Autor Wątek: Pickup do rzeźni- pomoc  (Przeczytany 15028 razy)

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Odp: Pickup do rzeźni- pomoc
« Odpowiedź #25 24 Kwi, 2011, 19:39:53 »
Zawsze i wszędzie polecę Wilde pickups od Bill'a Lawrence'a L500l lub L500xl, grają tak jak grasz, czyli zapewne zajebisćie i są absolutnie żywe :D
Mój 500L (taki jak ma nuno) może być cichszy od gryfowego PRS mccarty bass, jeżeli gram cicho, a jak przypierdolę to jest głośniejszy od SH5 i SH6
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Odp: Pickup do rzeźni- pomoc
« Odpowiedź #26 03 Maj, 2011, 21:53:40 »
EMG 81 !!!!!
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
Odp: Pickup do rzeźni- pomoc
« Odpowiedź #27 04 Maj, 2011, 10:53:06 »
A jak pasywy to może d-activatory ;) ?
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
Odp: Pickup do rzeźni- pomoc
« Odpowiedź #28 04 Maj, 2011, 12:13:56 »
właśnie testuję w mahoniowym exg-7 d-activator i d-sonic na zmianę - nie mogę się zdecydować.
różnica w brzmieniu pickupów nie jest jakaś znacząca.
najprawdopodobniej oznacza to, że obydwa mi nie podchodzą. albo "zła baletnica"   :)
« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2011, 12:23:26 wysłana przez guzie »

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Odp: Pickup do rzeźni- pomoc
« Odpowiedź #29 04 Maj, 2011, 20:32:19 »
wlasnie jeżeli pasywny do d-sonic. a d-activator nie polecam strasznie mi nie podszedł...
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Pickup do rzeźni- pomoc
« Odpowiedź #30 04 Maj, 2011, 21:06:20 »
Oba są dobre, ja mam d-activatora w mahoniu i jestem mega zadowolony.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
Odp: Pickup do rzeźni- pomoc
« Odpowiedź #31 04 Maj, 2011, 22:23:38 »
mam pytanie do Was odnośnie testów humbackera: czy jest różnica którą z 2 cewek przystawki dam bliżej mostu, czy nie ma to znaczenia? jest jakaś prawa i lewa strona, jakieś oznaczenie którą stroną pchać w drewno, typu kabel zawsze na dole? bo ja wiem tylko jak nie włożyć pickupa 'tył na przód'  :D

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Pickup do rzeźni- pomoc
« Odpowiedź #32 04 Maj, 2011, 22:34:34 »
No to magnesy sa.... odwrotne bieguny... no coś tego.  :D Jakiego masz masz pickupa i w jakiej pozycji chcesz montować. W sumie to zawsze można poeksperymentować wiec... :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: Pickup do rzeźni- pomoc
« Odpowiedź #33 04 Maj, 2011, 22:41:17 »
Jeśli mogę zabrać głos - miałem d-sonic7 w mahoniu i kiedy grał z Laneyem GH50 było charakterystycznie, selektywnie, zadziornie wręcz  ;) ale kiedy się przesiadłem na MG na kanale 'amerykańskim' było ciemno i bez jaja. Żywiołem tego pickupa jest lipa lub jesion, jak potwierdzają liczne przypadki.

Kiedyś przypadkiem wyczytałem, że kolo z Linkin Park  :D ma go w mahoniowej desce, ale facet gra tylko pałakordy, więc mu wisi i powiewa selektywność i pazur  ;)
weimar guitar gently weeps

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Odp: Pickup do rzeźni- pomoc
« Odpowiedź #34 04 Maj, 2011, 23:04:11 »
Mało mahoniowców używa Dimarzio. Gdyby były zajebiste to by się Gibson z nich nie wycofał. Każdy Slash wie, że tu potrzeba SH-5
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Pickup do rzeźni- pomoc
« Odpowiedź #35 04 Maj, 2011, 23:07:15 »
Mało mahoniowców używa Dimarzio. Gdyby były zajebiste to by się Gibson z nich nie wycofał. Każdy Slash wie, że tu potrzeba SH-5

Mój ulubiony pickup do rzeźni <3
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
Odp: Pickup do rzeźni- pomoc
« Odpowiedź #36 04 Maj, 2011, 23:10:59 »
trzeba było mi uderzać w ustną harmonijkę albo wiolonczelę, bo w szatanach za dużo składowych dźwięku.
muzykalny dziadek piszczał na trawie wodząc oczami za krowami, a mnie się zachciało za młodu zobaczyć van halen w mtv.
jak zacznę wymieniać 3 przystawki, potem eksperymentować z biegunami ułożenia magnesu, to porysuję gitarę, porwę nowe struny, i zapomnę jak to brzmiało 4 zmiany wcześniej. mam exg-7 mahoń (korpus lita decha, bez topu i lakieru nawet) pod most mam do wyboru: d-sonic, d-activator, evolution(w drodze). dwa pierwsze pickupy już mnie kierują w stronę myśli żeby jednak kupić krowę

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Pickup do rzeźni- pomoc
« Odpowiedź #37 04 Maj, 2011, 23:11:50 »
Różnicę w usytuowaniu przetwornika zauważyłem tylko przy D-Sonicu. Kiedy blaszka była przy mostku brzmiał bardziej agresywnie, ciut mocniejszy output, takie tam wudu, choć sporo rzeźników tak właśnie go montuje.

