Autor Wątek: FRACTAL AXE USERS - porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 344139 razy)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Czad, bardzo fajnie reaguje na artykulację, który to wzmak i które paczki?

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Szybki test FW10. Podkład nie mój:

Wlacz osadzony player soundcloud


Lubię to, że się nie udzielasz na forum praktycznie i jak raz na jakiś czas wrzucisz track, to jest czad(t)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline grunio

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 94
 :)

Wzmak to Soldano SLO-100. Paczki: 4x12 SOLO S12X (RW), 4x12 SOLO V12 (RW). Soldano i 6505+ to moi zdecydowani faworyci w nowym firmware.

Presecik:

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Panowie - jako, że w piątek Axe Fx Ultra powinien być u mnie to dwa pytanka:
1. FCB1010 ze zwykłym chipem da radę sterować Axe'em? Czy trzeba koniecznie kupić chip Uno?
2. Jaki prosty interfejs USB do 500zł, żeby nagrywać Axe? Takie coś http://www.thomann.de/pl/m_audio_m_track.htm lub takie coś http://www.thomann.de/pl/esi_u24_xl.htm da radę?

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
1. tak
2. tak
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
1. tak
2. tak

OK dzięki!

A co daje zczipowanie FCB1010 czipem Uno? Są duże plusy przy Axe Fx + FCB1010 Uno?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
samo fcb dziwnie obsluguje stompboxy ;)
i always go full retard

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Panowie - mam EMU XMIDI 1X1 i ni cholery nie mogę tego skonfigurować, żeby Axe-Edit widział Axe Fx Ultra. Sterowniki najnowsze ze strony producenta, wartości Sysex ID i kanał MIDI takie same po obu stronach, kabel wpięty in do out i out do in według opisu na Axe wiki, zmiany w buffer size i buffer delay nic nie dają. Próbowałem na Win 7 32-bit i Win XP 32-bit. Wersja Axe-Edit 1.0.191.
Macie jakiś pomysł co zrobić?

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Nasłuchałem się Blindead, Tides From Nebula, Blindead & Tides From Nebula, Proghma-C i takie coś spłodziłem. Proszę, nie bierzcie pod uwagę miksu bo jest zerowy.

Wlacz osadzony player soundcloud
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Majstry potrzebuje małego wysjanienia banalnej kwesti.

Mianowicie po całym zyciu grania w układzie head+ paka oraz z nikłym doswiadczeniem z nagrywaniem postanowiłem zmienic sprzet na axe fx ultra + alto115. Wszystko było pieknie ustawiłem sobie brzmienie grałem zadowolony i spełniony ale..... przyszedł dzien kiedy chciałem nagrac recorderem boss br-600 jakis pomysł i brzmienie nagrywki juz było bardzo srednio zadowalajace. Zrobiłem z 40 nagrywek takich i na podstawie tego co usłyszałem poprawiałem brzmienie. Jest lepiej ale i tak stwierdziłem ze niestety musze kupic interface + odsłuchy bo ustawienie jednego presetu tym trybem to tragedia i w dodatku na głosnikach komputerowych :P

Napiszcie mi czy sobie to wszytko dobrze wymysliłem zanim wydam kase na interface + odsłuchy.

Zastanawia mnie tez dlaczego alto mnie tez tak w konia zrobiło? jedyny wniosek jaki mi przychodzi do głowy  pomieszczenie + ogromna moc głosnika 15' ktorego przydałoby sie dobrze rozkrecic zeby przekazywał wiarygodniej i stac w odpowiedniej odległosci ktorej w pomieszczeniu 10x10 chyba nie ma dla tekiej kolumny ? :P

Jak mozna to w miare bez hejtow prosze :D
« Ostatnia zmiana: 29 Cze, 2013, 19:49:29 wysłana przez Ewolter »

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Majstry potrzebuje małego wysjanienia banalnej kwesti.

Mianowicie po całym zyciu grania w układzie head+ paka oraz z nikłym doswiadczeniem z nagrywaniem postanowiłem zmienic sprzet na axe fx ultra + alto115. Wszystko było pieknie ustawiłem sobie brzmienie grałem zadowolony i spełniony ale..... przyszedł dzien kiedy chciałem nagrac recorderem boss br-600 jakis pomysł i brzmienie nagrywki juz było bardzo srednio zadowalajace. Zrobiłem z 40 nagrywek takich i na podstawie tego co usłyszałem poprawiałem brzmienie. Jest lepiej ale i tak stwierdziłem ze niestety musze kupic interface + odsłuchy bo ustawienie jednego presetu tym trybem to tragedia i w dodatku na głosnikach komputerowych :P

Napiszcie mi czy sobie to wszytko dobrze wymysliłem zanim wydam kase na interface + odsłuchy.

