Autor Wątek: Nadchodzi wielki dzien - pierwsza lampa  (Przeczytany 22328 razy)

Offline englenmorderen

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
  • EATEN
    • EATEN
Co mozecie powiedziec o Randall'u RH50T ? Lepiej brac MG Fendmess czy tego Randall'a ?
Obydwa brzmieniowo (niestety nie moge ograc wiec z probki z neta ftw) mi sie widza.
Lubie ciastka.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Sprawdź PW.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline yapcok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 99
  • zło jak huj
miałem Randala 50 combo i Vultura - wybór bez dwóch zdań MG

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
Akurat się tak złożyło, że z ciekawości obserwowałem do końca tę a(u)kcję MG + Randall i cena poszybowała z 1k do 3k, w ostatnich minutach w oczach rosło!

Ew. sprawdź PW.
« Ostatnia zmiana: 29 Cze, 2011, 09:04:43 wysłana przez wujo Batman »
Paczki z głów!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Ten randall to imo kupa. Jasny, od chuja góry, fuj. Na Sępie nie grałem, ale i tak jestem pewien, że jest milijon razy lepszy.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Z tym ze vulture to kombajn brzmieniowy a rh to tania 2kanalowka ;)
Nie powiem ze jest zly bo jest w nim cos fajnego, ale wole polskie wyroby :D
i always go full retard

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Mam sępa, na randallu grałem kiedyś na salce i różnica jest kosmiczna.  Na "plus " dla randalla to, że ma własny charakter - niepodobne do niczego, czyba że do 15watowego tranzystora od randalla :D
weimar guitar gently weeps

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Ten randall to imo kupa. Jasny, od chuja góry, fuj. Na Sępie nie grałem, ale i tak jestem pewien, że jest milijon razy lepszy.
Ja bym powiedział że góry to ma raczej w normie, dużo niskiego środka, a basu to aż nadto. Swoją drogą grałeś na hedzie czy combo? i czy na lampach z fabryki bo po wymianie na markowe charakter zmienia się diametralnie. No i czy w ogóle grałeś na tym modelu randalla?
P.S. Head Randall RH50T ma 3 kanały
« Ostatnia zmiana: 29 Cze, 2011, 18:31:21 wysłana przez indabrain »
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline yapcok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 99
  • zło jak huj
tak samo jak indabrain, nie przypominam sobie, żeby ten randall był jasny... wręcz przeciwnie - ciemny jak cholera, z mahoniową deską był taki muł że ho ho, miałem go na stokowych lampach, nie twierdze, że to kupa bo tak nie jest, jednak MG na pewno był piecem lepszym, nie ma to znaczenia czy mówimy o Fendmesie czy o Vulturze, charakter brzmienia mają przecież taki sam

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Właśnie porównywanie Vultura do RH50T jest z założenia bez sensu bo to inna klasa cenowa, kiedy kupiłem Randalla miałem kesz na inne polskie nisko budżetowce i rozważałem też Fendmesa a wybrałem Randalla. Sęk tkwi w tym do czego będzie wzmak służył. Nie da się kupić za niewielkie pieniądze uniwersalnego wzmaka (temat jest o 2000pln w halfstacku...) Za dwa tysie to Randalla można mieć nowego ale bez paczki. Do łojenia sejtanów, low tunningu, hard core, za takie pieniążki to używka Randalla w lampce  w wersji head jest przezajebisty. Combo jest słabe moim zdaniem, sukcesem jest dobór kolumny i lamp. Podpinam go pod dość jasną kolumnę i jest fajnie środkowo z zapasem dołu na 3 lata, mahoniu bym nie polecał do niego chyba że, z EMG:) Nie lubię jak ktoś mówi że wzmak jest kupa i szit a sam gra na cyfrze (Rachet). Nie ma się co spinać w tej klasie cenowej trzeba każdy egzemplarz ograć, bo różnica w składaniu przez ryżożernych jest straszna.
Peace!
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
a Bugera? Z awaryjnością podobno nie jest tak źle jak się mówi, co myślicie?
Na próbkach brzmi konkretnie:

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Hm, a to mogłem znaczy coś diametralnie pojebać w temacie modeli tego randalla. Na pewno head na dedykowanej 412, ale moje odczucia były skrajnie odmienne niż Wasze, więc na pewno coś popieprzyłem, sorry za wprowadzenie w błąd w takim razie.

Cytuj
Nie lubię jak ktoś mówi że wzmak jest kupa i szit a sam gra na cyfrze (Rachet)

Poza tym, że moja cyfra ma lampy i na preampie i na końcówce , to wychodzenie z założenia, że jak cyfra, to brzmi chujowo nie jest nawet warte komentarza ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Cze, 2011, 22:20:42 wysłana przez Rachet »
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
calkiem fajnie to gada, gralem w rnr w katowicach i mi sie spodobal, szczegolnie za taka cene
co do minusow to:
-brak cleana
-bugera ;s
i always go full retard

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Kombo randalla odradzam zdecydowanie, nieciekawe to i nie brzmi. Heada nie sprawdzałem.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Sify, co chcesz od Bugery? Grałem chwilę na tym 6262 na 212 Framusa i po mojemu zajebisty piec jak na tę kasę. I właściciel mi tłumaczył jakieś zawiłości techniczne, z których wynika, że to dobry piec do napędzania niskich strojów, siódmej struny, etc.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Swoją drogą ja bym bardzo chciał zobaczyć porównanie Bugery 6262 łeb w łeb z 5150 albo 6505...

