Autor Wątek: Singiel do cleanu do strata w A#/drop G#  (Przeczytany 5871 razy)

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Singiel do cleanu do strata w A#/drop G#
« 24 Cze, 2011, 21:59:00 »
Gram sobie djenty i metale na kopii stratocastera HSS, z Merlinem Sabotage pod mostem. Struny 13-64, strój G#, drop A#. Chciałbym wymienić singiel pod gryfem na coś co by zapewniło dobre brzmienie na cleany (czysty, klarowny, kryształowy), ew. czasem jakieś solo, ale clean to priorytet dla tego singla, od solo mam głównie humbucker. Zastanawiam się nad czymś niedrogim i fajnym, jako, że do tej pory byłem z produktów Merlina bardzo zadowolony, to znowu chcę od niego coś wziąć. Zastanawiam się między Classic Strat, Classic Strat Hot Overwound, Tele Neco oraz nowym singlem, którego jeszcze nie ma na www, a o którym pisał mi pan Zbyszek z Merlin Pickups, poniżej załączam fragment korespondencji.

"Witam.
Jeśli ma Pan na mysli autentyczny clean to polecam Classic Strat Single
Coil. Jednak w warunkach jakie Pan opisuje (rozmiar strun i obnizony strój)
trudno przewidzieć jak to będzie pracowało. Mogę też Panu zaproponować nowy,
jeszcze nie prezentowany na mojej stronie singiel ceramiczny Beef 'n' Bone -
który przy zachowaniu dobreko czystego brzmienia lepiej sprawdza się na
przesterach.
Zbigniew Wróblewski"

Którego z singli Merlina radzicie, ew. coś innego polecacie?

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
ja polecam hot overwoundy. mam dwa classic strat humbuckery w wersji zrobionej z hot overwoundow (slpitowalne rzecz jasna, wiec wiem jak brzmia tez jako single) - sa przezajebiste :)

mam je w barytonie, wiec od razu tez mowie ci, ze daja rade zajebiscie w niskich strojach :D do tego silniejszy output - nie wiem jak to tam z sabotagem bedzie sie wyrownywac, ale chyba akurat bedzie pasowac. w najgorszym wypadku troche glebiej dasz go w drewno, choc do solowek akurat by silniejszy sygnal byl na reke, tym bardziej, ze niski stroj. ogolnie to na twoim miejscu bym zamowil od razu dwa single rwrp wzgledem siebie - na srodkowa i przygryfowa pozycje ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2011, 22:08:23 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Dzięki za odpowiedź, w sumie rozwiałeś moje wątpliwości, co do tego jak classic strat hotoverwound się sprawdzi w low tuningu na cleanie.

tym bardziej, ze niski stroj. ogolnie to na twoim miejscu bym zamowil od razu dwa single rwrp wzgledem siebie - na srodkowa i przygryfowa pozycje ;)
Stary, tylko po co mi singiel na środku? Ja z tych pięciu pozycji suwaka, jakie mam w gitarze nigdy nie używałem żadnych poza na 'maxa w dół' i 'na maxa w górę'. ;) Może się nie znam, ale nie widzę zastosowania.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
to ja też polecę hot overwound. Mam w swoim pasie w pozycji przy gryfie i sprawdza się doskonale :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
sprobuj pozycji obu singli na raz, a zrozumiesz ;)
jak wezmiesz je rwrp to razem beda prawie jak wlasnie taki hambakier w stylu classic strata ;) i clean pierwszorzedny, a i do solowki tym bardziej! :D
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2011, 23:08:21 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Vlad, PW
weimar guitar gently weeps

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Drozdu, odpisałem.

Ktoś się orientuje czy clean w classic strat singlu jest znamiennie fajniejszy od hot overwounda?

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
osobiscie nie porownywalem ale clean z hot overwounda jest genialny, jak wypada na tle classica nie umiem juz odpowiedziec, ale nie sadze, aby byl gorszy - szybciej kwestia gustu i oczekiwan
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
ja wziąłem hota żeby bardziej mi się zgrał z hellfają. Myślę że najlepiej jak napiszesz do Merlina
B ( o ) ( o ) B S

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Napisał, patrz pierwszy post :) .

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
faktycznie, zapomniałem o tym. Ja bym chętnie spróbował ten najnowszy wynalazek :)
Jeśli Twoja kopia strata jest 6strunowa i by Ci nie podszedł ten beef i bone, to ew możemy pogadac o wymianie :) (przy ałożeniu że ma takie same wymiary jak mój obecny singiel :) )
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
6903 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Wrz, 2011, 22:34:20
wysłana przez Tolein
19 Odpowiedzi
10696 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2011, 23:38:29
wysłana przez Budyniozaur
4 Odpowiedzi
1967 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lip, 2012, 18:06:54
wysłana przez urgul
1 Odpowiedzi
1867 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sie, 2013, 18:13:16
wysłana przez dromee
0 Odpowiedzi
1279 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lut, 2014, 21:29:46
wysłana przez djkuben