Autor Wątek: FRACTAL AXE USERS - porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 345374 razy)

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Axe-Fx II Quantum Rev 3.00 Public Beta

http://forum.fractalaudio.com/threads/axe-fx-ii-quantum-rev-3-00-public-beta.113410/

"Not a big change from 2.04"

Spoiler
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Axe-Fx II Quantum Rev 3.00 Public Beta 2

http://forum.fractalaudio.com/threads/axe-fx-ii-quantum-rev-3-00-public-beta-2.113734/

Release notes :

Spoiler

Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline corvus

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Hej, nie ma ktoś do sprzedania MFC-101 MKII, mam dość tego 1010:)


D.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Zanim wyrzygasz ciężkie hajsy na ten MFC od FAS zobacz na nasz rodzimy rynek --> http://www.emcustom.eu/?page_id=45
Jakiś czas temu był nawet na giełdzie. Cena 3 razy niższa, a możliwości de facto są takie same.

Offline corvus

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Wyrzygałem i zadowolony jestem:)


Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Bardzo fajny filmik pokazujący paki OH i "about (8-string) metal/rock guitar tones"

Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Axe-Fx II "Quantum" Rev 3.03 Firmware Release

http://forum.fractalaudio.com/threads/axe-fx-ii-quantum-rev-3-03-firmware-release.115684/

Release notes :

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 08 Cze, 2016, 08:14:56 wysłana przez Lechu_ »
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline patryksati

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Witam,
wiem, że ogólnie ciężko jest wyhaczyć ten sprzęt, ale ile by trzeba uzbierać na używkę Axe FX II xl ?

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline patryksati

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Spoko dzięki. To teraz tylko czekać na okazję.

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
No to możesz trochę poczekać  ;) W Polsce rynek wtórny na Axe'a jest ... prawie zerowy, a już XL po okazyjnej cenie to mission impossible...Propon uję zajrzeć tu - http://forum.fractalaudio.com/forums/for-sale.43/ Co parę dni pojawia się oferta sprzedaży z Europy. Forum i ludzie przezajebiści, jestem jego członkiem od lat i polecam w 100% !!!

Offline patryksati

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
oooo dzięki wielkie ;)

Offline Kris01983

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Witam was koledzy fractallowcy. Mam pewien problem z moim AXE FX XL i juz sam nie wiem czy to jakiś błąd sprzętu czy poprostu czegoś nie wiem. Mianowicie chodzi mi o zapamiętywanie ustawień w I/O po wyłączeniu zasilania. Poprzednio miałem AXE FX II i nie było z tym problemu bo samo się zapisywało i wszystko było poustawiane tak jak przed wyłączeniem lecz niestety siadł mi interface USB i odesłałem go do naprawy. Niemiaszki nie miały na miejscu płyty do 2-ki wiec zaproponowali mi upgrade za kilka jełro. Niestety w XL-ce nic się nie zapamiętuje i po każdym włączeniu czeka mnie ponowne przewalanie się przez ustawienia midi itp. Nie wiem czy może przy aktualizacji firmware czegoś nie zmienili bo w moim poprzednim bawiłem się na V17  A tu mam już Quantum 3. Może ktoś z was miał podobny problem lub wie gdzie i co przełączyć by się wszystko nie resetowalo. Pomóżcie. Pozdrawiam.

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Wiem, że paru chłopaków szukało...natknąłem się przypadkowo...może ktoś będzie zainteresowany...ce ny od czapy ale może da się ponegocjować - http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=2793737

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Axe-Fx II "Quantum" Rev 4.00 Public Beta

http://forum.fractalaudio.com/threads/axe-fx-ii-quantum-rev-4-00-public-beta.118106/

Release notes :

Spoiler
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Axe-Fx II "Quantum" Rev 4.00 Firmware Release

http://forum.fractalaudio.com/threads/axe-fx-ii-quantum-rev-4-00-firmware-release.118133/

Release notes :

Spoiler

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Pytanie do uzytkownikow Axe, czy symulacje wzmakow tez sa takie mocno skompresowane, z takim dziwnym cyfrowym przydzwiekiem (nie wiem jak to okreslic), czy raczej czuc bardziej jak normalny wzmak? Bo do tej pory probowalem chyba wszystkich VST, iPada (JamUp, BIAS), POD HD500 i absolutnie wszedzie brzmienie jest takie mocno "scisniete", gdzie w zasadzie nie ma to nawet startu do tego, co leci z prawdziwego wzmacniacza. Jak jest energia i moc, to ilosc gainu zabija, przy zmniejszeniu to energia spada drastycznie.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Pytanie do uzytkownikow Axe, czy symulacje wzmakow tez sa takie mocno skompresowane, z takim dziwnym cyfrowym przydzwiekiem (nie wiem jak to okreslic), czy raczej czuc bardziej jak normalny wzmak? Bo do tej pory probowalem chyba wszystkich VST, iPada (JamUp, BIAS), POD HD500 i absolutnie wszedzie brzmienie jest takie mocno "scisniete", gdzie w zasadzie nie ma to nawet startu do tego, co leci z prawdziwego wzmacniacza. Jak jest energia i moc, to ilosc gainu zabija, przy zmniejszeniu to energia spada drastycznie.

