Autor Wątek: Luźne ramię tremolo w MM Petrucci  (Przeczytany 3126 razy)

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Luźne ramię tremolo w MM Petrucci
« 02 Sie, 2011, 23:20:09 »
Od roku ogrywam MM Petrucci i muszę przyznać, że to genialna gitara, szczególnie jeśli chodzi o komfort gry, brzmienie piezo, jak i pracę mostka (najlepsze wibrato jakiego kiedykolwiek używałem!). Ogólnie miodzio! Jedyną irytującą rzeczą jest zbyt luźna praca wajchy... Nie chodzi mi o zbyt luźne "siedzenie" w gnieździe mostka, ale o niemożność zablokowania ramienia w konkretnej pozycji...

Czy ktoś wie jak rozwiązać tą kwestię?

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Można zawsze plasteliną upchać dziurę ;)

Te tremolo pietruchy z mmjp jest jedno czy dwustronne? Bo nie mogę nigdy zapamiętać.
« Ostatnia zmiana: 02 Sie, 2011, 23:24:02 wysłana przez Az »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Crank

  • Gaduła
  • Wiadomości: 122
  • 7
    • Made Of Hate - Facebook
mozna zblokowac bez najmniejszego problemu. Potrzebujesz malego hex'a. Wkladasz waje, sciagasz ja w dol. Na bloku tremolo masz maly otworek. To wlasnie odpowiada za to czy masz luzna waje czy stoi tam, gdzie chcesz.

tremolo w Petruccim jest dwustronne.
made of hate

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Senskju Herr Crank! A co do tremolo pietruchy, to pływacz dwustronny, choć wygląda bardzo vintage'owo i wytrzymuje niezłe divebomby! Poza tym prostota konstrukcji mnie olśniła i powaliła skutecznie! Na tyle skutecznie, że wyleczyłem się ze wszelkich floydów;)

Szybsze bicie serca pojawia się jedynie na myśl o Kahlerach, ale za to ustawienie to zmora... Tutaj, żadnych problemów ze strojem czy przesadnymi wygibasami przy ustawianiu menzury czy akcji.

JP tremolo rulez! A teraz rulez po dwakroć, bo wreszcie będzie na sztywno!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
11845 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2008, 18:54:12
wysłana przez Pan Sinner
0 Odpowiedzi
1224 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2011, 21:10:19
wysłana przez kamilo
7 Odpowiedzi
2580 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Cze, 2014, 09:39:37
wysłana przez Kudlathy
14 Odpowiedzi
9914 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lis, 2017, 20:09:54
wysłana przez Vethuleion