Mało mahoniowców używa Dimarzio. Gdyby były zajebiste to by się Gibson z nich nie wycofał. Każdy Slash wie, że tu potrzeba SH-5

Mój ulubiony pickup do rzeźni <3

Z tańszych ceramicznych mój również.

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
Odp: Pickup do rzeźni- pomoc
« Odpowiedź #38 04 Maj, 2011, 23:12:58 »
a jakże, do RZEŹNI.  Pan mayones też mi montował blaszką do mostu.
« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2011, 23:15:22 wysłana przez guzie »

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Odp: Pickup do rzeźni- pomoc
« Odpowiedź #39 04 Maj, 2011, 23:18:07 »
Sh-5 po rozłączeniu ma mięsko. Tańszych hahah xdd jaki burżuj.
Cytuj
do wyboru: d-sonic, d-activator, evolution(w drodze). dwa pierwsze pickupy już mnie kierują w stronę myśli żeby jednak kupić krowę

Krowa po rozłączeniu nie działa.

Btw guzie pamiętaj, że czym pickup mocniejszy tym częściej i zamulony. Rzeź jest w łapie, daj kostkę grubszą niż 0,7 Van Halenowi a dostaniesz struną w oko.
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
Odp: Pickup do rzeźni- pomoc
« Odpowiedź #40 04 Maj, 2011, 23:26:29 »
pierdolĘ! im więcej próbuję się dowiedzieć tym mniej wiem ("im więcej piję tym mniej piję")
czyli mam se air-nortona wjebać albo singla i zaślepkie + kostkę/piórko z płyty osb wyciąć w OBI?
przenoszę się do tematu RYSY I OBICIA tak się wpieniłem :)
« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2011, 23:33:09 wysłana przez guzie »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Pickup do rzeźni- pomoc
« Odpowiedź #41 04 Maj, 2011, 23:32:44 »
Czemu nie!
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Pickup do rzeźni- pomoc
« Odpowiedź #42 04 Maj, 2011, 23:36:23 »
Btw guzie pamiętaj, że czym pickup mocniejszy tym częściej i zamulony. Rzeź jest w łapie, daj kostkę grubszą niż 0,7 Van Halenowi a dostaniesz struną w oko.

Ja mam odwrotne doświadczenia, chyba, że ktoś testuje silniejszy na tym samym poziomie gainu ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline immortal-king

  • Gaduła
  • Wiadomości: 290
  • Zaraz trejning i bendziemy krecic jak cieba!
Odp: Pickup do rzeźni- pomoc
« Odpowiedź #43 05 Maj, 2011, 00:05:19 »
Swoja droga zauwazylem (tak jak mowil Bulb), ze nie trzeba uzywac tak duzo gainu, wystarczy pick harder i rzeczywiscie dziala, teraz na voxach gram djent.

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Odp: Pickup do rzeźni- pomoc
« Odpowiedź #44 05 Maj, 2011, 10:02:57 »
Ostatnio porównywałem dimebuckera z hellfajerem  i powiem wam, że dime ma o wiele więcej basu i zamuły i wydaje mi się, że jest troszkę słabszy od merlina. Ciągle się zastanawiam czy kombinować dalej, ponieważ ostatnio ładnie sobie pieca i pszczołe ustawiłem i śmiga to elegancko...

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Odp: Pickup do rzeźni- pomoc
« Odpowiedź #45 05 Maj, 2011, 11:00:02 »
Cytuj
Ostatnio porównywałem dimebuckera z hellfajerem  i powiem wam, że dime ma o wiele więcej basu i zamuły i wydaje mi się, że jest troszkę słabszy od merlina. Ciągle się zastanawiam czy kombinować dalej, ponieważ ostatnio ładnie sobie pieca i pszczołe ustawiłem i śmiga to elegancko..

Oba pickupy nie mają prawa mieć dużej dynamiki. Seymourowi nie udało się skopiować L500XL, Dimebag, wracał do pickupów robionych w wildepickups. I chyba Bill Lawrence(Wilde pickups) jest jedynym człowiekiem na ziemi który potrafi zrobić pickup o niewielkiej rezystancji, a olbrzymim outpucie.
YT i tak gówno mówi xdd

Cytuj
Swoja droga zauwazylem (tak jak mowil Bulb), ze nie trzeba uzywac tak duzo gainu, wystarczy pick harder i rzeczywiscie dziala, teraz na voxach gram djent.

