Autor Wątek: [bandit112] brzmienie do oceny, może w końcu się uda...  (Przeczytany 6290 razy)

bandit112

  • Gość

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
srsly - chyba jestem już stary ale - proszę Cię - jak już dajesz jakieś mp3 to wrzuć to gdzieś gdzie można bezpośrednio odtworzyć, mi się nie chcę np. ściągać i przebijać przez adverty jakichś idiotycznych emotek. Wrzuć na soundcloud chociażby.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

bandit112

  • Gość
Wlacz osadzony player soundcloud

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Perka sztuczna, ale to wiesz zapewne. Średnich brakuje bardzo. Blachy chyba trochę za głośno. Ociepl trochę brzmienie i powinno być całkiem ok.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Mi blachy (poziom) siedzi. Sama perka fakt sztuczna, ale tak będzie cały czas w tym programie, choc i tak brzmi lepiej niz poprzednio :)
Gitary, jak wyzej spomniano, znów z wyciętym środkiem. Dodaj go trochę i bedzie lepiej brzmiało :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
pewnie kwestia gustu ale zdecydowanie za duzo gory i za malo srodka w gitarze... i perka za glosno.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

bandit112

  • Gość
ok poprawki staram się wprowadzić w życie. dzięki za sugestie (za niedługo założę topic z całym kawałkiem) :P

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Błagam, umieść w jakimś istniejącym.
Naprawdę nie ma sensu zakładać co chwilę nowych tematów.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

bandit112

  • Gość
więc oto jest:


Wlacz osadzony player soundcloud

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
blachy potwornie kluja w uszy, sam syk sychac ktory dominuje i psuje cala reszte.
i imo reszta perki tez strasznie glosno wzgledem innych instrumentow
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

bandit112

  • Gość
przyciszyłem perkę, teraz lepiej?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
znowu brzmienie z wycietym srodkiem ;)
B ( o ) ( o ) B S

bandit112

  • Gość
Jak zwiększyłem środek to brzmiało to jakby dźwięk leciał przez rurę od odkurzacza więc wolałem zostawić tak jak jest :) A co do kompozycji?

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
No to w końcu oczekujesz oceny brzmienia czy kompozycji? Jak gitary nagrywasz?

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
pewnie znowu kwestia gustu, imo lepsza rura od odkurzcza, niz takie kanciate zgrzytanie
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

bandit112

  • Gość
No to w końcu oczekujesz oceny brzmienia czy kompozycji? Jak gitary nagrywasz?

Ogólnie kawałka, miałem wrzucić do nowego tematu ale Dexterek napisał żebym wrzucił tu i syfu nie robił :)

Gitarę nagrywam już przesterowaną liniowo i nakładam różne IRy EQ kompresory i inne pierdoły. Wiem, że można nagrywać klina i robić reamping ale jakoś nie wydaje mi się nagrywać klina w mocnych kawałkach. Poza tym jakbym ustawił odsłuch to miałbym opóźnienie 11ms a z takim grać się nie da.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Gitarę nagrywam już przesterowaną liniowo i nakładam różne IRy EQ kompresory i inne pierdoły. Wiem, że można nagrywać klina i robić reamping ale jakoś nie wydaje mi się nagrywać klina w mocnych kawałkach. Poza tym jakbym ustawił odsłuch to miałbym opóźnienie 11ms a z takim grać się nie da.

???

Mówiąc "klin" masz na myśli DI? Jeśli tak to co to za różnica czy nagrasz od razu przesterowany sygnał czy przesterujesz go podczas reampingu? ... 
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Ja rozumiem, że on chce nagrywać na "żywo". Men, możesz nagrać ścieżki na sucho i nie będziesz miał wtedy problemu z latencją. Wtedy też na bieżąco ustawisz sobie sound jaki chcesz, bez kombinowania z nagranym już sygnałem. Poza tym ten Bandit chyba nie brzmi zbyt cudownie na nagraniach.

bandit112

  • Gość
fakt, nie brzmi fajnie przez kabelek grubości wkładu od długopisu, ale nie potrafiłbym nagrywać metalu na czystym kanale, między innymi ze względu na PM i flażolety sztuczne  ???

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
ale nie chodzi żebys nagrywał na czystym, tylko żebyś nagrywał dry signal, który poddasz obróbce (przestery, impulsy i inne chujstwa). Gdzieś Ci juz to pisałem - grasz słysząc przester, ale zgrywa się dźwięk czysty
B ( o ) ( o ) B S

bandit112

  • Gość
wiem, ale wtedy będzie latencja :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
to kup sobie jakiś unit dźwiekowy, np poda GX i nie będzie latencji. Dopóki będizesz nagrywał tak jak teraz to za każdym razem powiemy Ci to samo. Wycinasz środek bo tak Ci lepiej brzmi, ale w ostatecznym miksie gitara bez środka będzie znikała. Po za tym nagrywanie gitary bez środka jest bez sensu, to jej gówne pasmo
B ( o ) ( o ) B S

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Co do utrudnień w nagrywaniu z powodu braku słyszalnego sygnału - nie wiesz jak twoje własne kawałki lecą? Możesz sobie zostawić na przykład jedną starą nagraną ścieżkę na przykład na lewym kanale a nagrywać na sucho na prawym (bez włączonego monitorowania na bieżąco). Ja w ten sposób nagrywałem sobie i dało się zrobić.

Offline jaca2303

  • Gaduła
  • Wiadomości: 154
wiem, ale wtedy będzie latencja :)
a jak grasz na piecu to że niby nie ma? ;)

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Nawet na kiepskiej zintegrowanej karcie da się tak ustawić Asio4all że latencja jest praktycznie nieodczuwalna. Wiem bo sam tak nagrywam ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2410 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2008, 17:19:46
wysłana przez Matt-Carnage
9 Odpowiedzi
8522 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Maj, 2011, 14:13:00
wysłana przez Thoth
11 Odpowiedzi
6551 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2011, 18:04:47
wysłana przez sylkis
25 Odpowiedzi
8278 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Paź, 2012, 21:04:53
wysłana przez Sulphur
15 Odpowiedzi
3460 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Wrz, 2013, 21:10:11
wysłana przez Matt-Carnage