Autor Wątek: Jak Dream Theater szuka nowego pałkera...  (Przeczytany 43767 razy)

Offline are_you_me

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
  • Permanentny brak czasu.
    • Hunted By The Waves
Mordimer, nie zrozumiałeś mnie. Oczywiście, że magia się nie bierze z grania pomyłek. Byłbym już wtedy bardziej znany niż Justin Bober..:P

Raczej chodzi mi o to, że mam uczulenie na to jak coś jest wypięknione, wyglancowane, do przesady idealne. Rzeczą ludzką jest się mylić i jak słyszę, że brzmi coś bardziej spontanicznie/niedokładnie jest to wtedy dla mnie bardziej naturalne i wiarygodne.

I oczywiście, że Korn nie gra za friko, nie o to mi chodzi. Ale jest różnica między kapelami które zakładają firmy, piszą business plan i dostają dotację od UE, grają "sztuki" i mają zaplanowany taki a taki zwrot kasy i dobre zarobki, a kapelami które wzięły się z idei stworzenia fajne muzy. I co ciekawe, ja wierzę, że i DT zrodził się z takiej idei i nie neguję tego.  Oczywiście, że najlepiej powiązać jedno z drugim - dostawać kasę za to co się lubi robić.

Ale dam inny przykład - masz dwóch handlowców: jeden krawaciarz z korporacji pachnący wodą za 1000 zeta, zegarek za 8 tysia, teczuszkę, uśmiech z ząbków z porcelany, a drugi gość w normalnej koszuli, z tunelem w uchu, z casio na ręku, pije pepsi z puszki. I obaj Ci chcą coś sprzedać. I nie jest to np. Mercedes klasy S, tylko gitarę za 500 zł. Pierwszy się uśmiecha, mówi przez 30 minut bez przerwy, ma na każde pytanie wyświechtany banał, bierze Cię pod pachę, mówi jak ładnie dziś wyglądasz i fiu fiu. Drugi Ci powie co wie, czasami się zająknie, ale też widzisz, że gość wie o czym mówi, dłubnie sobie w uchu itd. Obaj zarabiają pieniążki w ten sam sposób i na pewno im chodzi o kasę, ale drogę do tej kasy mają trochę inną.

Ja się tylko zgodzę z Batem, że jak ktoś gra po raz 18402 raz ten sam kawałek, to ciężko się pomylić i dlatego takie kapele mylą się rzadziej, ale rzadziej to nie znaczy w ogóle..;)

I w ogóle peace - nie zamierzam nikogo przekonywać, że się myli. Po prostu wyrażam swoje zdanie, swoje odczucia. Naprawdę Mordimer, nie musisz mówić, że ja głosze bzdury..;)

ED: A się qrde rozpisałem - sorry;)
Mówię mało, ale myślę dużo.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
66 Odpowiedzi
18035 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2011, 21:34:14
wysłana przez Hader
5 Odpowiedzi
1745 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2010, 09:44:02
wysłana przez kryho
5 Odpowiedzi
2916 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Paź, 2010, 17:28:40
wysłana przez coin777
5 Odpowiedzi
3420 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Mar, 2011, 14:24:41
wysłana przez roqa
2 Odpowiedzi
1423 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2012, 19:58:32
wysłana przez OfensywnyRondel