeśli coś Ci nie gra "brzmieniowo" to masz jakiś zasadniczy problem z kablami. AX8 ma minimalny wpływ na brzmienie urządzeń umieszczonych w swojej pętli - nawet, jeśli to jest preamp realnego wzmacniacza. Ur doing it wrong i tyle.

Jak już ogarniesz kable i brumienie, to jest start zabawy - dalej się robi jazda z popami przy przełączaniu, każdy blok trzeba sobie przeanalizować pod kątem mute out, in, mute fx out... etc.. Makabra, ale warte zabawy.

Offline sibi00

  • Gaduła
  • Wiadomości: 117
  • Nie umiem grać, ale się staram.
Witam,
Z pomocą @Lechu_  ogarnęliśmy temat paczek do Axe. Są dostępne w moim sklepie: http://www.brickwall.pl/store/index.php?id_product=83&controller=product

19 Cabinets/7 speakers/12 mics:


Mesa© Rectifier Horizontal 212 [3 diff version - also 140W Included]
Mesa© Stiletto 2x12 [V30/V-Type]
Mesa© Oversized 412 [V30]
Friedman® EXT212 [VINTAGE 30 SPEAKERS] New!
ENGL® 212 VH VINTAGE [VINTAGE 30 SPEAKERS] New!
Marshall© MF400 412 [V30/V-type]
Bogner Oversized© 212 [V30/G12T75/WGS Veteran 30]
Rivera© 212 [V30/Randall Diavlo]
Zilla SV© 212 [G12T75/V30]
David Laboga©  212 [V30/Creamback/Greenback/Seventy 80]
David Laboga© Oversized 212 [V30/G12T75]
David Laboga© 210[Greenback/Jensen]
Laboga© Oversized 212 [V30/A-Type]
Hesu© Custom [V30/Demon]
Hesu© W212WHB [V30]
Hesu© Custom [Governor/V30]
Buzzaro© Custom 212 [V30/Eminence The Wizard]
Buzzaro© BCC212 [V30]
Buzzaro© Custom [V30/G12EVH]


Microphones: sm57,Heil PR20, Heil PR30, MD441, MD421, Audix I5, RB100 Ribbon, PRA628 MK II, Electro Voice Co4, AT 4040, AT AE3000.

Jak ktoś zainteresowany to pytać  ;D

Pozdrawiam.

@sinquestsound pójdą te IRy na AX8?

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Pójdą  :D

Pozdrawiam.

Offline satarello

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Instalujemy CAB LAB. Wgrywamy impuls i konwertujemy do Ax8....

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Axe-Fx II "Quantum" Rev 7.00 Firmware Release

https://forum.fractalaudio.com/threads/axe-fx-ii-quantum-rev-7-00-firmware-release.124944/

Release notes :
Spoiler

ps. jest "przeskok" soundowo feelingowy na SPORY plus :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Axe-Fx II "Quantum" Rev 7.01 Firmware Release

https://forum.fractalaudio.com/threads/axe-fx-ii-quantum-rev-7-01-firmware-release.125328/

Release notes :

Spoiler
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Axe-Fx II "Quantum" Rev 7.02 Firmware Release

https://forum.fractalaudio.com/threads/axe-fx-ii-quantum-rev-7-02-firmware-release.125625/

Release notes :

