Autor Wątek: FRACTAL AXE USERS - porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 343782 razy)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Jaki interface z troszkę tańszych (taaaak wiem :facepalm:) do Standarda? Zastanawiam się nad M-Audio Fast Track, aczkolwiek co mnie zastanawia to to, że gdzieś wyczytałem, że co poniektóre interface'y potrafiły skiełbasić Axe'a a nigdzie nie mogę znaleźć jakiegoś konkretnego spisu więc pytam tutaj :)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Krótko – szukam szerokopasmówki do Fractala AX8. Moje pomysły:

Wszystko chuj. Moje żale na FRFR już wylewałem, ale na wszelki wypadek powtórzę - nie potrafiłem grać na Alto, nawet Mackie HD1221. Głupi Atomic Reactor z lampowym końcem dla mnie zagrał o wiele lepiej, bardziej "naturalnie". Fizz z Alto jak dla mnie był trudny do opanowania, Mackie prawie dawało radę, ale trzeba się było nakombinować nad każdym presetem.

Nie potrafię :( Co nie znaczy, że się nie da. Wiem, że ludzie tak grają nie tylko gigi, ale i kulturalne próby i żyją. Ogólnie - jest jasne, że publika nie rozróżni, koledzy z salki Cię nie wyjebią, chodzi się tylko o Twój komfort i przyjemność przenoszenia tego co w łapkach, na to co w eterze.

Przy czym - mowa o zboczeniu p.t. "mam cyfrowy preamp i chcę, żeby stojąc jak pajac obok głośnika dać się zmylić, że to normalny gitarowy zestaw". Jeśli jesteś od tego wolny i rozumisz, że z FRFR leci dźwięk zasymulowany, przetworzony, najczęściej zebrany mikrofonem i podany w świat - to może nie dostaniesz raka.

Czytaj pismo. Znaczy się forum Fractala. Stado grajków zza wielkiej wody ograło wszystkie JBL i EV, a ponieważ imię jest ich Legion, jest materiał do wyciągania wniosków.

Testuj z garami i resztą kapeli. Kup i zwróć, w razie potrzeby.


Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Mackie 1221 jest właśnie na allegro za 2400, więc kusi, ale właśnie na forum Fractala ludzie pisali o problemach z przegrzewaniem się, głośnym wiatrakiem, jakimś szumem… O ile bardzo chwalą też brzmienie, to jednak potencjalne problemu zniechęcają do kupna używki. A nówka zdecydowanie za droga.

Na tym tanim Alto dla mnie wczoraj było naprawdę spoko. Wiadomo, zdarzały się momenty, że zajechało cyfrą, jak miałem chwilę na przelecenie przez fabryczne presety, ale wstydu ogólnie nie było. Najwięcej grałem na presecie, który układałem tak: „hmm, to może wezmę 5153, bo to ponoć i dobre i kiedyś nawet chciałem kupić. Może do tego dopałkę czasem bym włączył? TS808 - o, to będzie TubeScreamer!” A paczkę wybierałem przez otworzenie na cały ekran listy impulsów i klikanie w losowych miejscach. ;)  Zatem sądzę, że może być tylko lepiej, jak zacznę bardziej ogarniać to urządzenie. :)


Przy czym - mowa o zboczeniu p.t. "mam cyfrowy preamp i chcę, żeby stojąc jak pajac obok głośnika dać się zmylić, że to normalny gitarowy zestaw". Jeśli jesteś od tego wolny i rozumisz, że z FRFR leci dźwięk zasymulowany, przetworzony, najczęściej zebrany mikrofonem i podany w świat - to może nie dostaniesz raka.
 
Spoko, mam pełną świadomość, co to cyfra i FRFR i nie będę patrzył z pogardą na drugiego gitarzystę, że gra na jakimś przeżytku. ;)

Testuj z garami i resztą kapeli. Kup i zwróć, w razie potrzeby.
Czyli jak z każdym innym gratem… ;) Może wybiorę się do muzycznego coś ograć, ale to jednak i ciszej, i przede wszystkim bez kapeli.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
O matko, mackie 1221 powinno kosztować 1900 zł nowe! Ale coś sie pewnie pozmieniało, wszedł jakiś nowy model, o ile dobrze kojarzę. W kazdym razie - używana w tej cenie to rozbój. Wiatrak nie jest głośny!

