Autor Wątek: FRACTAL AXE USERS - porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 339347 razy)

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
OK, to jak już jesteście tacy dobrzy, że mi odpowiadacie, za co wam serdecznie dziękuję,
to was jeszcze pomęcze:)

Mam taki zestaw:
Axe FXII + Cubase + Scarlett 2i2 + Adam A7X + Marix'y
Oczywiście chcę to najsensowniej połączyć.

Teraz mam następujące połączenia:
1. Axe po USB do kompa
2. Axe Output 1(L+P) do Scarlett ; Scarlett po USB do kompa
3. Scarlett do Adam A7X
4. Axe do Matrix GT1000FX + Matrix Q12

Nagrałem w jednym śladzie gitarkę przez Scarlett i bezpośrednio z Axe i ten fragment z Axe jest jakiś taki obniżony. Są jakieś konflikty pomiędzy 48 i 44,1
Dzięki za pomoc

Cel mam taki:
1. normalnie audio komputera chodzi na Scarlett, żeby nie męczyć Axe
2. nagrywam tylko gitarki dla zabawy i wtedy wykorzystuję Axe.

Próbowałem pomysłu z podłączeniem gitary do gniazdka prądowego w ścianie, ale mi korki wywaliło:))))



Podłączone masz super. Pamiętaj o kilku sprawach (pewnie już to zrobiłeś): Axe do wejść liniowych interfejsu, w softwarowym mixerze ustaw wejścia na zawsze otwarte, 0dB, max L i max R.  Projekty rób w 48kHz, unikniesz resamplingu każdej partii gitary.
U mnie są trzy scenariusze:
a) mixuje/robię wszystkie inne rzeczy - interfejs.
b) robię dema, często skacze z nagrywania gitar na bębny/mixy - interfejs. Jak chce coś dograć to tylko odpalam Axe i jest gotowy to rejestracji przez interefejs.
c) sesja nagraniowa - odpalam axa, zmieniam w ustawieniach DAW interefejs na Axe i gotowe. Nie muszę nic przepinać bo dźwięk na monitory trafia przez interfejs, ale rejestruje przez USB.


2. nagrywam tylko gitarki dla zabawy i wtedy wykorzystuję Axe.


To po co masz Scarlett? Serio, nie widzę sensu. Axe, aż tak się nie męczy jak robi za dźwiękówkę, a oszczędzasz czasu i przewodów ;)

1.Mimo to, to grat za 10k, który ma swój określony czas pracy do awarii. Jak w tym roku mam już na liczniku 1k godzin odpalonego DAWa, z czego może 15% nagrywania gitar..wolę mieć też ten interfejs za parę stówek.
2. Przy dłuższej edycji/miksowaniu wiatrak Axa mocno przeszkadza.
« Ostatnia zmiana: 22 Sie, 2015, 11:44:27 wysłana przez Donnie »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D

1.Mimo to, to grat za 10k, który ma swój określony czas pracy do awarii. Jak w tym roku mam już na liczniku 1k godzin odpalonego DAWa, z czego może 15% nagrywania gitar..wolę mieć też ten interfejs za parę stówek.
2. Przy dłuższej edycji/miksowaniu wiatrak Axa mocno przeszkadza.


Serio? Mam Axe już blisko 2 lata, chodzi średnio co dzień 5-6 godzin (liczmy 3800-4000 godzin pracy). Zwiesił mi się raz, w te upały co teraz były. Ja rozumiem, że ktoś woli dmuchać na zimne, ale myślę, że w tym przypadku większą szkodę może wyrządzić częste uruchamianie i wyłączanie sprzętu, przez co procesory się rozgrzewają / schładzają (a ścieżki rozszerzają i z powrotem schodzą się), niż to, że chodzi wciąż we względnie podobnych warunkach.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline corvus

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8

2. nagrywam tylko gitarki dla zabawy i wtedy wykorzystuję Axe.


To po co masz Scarlett? Serio, nie widzę sensu. Axe, aż tak się nie męczy jak robi za dźwiękówkę, a oszczędzasz czasu i przewodów ;)

Kupiłem używane AxeFXII i się natychmiast zepsół:(
Odesłałem go do naprawy pogwarancyjnej do G66
Płyta główna do wymiany, na szczęście naprawili za...free
Musiałem tylko zapłacić za przesyłkę:)

Dlatego mam takie same zdanie jak szanowny Donnie:)

@Ewolter
Dzięki, nie pomyślałem. Potestuję i zobaczę, jak to działa:)

@Donnie
Dzięki, będę się na Tobie wzorował:)

Z tym mam problem:
" w softwarowym mixerze ustaw wejścia na zawsze otwarte, 0dB, max L i max R"

Z tego co rozumiem, to scarlett tak trzeba ustawić, ale tam nie ma takich ustawień

W ustawieniach Focusrite jest tylko Buffer Lenght
W systemowych można tylko zmieniać:
jakość i tam zmieniłem na 48, ale jest tylko 16bitów, czyli ta karta nie ma 24?
Ale to już chyba dyskusja na inny dział

Muszę chyba kupić inną kartę, tylko jaką?



Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Kupiłem używane AxeFXII i się natychmiast zepsół:(

Kiedy kupuję coś i natychmiast się psuje, to podejrzewam, że zepsute już było wcześniej ;)

Zresztą, Panowie, Axe to nie pralka, nie ma tu planowanego postarzania produktu obliczonego na X godzin, jeszcze nie słyszałem by G66 za serwis wzięli choćby grosz, więc psujący się sprzęt im się NIE opłaca. Więc nie panikował bym pod tym kątem. Jak napisałem mój ma ze dwa lata (jestem drugim właścicielem i nie długo u mnie będzie 2 lata), u mnie przebieg około 4k godzin i zero problemów.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Mam taki problem w Axe Fx Ultra:
Po odpaleniu przez jakiś czas miga lewa dioda od Input 2, pomimo, że nie mam nic tam wpięte. Po jakimś czasie to ustaje. Większy problem jest na Input 1, bo prawa dioda mruga cały czas jak gram i nie wiem o co chodzi. Mam tylko podpiętą gitarę przez wejście z przodu. Testowałem na 3 róznych gitarach - bez zmian. Czy to normalne? Ktoś się z tym spotkał? Problem zarejestrowałem na video:
https://www.youtube.com/watch?v=VPo7UgxcRTo&feature=youtu.be

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Mam taki problem w Axe Fx Ultra:
Po odpaleniu przez jakiś czas miga lewa dioda od Input 2, pomimo, że nie mam nic tam wpięte. Po jakimś czasie to ustaje. Większy problem jest na Input 1, bo prawa dioda mruga cały czas jak gram i nie wiem o co chodzi. Mam tylko podpiętą gitarę przez wejście z przodu. Testowałem na 3 róznych gitarach - bez zmian. Czy to normalne? Ktoś się z tym spotkał? Problem zarejestrowałem na video:
https://www.youtube.com/watch?v=VPo7UgxcRTo&feature=youtu.be
Masz sciszone ale pewnie masz w ustawieniach globalnych ustawione copy L to R i copy output 1 to output 2 albo cos podobnego... jak nie to to nie wiem przyjade z wakacji to sprawdze bo tez na ultrze siedze

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Mam taki problem w Axe Fx Ultra:
Po odpaleniu przez jakiś czas miga lewa dioda od Input 2, pomimo, że nie mam nic tam wpięte. Po jakimś czasie to ustaje. Większy problem jest na Input 1, bo prawa dioda mruga cały czas jak gram i nie wiem o co chodzi. Mam tylko podpiętą gitarę przez wejście z przodu. Testowałem na 3 róznych gitarach - bez zmian. Czy to normalne? Ktoś się z tym spotkał? Problem zarejestrowałem na video:
https://www.youtube.com/watch?v=VPo7UgxcRTo&feature=youtu.be
Masz sciszone ale pewnie masz w ustawieniach globalnych ustawione copy L to R i copy output 1 to output 2 albo cos podobnego... jak nie to to nie wiem przyjade z wakacji to sprawdze bo tez na ultrze siedze

Nic takiego nie miałem ustawione. Zmieniałem różne ustawienia, ale nic nie pomaga.

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Jak się podpinasz pod input 2 i nie grasz to samo? Podglosnij nagraj to znormalizuj zobaczy czy to wgl cokolwiek jest czy dioda mryga a sygnalu brak. Jak twierdzisz ze w globalnych napewno dobrze to pomyslow mi brak ....a moze mam to samo i tak ma byc? :P sprawdze po 1 do tej pory moze ktos inny cos wie

Offline cameleoon

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Hej, odgrzewam temat! Z różnych przyczyn musiałem odłożyć zakup axe ale jeśli nic się nie zmieni to chciałbym kupić w możliwie jak najszybszym czasie.
Zakupy zacząłem chyba trochę od tyłu ale....
Kupiłem sterownik :
https://www.rjmmusic.com/store/product.php?productid=16257
...trochę w ciemno ale powinien być zasilany z axe?
Fractal to będzie prawdopodobnie XL+
Teraz moje pytanie: czego  jeszcze potrzebuję do tego zestawu? Póki co będę wpięty w linię na czym mi najbardziej zależało więc odpada końcówka mocy i głośnik, bardziej zależy mi na tym jakie kupić pedały do tego? Na co powinienem zwrócić uwagę? Gdzie zamówić case'y ( potrzebuję case na fractala gdzie będzie jeszcze zestaw bezprzewodowy do odsłuchu a w case na sterownik pewnie oprócz pedałów będę musiał umieścić jakiś stroik? Jaki? tc electonic? Nie chcę stroika do racka!!!! Czy potrzebuję jeszcze czegoś ?  Nie będę nagrywał muzyki, chodzi o granie na żywo! Czy potrzebuję jeszcze czegoś?
Nie chcę zaśmiecać forum bo np. kejsy znajdę bez problemu tylko bardziej zależy mi na Waszym doświadczeniu a czasem wbrew pozorom takie pierdoły potrafią utrudnić życie ... albo w bardzo prosty sposób ułatwić!
Dzięki za wszelką pomoc .

