Autor Wątek: LOL - jak się robi deale w Polsce  (Przeczytany 14227 razy)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
LOL - jak się robi deale w Polsce
« 19 Maj, 2011, 21:02:29 »
1. Nikt kupuje wiosło
2. Opierdziela w trudnych chwilach radkowi za jak dobrze pamiętam 4,5k
3. Radek wymienia na PRSa a chciał za gite 6k
4. Kolo od PRSa znany handlarz na alledrogo wystawia patyka za prawie 8k
5. Maruda wiedząc że to jedyna taka gita w Polsce i myśląc że mi pojedzie po rajtach odkupuje wiosło.
6. Wiosło ląduje na allegro za 9,5k zł (certyfikat wystawiony ponownie bo za pierwszym razem go zgubił :D )
http://allegro.pl/esp-custom-shop-b-7-stephen-carpenter-b7-deftones-i1620208361.html

Dodatkowo pamiętajcie żeby walnąć kwadracik na Serial number bo to jest ostatnio trendy
Ale koniecznie w innej aukcji dajcie zdjęcie tego samego wiosła z wyjebanym na pół kartki i foto numerem seryjnym :)

PS: założę się że nawet nie sprawdził czy wiosło jest kompletne i nadal nie ma tych części które zgubiłem xD
« Ostatnia zmiana: 19 Maj, 2011, 21:04:08 wysłana przez nikt »
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Sprzedanie tego wiosła to byl fail.

To że go nie kupiłem, to był jeszcze wiekszy fail.

To że mi matka nie chciała pożyczyć 500pln to był największy fail (tyle mi zabrakło a matka nie chciała wierzyć, że to okazja)

To że nie uderzylem do Ciebie, czy nie pójdziesz na dwie raty to była czyta głupota.

Ale teraz mamy pewność, ze wiosło będzie w jednych rekach przez najbliższe 3 lata. Ale w sumie to pewnie i więcej
B ( o ) ( o ) B S

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Kurwa!
boli...
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
To że nie uderzylem do Ciebie, czy nie pójdziesz na dwie raty to była czyta głupota.

Nie odpowiem bo to będzie dopiero mega fail ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Kto łaskawie mi wyjaśni jaki sens ma zakrywanie numeru seryjnego gitary? Bardzo często się z tym spotykam, szczególnie jeżeli aukcja dotyczy droższej gitary.

Maruda ma bardzo ciekawe aukcje, ale ceny, to on bierze z kosmosu i to chyba jest powodem, że cały czas ten sam sprzęt wisi na allegro :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
Kto łaskawie mi wyjaśni jaki sens ma zakrywanie numeru seryjnego gitary?

Bo jak potem wpiszesz ten numer do kompa, to ci windows95 nie pójdzie.

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Lol, grałem na tym wieśle będąc u marudy w sklepie. Pamiętam, że zarówno na tym forum jak i na alledrogo walał się B7, ale nie wiedziałem, że to ten sam ;)

BTW - chyba nawet opis się nie zgadza, bo z tego co pamiętam wiosło miało 2xVol.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Może Maruda ma jakiegoś dobrego dilera i na niezłym stuffie wymyśla te ceny.? :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Przemo - bądź mądrzejszy, odkup od Marudy i wystaw za 11.

Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
Jak sie robi deale ? Albo jak probuje sie robic deale.
1) wystawiasz wzmak na allegro za smieszna kwote bo potrzebujesz kabzy
2) amp wisi 2 tygodnie na allegro.
3) w kilka dni po zakonczeniu aukcji pisze do ciebie zgraja dzieciorów ktorym nie podoba sie ze wzmak jest w jakims miejscu: brzydki/rozowy/rysniety/itekurwape, ktorzy chca od ciebie kupic wzmak za 1/5 kwoty ktora podales w aukcji

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
miałem to ostatnio napisać, serio, deal roku :D
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Pierdolę :D Maruda chyba wystawia dla szpanu te wiosla. Dobrze, ze zwracają prowizje za aukcje zakonczone bez ofert, bo pewnie by zbankrutowal.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline b3ny666

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
  • Guitars&Gear Collector
    • Tam gdzie gram :)
Ożeszkurwa :) do tego aukcje typu nowa paka za 4500 MSRP a gość za używkę woła 4400 :)