Zastanawia mnie tez dlaczego alto mnie tez tak w konia zrobiło? jedyny wniosek jaki mi przychodzi do głowy  pomieszczenie + ogromna moc głosnika 15' ktorego przydałoby sie dobrze rozkrecic zeby przekazywał wiarygodniej i stac w odpowiedniej odległosci ktorej w pomieszczeniu 10x10 chyba nie ma dla tekiej kolumny ? :P

Jak mozna to w miare bez hejtow prosze :D


Bo może Alto kłamie? Ja ogrywałem AFX Ultra na Alto Sifego i wszystkie presety były przebasowione i tak bardzo dupy mi nie urywały. Jestem za opcją interface + monitorki (sam tak jadę)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Popieram bo strasznie mi wszystkie presety "muliły" kiedy ustawiałem je pod alto

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
zdecydowanie wina alto, potwierdzam co pisał youshy
i always go full retard

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Nie wiem czy ja zawsze musze byc antagonistycznie nastawiony ale mi pod alto nic nie muli. Jest ostro jak zyleta i bardzo latwo sie przebijam w miksie przez perke, bas i drugiego gitarowego z halfstackiem 100w.
Pozatym, obojetnie do czego podlaczysz to zawsze bedziesz mial roznice w brzmieniu bo kazda paczka/frfr/sluchawki beda inne.
Pozatym nr 2, to jest swieta prawda, wiekszosc problemow z brzmieniem rozwiazecie cwiczac gre a nie krecac galami.

Posty połączone: 30 Cze, 2013, 12:40:55
Inna sprawa ze to co opisales Ewolter, nagrywanie dyktafonem axe z frfr zeby na tym poprawiac to sie mija kompletnie z celem.
« Ostatnia zmiana: 30 Cze, 2013, 12:40:55 wysłana przez Lothar »
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Franq

  • Gość
Kup Fractala, nagrywaj go dyktafonem  :facepalm:

Może to ja czegoś nie rozumiem... Pod tego bossa możesz wpiąć się line in? To czemu nagrywasz przez mic?

Spoiler

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Nie wiem czy ja zawsze musze byc antagonistycznie nastawiony ale mi pod alto nic nie muli. Jest ostro jak zyleta i bardzo latwo sie przebijam w miksie przez perke, bas i drugiego gitarowego z halfstackiem 100w.
Pozatym, obojetnie do czego podlaczysz to zawsze bedziesz mial roznice w brzmieniu bo kazda paczka/frfr/sluchawki beda inne.
Pozatym nr 2, to jest swieta prawda, wiekszosc problemow z brzmieniem rozwiazecie cwiczac gre a nie krecac galami.

Posty połączone: 30 Cze, 2013, 12:40:55
Inna sprawa ze to co opisales Ewolter, nagrywanie dyktafonem axe z frfr zeby na tym poprawiac to sie mija kompletnie z celem.

Może to jest kwestia kręcenia pod alto? Jak ściągnęliśmy mikserem trochę basu z tego, to było wtedy całkiem fajnie.

Druga sprawa, że teraz właśnie doczytałem, że Ewolter nagrywał to dyktafonem...
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Nie wiem czy ja zawsze musze byc antagonistycznie nastawiony ale mi pod alto nic nie muli. Jest ostro jak zyleta i bardzo latwo sie przebijam w miksie przez perke, bas i drugiego gitarowego z halfstackiem 100w.
Pozatym, obojetnie do czego podlaczysz to zawsze bedziesz mial roznice w brzmieniu bo kazda paczka/frfr/sluchawki beda inne.
Pozatym nr 2, to jest swieta prawda, wiekszosc problemow z brzmieniem rozwiazecie cwiczac gre a nie krecac galami.

Posty połączone: 30 Cze, 2013, 12:40:55
Inna sprawa ze to co opisales Ewolter, nagrywanie dyktafonem axe z frfr zeby na tym poprawiac to sie mija kompletnie z celem.
Lothar troche chyba nie zrozumiałes o co mi chodzi ja nie mowie ze alto jest złe i muli czy cos podczas grania bo fajnei mi sie gra jedyne co mnie wnerwia to to ze ciezko ustawic na alto preset ktory po nagraniu bedzie taki sam jak to co słyszałes z kolumny i w moim przypadku te nagrane były w porownaniu do tego co słyszałem na olumnie zamulone przysypane troche bassem. "Pozatym nr 2, to jest swieta prawda, wiekszosc problemow z brzmieniem rozwiazecie cwiczac gre a nie krecac galami." ja nie mam problemu brzmienia tylko problem ze ustawie cos na alto co mi sie podoba a po nagraniu okazuje sie ze jest inne
"Pozatym, obojetnie do czego podlaczysz to zawsze bedziesz mial roznice w brzmieniu bo kazda paczka/frfr/sluchawki beda inne." tez wiem dlatego chce te odsłuchy kupic bo wstyd axe przez głosniki komputerowe nagrywac. Mimo ze miał byc tylko do grania "live" i nie chciałem sie bawyic w domowego nagrywajkę bo dla mnie to miało byc narzedzie ktore zastepuje mi wszystkie graty ktore miałem wczesniej ale z tego co widze zeby ustawic preset ktory potem po nagraniu bedzie wiarygodnie odwzorowany musze kupic interface i monitory.