« Ostatnia zmiana: 24 Sie, 2015, 22:09:35 wysłana przez cameleoon »

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Od casow jest osoby temat. Na resztę pytań pisałem odpowiedzi parę lat temu w tym wątku (jeszcze pod Ultrą). Tuner jest w samym Axe ;)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Tuner jest w samym Axe ;)
ale slaby strasznie a jak grasz nizej to b.slaby

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Nie zgodzę się , 7 i 8 łapie mi bez problemu. Mówię o II XL.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Ja również się nie zgodzę (Axe FX II), bo u mnie też tuner bezproblemowo działa, a przynajmniej działał. Nie sprawdziłem tego tak super dokładnie z nowym wiosłem, ale z poprzednim było idealnie.

@cameleoon proponuję Ci ogólnie trochę spokoju... zarzyj jakieś leki nie wiem. Najpierw poczytaj trochę o tym wszystkim co, jak i z czym. Jak zaczniesz już grać, to sam zobaczysz co Ci jest potrzebne, a co nie...  no chyba, że chcesz obłożyć się sprzętem już zawczasu, bo śpisz na dolanach. Z tego co mówisz, to potrzebny Ci będzie tylko Axe, kabel i gitara. Sterownik na tą chwilę jest IMO zbędny no chyba, że już dokładnie wiesz co chcesz osiągnąć, a z tego co piszesz, to niestety tak nie wynika. Axe można wsadzić w torbę na ramię 2U, a na niej umieścić jakiś wireless system. Nie stwarzaj sobie sztucznych problemów ;) Aaaaaa i a propos case omijaj szerokim łukiem Bunny. Pozdro i powodzenia!

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Nie zgodzę się , 7 i 8 łapie mi bez problemu. Mówię o II XL.
no i mam pretekst by zmienic ultre na 2 😛 w ultrze w porownaniu do polytune to dokladnosc slaba a w dropg# grubej struny wgl nie czyta moze w 2 poprawili

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Miałem Ultre, chyba czytałem wtedy na forum Axe marudzenia na tuner więc to możliwe. W II coś na pewno zrobili bo bezproblemowo mi łapie bas ,8, 7 i tele w D :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Coś takiego wypłynęło do internetów ostatnio na temat FX8

http://axefxtutorials.com/2015/08/fx8-factory-preset-details/
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline grunio

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 94
FW 19 i mały test 5150:

Wlacz osadzony player soundcloud

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
@grunio kiedy jakieś nowy materiał wydasz? :)
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Ziomy, napiszcie coś o waszym wrażeniach z Quantum update. Jestem w połowie nagrywania numeru i nie chce teraz zmieniać fw, a ciekawym jak pierun.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Quantum to troszkę inny feeling pod lapa, juz FW20 robilo robotę a Q po prostu brzmi jeszcze naturalniej , zywiej ( przynajmniej z IR Cab Pack 13 i ostatnim Ownhammerem)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Raz tylko zainstalowałem Beta i średnio mi to pasowało, więc czekam zawsze na officiale, z obecnym terminem oczekiwania to chyba w ziemię wrosnę :P @Lechu_ Ty śledzisz to forum, jest tam napisane coś kiedy finale?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Raz tylko zainstalowałem Beta i średnio mi to pasowało, więc czekam zawsze na officiale, z obecnym terminem oczekiwania to chyba w ziemię wrosnę :P @Lechu_ Ty śledzisz to forum, jest tam napisane coś kiedy finale?

Soon :) Jak każdy niestety ;)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline cameleoon

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Dzięki za wszelka pomoc...
Stało się heh...
Odebrałem już Axe fx II XL +...sterownik też już dotarł -  RJM Mastermint GT  16 ...jeśli chodzi o pedał volume to póki co jeden i wybór padł na EB 6165...
...pierwsze wrażenia po grze.... na słuchawkach póki co....mega!!!!!! Fantastyczna rzecz!!!!! i uśmiech od ucha do ucha....
Muszę jeszcze parę szczegółów dograć ...tak jak pisałem wcześniej i jak coś to mam nadzieję ze mogę na Was liczyć...
Dzięki jeszcze raz
pozdrawiam

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Cieszę się Twoim szczęściem i zazdraszczam.

A to cieszy też:

RJM Mastermint

:D Znaczy się, że nówka sztuka? ;) :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal Audio AXE FX

Zaczęty przez Icchok Lejb Perec « 1 2 ... 14 15 » Efekty

364 Odpowiedzi
221133 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2014, 00:09:13
wysłana przez Saint2013
Fractal AXE FX II !!!

Zaczęty przez Crank « 1 2 3 4 5 » Efekty

107 Odpowiedzi
86131 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 00:13:34
wysłana przez bloodrafko
308 Odpowiedzi
239809 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
743 Odpowiedzi
302712 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
200589 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555