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Smutno tylko, jeśli pomyśli się o tych wiosłach, które wiszą przez 3,4,5 lat w tym zapuszczonym sklepie na wrocławskim Kozanowie. Terror żartował w którymś temacie, że "randall xyz był u marudy kiedy zaczynał grać na gitarze. I nadal tam wisi". Terror zaczynał of course, bo nie wiemy, czy maruda umie w ogóle grać .
« Ostatnia zmiana: 20 Maj, 2011, 14:56:21 wysłana przez drozdu »
weimar guitar gently weeps

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
A wszyscy wiemy, że terror jest full PrO ;)
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Kto łaskawie mi wyjaśni jaki sens ma zakrywanie numeru seryjnego gitary? Bardzo często się z tym spotykam, szczególnie jeżeli aukcja dotyczy droższej gitary.
Podczepiam się do pytania.

Kiedy o tym pomyśleć to jeżeli numer seryjny zna tylko właściciel to w razie kradzieży może udowodnić do kogo ono należało.

Dla rzeczonego jest to oczywiście nieprawda, więc nie wiem. :D

Ech, fajny patyk to był, leżał świetnie w dłoni i fogle.

Jak będę miał za dużo kasy to dla jajec kupię se to:
http://allegro.pl/ibanez-7-lacs-ankla-ramon-ortiz-l-a-custom-shop-i1606525935.html

Leży u Marudy od czasów kiedy byłem w liceum. :D

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Mnie i tak najbardziej ciekawi za ile sprzedał te dwa Ibanezy samemu Dino :D:D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Mnie i tak najbardziej ciekawi za ile sprzedał te dwa Ibanezy samemu Dino :D:D

Może chciał przypucować gałę i oddał za darmo. :D :D :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
nie wiem, czy to ze man cos jest nie tak, ale mi zaslanianie numeru seryjnego kojazy sie z ukrywaniem tego, ze fotki sa zajebane od kogos innego (sa to fotki moze i nawet takiego samego wiosla - ale nie TEGO SAMEGO wiosla i po numerach seryjnych by to wyszlo na jaw) lub ew ukrywanie tego, ze jest to podrobka tudziez innych mniejszych przeklaman potencjalnie majacych wplyw na wartosc instrumentu (zawsze mozna napisac do producenta o informacje o konkretnym egzemplarzu na podstawie numeru seryjnego - oni w razie czego moga ci dokladnie napisac czy to wioslo to oryginal, czy podrobka, w ktorym roku zostal wyprodukowany w ramach jakiej serii itp)...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
1. Nikt kupuje wiosło
2. Opierdziela w trudnych chwilach radkowi za jak dobrze pamiętam 4,5k
3. Radek wymienia na PRSa a chciał za gite 6k
4. Kolo od PRSa znany handlarz na alledrogo wystawia patyka za prawie 8k
5. Maruda wiedząc że to jedyna taka gita w Polsce i myśląc że mi pojedzie po rajtach odkupuje wiosło.
6. Wiosło ląduje na allegro za 9,5k zł (certyfikat wystawiony ponownie bo za pierwszym razem go zgubił :D )
http://allegro.pl/esp-custom-shop-b-7-stephen-carpenter-b7-deftones-i1620208361.html

Dodatkowo pamiętajcie żeby walnąć kwadracik na Serial number bo to jest ostatnio trendy
Ale koniecznie w innej aukcji dajcie zdjęcie tego samego wiosła z wyjebanym na pół kartki i foto numerem seryjnym :)

PS: założę się że nawet nie sprawdził czy wiosło jest kompletne i nadal nie ma tych części które zgubiłem xD

A nie za 4kzł?? w sumie już sam nie pamiętam do końca

Powiem Wam szczerze że brakuje mi tego patyka - był tylko do napierdalania, ale w tym do czego został stworzony był znakomity, szczególnie po wymianie przetworników. Zapewne to nie pierwszy i nie ostatni patyk którego mi brakuje po sprzedaży - chociaż jak do tej pory jeden z niewielu. I w sumie w tym jednym przypadku, jak bym przetestował to co przetestowałem do tej pory, to zapewne bym go nie sprzedawał.

zauważyłem też że to czy trochę żałuję pogonienia patyka czy nie, nie do końca ma związek z brzmieniem. Dla przykładu - Gibola którego pogoniłem całkiem niedawno, a który pod względem brzmienia był w ścisłej czołówce nie brak mi ani trochę. To za co się lubi konkretną gitarę jest już tak naprawdę kwestią metafizyczną :)

Trochę się zżyłem ze stefkiem, bo przez ładny rok był moim głównym wiosłem - miał w sobie taki siermiężny charakterek i to właśnie było fajne.


