Autor Wątek: Lampy 6550 jakiej firmy?  (Przeczytany 11867 razy)

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Lampy 6550 jakiej firmy?
« 07 Maj, 2008, 21:58:42 »
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270233815081&_trksid=p2759.l1259

Znalazlem takie lampki i mogłbym wziac je do mojego savage 120.
Czy ktos kojarzy marke tych lamp, czy warto to kupic?
Nie bardzo rozumiem po niemiecku ale chyba wynika ze sa nowe ale nie wiem czy sparowane.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Lampy 6550 jakiej firmy?
« Odpowiedź #1 07 Maj, 2008, 22:10:36 »
Ja też nie znam niemieckiego, ale mogę powiedzieć trochę o lampach rosyjskich. Jeżeli nie wiadomo, to są dobre, bo ruskie ;)
Ale tak poważnie, to oni robią najlepsze lampy, a przynajmniej najwięcej i dla największych. Wiadomo, że firmy produkujące wzmacniacze lampowe nie mają na ogół własnych wytwórni lamp, a jednak napisiki się pojawiają. Przeważnie jest tak, że kupują wagonami od Rosjan lub Chińczyków i wybierają co lepsze. Chociaż nie zawsze najlepsze... Umieszczają swoją nazwę i sprzedają 10x drożej. Krążą różne opinie o lapmach Mesy przykładowo.
Jeżeli okaże się, że są nowe, to warto wziąć. W Polsce są drogie w cholerę. Najtańsze widziałem za coś koło 100... Też Rosyjskie, ale na pewno Sovteka.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Lampy 6550 jakiej firmy?
« Odpowiedź #2 07 Maj, 2008, 22:23:24 »
No z tego oszczędnego opisu raczej nie da się wywnioskować czy są parowane czy nie ;) Tylko tyle że są dwie ;)

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: Lampy 6550 jakiej firmy?
« Odpowiedź #3 07 Maj, 2008, 22:28:39 »
http://www.arrakis.es/~igapop/russianotes.htm
wiec to sa svetlany, ale nie znam sie. Raczej nie badziewie. zapytam goscia czy parowane jezeli tak to bede walczyl. Ogolnie lampek nie mam zuzych mocno ale mozna sprobowac.

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Lampy 6550 jakiej firmy?
« Odpowiedź #4 07 Maj, 2008, 22:37:08 »
Kiedys gdy budowalo sie sporo sprzetu mialem manie probowania lamp roznych firm... niestety badania przez pare lat dowiodly ze nie roznia sie az tak bardzo.. lampy preampu... bardziej..
tak czy inaczej wiekszosc jest robonych w chinach (niewiem czy jeszcze jest jakas fabnryka w rosji) a potem "etykietowane" w wszelaki sposob ;] (prawie jak polowa laptopow na rynku :P) i sprzedawane po roznych cenach... fakt ze firma etykietujaca niby je sprawdza i paruje,ale zwykle to wszedzie wygalda tak samo (czyli ladowanie w probnik i parowanie przez bande imigrantow za marna kase) tak wiec cena=firma ma jak dla mnie male znaczenie ;]
Sa oczywiscie tacy ktorzy w lampach roznych cen/firm widza WIELKIE ROZNICE ktore nie pozwalaja im grac na tanich bo nieiwem... szpan jest mniejszy, i mniej lasek przez to zaliczaja (wiecie te podrywy "mam lapy GE za ktore dalem 500/szt) - i kazda twoja
Z lamp mocy jednak najbardziej zawsze lubilem czolgowe (ale to raczej el34) bo byly czarne i 100razy bardziej trwale sszczegolnie na wstrzasy ;] kupilem takowe w milowicach na gieldzie,u goscia -4 lata temu po 50zl za jedna orginalnie zapakowane i woogle,pozatym ze nie parowane sprawdzaly sie spoko... a potem sprzedalem wzmak z nimi i szpan byl ze lampy czarne ;]
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Lampy 6550 jakiej firmy?
« Odpowiedź #5 07 Maj, 2008, 22:49:01 »
Chyba Sovtek jeszcze został.
Było kilka fabryk, ale nie było już do czego produkować, to wiadomo...
Niedawno była afera, że hamerykany wykupili u nich jakąś upadającą fabrykę i ja rozkręcili tak, że prosperowała. To im dorzucili jakieś podatki z kosmosu, czy coś i się wykończyli...
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: Lampy 6550 jakiej firmy?
« Odpowiedź #6 08 Maj, 2008, 08:42:28 »
Cholera pojawil sie Savage SE u niemca, cholera potrzebuje 1,5k chyba wyprzedam jakis graty

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Lampy 6550 jakiej firmy?
« Odpowiedź #7 08 Maj, 2008, 08:59:01 »
No ładnie Metal - widzę, że się na ostre zmiany sprzętu szykuje. Tutaj wzmak, wcześniej gitara.
Jak coś zadecydujesz, to daj znać ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: Lampy 6550 jakiej firmy?
« Odpowiedź #8 08 Maj, 2008, 09:10:25 »
jak szalec to szalec

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Lampy 6550 jakiej firmy?
« Odpowiedź #9 08 Maj, 2008, 10:47:09 »
jak szalec to szalec

podpisuje sie pod tym rencami i nogami! :D
Łe tej.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Lampy 6550 jakiej firmy?
« Odpowiedź #10 08 Maj, 2008, 11:20:18 »
Rencyma się mówi ;)

Ale rozumiem Metala, że łooo. Wzmaka bym sobie zmienił  ::)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Lampy 6550 jakiej firmy?
« Odpowiedź #11 08 Maj, 2008, 12:59:30 »
mowi sie rencyma i nogoma, ale trzymajmy sie watku

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
5155 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lip, 2012, 23:58:15
wysłana przez freakguitar
24 Odpowiedzi
27447 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2024, 22:05:00
wysłana przez fireboy
6 Odpowiedzi
3376 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2016, 21:56:21
wysłana przez Zorro
3 Odpowiedzi
4881 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2019, 21:18:11
wysłana przez Tadeo
4 Odpowiedzi
1789 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Mar, 2021, 14:50:06
wysłana przez dari555