Autor Wątek: FRACTAL AXE USERS - porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 344132 razy)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
ale kontur jeszcze bardziej podbija dół
i always go full retard

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Chodziło mi o to, żeby go wyłączyć, bo mogł wlaczony. Sądziłem, że będzie to logiczny wniosek.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Kto z was miał styczność z końcówkami Matrixa?
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Kto z was miał styczność z końcówkami Matrixa?

jo żech miał

zajebistość
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Kto z was miał styczność z końcówkami Matrixa?

jo żech miał

zajebistość

Warto się w to ładować powiadasz Pan?
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Kto z was miał styczność z końcówkami Matrixa?

jo żech miał

zajebistość

Warto się w to ładować powiadasz Pan?

Sam pragnę się w to władować, po same jaje

gt1000fx + q12
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam,
Panowie bo niedługo będę w ciemnej dupie z salką no i mam konkretne pytania i prośbę !

1. Większość wie że katuję Bugerkę paczkę i nagrywanie/reampowanie żywego wzmaka już jakiś czas - niestety warunki lokalowe się zmienią i zapewne będę musiał pozbyć się wszystkich gratów - stąd też narodził się pomysł przejścia ponownie na cyfrę ale jak ma być cyfra to coś dobrego stąd też AXE FX !

2. Axe chciałbym wykorzystać tylko w 2 celach ! Wbijanie gitar i "reamping" żadnych koncertów żadnego przewożenia końcówek kolumn itd...

Moje pytania i prośba.

1. Czy da się w prosty sposób na AXE reampować gitarki ? muszę wychodziź z axe na reampboxa i wracać na interfejs ?
2. Czy jest szansa że podeślę ślady DI gitar parę różnych i ktoś mi to przepuści przez AXE ? dodatkowo zapodam te same ślady DI zreampowane na mojej Bugerce, chciałbym mieć 100 % pewność że warto ! Wiem że AXE to dobry/drogi sprzęt ale wolę sam pomacać wsadzić te ślady w miks i obadać ;)
3. Czy różnice w brzmieniu pomiędzy modelami FX Standard/Ultra FX II są odczuwalne ?
4. Myślę nad Kemperem również - wersja rackowa (mniej miejsca zajmuje hehe),

Generalnie muszę wyjebać wzmaki i wszystko i przejść na cyfrę z naciskiem na reamping ! Pytanie kieruję do użytkowników fractali i kemperów - poda HD nie chcę - bo nie (jak to tłumaczy moja dyrektorka). Będę wdzięczny za wszelką pomoc a najbardziej za pkt. 2 !

Pozdrawiam,

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Witam,
Panowie bo niedługo będę w ciemnej dupie z salką no i mam konkretne pytania i prośbę !

1. Większość wie że katuję Bugerkę paczkę i nagrywanie/reampowanie żywego wzmaka już jakiś czas - niestety warunki lokalowe się zmienią i zapewne będę musiał pozbyć się wszystkich gratów - stąd też narodził się pomysł przejścia ponownie na cyfrę ale jak ma być cyfra to coś dobrego stąd też AXE FX !

2. Axe chciałbym wykorzystać tylko w 2 celach ! Wbijanie gitar i "reamping" żadnych koncertów żadnego przewożenia końcówek kolumn itd...

Moje pytania i prośba.

1. Czy da się w prosty sposób na AXE reampować gitarki ? muszę wychodziź z axe na reampboxa i wracać na interfejs ?
2. Czy jest szansa że podeślę ślady DI gitar parę różnych i ktoś mi to przepuści przez AXE ? dodatkowo zapodam te same ślady DI zreampowane na mojej Bugerce, chciałbym mieć 100 % pewność że warto ! Wiem że AXE to dobry/drogi sprzęt ale wolę sam pomacać wsadzić te ślady w miks i obadać ;)
3. Czy różnice w brzmieniu pomiędzy modelami FX Standard/Ultra FX II są odczuwalne ?
4. Myślę nad Kemperem również - wersja rackowa (mniej miejsca zajmuje hehe),