Kup Fractala, nagrywaj go dyktafonem  :facepalm:

Może to ja czegoś nie rozumiem... Pod tego bossa możesz wpiąć się line in? To czemu nagrywasz przez mic?


http://muzyczny.pl/117167_BOSS-BR-600-rejestrator-cyfrowy.html nagrywałem tym lepszego niczego nie posiadam i moim zdaniem średni z tego dyktafon nagrałem po lini a alto tylko jako odsłuch było. Nie uzywałem zadnych mikrofonow.



« Ostatnia zmiana: 30 Cze, 2013, 14:34:12 wysłana przez Ewolter »

Franq

  • Gość
No widzisz, napisałeś nie do końca jasno.

przyszedł dzien kiedy chciałem nagrac recorderem boss br-600 jakis pomysł i brzmienie nagrywki juz było bardzo srednio zadowalajace. Zrobiłem z 40 nagrywek takich i na podstawie tego co usłyszałem poprawiałem brzmienie...

Z tego wynika, że nie podoba Ci się brzmienie po nagraniu, a nie live z kolumny. Dlatego pomyślałem, że nagrałeś przez mic (ten boss jest też "dyktafonem". Może w line in tez nie brzmi za dobrze...? ).

Nie posiadam Fractala ale wydaje mi się, że możesz nagrywać przez USB (fx jest interfacem) i tak jakość będzie lepsza. Same presety to najlepiej na dobrych monitorach zrobić potem korektę pod Alto.

« Ostatnia zmiana: 30 Cze, 2013, 14:40:24 wysłana przez Franq »

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!


Nie posiadam Fractala ale wydaje mi się, że możesz nagrywać przez USB (fx jest interfacem) i tak jakość będzie lepsza. Same presety to najlepiej na dobrych monitorach zrobić potem korektę pod Alto.


Takie rzeczy niestety tylko w Axe fx II  :-\ Ultra nie ma USB

Franq

  • Gość
A to szajs ;)

Dla mnie Alto brzmi słabo... Profile w kemperze brzmią dobrze na monitorach i na nagraniu a na Alto już marnie.
Za dużo od tych kolumn oczekiwałem najwyraźniej(po zmianie z head/paka), może masz podobnie.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 365
    • CTG TV
Jedno pytanie. Chcesz nagłaśniać się mikrofonem na koncertach, który będzie podpięty do Alto? I testujesz brzmienie na jakimś walkmanie?

I masz Fractala? Axe FX? ULTRA?


:X

mniut i piah

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Jedno pytanie. Chcesz nagłaśniać się mikrofonem na koncertach, który będzie podpięty do Alto? I testujesz brzmienie na jakimś walkmanie?

I masz Fractala? Axe FX? ULTRA?


:X



Po lini do stołu alto jako odsłuch po co mikrofony jakies i co wy macie z tymi mikrofonami :P ?!

No niczego lepszego do nagrywania nie mam od tego walkmana bo spłukałem sie na axe i alto a walkmana nikt nie kupi :P sam dostałem w prezecie :)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 365
    • CTG TV
Dla mnie to jakiś kosmiczny absurd sorry. Ukręca się brzmienie na chacie na monitorach albo dobrych słuchawach, a to co w odsłuchu to w odsłuchu. Ważne żeby na przody dobrze szło. A eq jakiegoś nie ma w tym alto przypadkiem? :>
mniut i piah

Franq

  • Gość
Tam masz tylko głośność.

Dale ma rację. Ważne co na przody idzie, a brzmienie - mówiłem na monitorach wykręcić.
My zrezygnowaliśmy z walki z Alto, przerzucamy się na odsłuchy douszne. Jak chcesz mieć dobry odsłuch w postaci kolumny na sali, czy koncercie to niestety więcej trzeba wydać.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Alto ma taki guzik z tylu obudowy o nazwie "countour", polecam go uzyć jesli tego nie robiliscie.
Alto to budzetowka i trzeba miec tego swiadomosc. Ja kupowalem bo wyszedlem z zalozenia, ze to tylko odsluch, niewazna jakosc -wazne zeby bylo slychac na sali co sie dzieje u mnie. Na przodach i tak trzeba bedzie osobno krecic.
Alto to najlepszy (imo) wybor do 3k. Jak juz przekraczasz tą kwotę to warto zainwestować w co innego.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal Audio AXE FX

Zaczęty przez Icchok Lejb Perec « 1 2 ... 14 15 » Efekty

364 Odpowiedzi
222962 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2014, 00:09:13
wysłana przez Saint2013
Fractal AXE FX II !!!

Zaczęty przez Crank « 1 2 3 4 5 » Efekty

107 Odpowiedzi
88522 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 00:13:34
wysłana przez bloodrafko
308 Odpowiedzi
243578 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
743 Odpowiedzi
306740 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
205860 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555