Autor Wątek: Jakie pickupy aktywne do RG7620?  (Przeczytany 3326 razy)

Offline Zapek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
Jakie pickupy aktywne do RG7620?
« 26 Maj, 2011, 22:29:57 »
Wczoraj przyszedł do mnie patyk, prawie wszystko mi w nim pasuje oprócz niezrozumiałego dla mnie umieszczenia przełącznika przystawek i oczywiście słabiutkich pickupów.

W szóstce (Samick AV3 mahoń) mam Merliny Eclipse i w sumie niczego mi w nich nie brakuje. W Ibku oczywiście pojawia się problem montażu, głównie boję się o głębokość, nie chciałbym się przebić na drugą stronę. Inne wymiary to mniejszy problem bo i tak planuję zmienić lakier, więc jakieś tam ubytki zostaną mniej więcej zakryte. No i oczywiście sound. Eclipsy mi pasują ale może mnie coś zaskoczy. Co byście polecali do RG7620 co by było w miarę mało dla niego inwazyjne i brzmiało jak należy? Na razie w mojej głowie głównym konkurentem Eclipsów są Blackouty Phase I.


ps. można gdzie dostać dwupozycyjny przełącznik przystawek do tychże gitar?

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Jeżeli chodzi o aktywy, to zbyt dużego wyboru nie masz. EMG mają gabaryty małej trumny, Merliny mimo wszystko są trochę kanciaste, a w przypadku Blackoutsów, to istnieje prawdopodobieństwo, że będzie trzeba trochę pogłębić dziury na przystawki.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Zapek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
Do podobnego wniosku doszedłem pare dni temu i już zamówiłem sobie secik Blackoutów. Kupiłem też kamienie szlifierskie do wiertarki i spróbuje jakoś to delikatnie zjechać...

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Daj znać jak poszło.

Offline Zapek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
Ok, będę się bawił w niedzielę najprawdopodobniej. Z moich obliczeń wynika, że jest tam 9mm dechy a zjechać muszę 4mm (dla pickupa przy mostku, gdzie jest trudniej). Jestem dobrej myśli.

Dodano 3 czerwca 2011 09:50:
No i poszło. Napewno mogło pójść lepiej, równiej, na około niestety zahaczyłem w paru miejscach lakier -  czarna jest, zamaluję to markerem :D. W każdym razie do żadnej perforacji nie doszło i pickupy siedzą równo i jak należy. Dzisiaj kończę lutowanie, zakłądam wszystko spowrotem i wrzucę jakieś zdjęcia, później pewnie i jakieś tam brzdąkanie.
« Ostatnia zmiana: 03 Cze, 2011, 09:45:57 wysłana przez Zapek »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
9044 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2006, 20:11:36
wysłana przez el-biczel
27 Odpowiedzi
8855 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Gru, 2010, 17:54:21
wysłana przez Gohes
23 Odpowiedzi
11126 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2012, 15:54:55
wysłana przez Lamassu
4 Odpowiedzi
4145 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Maj, 2012, 11:04:45
wysłana przez mlodysatan
19 Odpowiedzi
7839 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Cze, 2014, 01:01:57
wysłana przez Fizyczny