Autor Wątek: NGD_baryton_kopia Scotta frencha  (Przeczytany 9014 razy)

Offline CTH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 31
NGD_baryton_kopia Scotta frencha
« 23 Maj, 2011, 11:11:25 »
Cześć

Jako, że gitara jest skończona wypada się pochwalić. Jest to kopia gitary Scotta Frencha, bardzo mnie jarają jego gitary :), poza tym standardowe kształty trochę mi się znudziły, stąd też taki wybór . Gitarę zrobił mój znajomy, warto nadmienić, że jest to jego trzecie wykonane wiosło.

Specyfikacja:
Gryf: mahoń
Podstrunnica: palisander, bez markerów, z bidingiem z białego forniru i merbau
Korpus: mahoń
Top: orzech amerykański - 11mm na korpusie i główce
Menzura: 27
Pickupy: póki co no-name :) przy szyjce i Hellfire przy mostku
Mostek: Schaller
Klucze: goth






Pozdrawiam

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ładnawa nawet. Oryginalna w każdym razie.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Dość.... oryginalny wyrób lutniczy. :D Gratuluję.
Klucze: goth

 :headbang: :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Strasznie mi się ten mahoń nie podoba, gitara oryginalna, gratki.

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Bardzo oryginalna :)

Jak to wszystko współgra? W sensie mahoń-mahoń-palisander-Hellfire, bo Hellfire to też dość ciemny pickup. No i z ciekawości jak ją stroisz, pewnie jakoś niestandardowo skoro 27"

Offline CTH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 31
Jeśli chodzi o brzmienie jest ciemno, mocno z szybkim atakiem. Podpinam się docelowo do Basha Sidewindera i na pomarańczowym kanale gra jak trzeba , aha i mahoń nie muli:).  Docelowo chce poeksperymentować z przetwornikami, Hellfire jest bazą wypadową. Stroję póki co do drop B.

Offline Kubanczyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Ta gitara jest nietypowa/oryginalna ale wg mnie ma zachowane proporcje i nie jest brzydka:)

Offline CTH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 31
Brzydka na pewno nie :), kwestia gustu. Stąd brałem referencje: http://www.scottfrench.com/s/Gallery/Finished%20Customs

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Umiarkowanie piękna, może więc chociaż dobrze robi dobrze? ;)

Git, że coś innego, nie tylko RG.
Paczki z głów!

Offline CTH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 31
Oj dobrze robi :), pomiędzy kawałkami można sobie potrzymać za dechę i masz wrażenie, że trzymasz kobiece pośladki, stąd tez wybór odnośnie kształtu:)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Oj dobrze robi :), pomiędzy kawałkami można sobie potrzymać za dechę i masz wrażenie, że trzymasz kobiece pośladki, stąd tez wybór odnośnie kształtu:)

Albo potrzymać górny róg, co kto tam lubi ;).
Paczki z głów!

Offline CTH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 31
Oj dobrze robi :), pomiędzy kawałkami można sobie potrzymać za dechę i masz wrażenie, że trzymasz kobiece pośladki, stąd tez wybór odnośnie kształtu:)

Albo potrzymać górny róg, co kto tam lubi ;).
Co kto lubi :), ja lubię tą zaokrągloną tylną część :)

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Dziwaczna, ale jestem pewien że na żywo musi wyglądać pro - tak jest zazwyczaj z nietypowymi kształtami (oczywiście nie mówię o odrażających profanacjach jak reversed flying V :D). I top mi się podoba :D
BTW, oświećcie dyletanta - co to za mostek? :D Wygląda jak TOM z mikrostroikami...
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Ale albo się p. lutnik nie postarał, albo kolega nie lubi grubszych strun.
Paczki z głów!

Offline CTH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 31
Dziwaczna, ale jestem pewien że na żywo musi wyglądać pro - tak jest zazwyczaj z nietypowymi kształtami (oczywiście nie mówię o odrażających profanacjach jak reversed flying V :D). I top mi się podoba :D
BTW, oświećcie dyletanta - co to za mostek? :D Wygląda jak TOM z mikrostroikami...
Na żywo zdecydowanie lepiej wygląda to fakt, nawet mahoń nie wygląda jak szafka nocna babci.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Fajowy ten most, cena też zacna :D
Tylko by mi dziury po stopbarze w wieśle zostały...
Może kiedyś z tumana bym sobie kupił, ale to w daaalekiej przyszłości - najpierw wreszcie musiałbym zanieść dzifkę do lutnika na regulację, bo ostatnio przy zmianie strun na cieńsze wszystko spieprzyłem i znów brzęczy jak trzmiel :F
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline CTH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 31
Ale albo się p. lutnik nie postarał, albo kolega nie lubi grubszych strun.
Pan lutnik się postarał, ba nawet nie chciał założyć seta który wybrałem :), to fakt wolę makarony. Teraz jest set:  56-10 i muszę przyznać, że jednak trochę flaki są.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
...a mostek mało nie wypadnie i gita traci na tym brzmienie...
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Mam dokładnie tak, a nawet jeszcze w 27", ale przynajmniej śróbkie mam gdzie trzeba ;).
Paczki z głów!

Offline CTH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 31
...a mostek mało nie wypadnie i gita traci na tym brzmienie...
Hmmm czy traci brzmienie, nie wiem. Jak wspomniałem to trzecia zrobiona gitara znajomego, wszystko do wyregulowania itd. Mostek nie wypada, jak zacznie przytrzymam nadgarstkiem :)

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Bardzo fajna gita, ale do tego mostka jestem uprzedzony. Fajnie wygląda i ma mikrostroiki, ale dłoń chujowo mi na nim leżała przez te dwie duże śruby.  Do tego w olchowym drewnie i przy grubszych strunach zaczął luzować się w otworach.
miękkie drewno+krótkie śruby mocujące i tuleje+duży naciąg=wyrwany mostek

Piękny top i nawet płytka od cavity z drewienka.

Offline CTH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 31
Bardzo fajna gita, ale do tego mostka jestem uprzedzony. Fajnie wygląda i ma mikrostroiki, ale dłoń chujowo mi na nim leżała przez te dwie duże śruby.  Do tego w olchowym drewnie i przy grubszych strunach zaczął luzować się w otworach.
miękkie drewno+krótkie śruby mocujące i tuleje+duży naciąg=wyrwany mostek

Piękny top i nawet płytka od cavity z drewienka.
Dzięki:), mi akurat mostek leży pod łapą, wyciągnąłem go ze swojej starej dechy, śruby i tuleje zamówiłem nowe, mam nadzieje, że wytrzymają.

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Zrobił Ci ją koleś, co samemu sobie zrobił gitarę bez główki? ;)
Jeśli tak to dzieliłem z nim kiedyś salkę :P
Pozdro
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline CTH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 31
Zrobił Ci ją koleś, co samemu sobie zrobił gitarę bez główki? ;)
Jeśli tak to dzieliłem z nim kiedyś salkę :P
Pozdro
Dokładnie ten sam :), mówisz może o salce na hucie?