EDIT:Tutaj jest coś w stylu pogromcy mitów wśród pickupów, tyle, że gościu wie o czym mówie
http://www.billlawrence.com/Pages/Pickupology/Introduction.htm


Jeżeli ktoś gra na mniejszych gainach to usłyszy jeszcze coś innego zmieniając pickup na słabszy. Pierwsza rzecz, że realnie ma szersze pasmo, a nie przede wszystkim środkowe. TO chociażby powód dla którego chopcy z Korn grają na PAF7. Trzeba mieć zajebistą artykulację przy słabych pickupach :/ są okrutne.
Zależy gdzie ktoś stawia pojęcie rzeźni. W zespole sama gitara nie musi być maksymalnie 'zgainowana' bo tylko straci na agresji - co z tego, że brzmi potwornie jak nie brzmi agresywnie.

EDIT:Tutaj jest coś w stylu pogromcy mitów wśród pickupów, tyle, że gościu wie o czym mówi
http://www.billlawrence.com/Pages/Pickupology/Introduction.htm
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2011, 11:06:24 wysłana przez freakguitar »
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: Pickup do rzeźni- pomoc
« Odpowiedź #46 05 Maj, 2011, 11:15:28 »
Z tego co wiem to d-sonic zamontowany blaszką przy mostku ma brzmieć jaśniej, a odwrotnie ciemniej. Mi się wydaję że do mahoniowych dech najlepsze są sh-6, sh-5, a nawet sh-4. Wszelakie dimarzio zawsze kojarzyły mi się z ibkami z lipy i innym jasnym drewnem, chociaż dimarzio w moim exg-7 trochę siarzy, ale w dość przyjemny sposó, bez przesady, więc w mahoniu może być w sam raz. Najlepiej pójść sprawdzoną ścieżką i wstawić sh-2 pod gryf, a pod most sh-4,5,6 (różnice między nimi chyba nie są duże), a wszystkie w mahoniu czują się jak ryba w wodzie.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: Pickup do rzeźni- pomoc
« Odpowiedź #47 05 Maj, 2011, 12:23:05 »
Obracałem D-sonica, różnica minimalna... Tak samo bezpłciowo ;).
Paczki z głów!

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Odp: Pickup do rzeźni- pomoc
« Odpowiedź #48 05 Maj, 2011, 12:36:20 »
Cytuj
Obracałem D-sonica, różnica minimalna... Tak samo bezpłciowo .

Sztabką do gryfu ma więcej środka ... ale Wujo dobrze powiedział haha :)

Jeżeli komuś nie chciało się czytać pickupology (które mówi o tym, że wyśmiewa definiowanie na podstawie jednego parametru)
Proszę:
2. The efficiency of a pickup is the result of many factors.

The number of turns per square.
The relation between the length and the cross section of its coil or coils.
The diameter of the coil wire.
The permeability of the core.
The hysteresis of the core.
The permeance coefficient of the magnetic circuit ( B/H).
The energy product of the magnetic circuit ( Bd Hd.)

Remember, a pickup is NOT a power generator, and the magnitudes of volts, amps and watts are extremely small; but, regardless how many turns you put on a pickup, you will NEVER get 100 watts out of a 50 watt amp.

3. The distance between pickup and string is a very important factor for output and sound.

As a general rule for the bridge pickup - put a nickel on top of the pickup under the high E string and play the highest note on that string. Adjust the height on that side of the pickup till the string touches the nickel. Repeat the same with the low E string, but use two nickels on top of each other. If this gives you too much output, you can reduce the height slightly. Don't forget that twice the distance will reduce the output by about 60%, and the sound will lose some lows. NOW, you can adjust the neck pickup to match the output of the bridge pickup. For the sound test, use stage volume.
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2011, 12:42:08 wysłana przez freakguitar »
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
Odp: Pickup do rzeźni- pomoc
« Odpowiedź #49 06 Maj, 2011, 23:22:13 »
no to ja dziś odnalazłem chyba drogę do rzeźni! w każdym razie czuje nosem smród padliny, więc to musi być gdzieś blisko :)
pod most mahoniu poszedł evolution7 (nie sprawdził się tam ani d-sonic, ani d-activator - ciemno jak w dupie).
ubój bydła odbywa się przez cięcie podgardla całkiem cienką żyletką, nie potrzebne punktowe strzelanie kołkiem z pizdoletu. póltuszę wieprzowe i ćwierci wołowe ścielą się pod nogi.
nawet jakby trochę podrdzewiała ta żyleta, przydałby się teraz jakiś pickup pod gryf do wypełniania kaszanek.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
7915 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sty, 2011, 23:15:50
wysłana przez lord_awesomeguy
0 Odpowiedzi
2000 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2011, 10:07:52
wysłana przez p0ison
15 Odpowiedzi
4782 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2011, 22:54:23
wysłana przez Marc!n
23 Odpowiedzi
4720 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2012, 23:34:19
wysłana przez lupus
11 Odpowiedzi
3187 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2021, 22:31:49
wysłana przez ITHMW