Autor Wątek: POD Pro  (Przeczytany 19676 razy)

Yony

  • Gość
POD Pro
« 12 Gru, 2006, 16:17:44 »
No to zrobię temata, żeby tak pusto nie było. Mam, posiadam i kurde jest to jak na razie najfajniesze urządzenie jakie miałem w żuciu. Tylko nie potrafię ustrojstwa pokumać do końca ze sterownikiem midi...

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
POD Pro
« Odpowiedź #1 12 Gru, 2006, 17:23:32 »
No tez mam PODa PRO i gada rzeczywiscie bardzo fajnie... Nieslychanie uniwersalny, ale, ale, ale IMHO za duzo tych wszystkich symulacji i strasznie skiepszczone brzmienia bazowe... i denerwujace tez jest, ze za kazdym razem jak wybieram symulacje wzmaka recznie musze wylaczac symulacje kolumny... ale i tak brzmi bardzo fajnie.
Tak zeby sie podzielic ulubionymi symulacjami to do cleanow VOX AC30TB + Mesa Mark II
crunch Marshall JCM800 + Fender Delux
a higainy to Mesa DR i Soldano X88R

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
POD Pro
« Odpowiedź #2 10 Sty, 2007, 20:56:44 »
a ja kurde mam poda xt, ale niestety nie pro, a ni nie live, tylko poprostu xt ;P

urzadzenie fajne.. szczegolnie do nagrywania.
jak gram live to nie wykorzstuje naqwet 10% jego mozliwosci bo korzsytam tylko z 5-6 presetów dość zblizonych do siebie, ale jak kogos nie stac póki co na kupienie analogów to musi sobie jakoś radzic :D zreszta do analogów trzeba miec dobry piec ;p[/url]

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
POD Pro
« Odpowiedź #3 10 Sty, 2007, 23:52:43 »
Ja poda xt uzywam wlasnie jako okres przejsciowy do analogow... Takie uzadzenia maja kilka zalet, jedna z nich jest ta, ze lecza z dlugasnych pedalboardow

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
POD Pro
« Odpowiedź #4 11 Sty, 2007, 08:12:34 »
Cytat: "Sinner"
Ja poda xt uzywam wlasnie jako okres przejsciowy do analogow... Takie uzadzenia maja kilka zalet, jedna z nich jest ta, ze lecza z dlugasnych pedalboardow


oj nie wiem czy lecza z dlugich pedalboardow...
ja mam case, w ktorym trzymam tylko poda xt i sterownik i ma on 1metr dlugosci :P  i 40 szerokosci. na takiej powierzchni bym rozlozyl tyle analogow ze maly leb :)

Offline Wojdus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
POD Pro
« Odpowiedź #5 04 Mar, 2007, 22:31:17 »
No dobra, już zadecydowałem że buduje rack, niestety nie mam narazie kasy na całość a chciałbym mieć coś konkretnego do nagrywania. Myśle o kupnie używanego PODa Pro i mam w związku z tym kilka pytań:

1. Czy warto wydać 1000zł więcej na PRO (w stosunku do XT) ? Duża różnica jakości?

2. Macie może pod ręką jakieś zachęcające próbki? (Mam jedno nagranie Yonka zamieszczane na .pl które poprostu wykręcało bebechy)

3. Ogólne wrażenia?  :wink:


Pytanie dosyć prostackie, ale akurat Pod'a ciężko "ograć" w 20 minut i stwierdzić czy jest "OK".

Anyone? :wink:

Yony

  • Gość
POD Pro
« Odpowiedź #6 05 Mar, 2007, 00:19:03 »
Warto bez dwóch zdań.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
POD Pro
« Odpowiedź #7 05 Mar, 2007, 17:28:13 »
mialem PODa PRO i bardzo mi go brakuje. sprzecik jest jak za ta kase prze zajebisty. ostatnio nawet byl na allegro za 900zl  :shock:

POD XT Pro zaczyna juz chodzic za 1700-1800zl wiec sie chyba w koncu skusze
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
POD Pro
« Odpowiedź #8 05 Mar, 2007, 19:06:14 »
a ja jednak wole MP-1 od PODa Pro, ale zobaczymy kiedy mi się znowu znudzi  :mrgreen:

Wojdus ale Ty pytałeś o PODa XT Pro czy PODa Pro?

