Autor Wątek: Fender Hot Rod DeVille i hard rock/heavy metal  (Przeczytany 7821 razy)

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Fender Hot Rod DeVille i hard rock/heavy metal
« 12 Cze, 2011, 19:09:50 »
Znajomy chce czymś dopalić swoje combo Fender Hot Rod DeVille aby móc pograć trochę mocniejsze rzeczy. Co doradzacie? Może macie przy okazji jakieś próbki brzmieniowe w roli głównej te combo i półszatany? Ma to sens czy lepiej aby dozbierał na drugi piec? bo Fendera nie che sprzedać z racji tego, że główną jego muzą są bluesy :P

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Tego ampa nie znam, ale niech kombinuje z dopałką, może coś fajnego wyjść. Na początek DS1 niech wsadzi albo TS'a i dopali nim przester z pieca, musicie pokombinować, raczej nikt tu gotowej recepty nie poda. ;) Ew. jakiś lampowy przester, Bash pisał, że Fafika robi na zamówienie. ;)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Może spróbować drive'ów Radiala z serii tonebone; ja miałem hot british, drugi gitarszczak ma nadal plexitube i oboje sobie chwalimy, fenomenalny drive, na jednej 12AX7, ja z niego kręciłem lekkie rokenrolowe rzeczy jak i ciężkie brzmienia. Bardzo dobrze reaguje na dopałki, chociaż zauważyłem że nie lubi się zbytnio z Tube Screamerem (o dziwo) i SD-1 (tylko to sprawdzaliśmy). Ja go dopadałem czerwonym bee i było megacacy :)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ja tam uważam, że można nauczyć małpę grać na mandolinie, pytanie tylko: po co? Ten piec jest bardzo fajny, ale nawet 4X10 nie da takiego dmuchnięcia, jak 2x12 (chyba, że kumpel ma tę właśnie wersję, co w sumie i tak niewiele zmienia, bo ten wzmacniacz po prostu nie jest do szatanów), nie mówiąc o stopniach przedwzmacniacza i takich tam. Już choćby 2x12 JCM 900 da dużo lepsze efekty bez dopałów, a używka kosztuje 2K bez wielkiej łaski. Raczej bym szedł w tym kierunku. 

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
ten wzmacniacz po prostu nie jest do szatanów
Jak go podepnie pod zewnętrzną pakę i pokombinuje to się jeszcze zdziwimy. Niechaj walczy!

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Ja go dopadałem czerwonym bee i było megacacy :)
Tego Fendera? Masz może jakieś nagrania?

Ja tam uważam, że można nauczyć małpę grać na mandolinie, pytanie tylko: po co? Ten piec jest bardzo fajny, ale nawet 4X10 nie da takiego dmuchnięcia, jak 2x12 (chyba, że kumpel ma tę właśnie wersję, co w sumie i tak niewiele zmienia, bo ten wzmacniacz po prostu nie jest do szatanów), nie mówiąc o stopniach przedwzmacniacza i takich tam. Już choćby 2x12 JCM 900 da dużo lepsze efekty bez dopałów, a używka kosztuje 2K bez wielkiej łaski. Raczej bym szedł w tym kierunku.  
Fender Hot Rod DeVille występuje tylko w wersji 2x12" i 4x10", a on ma 2x12" i nie chce grać mega szatanów na siódemce czy ósemce przestrojonej do x czy ź. No i nie chce kupować drugiego pieca, a jak już wspominałem wcześniej, o rezygnacji z tego Fendera to nie ma mowy.

Zobacz co można wycisnąć z ciut mniejszego brata czyli wersji Deluxe 1x12"

Przy okazji chyba sam przypadkiem znalazłem coś co mu doradzę, podeślę linka i niech może kupi tego MXR, bo jeśli tak brzmi nagranie na YT i to na wersji 40 watowej jedno głośnikowej to na 60-tce 2x12" na żywca musi zagadać jeszcze lepiej  :)
« Ostatnia zmiana: 13 Cze, 2011, 02:15:08 wysłana przez Aerosmith »

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Ja go dopadałem czerwonym bee i było megacacy :)
Tego Fendera? Masz może jakieś nagrania?

Niestety nie, miałem na myśli Radiala :)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Zomballo

  • Gość
Nie wiem jak z Hot Rod ale Super 60 dopalony OCD rozpierdala system.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
niech kupi fractala :)

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
To połączenie Deluxe z MXR Fullboring Metal jest megasyfne i żyletkowate, zero jaj.  ::)
Podobny efekt uzyskiwałem, kiedy miałem 15 lat i dopalałem Laneya TF Digitechem Metal Masterem, sound identyczny, a budżet trzy razy mniejszy :D
weimar guitar gently weeps

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
Uważam, ze ten MXR jest kapke za drogi, gralem w muzycznym na nim dosc dlugo, noise gate sprawuje sie zajebiscie, ale brzmienie juz znane - taki metal zone tylko z bajerem, funkcją scoop.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
51 Odpowiedzi
26193 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2010, 11:44:57
wysłana przez wrobelsparrow
8 Odpowiedzi
5397 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2011, 13:02:13
wysłana przez Musza
11 Odpowiedzi
33940 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sie, 2011, 07:19:58
wysłana przez pivo
1 Odpowiedzi
4659 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2016, 01:59:47
wysłana przez Rafi24
2 Odpowiedzi
2187 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2017, 17:56:44
wysłana przez drodas dradas