Spoiler
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline atk570

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
Siemanko ludzie.
Funkcja szukaj na forum sprawdzona, więc myślę, że mogę spokojnie zadać pytanie tutaj.
Polecicie mi jakieś porządne i sprawdzone sterowniki MIDI do axe fx II? Oczywiście nie zadawałbym takiego pytania jeżeli chciałbym kupić MFC, więc ta opcja z miejsca odpada :)
Wiem, że wiele osób używa i poleca Behringera FCB1010, ale to rozwiązanie będzie dla mnie raczej za duże (tak mi się przynajmniej w tej chwili wydaje). Zajmie mi to za dużo miejsca i taki duży sterownik raczej mało ma wspólnego z ułatwianiem mi transportu gratów.
Mam już pedał ekspresji i zastanawiam się nad jakimś sterownikiem mniejszym od FCB1010, okrojonym chociażby o pedały np. Rocktron Midi Mate. Pytanie tylko czy ktoś z Was już tego używał i konfigurował z axem. Zastanawia mnie wejście na pedał, czy jeżeli taki sterownik podłączę przez midi to mam opcję używać jeszcze drugiego pedału ekspresji? Czy ograniczenie axa jednym wejściem na pedał jest nie do przejścia w taki sprytny sposób?
Z góry dzięki za odpowiedzi ;)
Pozdro!

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Słabo szukałeś, w tym temacie nawet jest mowa o EM CUSTOM Thunder, mniejszy od FCB, dwa wyjścia na pedały ekspresji , zasilanie fantomowe, mam polecam, pancerne i działa. Oba pedały można dowolnie konfigurować i przypisywać do najróżniejszych funkcji w Axe, od kaczek i volume po drive ampa , mixy, panoramy, itd itd.....
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline atk570

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
O EM custom Thunder wiem, czytalem, ale pytanie czy znajdzie się coś rozsądnego co wystarczy do sterowania axem i cenowo zmieści się w 1000 zł przy okazji nie rozpadając się na części pierwsze po krótkim czasie użytkowania, czego trochę obawiam się jak patrzę na zdjęcia FCB.
Może Em Custom Spark ktoś używał do takich zadań i jest w stanie powiedzieć czy to zda egzamin? Byłoby to dość optymalne rozwiązanie jeżeli chodzi o wymiary. Pytanie brzmi czy wystarczy on do wygodnego i w miarę swobodnego sterowania fractalem?

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Wystarczy , choć ma tylko jedno wyjście na pedał ekspresji. Jeśli w danym presecie nie potrzebujesz dwóch rożnych opcji do sterowania to styknie.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline atk570

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
A to nie jest tak, że sobie wpinam jeden pedał w takiego sparka czy midimate'a, a drugi mogę bezpośrednio w axa?

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Możesz. Ja po prostu nie lubię plątaniny kabli, Thundera mam podpiętego jednym kablem do Axe i do tego dwa pedały w sterownik. Docelowo idę i tak w stronę pełnego sterowania z DAW poprzez midi więc sterownik będzie zbędny (jak tylko wszystko skonfigurujemy).
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline atk570

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
No i wszystko jasne. Ja generalnie też mam zamiar dążyć do ustawienia wszystkiego z DAWem, ale narazie potrzebne mi wygodne sterowanie manualne. Wielkie dzięki za pomoc @Lechu_ . ;)

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Nie ma sprawy , przemyśl tylko czy rzeczywiście potrzebujesz aż dwóch pedałów jednocześnie, rozkładanie majdanu potrafi odebrać sporo chęci ;)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline atk570

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
To wyjdzie w praniu, jak drugi pedał okaże się niezbędny to go sobie dokupię, narazie bede próbował wszystko ustawić z jednym :) Wiadomo, że noszenie i rozstawianie może odebrać chęci, dlatego sprzedałem wszystkie efekty i pakę, żeby tego wszystkiego nie targac i mieć all in one ;)

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Ja uzywałem Rocktron midi xchange niestety jak na ilość jego opcji jest spory i mysłem na tym

http://amtelectronics.com/new/amt-fs-2midi/

ale nie sprawdzałem jakos bardziej kompatybilnośći bo axe juz poszedł.
« Ostatnia zmiana: 24 Kwi, 2017, 09:05:01 wysłana przez Ewolter »

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Axe-Fx II "Quantum" Rev 8.00 Public Beta

https://forum.fractalaudio.com/threads/axe-fx-ii-quantum-rev-8-00-public-beta.126728/

Spoiler
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Czekam na axe fx 3 z ekranem dotykowym :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Jusz jest  8)

