Autor Wątek: Z Epiphone'a G-400 SG na siódemkę...  (Przeczytany 9507 razy)

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Z Epiphone'a G-400 SG na siódemkę...
« 30 Lip, 2011, 12:47:29 »
Chciałbym przeskoczyć z Epiphone'a G-400 SG na jakąś siódemkę. Najlepiej bez dodatkowych inwestycji finansowych.
Gitara służy mi tylko do podgrywania sobie do szkiców muzycznych na komputerze i chciałbym coś lepiej korespondującego brzmieniowo z charakterem muzyki jaką układam. Widziałem, że Schecter Omen-7 jest za śmieszne pieniądze - jest sens wchodzić w ten temat?

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Mnie osobiscie zrazila ta gitara. Ogrywalem w poznanskim rnr, progi zle nabite, gryf mi nie lezal (to juz sprawa indywidualna), a najwiekszy fail to krzywo przyklejona podstrunica  :facepalm:

Warto obadac, bo mozesz trafic na lepiej wykonana chinszczyzne.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Właśnie tej budżetowości się obawiam... Brałbym tylko, jakbym miał możliwość ogrania. Posiadany Epi jest mimo wszystko ładnie wykonany. Po prostu sound ma wg mnie bardziej nadający się do rocka/punka (mimo kompletu 13-68 i strojenia do A) - chciałbym coś odpowiedniejszego - jak napisałem na wstępie. Epi ma taki okrągły, miękki i ciepły dół - wolałbym coś zimniejszego i brutalniej brzmiącego.

Możesz opisać charakter brzmienia tego Schectera?
« Ostatnia zmiana: 30 Lip, 2011, 13:28:25 wysłana przez OMSON »

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Ogrywalem go na jakims Voxie, hybryda, nie pamietam modelu. IMO strasznie zamulalo, po czesci wina wzmaka chyba. Korpus masz z czego w nim, lipy? Przy dobrych pupach nie powinno zamulac, ale czy jest sens ladowac sie w dobre pickupy do tak budzetowego wiesla?

Poszukaj jakis uzywek, EXG-7, SC-207, RG 7321, w zaleznosci ile masz kasy.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
To może wymień pierw przystawki?
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Ogrywalem go na jakims Voxie, hybryda, nie pamietam modelu. IMO strasznie zamulalo, po czesci wina wzmaka chyba. Korpus masz z czego w nim, lipy? Przy dobrych pupach nie powinno zamulac, ale czy jest sens ladowac sie w dobre pickupy do tak budzetowego wiesla?

Poszukaj jakis uzywek, EXG-7, SC-207, RG 7321, w zaleznosci ile masz kasy.

Jestem bassmanem - nie widzi mi się inwestowanie w gitarowe graty... Tego Epi kupiłem dawno temu za psie pieniądze - do szkiców muzycznych (kiedyś musiałem pożyczać gitary od znajomych, żeby coś sobie dograć). Pickupy ma bardzo słabe - to fakt znany wszystkim. Chciałbym nic lub niewiele inwestując, zmienić sound - dlatego pomyślałem o budżetowej siódemce zamiast niego. G-400, to w całości mahoń, alnico V + wklejany gryf - omen-7 to lipa+klon, gryf dokręcany i przewlekane struny (nie wiem co to za stockowe pickupy). Lipa wydaje się jaśniejsza brzmieniowo - powinno być klarowniej (na logikę).

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Wymien pickupy, albo tylko pod mostem, sprawa prosta.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
A np Ibanez AX 7221 - jakieś opinie (być może byłaby szansa zamiany na tę gitarę)?

Offline gluchy3845

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Myślę że do podgrywania nada się ten ibanez.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Myślę że do podgrywania nada się ten ibanez.

W sensie, że do gry live jest średni? Jak z brzmieniem - możesz opisać charakter?