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
POD Pro
« Odpowiedź #9 05 Mar, 2007, 19:12:39 »
Kurde musze potestowac ale jakoś nie zauwazyłem różnic w głośnościach ampów o podobnej charakterystyce w mojej nereczce :) A końcówkę aż za często udawało mi się przesterowac...

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
POD Pro
« Odpowiedź #10 05 Mar, 2007, 19:13:46 »
tylko ze ja go oceniam rowniez za uniwersalnosc. ADA raczej sie do bezposredniego nagrywania sama z siebie nie nadaje i efektow tez nie ma??
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Yony

  • Gość
POD Pro
« Odpowiedź #11 05 Mar, 2007, 19:47:25 »
ADA ma tylko chorus. Zajebisty co prawda, ale tylko. No i żeby ponagrywać z niej coś trzeba dokupić np to. Tak sobie pomyślałem... Tomek, może w Twoim Pro ktoś dłubał i wysłał mu presety z kompa, domyślnie "ściszone"?

Offline Wojdus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
POD Pro
« Odpowiedź #12 05 Mar, 2007, 20:32:21 »
Mówie o XT PRO, właściwie zawsze chciałem mieć poda ale nie stać mnie było na dobrą karte dzwiękową, ale jak teraz jest wejście USB to mogę się tylko cieszyć  :)

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
POD Pro
« Odpowiedź #13 05 Mar, 2007, 21:18:25 »
@Harv: Końcówkę to też mi się udawało przesterować i to bez kłopotu. W ogóle było tak, że czyste były bardzo głośne a wszelkie przesterowane ginęły(nie zależnie od korekcji) przy tak ustawionym gainie jak grałem. Jakbym go wykręcił na maksa to było głośniej(tak zresztą jak w presetach fabrycznych z gainem wykręconym w kosmos), ale brzmiało jak kupa  :?

Cytat: "Yony"
ADA ma tylko chorus. Zajebisty co prawda, ale tylko. No i żeby ponagrywać z niej coś trzeba dokupić np to. Tak sobie pomyślałem... Tomek, może w Twoim Pro ktoś dłubał i wysłał mu presety z kompa, domyślnie "ściszone"?


Rozkręcałem go i wszystko było w porządku, a pierwsze co zrobiłem to po włączeniu, zrestartowałem presety do fabrycznych ustawień. Jednak obstawiam, że po prostu nie opanowałem w pełni zdolności jego programowania.

Co jednak ciekawe jeszcze na moim Pro końcówka miała znośny poziom wyjściowy, a jak podłączaliśmy zwykłego 2.0, który w pętle 5150 urywał jaja, to trzeba go było wykręcać na maksa i i tak było cicho. Więc nie wiem o co chodzi.
Jedyne co mnie pociesza w tej chwili, że na ostatniej próbie z MP-1 jak graliśmy to pasmem całkowicie zjadłem drugiego gitarzyste.  :mrgreen:

EDIT: jednak tak jak nikt pisał, co do różnorodności i bajerów POD na pewno wygrywa, tylko, że mi to nie jest potrzebne do normalnego grania. Same brzmienia podstawowe bez problemu wykręcam na adzie, a jak będę miał kasę kupię jakiś multifx i może BBE i będę zadowolony w 100%.
W planach i tak mam PODa 2.0 albo XT(zależy ile kasy i w jakim czasie zarobię) do grania w domu i nagrywania pomysłów na kompa.