Tak czy siak ten dil z Pshemem to był najlepszy mój dil do tej pory. tom z rybnika to handlarz i ściemniacz - wciskał mi niezłe kity przy zamianie. dodatkowo chciał 500zł dopłaty do piera(ale przynajmniej ładny jest). Nie chciałem się wozić ze sprzedażą wiec poszedłem na taki układ. Z takimi wiosłami trzeba się liczyć z tym że można się ich czasem pozbywać rok bo nie zawsze trafi się ten zdecydowany - mi się czekać nie chciało. A maruda raczej patyka w naszym kraju nie pogoni :) a jak pogoni to jest mega farciarzem :)
No pain No gain !

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
wydaje mi sie ze zakrywanie numeru seryjnego ma za zadanie utrudnienie procederu fałszerstwa gitar. wchodzisz na allegro, podpierdalasz numer seryjny, dziergasz w garażu b7, wstukujesz numer  z aukcji i ktoś następnie na podstawie tego numeru proboje sie dowiedziec czy wiosło jest oryginalne i co? viola. JEST :D

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Budzan, masz rację, ale to można też wykorzystać w dwie strony. Skąd mam wiedzieć, że ten B7 na allegro jest oryginalny? Oczywiście to tylko przykład, bo mi zaraz koledzy forumowicze to udowodnią ;) Ale wiesz o co chodzi. Już większe prawdopodobieństwo, że dodatkowo znajdzie się naklejka Custom Shop i od razu można wmówić potencjalnemu kupcowi, że z racji swojej wyjątkowości i zajebistości nie ma tradycyjnego numeru seryjnego. Ja m.in. byłbym w stanie uwierzyć w coś takiego, bo w swoim życiu trzymałem tylko Music Mana z CS i właśnie tym drobiazgiem się różnił od standardowych Axisów.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
A nie za 4kzł?? w sumie już sam nie pamiętam do końca

też mi się tak wydawało ale nie chciałem podkurwiać g-zs

zasłanianie SN to sposób na zabezpieczenie się przed kradzieżą "tożsamości gitary" w necie. przeważnie scamerzy wykorzystują tylko foty z SN tak aby uautentycznić swoje aukcje. ale i na to jest sposób i to banalny.



Również od jakiegoś czasu przestało się publikować SN Ibanezw LACS bo były zbyt łatwe do podrobienia. Teraz po raz kolejny jest zmienili a najczęściej są potrójnie znakowane :P

PS: rozwala mnie za to jak ktoś w aukcji umieszcza dopisek ze poda SN po licytacji :D
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
A nie za 4kzł?? w sumie już sam nie pamiętam do końca

też mi się tak wydawało ale nie chciałem podkurwiać g-zs

ja doskonale pamietam, ze to bylo 4kzl, ale sie nie odzywalem zeby sie nie pograzac ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Kuźwa, ładny ten Przemek, swoją drogą.
W ogóle, jak to niewiele trzeba, żeby z paskudnego i nudnego RG zrobić kozacko ładne wiosło. Binding  -_____-
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
28 Odpowiedzi
12847 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2008, 18:47:25
wysłana przez maarioo
5 Odpowiedzi
3811 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2010, 16:52:32
wysłana przez terrormuzik
4 Odpowiedzi
3503 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2011, 21:57:55
wysłana przez Vertigo
14 Odpowiedzi
5160 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2011, 20:06:03
wysłana przez mondomg
Jak nauczyć się dżentu?

Zaczęty przez bandit112 « 1 2 » Warsztat

41 Odpowiedzi
19063 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2012, 13:10:22
wysłana przez pivo