Autor Wątek: FRACTAL AXE USERS - porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 339352 razy)

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Jest jakaś różnica w liście presetów pomiędzy Quantum 1.0 a Quantum 2.0? Freman czasami to modyfikował, ale nie były to jakieś duże zmiany. Jeśli nie ma różnic, to imo nie ma sensu płacić za to, bo można samemu to już wykręcić - wersja Quantum 1.0 jest za free. Ja tak zrobiłem z pojedynczym presetem ;) Kwestia chęci i czasu.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
http://axefremen.blogspot.com/2016/02/fremen-quantum-20-presets.html

i cytat apropo presetów za free przy linku do dropboxa  :

"However these are not my go-to presets. You won’t find any of my acoustic simulation, clean, crunch, rhythm, lead, blues/fusion, song specific presets here, but mostly special effects, or some bare bones stock presets I like to keep as a reference for some amp models. My own sounds, those I use with my bands or in my videos, are not in there, but in the three banks I’m selling :

ergo, w płatnym jest sporo więcej plus screeny z cab laba , tracki DI do zreampowania. Wygląda też na to że Q2.0 wykręcał zupełnie od podstaw , toteż 384 presets to spory kawał pracy , 30 dolców to nie tragedia ;)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Gość udostępnił pakiet darmowy presetów, które pierwotnie opracowali inni użytkownicy. Pobierz i wypróbuj. Jak dla mnie facet ma niesamowite ucho, już pierwszych kilka z darmowej paczki sprawia, że zanim się zorientujesz mija parę dni  :) Płatne są jeszcze lepsze, jednak pamiętaj o jednym aby w pełni cieszyć się pracą Fremena trzeba mieć dostęp do paru płatnych paczek z IR , które wykorzystuje z konkretnymi presetami. Oczywiście można bawić się na milion sposobów samemu dobierając caby ale powstaje wtedy już zupełnie nowa jakość. Wiele z jego presetów opiera się na miksach kilku pojedyńczych IR jakie robi się w Cab-Labie, który niestety też jest płatny. Wszystkie receptury zastosowanych rozwiązań są pięknie opisane i sfotografowane jeśli wymaga tego użycie Cab-Laba, wiele też opiera się na freeware'owych IR, które kolega udostępnia w swoim release. Osobiście polecam szczerze ale też ostrzegam ... to strasznie uzależnia  ;)

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Axe-Fx II "Quantum" Rev 2.01

http://forum.fractalaudio.com/threads/axe-fx-ii-quantum-rev-2-01-firmware-release.111657/

Release notes :

Spoiler

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Tadaam :)

AX8 FW v2.02 Released!

http://forum.fractalaudio.com/threads/ax8-fw-v2-02-released.111954/

Dla mnie to przegięcie z tymi ochami-achami nad każdym nowym Quantum firmware. Wolałbym żeby zamiast dodawania kolejnych modeli ampów poprawili szybkość przełączania presetu :) Ale i tak sprawdzę..

Spoiler

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814

......Wolałbym żeby zamiast dodawania kolejnych modeli ampów poprawili szybkość przełączania presetu :) Ale i tak sprawdzę..


Trza było kupić II albo XL :P A tak serio , jeśli to prawda że są lagi (kiedyś w II też były i to straszne , potem dopracowali FW) to owszem, plama, ale Clif na pewno dopracuje tą sprawę, tylko niestety to potrwa, teraz ma trzy urządzenia do klepania kodów :D
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
@Ghost_of_Cain czego używasz do sterowania Axe?

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
On ma AX8 , sam w sobie jest sterownikiem
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Aaaa... i tam jest opóźnienie przy przełączaniu presetów? Przecież to już skandal!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Nie żartujcie, że nie macie na dużym Axe minimalnego laga (przyciszenia) przy przełączaniu presetu (szczególnie między różnymi modelami wzmacniaczy)! Jeśli nie macie, to faktycznie jest nadzieja dla AX8.

Ja całe życie byłem przekonany, że prawdziwe przejście z zerowym lagiem, coś za co świat między innymi kocha Axe'y jest możliwe tylko przy ustawieniu w jednym presecie dual-ampów. Dwa idą na raz - depczesz, jeden się wypina, drugi wpina, bez żadnego, najmniejszego zająknięcia.

AX8 nie ma możliwości ustawienia 2 ampów, to podstawowa różnica i od początku wiedziałem, że mniejsza lub większa, ale chujnia będzie.

No, ale skoro nie obserwujecie laga przy normalnym przełączaniu presetów, to faktycznie - może to dopracują. Da się żyć, ale przywykłem do dobrego.