1. nie potrzebujesz, ale zmniejszysz w ten sposób szumy;
2.
3. są, ale na moje ucho niewielkie (o ile to nie przez różnice presetów zwyczajnie);
4. jeśli nie stać Cię na Axe II, który będzie najłatwiejszy do reampowania to zdecydowanie brałbym Kempera. Szybko idzie ukręcić konkret i przyjemniejszy ma panel frontowy (z feelem prawdziwego wzmaka), a do tego imo surowe brzmienia brzmią konkretniej niż z Axe. Stałem przed takim samym wyborem jak Ty, dokładnie z tych samych powodów i do tych samych celów szukałem sobie "stacji cyfrowej". Axe Ultra przerobiłem najpierw, ale wyzbyłem się w imię Kempera i nie żałuję (a po drodzę IIjkę testowałem) ;) 
« Ostatnia zmiana: 05 Wrz, 2013, 14:51:07 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
To co Musza reampniesz mi parę śladów DI na Kemperze co bym se obadał na spokojnie ?, na brzmieniach które uważasz że są "najlepsze" na liście presetów ?

Pozdrawiam,

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
To co Musza reampniesz mi parę śladów DI na Kemperze co bym se obadał na spokojnie ?, na brzmieniach które uważasz że są "najlepsze" na liście presetów ?

Pozdrawiam,

Jak prześlesz to Ci w wolnej chwili je reampnę, no problem
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Tutaj ślady do zassania: http://www.brickwall.pl/di/thrash.rar  w paczce koleś dodał jeszcze ślad gitary po reampie na swoim 5150 paczka HB 4x12 V30 i sm57 - może jako punkt odniesienia taki raw z 5150 na coś się przyda, ja zrobiłem reampa na bugerce u siebie enyłej :

Tak w jego miksie gada 5150:

Wlacz osadzony player soundcloud



A tak w moim miksie moja Bugerka


Wlacz osadzony player soundcloud


Jak coś mogę zapodać i raw tracka z Bugery ale w sumie niech zostanie jego z 5150 ;)

To czekam na reampa !

Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 05 Wrz, 2013, 15:57:22 wysłana przez sinquestsound »

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
No i jak Pany - przepuścił już ktoś ???

Tutaj raw track z Bugery:

Wlacz osadzony player soundcloud


Pozdrawiam,

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Moje reampy i ustawienia wzmaka. Wybrałem symulacje VH4 i Mesy Dual małe logo. Bardzo mozliwe że można to zrobić jeszcze lepiej :) Ja zrobiłem tak jak potrafię wykręcić.

VH4 z opcją boost

Wlacz osadzony player soundcloud


ustawienia :

Spoiler

VH4 boost wyłączony

Wlacz osadzony player soundcloud


ustawienia :

Spoiler

Recto Orange boost

Wlacz osadzony player soundcloud


ustawienia :

Spoiler

Recto Orange boost off

Wlacz osadzony player soundcloud


ustawienia :

Spoiler
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Wielkie dzięki Lechu !!! Na chwile obecną dalej najlepiej mi siedzi moja Bugera - ale poczekajmy na resztę próbek, koleś mi zrobił jeszcze na kemperze i fractalu na presetach gotowych - jak coś mogę dorzucić tutaj - tyle że niektóre z efektami zreampował wrrr...

Pozdrawiam,

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Nie ma sprawy , musiałbyś Axe mieć u siebie i popracować z nim. Mi służy do grania, nie reampingu toteż bardziej kręcę brzmienia pod siebie i band a to diametralna różnica (niemniej, Axe doskonale się nadaje do reampu) :) To są czyste ślady , bez mixu a to jak wiadomo zmienia diametralnie sound całości.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam,
Mam propki od znajomego z AXE FX II na innym riffie:

Wlacz osadzony player soundcloud


Plik mp3 można zassać tutaj: http://www.brickwall.pl/axe/axe_probki.mp3

1 - EVH + reverb
2 - MESA MK IV
3 - MESA Dual Refl.
4 - MESA Dual Refl. Red
5 - Bogner
6 - Bogner Ubershall
7 - SOLDANO SLO 100
8 - Friedman
9 - Marshal JCM 800
10 - Marshal JVM
11 - Diesel VH4
12 - Fryette D60
13 - Orange Citrus
14 - Pertucci - jakieś tam jego brzmienie
15 - Bugera
16 - Diesel (low gain)
17 - Diesel (hihg gain)


Właśnie 5 minet temu skończyłem reampa na swojej Bugerce - albo już sie z nia tak zzyłem albo nie wiem - bo naprawdę ciężko mnie przekonać przykładami do przejścia na cyfrę... - ale muszę. Poniżej gity po reampie nic nie ruszane, to nawet nie jest miks ani master....

