Autor Wątek: FRACTAL AXE USERS - porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 343787 razy)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
sin udostepnia impuls mesy za free chyba, polecam :)
sam uzywam jego impulsu buzarki :D
i always go full retard

Online Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Ja mam pytanie odnośnie impulsów do axe std. Kto udostępni mi, albo da namiar na jakąś zajebistą paczkę? ;)

http://steve.sideroadsband.com/AxeFx/IR/OwnHammer-Public-Beta-Redux.zip

Bardzo fajne impulsy paczki Bogner 4x12 na V30.

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
@Radek M napisz jaką grasz muzę...mam od cholery impulsów...ogranych, na pewno coś doradzę. Podaj maila to podeślę Ci trochę "freeware'owych " IR. Z tego co pamiętam ( też kiedyś miałem jedynkę ) to impulsy mają dla tej wersji chyba 7 KB ? Poza tym jest parę programów do przerabiania IR do różnych formatów gdzie w zasadzie można zaaplikować wave'y , w jakie wyposażone są paczki impulsów od komercyjnych wydawców, polecam szczególnie cabIR.eu albo Ownhammer. Na koniec dodam, do wypowiedzi @Stivo2005 , że faktycznie Quantum 2 urywa jajca ( gram z Matrixem GT1000FX i paczkami Marshall 1960AX oraz Mesa Boogie Recto Horizontal ).

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
@Ghost_of_Cain Wiesz co, no musi być różnica między tym co jest w domu, a tym co mam na salce, choćby dlatego, że IR zawsze zagada ciut inaczej niż kolumna. Ja akurat używam IR Buzzaro od @sinquestsound  (sam uważam, że impulsy MESA są najgorsze z 4 jakie mam od Sina, dla mnie Buzzaro > Hesu >DL >>>>> MESA), mam ten plus, że te impulsy powstały na bazie mojego egzemplarza, ale już samo to, że Sin używał innego PA przy tworzeniu tych implusów bardzo dobiło się na brzmieniu, i nie jest tak, że ustalam sobie brzmienie w chacie, przychodzę na salkę, wyłączam IR i nakurwiam. Choć jest bardzo blisko tego, zwykle wystarczy trochę pokombinować. To jest tak, jakbyś miał wzmaka, ustawił go na kolumnie X, a potem przeniósł na podobną kolumnę Y, o podobnych wymiarach, sposobie budowy i głośnikach, różnica będzie, ale nie jakbyś przeszedł z Marshall 1922 na 412 ENGL XL.

Jako nagłośnienie w domu używam Behringer B2030A, dają radę, często na koniec łańcucha wrzucam jeszcze Enchacer by jeszcze poszerzyć brzmienie i mieć pełniejsze wrażenie dźwięku.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
@Radek M napisz jaką grasz muzę...mam od cholery impulsów...ogranych, na pewno coś doradzę. Podaj maila to podeślę Ci trochę "freeware'owych " IR. Z tego co pamiętam ( też kiedyś miałem jedynkę ) to impulsy mają dla tej wersji chyba 7 KB ? Poza tym jest parę programów do przerabiania IR do różnych formatów gdzie w zasadzie można zaaplikować wave'y , w jakie wyposażone są paczki impulsów od komercyjnych wydawców, polecam szczególnie cabIR.eu albo Ownhammer. Na koniec dodam, do wypowiedzi @Stivo2005 , że faktycznie Quantum 2 urywa jajca ( gram z Matrixem GT1000FX i paczkami Marshall 1960AX oraz Mesa Boogie Recto Horizontal ).

Gram ciężary i metale ciężkie. Wiem że do axe std (i chyba do ultra) są inne te impulsy. A jako że nie ogarniam tego tematu jeszcze, to będę zobowiązany za wszelakie gotowce :)
No pain No gain !

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
@Radek M Jak przygotowywałem dla Sina IR'y do Fractali, to robiłem też wersje do Standard / Ultra. Myślę, że dla samych impulsów Buzzaro i Hesu warto się odezwać.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Skoro już o impulsach mowa - wie ktoś może jak wytargać IRkę z Fractala? Potrzebuję User Cab'y z Ultry kumpla.

Online Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Skoro już o impulsach mowa - wie ktoś może jak wytargać IRkę z Fractala? Potrzebuję User Cab'y z Ultry kumpla.

W Axe-Edit chyba jest taka opcja.


Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Skoro już o impulsach mowa - wie ktoś może jak wytargać IRkę z Fractala? Potrzebuję User Cab'y z Ultry kumpla.


No właśnie, jak już wytargasz z mojej starej ultry te iry, to bardzo bym poprosił bo były tam ze dwa zajebiste ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Lut, 2016, 23:45:11 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Radek a jakiego Axe masz teraz?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
No pain No gain !