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
http://allegro.pl/kolumny-mackie-hd-1221-i6523638958.html#thumb/5
Na ceneo od 3999zł…
Sam wiatrak przy perkusji i tak nie ma znaczenia, tylko trafiały się przypadki, gdzie z przegrzania kolumna się wyłączała, a to już tzw. przypał. ;) I nie mając gwarancji nie chcę ryzykować.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Obczaj sobie Turbosoundy seria Milan. Sprawdzałem, kurwi dobrze jak na paczkę aktywną.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Axe-Fx II "Quantum" Rev 5.00 Public Beta

http://forum.fractalaudio.com/threads/axe-fx-ii-quantum-rev-5-00-public-beta.120282/

Release notes :

Spoiler
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Oko, gdyby ktoś miał te same problemy które miałem ja ze Standardem to:
a) polecam się wyposażyć w M-Audio M-Track, świetny mały tani interface, no i ma MIDI czyli wszystko to co tygryski lubią najbardziej
b) tutaj link do działającego firmware Axe Edit wersja 0.9.191: https://dl.dropboxusercontent.com/u/3334441/Axe-Edit_Setup_0_9_191.exe
c) i tutaj link do najlepiej poprowadzonego poradniczka do tej małej bestii (tanks to @youshy ;) ): http://wiki.fractalaudio.com/gen1/index.php?title=Yeks_How_Tos

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Axe-Fx II "Quantum" Rev 6.01 Firmware Released

http://forum.fractalaudio.com/threads/axe-fx-ii-quantum-rev-6-01-firmware-released.121609/

Release notes :

Spoiler

ps.

Spoiler
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
tak, zadupcyłem bo w międzyczasie wyszło FW 6.0 swoją drogą wykurwiste soudowo :)
Spoko, przynajmniej się nie podjarałem za wcześnie, bo na AX8 jeszcze nie ma 6.0. :( (tzn jest public beta, ale poczekam spokojnie ;) )

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
tak, zadupcyłem bo w międzyczasie wyszło FW 6.0 swoją drogą wykurwiste soudowo :)
Spoko, przynajmniej się nie podjarałem za wcześnie, bo na AX8 jeszcze nie ma 6.0. :( (tzn jest public beta, ale poczekam spokojnie ;) )

Jest się czym jarać ;) 6 fajnie kurwi
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam,
Z pomocą @Lechu_  ogarnęliśmy temat paczek do Axe. Są dostępne w moim sklepie: http://www.brickwall.pl/store/index.php?id_product=83&controller=product

19 Cabinets/7 speakers/12 mics:


Mesa© Rectifier Horizontal 212 [3 diff version - also 140W Included]
Mesa© Stiletto 2x12 [V30/V-Type]
Mesa© Oversized 412 [V30]
Friedman® EXT212 [VINTAGE 30 SPEAKERS] New!
ENGL® 212 VH VINTAGE [VINTAGE 30 SPEAKERS] New!
Marshall© MF400 412 [V30/V-type]
Bogner Oversized© 212 [V30/G12T75/WGS Veteran 30]
Rivera© 212 [V30/Randall Diavlo]
Zilla SV© 212 [G12T75/V30]
David Laboga©  212 [V30/Creamback/Greenback/Seventy 80]
David Laboga© Oversized 212 [V30/G12T75]
David Laboga© 210[Greenback/Jensen]
Laboga© Oversized 212 [V30/A-Type]
Hesu© Custom [V30/Demon]
Hesu© W212WHB [V30]
Hesu© Custom [Governor/V30]
Buzzaro© Custom 212 [V30/Eminence The Wizard]
Buzzaro© BCC212 [V30]
Buzzaro© Custom [V30/G12EVH]


Microphones: sm57,Heil PR20, Heil PR30, MD441, MD421, Audix I5, RB100 Ribbon, PRA628 MK II, Electro Voice Co4, AT 4040, AT AE3000.

Jak ktoś zainteresowany to pytać  ;D

Pozdrawiam.

Offline Karsiary

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Cześć
Sprowadzał ktoś z was coś od fractala z USA?
Chce się wyzbyć kempera i nabyć ax8.
Cena w usa z wysyłką to około 5600 PLN, a na g66 jest to już 6900. Macie jakieś doświadczenie z takim importem i czy opłaca się sprowadzać?
Pozdro


Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Dolicz sobie około 25% ma Cło + VAT i to wszystko. Innymi słowy - nowego lepiej kupić w G66.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka


Offline tymon1313

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Dokładnie. Tylko nie płac przez paypala. Ja tak zrobiłem i zapłaciłem 7400.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Karsiary

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Na g66 w tej cenie jest ta dłuższa gwarancja?