@Mat a zastanów się, dlaczego ludzie wydają 8-10kPLN na coś co miało by brzmieć jak lapek za 200PLN z zestawem wtyczek VST? Właśnie tu jest przewaga Fractala nad pozostałymi (może poza Kemperem) cyfrzakami, grając na nim nie masz wrażenia, że jest to jakaś symulacja, tylko prawdziwy wzmak, a to, że w miejscu jednego urządzenia masz ich ponad 200 do wyboru... no to tylko jego plus. Tylko trzeba pamiętać o tym, że Axe brzmi inaczej niż reszta sprzętów, trzeba go ogarnąć na spokojnie, ale jak się uda to nie będziesz szybko chciał nic innego.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Kurcze, szkoda ze taki jest problem z ograniem tego. Uzywek tez ze swieca szukac, ze nie wspominajac, ze wersja rackowa mi nie pasuje. Niby jest ten podlogowy Axe ale ma ktos go w ogole gdzies?


Posty połączone: 04 Wrz, 2016, 19:10:15
Tylko trzeba pamiętać o tym, że Axe brzmi inaczej niż reszta sprzętów,
Co przez to rozumiesz?

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
No @Ghost_of_Cain miał AX8 chyba, kilka stron wstecz coś jest o nim napisane.

Co do zachowania się Axe to o ile jak używasz go jako klasyczny preamp + koniec mocy + kolumna pasywna, to jest jak zwyczajny wzmak, to już kiedy lecisz ze symulacjami kolumny, to już musisz myśleć szerzej, pamiętać o tym, że większy wpływ na brzmienie ma czasem kolumna (a że masz ich wpip do wyboru) to trzeba sporo się naszukać by wybrać tę najlepszą do danego wzmaka (lub moją Buzzaro ST-B212 na dwóch V30 od @sinquestsound :D ).
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
No sek w tym, ze aktualnie z kapela gramy "po cichu" prosto w mikser. Docelowo tak tez i koncerty maja byc grane. iPad niby jest OK ale za cholere nie moge na nim osiagnac takiego brzmienia, jakie bym chcial.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
No sek w tym, ze aktualnie z kapela gramy "po cichu" prosto w mikser. Docelowo tak tez i koncerty maja byc grane. iPad niby jest OK ale za cholere nie moge na nim osiagnac takiego brzmienia, jakie bym chcial.

To nie jest żaden sęk. Kwestia znalezienia symulacji paki, która skieruje Cię brzmieniowo tam, gdzie Ci się widzi. Być może to żmudny proces, ale jak najbardziej do zrealizowania. I gdzie lepiej, jeśli nie z fractalowymi symulacjami? Ja już AX8 nie mam, bo to sprzęt dla profesjonalistów, a nie dla garażowych kabareciarzy (w sensie - za dużo kosztuje, by być zabawką, ale gdyby było mnie stać, na pewno by sobie tu do mnie mrugał).

Ot, kup sobie jakiegokolwiek Fractala ;) Nie ma drugiego takiego urządzenia, na Kemperze znajdziesz podobną jakość brzmienia i zgodność między tym, co pod ręką, a co w głośniku, ale tu niestety obowiązuje święta zasada shit-in = shit out, czyli jeśli ktoś zrobi gówniany profil, to nie wyciśniesz z niego wiele (ergo - to loteria; znajdziesz profile zachwycające, zapewne w niedoborze, oraz ogrom profili gównianych).

Przyczaj się na używanego AXE FX II - jeśli z jakichkolwiek względów Ci nie będzie odpowiadał - nie wierzę, byś dużo stracił przy odsprzedaży. AX8 miało 2 gości na gitarowych gratach ostatnio, cena 7300, bodajże. Pamiętaj tylko, że ten skurwiel nie przełącza płynnie presetów :D
« Ostatnia zmiana: 04 Wrz, 2016, 20:41:53 wysłana przez Ghost_of_Cain »

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Krótko – szukam szerokopasmówki do Fractala AX8. Moje pomysły:
-Alto TS112A (lub TS115A – wczoraj zagrałem próbę na pożyczonej 115, ale myślę, czy potrzebuję aż 15 cali – jakieś Wasze refleksje? ;) )
-JBL EON 612
-Mackie SRM 450 V3
I droższe, ale nie wiem, czy warto płacić aż tyle:
-ElectroVoice EXL112P
- Yamaha DXR12 (już blisko 3k, za tyle może lepiej 2x Alto? :D )

Dajcie znać, jakie macie doświadczenia. Jak to wypada np. w porównaniu do Atomic Reactor.
W ogóle tak na szybko pierwsze wrażenia – Fractala mam od piątku, naprawdę jest co ogarniać. Wczorajsza próba była zagrana na presetach ustawionych przez totalnego amatora w temacie Fractala (to ja! ;) ), w dodatku kręconych na innym nagłośnieniu (trochę słuchawki, trochę monitory). Brzmiało mi to fajniej, niż sobotnia próba, gdzie wpiąłem się w return w Screamerze podpiętym do Hesu 2x12 V30.
Aha, jeśli taka informacja pomocna – djenty i szatany plumkam w domu, ale kolumna będzie do hardrockowych/heavymetalowych kawałków w E/DropD.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal Audio AXE FX

Zaczęty przez Icchok Lejb Perec « 1 2 ... 14 15 » Efekty

364 Odpowiedzi
223360 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2014, 00:09:13
wysłana przez Saint2013
Fractal AXE FX II !!!

Zaczęty przez Crank « 1 2 3 4 5 » Efekty

107 Odpowiedzi
88972 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 00:13:34
wysłana przez bloodrafko
308 Odpowiedzi
244497 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
743 Odpowiedzi
307762 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
207255 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555