Wlacz osadzony player soundcloud


Pozdrawiam,

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Mój reamp :

VH4

Wlacz osadzony player soundcloud


i Recto Orange

Wlacz osadzony player soundcloud


Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
@Lechu_ - przesadziłeś z dołem w swoim miksie ;) Zróbmy może to tak:

1. Poniżej zamieszczam raw tracki z Bugery po reampie skrajnie lewo i prawo, bez edycji bez eq sracji itd..., na sumie w DAW nic nie siedzi żaden limiter gclip i inne gówna.
2. Na SC wrzucam z tego mp3 192
3. Zrób tak samo starając się ustawić ten sam poziom głośności tylko gitary skrajnie lewo i prawo
4. zapodaj próbki w playerze SC

RAW L-R Bugera 333XL> HB 2x12 V30 > 1 sm57

https://soundcloud.com/sinmixbrickwall/trash-l-r-raw-bugera-333xl

Wlacz osadzony player soundcloud


Wtedy będzie jakiś punkt odniesienia. OKi ? Jeżeli będa następne próbki to prosiłbym o takie samo ustawienie ;)

Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 09 Wrz, 2013, 12:20:11 wysłana przez sinquestsound »

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Dołu może minimalnie za dużo ;-) Na więcej czasu niestety nie mam , musisz już sam zdecydować która cyfra będzie lepsza.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Dołu może minimalnie za dużo ;-) Na więcej czasu niestety nie mam , musisz już sam zdecydować która cyfra będzie lepsza.
czaje, enyłej wielkie dzięki za wszystko !

Pozdrawiam,

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
eeeehh , poprawiłem ten dół, traki zaktualizowane ;)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Właśnie 5 minet temu skończyłem reampa na swojej Bugerce - albo już sie z nia tak zzyłem albo nie wiem - bo naprawdę ciężko mnie przekonać przykładami do przejścia na cyfrę... - ale muszę. Poniżej gity po reampie nic nie ruszane, to nawet nie jest miks ani master....

Sorrki za OT, ale... nie myślałeś o Iso cabinecie? O, coś takiego: http://www.thomann.de/pl/randall_iso_12_sound_isolation_b_stock.htm

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Właśnie 5 minet temu skończyłem reampa na swojej Bugerce - albo już sie z nia tak zzyłem albo nie wiem - bo naprawdę ciężko mnie przekonać przykładami do przejścia na cyfrę... - ale muszę. Poniżej gity po reampie nic nie ruszane, to nawet nie jest miks ani master....

Sorrki za OT, ale... nie myślałeś o Iso cabinecie? O, coś takiego: http://www.thomann.de/pl/randall_iso_12_sound_isolation_b_stock.htm
kurwa drogie za paczkę z 1 V30 ;) Wiesz takie rozwiązania przeczą wszelkim teoriom o akustyce pomieszczenia odpowiedziach itd.... :p . Sam nie bardzo wierzę w te vodo ale paczki w kiblu bym nie nagrywał, moja paczka stoi w małym pomieszczeniu obitym gąbką (sic !) ale coś tam sie nagrywa. Inna sprawa że naprawdę w domu nie upchnę już ani bugery ani paczki - chyba że rozwiodę się z żoną a dziecko oddam teściom - co raczej nie wchodzi w grę !

Pozdrawiam,

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Bo iso cabinet to nie jest substytut paczki tylko glosnika i mikrofonu. Cala reszte to musisz pan sobie w DAWie ogarnąć.

Plus jest taki, ze masz cale voodoo zwiazane z analogowym lampowym ampem a nie cyfrowa symulacja tegoz. W miksie nikt i tak nie rozpozna na czym nagrane :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal Audio AXE FX

Zaczęty przez Icchok Lejb Perec « 1 2 ... 14 15 » Efekty

364 Odpowiedzi
222954 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2014, 00:09:13
wysłana przez Saint2013
Fractal AXE FX II !!!

Zaczęty przez Crank « 1 2 3 4 5 » Efekty

107 Odpowiedzi
88515 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 00:13:34
wysłana przez bloodrafko
308 Odpowiedzi
243570 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
743 Odpowiedzi
306731 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
205844 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555