Autor Wątek: RG 1527-problemy z przetwornikami  (Przeczytany 4207 razy)

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
RG 1527-problemy z przetwornikami
« 04 Maj, 2008, 11:37:13 »
Witam
No wiec mam w końcu swoja upragnioną 7 ;D Z gitary jestem bardzo zadowolony..ale:
po podączeniu 1 wrażenie clean genialny,dokładnie taki jak lubie,z koleji każdy przester brzmi jak gówno,choćbym nieiwiem jak kręcił gałami piec sra dołem(głośniki chyba nie daja rady)i siarą.Zwłaszca 7 struna brzmi naprawde strasznie jest totalnie nie selektywna a całość brzmi jakbym grał na 6-cio calowym głośniku .Gram na strojeniu ADADGBE na standardowych strunach...niewiem czego to wina i co trzeba zmienic.Jak wzceśniej grałem na Epi 100LP z Hellfirem(6) to całość brzmiała dokładnie tak jak lubie dużo dołu,średnio środka(spidery maja chujowy środek)i połowa góry...teraz na każdym ustawieniu jest żle.
z góry dzeki za pomoc
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
masz tam standardowe pickupy zalozone?? bo jesli tak to wina pickupy bridgowego, wymienic na cokolwiek innego i bedzie o wiele lepiej
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
tak pickup jest standardowy...
były tematy o pickupie do Rg 1527,ale niemam pojęcia co wsadzic do niego.
Widzę że innym do takiej gitarki proponujecie Blazy,Evo,Tone Zone.
Nigdy na nich nie grałem,miałem wcześniej hellfirea i dżwiek był naprawde super jak dla mnie,ale musiałbym ciąć korpus :'( pod hella.
No wiec który pickup byłby dobry do moejgo setu,podkrslam że brzmienie lubie w stylu Deftonsowego,ale jednocześnie lubie jak jest mocny przetwornik bo czasem gram jakiś palm muting i flażolety coś w stylu DH i Dino.A może jakiś aktyw.??

PS:jak tak to może przesienie teamtu.?
« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2008, 12:06:06 wysłana przez hofiman »
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
przeciez Hellfire ma taki sam rozmiar jak pickupy ktore masz teraz, nic nie musisz ciać. Tone Zona odradza bo tez muli w lipie
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Powody,kolejnosc malo wazna

1.spider III albo ustawienie pieca (equalizer) ev inne ustawienia spidera III (o ktorych niewiem)
2.grasz na neck pickup?
3.stock pickupy?
4.problem z elektronika w gitarze(nowa? czy uzywana? moze ktos bawil sie kondensatorami i scial ci pasmo)
5.struny standard? to moze stare?
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
1 gram na pickupie spod mostka.
2 struny wygladają dość świeżo
3 gitara jest używana
4 wcześniej na tym oto piecu wyciągałem naprawde fajne brzmienia wiec to chyba nie wina pieca.
5 pickupy są standrdowe (V8 bodajże)

zastanawiałem sie czy to wina pica bo nagle zaczął strasznie pierdziec jakby dostawał za dużo mocy.
w razie czego moge zbudowac do niego paczke z 15 calowym głośnikiem(taką pomocniczą).Budowac i wymienic PUP?

z tego co widziałem na zdjęciach hellfire wygląda jakby miał obudowę w stylu EMG 707 :-\
« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2008, 12:21:01 wysłana przez hofiman »
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline Greg_K

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
trza bylo kupic odemnie gitare...

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Zbyszek robi dwa rodzaje obudowy Hellfire taką jak w 707 i 'normalną'.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
trza bylo kupic odemnie gitare...

albo odemnie

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
hellfire jest dostepny w dwoch rozmiarach i ile pamietam

V8-7 tak brzmi... z dupy, wywal go
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
hehe..tak Sinner te wyznania na lakierze były super ,ale chciałem gitarkę z floydem(floyd jest super!) :headbang:

ciekawe jak ten hellfire zabrzmi w lipie,bo wcześniej miałem go w mahoniu ???
a jak Dimarzio to co?
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Jak szukales gitary to wszyscy ci polecali ludzi z forum,ale byl foch i trudno,twoj wybor... ludzie z forum NIE KLAMIA i sa mili dobrzy i uprawiaja rzodkiewke wiec nalezy im ufac i nie szukac ironi za co kosiarka w plecy polowy żenskiej populacji...

1.fakt v8 beznadziej :P
2.objawy pieca i diagnostyka to dluzsza sprawa.. fakt ze to ma tylko 30W i moze probowales go jakos forsowac i cos zepsules, druga sprawa ze czesto problemy uziemienia sie pojawiaja jak na masie masz 50-70V to moze cos PRZEDOSTAC sie na preamp i moze byc roznie...
Przyklad: mialem znajomego ktoryemu wzmacniacz zaczal nagle walic bekaniem z dola i wogole zamienil sie w bassmana... musial walic bass na 0 i treble,midle na max zeby bylo jakos go slychac, poszedl do specjalisty,ten mu powiedzial ze glosnik,wymienil,nie pomoglo,powiedzial ze koncowka,zaczal grzebac,wygrzebal troche trebli (w hamski sposob) a okazalo sie ze mu kondensator padl i mial bloka czestotliwosci w preampie (ale to gadka o lampowym wiec inna beczka) tak wiec 5min roboty i 2zl zamiast 220ktore wydal.. ale coz ,diagnostyka to zawsze najtrudniejsza sprawa

3.hellfire sa w tym ladne ze masz je w 2 rodzajach obudow,wystarczy napisac do pana merlina a gdzies prezentacje widzialem ;] ja zostalem przy 707 i uzylem frezu zazdzewialego noza
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
evil Ty masz czasem ostro dziwne teksty :D
zero focha,wziąłem patyke tez od kolesia z forum tyle że innego ;)
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
24 Odpowiedzi
15530 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Wrz, 2009, 09:21:24
wysłana przez Leon
5 Odpowiedzi
2395 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Gru, 2012, 05:50:21
wysłana przez pivo
1 Odpowiedzi
1260 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2013, 15:30:39
wysłana przez niedziak
13 Odpowiedzi
5111 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Gru, 2013, 11:32:36
wysłana przez Vicol
3 Odpowiedzi
5182 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2019, 21:18:11
wysłana przez Tadeo