Autor Wątek: ELEVEN RACK USERS - Porady, Pomysły, Presety  (Przeczytany 244528 razy)

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Kurcze, od dłuższego czasu planowałem zrobić takie zestawienie "za" i "przeciw", ale kolega w dużej mierze mnie wyprzedził. Ograniczę się do skomentowania minusów:
1.Mam już trochę 11 i do tej pory nie ogarnąłem jej. Zarówno na końcówce mg jak i return wzmaków, nie udało mi się tak wyregulować bramki, żeby wyłapywała szumy, jednocześnie nie zjadając drastycznie wybrzmiewania. Zawsze kończyło się grzebaniem w presecie i sztucznym zmniejszaniu gejna. W przypadku gry direct problem nie występuje. Jestem tym bardziej w kijowej sytuacji, że mam nisko-wyjściowe pupy. Jak narazie bramka to dla mnie najsłabszy punkt 11R.

2. To nie powielanie błędu. Rozwiązanie jest od dawna znane. Jasne- można zmniejszyć czas przełączenia, ale nie wyeliminować. Ciągłość dźwięku co do ms mogą Ci zapewnić tylko 2 procki na jednym pokładzie.
Tak czy siak- da się z tym żyć ;)

3. Faktycznie głupia niedoróbka. Chcąc mieć wszystko ładnie opięte w zamkniętym kejsie, musisz zostawić tą szparę na kabel.

4. Mnie robią dobrze. Fakt - te od parametrów są kapkę tandetne-lekkie-plastikowe. Volume i scroll są super.

5. Dla mnie to plus. Poważnie - jestem z typu ludzi, którzy muszą przesłuchać wszystkie możliwości zanim wybiorą odpowiedni. Chciałoby się więcej efektów stereo i tercjowy korektor 20-20.

6. True-Z w moim przypdku ma duży wpływ na brzmienie- po zmianie z auto na różne inne wartości - dość drastycznie zmienia się dynamika i sam sound.

Od siebie dodam jeszcze jeden olbrzymi minus: brak edytora "stand alone"! (pro tools #&$&@&@^!)

P.S. Zasilacz sieciowy wygląda dość minimalistycznie..c hoć gra i nie ma wpływu na brzmienie.
« Ostatnia zmiana: 12 Paź, 2011, 18:35:08 wysłana przez Donnie »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
6566 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2015, 11:03:10
wysłana przez Radek M
25 Odpowiedzi
27266 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2011, 13:03:07
wysłana przez mondomg
919 Odpowiedzi
345410 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
743 Odpowiedzi
307803 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
207289 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555