Autor Wątek: Paka MG Amps VS. Buzzaro VS. Noisybox? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie???  (Przeczytany 12852 razy)

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Witam wszystkich

Jestem świeżynką  :-[ na ss, stąd być może temat był już poruszany;)

Ale czy ktoś miał okazję ogrywać paki ze stajni MG AMPS, chodzi mi o wersję 2x12? Zastanawiam się nad zakupem takiej paczki i w grę wchodzą w zasadzie trzy firmy: MG , Noisybox oraz Buzzaro jednak z naciskiem na MG (niestety Custom Audio są poza zasięgiem, za to brzmienie miodzio;)!

Miałem Fendmessa i widząc profesjonalizm Pana Marka, poszukiwania paki poszły w jego stronę;)

Co byście Panowie polecili i na jakich głośnikach, jeśli interesuje mnie paka grająca niskim środkiem, bez jazgotu na górce?

Z góry dzięki za pomoc!

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
.

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Na jakiej pace? Masz którąś z powyższych?

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
Mam NoisyBox 4x12``na greenbackach.  na v12 gralem jakis czas ale to nie bylo to nie gram ciezkiej muzy a potrzebuje dobry kanal czysty.
v12 najlepiej leżały pod przesterem na czyściochach słabo. Ogólnie takiej siarki nie maja jak np vintage30.  sa bardziej miśkowate albo mięsne jak kto woli.
.

Offline gluchy3845

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Ja mam MG, na Eminence Texas heat ładnie gada. A do jakiego wzmaka ją chcesz kupić ?

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
Mówisz o Custom Audio Amplifiers? Tam siedza glosniki WGS http://wgs4.com/catalog/british-invasion można je dostac u niemca cenowo sa podobne do celestiona i nie chinczyki.
Taka kolumna na zamówienie u naszych dłubaczy mysle ze ok 1500-1800zl sie zamknie.

Chyba ze nastawiasz sie na eminence sa tansze a tez gadaja. Z tym, ze radze sie spieszyc z decyzja bo wyczytałem, ze ida w góre ceny głośników.
.

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
No właśnie uległem wielkiemu zachwytowi Celestionami olewając Eminency... I coraz więcej dobrych opinii słyszę właśnie o tej drugiej firmie, stąd cały post.

A co do Custom Audio, to nie wiem na czym była paka, na której miałem przyjemność brzdękać, ale była i gadała i drogo kosztowała:P Ale dzięki regacore!

Pan Marek z MG polecił jeszcze (w odpowiedniej cenie) electrovoicy niejakiego pana Wylde'a... ale to już zabójcza cena, jak za dobrą 4x12.

A porównywał ktoś kiedyś wspomniane w tytule paczki w dowolnej konfiguracji? Jestem ciekaw jak MG wychodzą z takiego porównania

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Marek zrobił piękną paczunię 412 na Eminence Wizard. Zero siary, nogi osmalone.
Paczki z głów!

Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com
Pan Marek z MG polecił jeszcze (w odpowiedniej cenie) electrovoicy niejakiego pana Wylde'a... ale to już zabójcza cena, jak za dobrą 4x12.
Pan Marek dobrze Ci polecił, ale jak sam zauważyłeś koszt zakupu jest dość duży.  A tak na marginesie to 212 EVM spokojnie by Ci wystarczyła. No chyba, że chcesz całe osiedla wyburzać  ;D

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
2x12 EVM to juz nawet aż nadto :). Strasznie glosne sa, ale ich brzmienie przynajmniej clasików jest strasznie twarde.
.

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
W grę wchodzi jeno 2x12! Sadomasochizm i nieumiłowanie pokoju są czynami haniebnymi! Fakt jest jednak faktem, od zarania klasyczny ze mnie blokers (paka 4x12 + Fedmess 100W była ulubionym zestawem moich sąsiadów)... hmmm teraz już widzę, czemu tak często się przeprowadzam :P

A tak poważnie to ciutkę mi się gusta muzyczne, w sensie brzmieniowe zmieniły, więc takie buldożery jak EV to pokusa zacna, ale i finansowo i ideologicznie chyba jednak odległa;)

Co powiecie na kombinację Governora + Man-o-war w jednej paczce? Niski środek przy niewygórowanym gainie - tego szukam

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
zerknij na temat o łączeniu celków gt12 z v30, te eminensy to chyba ich odpowiedniki, więc powinno Ci to coś pomóc
B ( o ) ( o ) B S

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Jak w koncu usiade do swojej domowej ksiegowosc i zobacze ile mi zostalo kasy z wakacji to Ci bede mogl powieziec, czy biore pake Buzzaro i ew. zapraszam na test :)

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
Man o war i Governor maja duzo srednicy tej wyzszej i górki. W jednej paczce raczej bym nie bral.
.

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
A byście polecili, żeby nie babrać się z górką? Texas Heat? Same Governory? Wolę brzmienie ciemniejsze i okrąglutkie, bez przesadnej górki, za to z wyeksponowanym środkiem, ale nie nosowym...

Normalnie szukanie igły w stogu siana...........

Offline gluchy3845

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Moim zdaniem Texas heat to super głośniki zupełny brak siary i są bardzo uniwersalne.

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
Też tak uważam, ale mysle ze v12 sa bardziej uniwersalne :)

Z drugiej strony gdyby glosnik gitarowy mial bardziej tłumione pasmo powyżej 4kHz analogicznie mialby mniej siary, ale zbyt wysoka jego "dobroć" bez tej górki dała by niezłego muła.

Wez najlepiej zestaw sobie charakterystyki danych glosników i zobacz jak to sie ma na wykresie a to co Ci ludzie pisza.
Niestety charki sa usredniane dosc ostro, ale cos tam widać.
.

Offline maestro

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
obadaj Eminence P-50, pakowane są do kolumn VHT/Fryette :) zajebiście klarowny sound, 0 siary i środka im zdecydowanie nie brakuje

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Było już o tym w innym temacie. Że można je dostać prawie-tylko-i-wyłącznie w pakach wiejczti:P
weimar guitar gently weeps

Offline maestro

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
a to ciekawe - http://www.sfdamp.com/accessories.html - no, chwilowo out of stock, co nie znaczy, że zwykle nie są powszechnie dostępne

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Ja mam CAA z głośnikami WGS i ciekawe są te spikery.

Offline Zapek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
A co Panowie sądzicie o Englu e212s? Troche drożej ale może warto?

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Jeżeli masz na myśli Engla 212VHPro to mam go w domu i jest zajebisty ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
19545 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Maj, 2011, 19:54:01
wysłana przez aralez
49 Odpowiedzi
19145 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lis, 2012, 20:29:05
wysłana przez Stachu
0 Odpowiedzi
1874 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2012, 20:16:16
wysłana przez dawson
11 Odpowiedzi
6236 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2012, 14:24:36
wysłana przez Hapas
4 Odpowiedzi
2327 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2012, 19:03:44
wysłana przez Crank