Cała reszta w AX8 - jest po prostu zajebista.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
II kupilem jakieś 3 lata temu , w tamtym FW byl dramat przy przełączaniu presetow. Potem okazało się ze włączony Axe Edit też spowalnia. Dlatego stworzyli Sceny żeby trochę przyśpieszyć przełączanie. Co jakis czas to poprawili i teraz w moim odczuciu jest zajebiscie (mam XL). Niestety nie testuje tego bo juz nie gram w kapeli ale ostatnio podpialem sterownik i programowalem na nowo kilka ustawień i przy okazji sprawdzilem lagi. Moze uda mi się nagrać filmik to @Ghost porównasz sobie live :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
@Ghost_of_Cain A przypadkiem nie ma tam możliwości X/Y na dwóch trybach wzmacniacza jakby? Ostatnio jak czytałem na tym blogu pl to coś było wspomniane o takowej opcji :)

Orange

  • Gość
Takie rzeczy za taką kupe kasy. W życiu bym o tym nie pomyślał...
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 12 Mar, 2016, 16:53:05 wysłana przez Orange »

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
@Ghost_of_Cain A przypadkiem nie ma tam możliwości X/Y na dwóch trybach wzmacniacza jakby? Ostatnio jak czytałem na tym blogu pl to coś było wspomniane o takowej opcji :)

Blogi-srogi :) Myślisz, że nie sprawdziłem każdej możliwości? Przełączyć można a) preset b) scenę w presecie c) x/y state bloku. Efekt zawsze ten sam - prawie płynne przejście. Wielu użytkownikom to w ogóle nie przeszkadza, ale mnie tak.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Axe-Fx II "Quantum" Rev 2.02

http://forum.fractalaudio.com/threads/axe-fx-ii-quantum-rev-2-02-firmware-release.111999/

Release notes :

Spoiler

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
@Ghost_of_Cain obiecane wideo, klapek od Adihasza jakby ktoś pytał ;)

http://sendvid.com/d0p9g2lx

http://sendvid.com/9grw6pp4


Screeny presetów , widać inne ampy i inne efekty :







Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Dzięki, wygląda zupełnie normalnie. Ciekawe, kiedy uda im się dopracować to na słabszym obliczeniowo AX8.

Ale ja się już nie martwię. W kilku utworach gdzie potrzebuję naprawdę płynnego przejścia między czystym a nieczystym i nie da się tego ogarnąć na jednym ampie, używam cleanów z drive blocka :D Serio - SDD preamp brzmi całkiem dobrze (kompresor, EQ, reverb i jest elegancko).

Disengage bloku drive z jednoczesnym uruchomieniem bloku AMP w danym presecie działa idealnie. Żadnego, najmniejszego lagu. Cebuland way all along! :D

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Muszę przyznać, że po rewelacyjnym Quantum 2.00, kiedy przyszła wersja 2.01 byłem trochę rozczarowany, wszystko brzmiało za miękko... znów trzeba było kręcić w presetach na nowo, a mi się nie chciało... cieszę się, że 2.02 znów postawił kropkę nad "i", stwierdzam, że jest gut.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Tak obserwuje ten watek i Was podziwiam. Co pare dni (czy tam tygodni) wychodzi nowy update i znow trzeba w presetach dlubac, przestawiac. A kiedy czas na granie/nagrywanie? :)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Tak mi to teraz gada, dokładnie mój typ brzmienia:

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Axe-Fx II "Quantum" Rev 2.03 Firmware Release

http://forum.fractalaudio.com/threads/axe-fx-ii-quantum-rev-2-03-firmware-release.112395/

Release notes :

Spoiler
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline wojwyk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
 :o
Axe-Fx II "Quantum" Rev 2.04 Firmware Release
http://forum.fractalaudio.com/threads/axe-fx-ii-quantum-rev-2-04-firmware-release.112420/
Spoiler

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Wiedziałem, że dobrze zrobiłem nie lajkując porannego FW :P
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal Audio AXE FX

Zaczęty przez Icchok Lejb Perec « 1 2 ... 14 15 » Efekty

364 Odpowiedzi
221135 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2014, 00:09:13
wysłana przez Saint2013
Fractal AXE FX II !!!

Zaczęty przez Crank « 1 2 3 4 5 » Efekty

107 Odpowiedzi
86131 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 00:13:34
wysłana przez bloodrafko
308 Odpowiedzi
239809 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
743 Odpowiedzi
302714 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
200593 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555