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Hm, a to mogłem znaczy coś diametralnie pojebać w temacie modeli tego randalla. Na pewno head na dedykowanej 412, ale moje odczucia były skrajnie odmienne niż Wasze, więc na pewno coś popieprzyłem, sorry za wprowadzenie w błąd w takim razie.

Cytuj
Nie lubię jak ktoś mówi że wzmak jest kupa i szit a sam gra na cyfrze (Rachet)

Poza tym, że moja cyfra ma lampy i na preampie i na końcówce , to wychodzenie z założenia, że jak cyfra, to brzmi chujowo nie jest nawet warte komentarza ;)
Użyłem podobnego stereotypu: Cyfra = szit, Tania lampa = szit. Sam lubię line 6 ale, Spider valve chyba bardziej bliżej do cyfry jak do typowej lampy, bo za dużo tam krzemu. Niemniej nie chciałem nikogo urazić, ale poczułem się urażony bo widac grałeś na słabym egzemplarzu albo innym modelu. Co do odwiecznej wojny cyfra-lampa to chyba dopiero nowe fractale wnoszą jakąś rozsądną jakość do tego tematu, lecz za cenę w której mieści się full pro rig analogowy. Ale we fractalu na pewno jest lżej i mobilniej:)
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
rachet, przeca pisze ze fajne gada
mi chodzi jeydnie o marke
tyle sie przeciez slyszalo o spalonych piecach dzien po zakupie....
i always go full retard

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
No ja właśnie słyszałem że pierwsze egzemplarze miały problemy a teraz jest z nimi lepiej

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Swoją drogą ja bym bardzo chciał zobaczyć porównanie Bugery 6262 łeb w łeb z 5150 albo 6505...

Jest kolo co na wszystkim mięso ukręci z kolumną meski i dobrym wiosłem i majkiem oraz masteringiem http://www.youtube.com/user/fearedse#p/c/7B27EF818B3861C5/4/v9ghM952BB8 tu nawet bugera brzmi ciut lepiej :)
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Nie wiem jak w seryjnych spajder walwach, mój zmodowany i z modem ustawionym na maks lamp jest już bardzo mocno lampowy, Oczywiście cyfra jest, i ją czuć, ale nie powiedziałbym, że źle robi piecowi ;) Wszystko reaguje jak lampa, w miarę odkręcania głośności ewidentnie słychać jak lampy pracują a brzmienie się nasyca, wydaje mi się, że cyfra w tym wszystkim je po prostu ładnie podkolorowuje.

Tak czy inaczej, za kasę jaką dałem za ten piec naprawdę nie oczekiwałbym nawet połowy tego jaki jest zajebisty ^^


Sify, spoko, to nawet nie wiedziałem, że tak się zdarzało.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Swoją drogą ja bym bardzo chciał zobaczyć porównanie Bugery 6262 łeb w łeb z 5150 albo 6505...

Jest kolo co na wszystkim mięso ukręci z kolumną meski i dobrym wiosłem i majkiem oraz masteringiem http://www.youtube.com/user/fearedse#p/c/7B27EF818B3861C5/4/v9ghM952BB8 tu nawet bugera brzmi ciut lepiej :)
Próbki Oli Englunda się nie liczą.
« Ostatnia zmiana: 30 Cze, 2011, 01:00:12 wysłana przez Vlad The Vampire »

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Fakt po jego filmiku z VHT Special 6 - Metal chciałem go kupić do napierdalania szatana w domu:) Bo on "ukręcił" z niego demona :D
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
On ukręciłby demona nawet na stracie i marshallu MG, to się nie liczy i już ;D
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline jsbwd

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
co do Bugery bylem kiedyś posiadaczem przez dłuższy okres Bugery 6260 porównywałem go do Peavey 6505 jedyną różnice jaką odczułem to ze Burger bardziej mi sprzęgał , świetny wzmak za śmieszne pieniądze jeśli chodzi o riffowe granie bo cleana to on nie ma. Jeśli chodzi o awaryjność  to po paru miesiącach wystąpił efekt blueglow lamp ale to jest chyba indywidualna sprawa lamp no i coś zaczęło buczeć w nim ale nadworny lampiarz zrobił mi za 15 zł serwis i wszystko hulało jak trzeba.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
8904 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2010, 23:58:57
wysłana przez jaca2303
40 Odpowiedzi
12229 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Mar, 2011, 13:32:11
wysłana przez mateusz.
14 Odpowiedzi
4935 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2012, 11:47:01
wysłana przez Rachet
3 Odpowiedzi
1745 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2012, 12:45:50
wysłana przez roqa
6 Odpowiedzi
3829 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2016, 11:35:20
wysłana przez Ewolter