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka


Offline tymon1313

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Tak, ta dłuższa

Posty połączone: 07 Sty, 2017, 11:13:30
Cześć
Sprowadzał ktoś z was coś od fractala z USA?
Chce się wyzbyć kempera i nabyć ax8.
Cena w usa z wysyłką to około 5600 PLN, a na g66 jest to już 6900. Macie jakieś doświadczenie z takim importem i czy opłaca się sprowadzać?
Pozdro


Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Też pozbyłem sie po 2 latach kempera na rzecz AX8. Jeśli oczekujesz cudów - to nie będzie. Podobnie jak z kemperem - sporo roboty aby to na żywo na scenie zagadało. Jednak jest bardziej mobilne od kempera. To porównywalne urządzenia, jednak AX8 ma lepsze efekty. Z kolei kemper ma tyle profili.... . Z drugiej  strony  - trzeba grać a nie godzinami szukać idealnego brzmienia. Ono nie istnieje :)
Oba graty mają swoje wady i zalety
« Ostatnia zmiana: 07 Sty, 2017, 11:13:30 wysłana przez tymon1313 »

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Miśki, czy ktoś z Was używa AFX'a Ultra/IIki na 4cm? Jakie wrażenia?
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline tymon1313

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Ja tylko na ax8.  Kupa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Ja tylko na ax8.  Kupa.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie AX8 na 4cm z EVH5150 III 50W działał bezproblemowo i bez pierdnięcia.

Straciłem na ustawianie i testowanie jednak chyba ze trzy dni, żeby całość grała po bożemu.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Czy komuś "smażyły" inputy w Axie? Zdarza się tak że po podłączeniu mam jakby trzaski/smażenie/chujwijaktonazwać dźwięki i nie jest to do końca przyjemne. Juszi mówił że u niego nic takiego nie było i nie wiem za bardzo co z tym zrobić. Plus jak jeszcze w domu przeżyję to na próbie na paczce 212 wpięty w końcówkę to trochę zaczyna wkurwiać :/

Offline tymon1313

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Ja tylko na ax8.  Kupa.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie AX8 na 4cm z EVH5150 III 50W działał bezproblemowo i bez pierdnięcia.

Straciłem na ustawianie i testowanie jednak chyba ze trzy dni, żeby całość grała po bożemu.
Możesz zrobiony profil zapodać? Kable robiłeś z dodatkową masą?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Cytuj
Możesz zrobiony profil zapodać? Kable robiłeś z dodatkową masą?


Nie mam od dawna AX8, niestety. Oczywiście, że na fx-out musisz mieć kabel typu humbuster, bez tego nie da się żyć. W tym wątku ktoś wrzucał preset, ale nie sprawdzałem, dalem sobie radę sam:

http://forum.fractalaudio.com/threads/ax8-in-4cm.112342/#post-1349728
« Ostatnia zmiana: 12 Sty, 2017, 19:24:39 wysłana przez Ghost_of_Cain »

Offline tymon1313

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Ale rozumiem ze symulacje ampa i caba wywaliłeś w 4cm?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Ale rozumiem ze symulacje ampa i caba wywaliłeś w 4cm?

Nie ma to związku. Oczywiście, że na potrzeby testów takie rzeczy się wywala.

Ale - jak już wszystko ogarniesz, nikt Ci nie broni zostawić w patchu samego ampa - jest to zresztą jedyny sposób na dual-ampy w AX8 (jeden jest symulowany, drugi rzeczywisty - oba przełączasz lub mieszasz według uznania i podajesz na fizyczną końcówkę wzmaka i dalej do paki).

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal Audio AXE FX

Zaczęty przez Icchok Lejb Perec « 1 2 ... 14 15 » Efekty

364 Odpowiedzi
222817 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2014, 00:09:13
wysłana przez Saint2013
Fractal AXE FX II !!!

Zaczęty przez Crank « 1 2 3 4 5 » Efekty

107 Odpowiedzi
88366 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 00:13:34
wysłana przez bloodrafko
308 Odpowiedzi
243296 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
743 Odpowiedzi
306434 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
205453 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555