Yonek, co do MicroCaba to nie wiem czy widziałeś ale na forum ADY gość z belgii wraz z gościem z USA(teraz już się nie udziela) opracowali modyfikacje, że symulator oprócz tego, że akceptuje poziom wyjściowy z końcówki to jeszcze ma sztuczne obciążenie. Więc można rozkręcić nawet 100Wat, żeby się przesterowało i nagrywać fajnie po cichu. Tylko, że drogie skubaństwo jest.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
POD Pro
« Odpowiedź #14 05 Mar, 2007, 21:35:36 »
Hmm ja generalnie na próbach nie miałem gdzie ginąc bo nie miałem konkurencji. :)

Ja generlanie PODa wybrałem nie dlatego że tak zajebiście brzmi live, tylko że jest wygodny. Małym nakładem kasy mam zabawkę do domu i na próby. Jak pomysle że miałbym się np z combem bujac to już mnie pot zalewa :)

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
POD Pro
« Odpowiedź #15 05 Mar, 2007, 21:50:47 »
no jasne, masz dużo racji.

a co dopiero zestaw rack 6U lub więcej + 4x12. Jak mam się z tym ruszyć to mnie krew zalewa ;)

Offline Wojdus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
POD Pro
« Odpowiedź #16 06 Mar, 2007, 12:36:27 »
Pytanie: da się ustawić PODa Pro tak żeby na żywo slużyl jako np sam delay,noise gate + tuner? a obok pykała by sobie jakaś inna końcówka?

Yony

  • Gość
POD Pro
« Odpowiedź #17 06 Mar, 2007, 13:16:06 »
Przy odpowiednim kombinowaniu można, tylko po co? Znam ludzi, którzy mając JCM używają go tylko jako końcówki mocy a samą esencję brzmienia pobierają... z symulacji Marshalla. Więc o czymś to świadczy.

Offline Wojdus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
POD Pro
« Odpowiedź #18 06 Mar, 2007, 14:03:11 »
Cały czas tylko zastanawiam się czy jest sens kupowania PRO jeżeli przez około rok będzie mi służyć jedynie do nagrywania. Jaka jest zasadnicza różnica między PRO a niePRO? Pomijając liczbe symulacji.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
POD Pro
« Odpowiedź #19 06 Mar, 2007, 16:59:15 »
Liczbą symulacji XT od XT pro sie AFAIK nie różni. Pro ma zbalansowane wyjścia, szpanerską rackową obudowę ;) Jeszcze o jakiejś różnicy zapomniałem ? Pozdr

Yony

  • Gość
POD Pro
« Odpowiedź #20 06 Mar, 2007, 17:02:59 »
Ci błędy poprawiłem, Ty mój szybciutki kolego  :wink:

Offline Wojdus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
POD Pro
« Odpowiedź #21 06 Mar, 2007, 17:48:07 »
A na płaszczyźnie brzmienia ?  :)  Troche dziwi mnie różnica cen między XT PRO a XT , z tąd moje namolne pytania.

Dzięki za odpowiedzi.
pzdr.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
POD Pro
« Odpowiedź #22 06 Mar, 2007, 17:56:09 »
Dziękuję Ci Yony ;) Szczerze mówiąc soft jest ten sam, więc jedyne co może miec wpływ na brzmienie inne przetworniki AD/DA. Ale dobra nie gdybam, nie widziałem nigdzie info że jakiekolwiek podzespoły są inne. Pozdr

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
POD Pro
« Odpowiedź #23 06 Mar, 2007, 18:02:50 »
jeśli miałbym go używać live to zdecydowanie wolałbym PRO ze względu na rackową obudowę. I szczerze powiedziawszy byłbym gotowy dopłacić tą różnicę w cenie.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
POD Pro
« Odpowiedź #24 06 Mar, 2007, 18:06:35 »
To troche zależy co jeszcze masz do racka :) Bo tachac racka tylko z powodu PODa to bez sens troche :)  Pozdr

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
12561 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2009, 18:02:38
wysłana przez haxigi
2 Odpowiedzi
2687 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2010, 22:43:59
wysłana przez yapcok
6 Odpowiedzi
4408 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Cze, 2011, 15:33:24
wysłana przez niedziak
21 Odpowiedzi
12099 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2011, 08:35:26
wysłana przez Didejek
0 Odpowiedzi
2427 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2011, 09:04:17
wysłana przez g-zs