And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Dalej widzę zwykły zielony LCD... :/

Posty połączone: 28 Maj, 2017, 22:27:11
Quantum 8.02:

http://www.fractalaudio.com/firmware-presets.php
« Ostatnia zmiana: 28 Maj, 2017, 22:27:11 wysłana przez Stivo2005 »
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Dobra miśki pytanie za 100pkt. many

Wpiąłem dzisiaj Standarda w 4CM i kurwa czegoś nie łapię... Zrobiłem według poradnika Oli czyli wiadomo send fractala w return wzmaka, analogicznie na odwrót, output 1 czyli ten niepętlowy feeduje ładnie preamp i gita w front input Topora.

No i tera kurwa skąd zwątpienie - otóż jeżeli ustawiam efekty przed pętlą efektów w łańcuchu to hula jak pierdolone tornada nad USA ostanimi dniami, ALEALEALE jak już wrzucę legitnie za pętlę efektów to się robi sraka :(

Chciałem dać przed pętlą Drive i mieć ładnie nasyconego skurwysyna RD45 Rądala ale jak wrzucę jakieś ładne delaye ZA pętlę to gówno i nie mogę sobie ustawić normalnego kurwa brzmienia pod solowanie itd...

Ktoś coś? :D

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Zrobiłem według poradnika Oli czyli wiadomo send fractala w return wzmaka, analogicznie na odwrót, output 1 czyli ten niepętlowy feeduje ładnie preamp i gita w front input Topora.

Albo Twoja Ola była pijana, albo coś pokręciłeś. 4CM i send fractala w return wzmaka?

Opowiedz, co to ma robić, bo jak świat światem, 4CM to metoda wpięcia preampu wzmaka w pętlę procesora, czyli send procesora w input wzmaka, send wzmaka w return procesora, output procesora w return wzmaka. W ten sposób preamp wzmacniacza jest kolejnym klockiem lego w łańcuchu fractala, dokładasz do niego co chcesz i gdzie chcesz, a całość leci z powrotem do powerampa wzmacniacza.

Jak miałem AX8, spinałem go w 4CM bez problemu z tak kapryśnym wzmakiem jak EVH5150 III i całość  grała elegancko. Opisz dokładnie problem, bo prawdę powiedziawszy trudno cokolwiek z opisu zrozumieć :)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Moja Ola była z letka na kacu więc wybacz nieporozumienie :D Podłączę jeszcze dzisiaj tą metodą którą napisałeś, bo po prostu już mi się w pewnym momencie tak pokićkało że ja pierniczę :D Pierwszy raz robiłem 4CM i trochu czarno magio wiało (wcześniej tylko końcówka mocy i sru w pakę ;))

Także jak mie dzisiaj się obrazi i znowu będą hocki klocki to napiszę po prostu PW @Ghost_of_Cain ok? :)

Posty połączone: 10 Wrz, 2017, 23:25:30
Ok, ogarnięte :D Jedno jedyne spostrzeżenie - ja pierdolę jak to zapierdala :D Jeszcze nawet udało mi się poniekąd ustawić FCB1010 (ja kontra MIDI to zawsze zła walka ale robiłem jak małpa z instrukcji krop po kroku i działa :D )

Także tego... Ktoś chce Velo 300? :D
« Ostatnia zmiana: 10 Wrz, 2017, 23:25:30 wysłana przez Aremenius »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal Audio AXE FX

Zaczęty przez Icchok Lejb Perec « 1 2 ... 14 15 » Efekty

364 Odpowiedzi
223294 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2014, 00:09:13
wysłana przez Saint2013
Fractal AXE FX II !!!

Zaczęty przez Crank « 1 2 3 4 5 » Efekty

107 Odpowiedzi
88893 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 00:13:34
wysłana przez bloodrafko
308 Odpowiedzi
244325 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
743 Odpowiedzi
307584 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
206978 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555