Autor Wątek: BASH MK4+ pytania  (Przeczytany 2697 razy)

Offline IronJakub

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
    • DEVIATION official myspace
BASH MK4+ pytania
« 29 Lip, 2011, 22:39:04 »
Witam! Od niedawna stalem się posiadaczem basha mk4+ i mam pare pytań w związku z jego obsługą...

Nie wiem czy nie umiem go obsługiwać czy coś jest nie halo bo nie umiem załączyć podbicia solówkowego. Wie ktoś może jak się to robi i do czego służy pokrętło na przednim panelu "SOLO" bo krece i nic się nie dzieje...
Druga rzecz o którą chcialem zapytać to czy wzmacniacz ma reverb? Bo z tego co czytam w newsach o mk5 i czym on się różni od mk4 to doczytałem się że w mk5 nie będzie reverbu, tak jakby w mk4 był a też się go doszukać nie umiem xD
No i ostatnie już pytanie :) - do czego służą 3 przełączniki na tylnim panelu REDUCT, REDUCT SCALE, ULTRA LINEAR.

Jeśli ktoś będzie w stanie odpowiedzieć mi na pytania, bede wdzieczny :) Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 29 Lip, 2011, 23:46:46 wysłana przez IronJakub »
http://www.myspace.com/deviationofficial - DEVIATION BRUTAL DEATH PSYCHO METAL

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: BASH MK4+ pytania
« Odpowiedź #1 30 Lip, 2011, 00:56:32 »
O dzizaz... Przecież Szymon odpowiedział by Ci na wszystkie pytania, ale do rzeczy.

Idąc od końca: REDUCT - czyli redukcja mocy, włączasz ją albo wyłączasz ON lub OFF, REDUCT SCALE - czyli ile chcesz żeby tej mocy Ci zostało po włączeniu redukcji, w tym przypadku ponownie dwie opcje 10W lub 50W. Reasumując, wzmacniacz posiada trzy tryby: na pełnej kurwie - 100W REDUCT na OFF, na połowie mocy - 50W reduct na ON reduct scale na 50W oraz opcja do brzdąkania w domu lub na próbach - 10W REDUCT na ON i REDUCT SCALE na 10W.
Opcja ULTRA LINEAR służy do "spłaszczenia" charakterystyki wzmacniacza, po włączeniu tejże opcji wzmacniacz gra bardziej równym pasmem, gdyż MK4+ sama z siebie (tzn bez włączonej opcji) niezależnie od EQ na kanałach ma charakterystykę określoną jako "uśmiech Mariana".

Nie, w MK4+ nie było, nie ma i nie będzie reverbu, z prostej przyczyny, przestali ją produkować :D

Co do podbicia solówkowego, to sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, gdyż z tyłu wzmacniacza masz opcje od jej włączenia. Pierwszym i najważniejszym jest przełącznik ACTIVE LOOP, który musi być na ON, żeby całe to ustrojstwo zaczęło w ogóle działać. Jeżeli jest włączony ACTIVE LOOP na froncie pali się zielona dioda. Żeby podbicie solówkowe działało, musisz odpalić je z footswitcha (chyba).
Idąc dalej masz pokrętło od BYPASSU pętli efektów na poszczególnych kanałach - BYPASS ON CHANNEL we wszystkich możliwych ustawieniach. Jak masz ustawienie 1/2/3 tzn. że pętla działa, ale ma BYPASS na wszystkich kanałach czyli na 1, na 2 i na 3.

No to chyba tyle. Jak skiebździłem to Bash mnie poprawi :)
« Ostatnia zmiana: 30 Lip, 2011, 01:00:41 wysłana przez zerotolerance »

Offline IronJakub

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
    • DEVIATION official myspace
Odp: BASH MK4+ pytania
« Odpowiedź #2 30 Lip, 2011, 22:11:57 »
Dzięki wielkie za odpowiedź! :D
http://www.myspace.com/deviationofficial - DEVIATION BRUTAL DEATH PSYCHO METAL

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: BASH MK4+ pytania
« Odpowiedź #3 30 Lip, 2011, 22:38:53 »
Dzięki wielkie za odpowiedź! :D

Proszzz :D

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Odp: BASH MK4+ pytania
« Odpowiedź #4 31 Lip, 2011, 01:33:08 »
Proszszszsz...



Uploaded with ImageShack.us
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
2236 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2011, 21:54:41
wysłana przez Vlad The Vampire
13 Odpowiedzi
5185 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lis, 2012, 21:50:16
wysłana przez Radek M
3 Odpowiedzi
2062 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Cze, 2015, 18:06:21
wysłana przez CHarvel8765
3 Odpowiedzi
5765 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Wrz, 2015, 21:11:48
wysłana przez Yony
7 Odpowiedzi
2614 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2016, 19:27:46
wysłana przez ITHMW