Autor Wątek: Line 6 x3 live - przestrzeń solo  (Przeczytany 9637 razy)

Offline Heatfield81

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Line 6 x3 live - przestrzeń solo
« 22 Kwi, 2010, 10:17:52 »
Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem POD-a Line 6 x3 live i pewien mankament, może ktoś mi podpowie. Mianowicie  ;D Gramy w 3 osoby basik,perka,gitarka. Szukam w podzie super przestrzennego brzmienia w momentach solówkowych żeby zabić pustkę, bo nie mamy 2 gitary. Znacie jakieś ciekawe ustawienia ??? w tym sprzęcie. Szukam i szukam, ale dużo tego :/ Co odpowiada tam za taką przestrzeń ???

Pozdrawiam.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
To co wszędzie. Delay + reverb + wah etc, etc, etc...
Poza tym to Ty odpowiadasz za wizję brzmienia a nie urządzenie, którego używasz.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Na to fajny patent jest..dodatkowa kostka "dileja" w trybie "hold" i robisz sobie sam podkład pod solo..niestety w samym pod-zie nie ma możliwości ,żeby powtórzenia wybrzmiewały po wyłączeniu efektu..
Możesz ewentualnie ustawić miks na 50% i duży feedback  i grać "z odbiciami"...tylko do tego solo musi być odpowiednio zbudowane.

Opcja standard jak napisał kolega wyżej.

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Podstawa to delay.
Jeśli chodzi o samo ustawianie delaya to rób to z zespołem, bo jak sam na ucho będziesz robił to pewnie dasz za cicho i za mały feedback. Ja przynajmniej tak mam.
Kaczką fajnie można dorobić przestrzeni, takimi powolnymi ruchami pedału, ale to w momencie kiedy masz delaya.
Reverbu nie używam do takich celów, jakoś mi nie robi "na żywo".

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Heatfield81 ja również mam to urządzenie. Jeśli chcesz jakieś presety, to wal na priv.

P.S. Do użytkowników Line 6 XT Pro. Nie wymieniajcie swoich sprzętów na żadne nowsze zabawki!!!
Ja właśnie pozbyłem się XT Pro na rzecz X3 Live i kurwa bardzo żałuje.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
a nie lepiej uderzyc od 2 strony, tzn zeby basowy zagral tak, zeby zapełnic lukę i na solówki pełnił funkcję 2 gitary?
B ( o ) ( o ) B S

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Heatfield81 ja również mam to urządzenie. Jeśli chcesz jakieś presety, to wal na priv.

P.S. Do użytkowników Line 6 XT Pro. Nie wymieniajcie swoich sprzętów na żadne nowsze zabawki!!!
Ja właśnie pozbyłem się XT Pro na rzecz X3 Live i kurwa bardzo żałuje.

Rozwiń to bo mnie zaciekawiłeś. No chyba, że spodziewałeś się innego brzmienia...

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Generalnie to skusiło mnie kreowanie brzmienia niezależnie dla każdego kanału.
No i na tym koniec, bo o ile XT PRO brzmiał na serio zajebiście, tak przy X3 Live nie mogę się oprzeć wrażeniu, że jebie plastikiem.
No i to w zasadzie tyle. Ten plastik, który mnie wkurwia.
Urządzenia brzmią całkowicie różnie, nawet używając tych samych presetów żywcem wyciągniętych z XT PRO, na X3 Live już jest kaszanka.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
TRUUUUUUUUUUUUUUUUU UUU!!!!!!!!!!!!!!!
x3 sucks!
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Nie miałeś czasem nie wchodzić na forum ;P ?

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Tyle dobrego, że udało mi się odkupić z powrotem mojego XT Pro.
Dokupiłem sterownik i gra muzyka.
Jak pojawi się kiedyś oferta w dziale Giełda w stylu: sprzedam XT Pro + Sterownik, to niech ktoś mi przywali szyną kolejową w ryja.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Nie miałeś czasem nie wchodzić na forum ;P ?
Teraz twoja kolej.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Dex sorry ale nie znasz sytuacji wiec prosze o spokoj xd evil doskonale wie o co mi chodzilo...

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Zupełnie nie mam pojęcia o co chodzi. Tak tylko proponowałem.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
16511 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Paź, 2010, 17:14:56
wysłana przez kolomono
5 Odpowiedzi
5819 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2011, 22:58:37
wysłana przez 13
3 Odpowiedzi
2419 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2011, 20:18:43
wysłana przez bandit112
5 Odpowiedzi
2601 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2012, 11:54:56
wysłana przez vinz893
8 Odpowiedzi
4152 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sie, 2012, 17:12:25
wysłana przez dziki_band