Offline gluchy3845

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Nie no gitarka jak za tę cene to jest fajna. Raczej jasno brzmi generalnie przyjemna.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Pigmej jak chuj.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero


A kolega jak podrzucił pomysł wymiany pickupa, to było że jednak lepiej wymienić gitarę? Skoro potrzebujesz tej gitary tylko "do szkiców", skoro poza charakterem brzmienia sprawuje się dobrze i odpowiada manualnie, to prędzej zainwestuj właśnie w pickup, zamiast kupować 7kę. A jak już musisz, to najlepszy stosunek cena/jakość/własne oczekiwania dostaniesz nie w tym zjebanezie, ale Flame EXG7.

Chcesz jasno i ostro do full mahoniu? Pierwsza z brzegu myśl - EMG81. łatwy do dostania, łatwy do opchnięcia, powinien mieć znaczny wpływ na sound. A w razie czego sporo podnosi wartość gitary przy odsprzedaży , zwłaszcza dla kinderfanów Hetfielda ;D


Napisałem, że nie chce inwestować - czyli plan jest taki, aby sprzedać Epi i łyknąć coś innego (najlepiej bez dodatkowych inwestycji - najlepiej zamienić się). Po wskazówki wymiany pickupu nie musiałbym sięgać aż na forum... Najbardziej oczywista sprawa (jakbym zmieniał, to w pierwszej kolejności brałbym pewnie pod uwagę popularny komplet EMG81/85 w puszkach...). W ogóle dodatkowa struna fajnie mi się kojarzy (albo nawet ósemka - nie trzeba latać wzdłuż po gryfie i da się zestroić oktawę w dół). ;)

Offline głuchy_zjeb

  • Gaduła
  • Wiadomości: 225
  • mahoń, heban, emg
    • Komandor gwiezdnej floty
Daruj sobie Omena, bierz Demona. Różnica w cenie jest minimalna, ale w jakości diametralna. Na pokładzie masz skalę 26,5" (nie masz się czego bać, ja całe życie gram na fenderowskiej i nie wyczułem różnicy), pupy Duncan Designed hb 105 (chińskie black outy). Co do gryfu - mi leżał w łapie bardzo fajnie, ale to tylko moja opinia, w wykonaniu nie ma się do czego przyczepić. No i masz wersje ze stałym mostem i flojdem, ale w tą drugą opcję raczej się nie pakuj.
ore ore na traktore

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Mam Demona7, polecam.
Ask me anything.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Mam Demona7, polecam.
Ask me anything.

Gryf jest z jednego klocka czy klejony przy główce jak w Omenie?

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Główka jest doklejona na wysokości 2-3 progu.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Poszukaj jakis uzywek, EXG-7, SC-207, RG 7321, w zaleznosci ile masz kasy.

A jak wypada Ibanez RGD7321 Twoim zdaniem (ten proponowany RG7321 to jakiś uboższy model zdaje się)? Z demówek na YT gada dość ciekawie i tak myślę, że zamiast rozglądania się za najtańszymi gitarami 7/8 str - może sprzedałbym bas i gitarę (Squier/Epiphone) i styknęłoby na takie banjo... Przy skali 26,5" dodatkowa struna zaczyna mieć sens. ;)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
z wymienionych tutaj miałem owego AXa z podrasowanymi pickupami (forumowa gitara :D) i grał na prawdę pysznie. polecam.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Budzan nawet nie wie jaką gitarę miał.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
miałem owego AXa z podrasowanymi pickupami (forumowa gitara :D) i grał na prawdę pysznie. polecam.
No i gra nadal, może jeszcze ma ktoś innego 7521 :D ?
Pozdro.
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
9163 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2007, 16:49:55
wysłana przez Radek M
43 Odpowiedzi
28298 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2008, 22:36:13
wysłana przez Martens_emenems
14 Odpowiedzi
9048 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Wrz, 2009, 00:48:49
wysłana przez Andy
18 Odpowiedzi
6204 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2012, 03:13:58
wysłana przez freakguitar
67 Odpowiedzi
24090 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2012, 02:47:48
wysłana przez OMSON