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Skoro już o impulsach mowa - wie ktoś może jak wytargać IRkę z Fractala? Potrzebuję User Cab'y z Ultry kumpla.


No właśnie, jak już wytargasz z mojej starej ultry te iry, to bardzo bym poprosił bo były tam ze dwa zajebiste ;)

Jasne, po to w sumie moje pytanie. ;)

Skoro już o impulsach mowa - wie ktoś może jak wytargać IRkę z Fractala? Potrzebuję User Cab'y z Ultry kumpla.

W Axe-Edit chyba jest taka opcja.

Niby jest, ale nieaktywna. Jeśli masz jakiś sposób, byłbym bardzo dźwięczny gdybyś mnie pokierował.


Online Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Niby jest, ale nieaktywna. Jeśli masz jakiś sposób, byłbym bardzo dźwięczny gdybyś mnie pokierował.

Jaką wersję Axe-Edit masz?

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424

Online Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
1.0.191

Spróbuj przeciągnąć w axe-manager do folderu Desktop po lewej.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Wygląda na to, że działa. Brzytwa Ockhama. ;) Sprawdzę dokładnie z obiektem (czyli ex-Fractalem Radka) i potwierdzę dla potomnych.

Dzieki @Zelman !

Online Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Wygląda na to, że działa. Brzytwa Ockhama. ;) Sprawdzę dokładnie z obiektem (czyli ex-Fractalem Radka) i potwierdzę dla potomnych.

Dzieki @Zelman !

Potwierdź, bo ja próbowałem właśnie tak zrobić i plik się pojawiał na pulpicie po przeciągnięciu, ale jak chciałem go z powrotem wgrać do Fractala to było jakoś mega cicho, jakby coś poszło nie tak.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Wiesz co, no musi być różnica między tym co jest w domu, a tym co mam na salce, choćby dlatego, że IR zawsze zagada ciut inaczej niż kolumna. Ja akurat używam IR Buzzaro od @sinquestsound  (sam uważam, że impulsy MESA są najgorsze z 4 jakie mam od Sina, dla mnie Buzzaro > Hesu >DL >>>>> MESA), mam ten plus, że te impulsy powstały na bazie mojego egzemplarza, ale już samo to, że Sin używał innego PA przy tworzeniu tych implusów bardzo dobiło się na brzmieniu, i nie jest tak, że ustalam sobie brzmienie w chacie, przychodzę na salkę, wyłączam IR i nakurwiam. Choć jest bardzo blisko tego, zwykle wystarczy trochę pokombinować. To jest tak, jakbyś miał wzmaka, ustawił go na kolumnie X, a potem przeniósł na podobną kolumnę Y, o podobnych wymiarach, sposobie budowy i głośnikach, różnica będzie, ale nie jakbyś przeszedł z Marshall 1922 na 412 ENGL XL.

Dzięki. A powiedz jeszcze, czy grając na końcówie MG masz włączoną symulację poweramp w Axe FX, czy omijasz? Ja wpinając się w końcówkę 5150 III 50W mam wrażenie, że przy wyłączonej symulacji końcówki w Axe, nie mogę nic ukręcić. Wszystko przymulone, przebasowane, bezsensu. Gdy tylko włączę symulację powerampa - od razu jest jaśniej, lepiej, bez skakania po końcach zakresów korekcji. Dziwne, ale tak jest. Jeśli przesiądę się na koniec MG, wolałbym móc włączać powerampy w Axe, bo przy większości oldskulowych wzmaków mają zajebiste znaczenie - ergo, lepiej byłoby, gdyby koniec MG był "przezroczysty" i pozwalał na taką zabawę.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Axe-Fx II "Quantum" Rev 2.01 Public Beta

http://forum.fractalaudio.com/threads/axe-fx-ii-quantum-rev-2-01-public-beta.111095/

Release notes :

Spoiler
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
@Ghost_of_Cain Omijam końcówkę mocy, choć nadaje się i do grania z Nią, to sam charakter końcówki MG bardzo mi się podoba i wolę by to ona nadawała "ton" ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline wojwyk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Czy ma ktoś ostatnie, płatne presety od fremena?

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125

Offline wojwyk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Warto wydać 30$?

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Na pewno warto, koleś wykorzystuje Axe w 110% , teraz dopiero zrobił płatne presety, badnij jego poprzednie wersje, zobaczysz jakie bogactwo. Ja mam zamiar kupić.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal Audio AXE FX

Zaczęty przez Icchok Lejb Perec « 1 2 ... 14 15 » Efekty

364 Odpowiedzi
222817 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2014, 00:09:13
wysłana przez Saint2013
Fractal AXE FX II !!!

Zaczęty przez Crank « 1 2 3 4 5 » Efekty

107 Odpowiedzi
88367 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 00:13:34
wysłana przez bloodrafko
308 Odpowiedzi
243300 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
743 Odpowiedzi
306437 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
205459 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555