Autor Wątek: T.Bone DC1500 Set zestaw mikrofonów do perkusji  (Przeczytany 7251 razy)

Online Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Panowie i Panie, może bardziej Panie (kierowniku)

Takie coś :

http://muzyczny.pl/112300_TBone-DC1500-Set-zestaw-mikrofonow-do-perkusji.html

Nie orientuję się specjalnie w majkach i zestawach. Chcemy zanabyć taki zestawik do nagrywania perki
TYLKO NAGRYWANIE PRÓB , nie silimy się na dema , nagrywanie sladow na płytę.
Tu pytanie do Szanownego Grona , czy ktoś miał z nimi styczność itd itp , czy coś można o nich powiedzieć (dobrego i złego). Wiadomo , że to nie wysoka półka ale ja chce nagrywać tylko próby.
Sprawa wygląda tak , mamy wielokanałowy mixer - Yamaha MG32/14FX



Do tego podpinamy keye (stereo) , wiosło (stereo z XLR) , basik z lini i te proponowane majki z perki.

Nie oczekuje super zajebistosci , potrafię zrobić mix na mixerze całości więc o to się nie obawiam. Potem sygnał leci na kompa i nagrywamy jeden ślad stereo. Tak , wiem, nie ma za dużo opcji edycji śladów  bo to NIE JEST nagrywane wielośladowo , ale to mi nie przeszkadza. To maja być zgrywki numerów z próby do czystego przesłuchania.Pytam z czystej ciekawości czy ktoś miał styczność z tymi majkami :). Ja sądzę że powinno to dać naprawdę fajna jakość zgrywki która absolutnie wystarczy do odsłuchania w fajnej jakości. A Wy?
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.


Online Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
nooo to spoko że można wyrwać taniej , a jak z ta "jakością" ? :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
jak wszystko thomannowe śmierdzi chińczykiem :) Ale myślę że do tego co piszesz spokojnie się sprawdzą. Jak ktoś z kapeli ma firmę to jeszcze taniej je wyrwiecie.

Online Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
no właśnie jeden ma :) jasne chinole :) próbki brzmią przyzwoicie więc sądzę że powinno być miło  ;D
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Mieliśmy kiedyś w zespole 'poprzednika' tych mikrofonów. One spokojnie dają radę. Używaliśmy ich przez rok na koncertach i właśnie do podglądowych nagrań na próbach. Jedyne co u nas było utrudnieniem, to mocowania do obręczy (były podobne jak w Samsonach DrumKitach). Przy floating-tomach nie za bardzo chciały się dać założyć.. Jednak te są jakoś inaczej zrobione, wygląda na to, ze sensowniej. Za tą kasę można brać w ciemno :)

Online Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
o taką odpowiedz mi chodziło :D

DZIĘKI !!!  ;D
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
zapewne jest to klasa Superluxow czy Samsonow, jesli nie oczekujesz zajebistosci to spokojnie powinny was zadowolic te mikrofony. Baaa, nawet mozecie spokojnei demko na tym pierdyknac :)

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Niestety jest lepsze i od Samsonów i od Superluxów
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
3667 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lis, 2011, 10:26:21
wysłana przez Donnie
13 Odpowiedzi
6873 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2011, 12:23:12
wysłana przez mondomg
41 Odpowiedzi
17745 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2011, 22:05:36
wysłana przez Mat
9 Odpowiedzi
2802 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lip, 2012, 12:44:23
wysłana przez Bjørn
2 Odpowiedzi
2931 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2013, 09:18:21
wysłana przez sinquestsound