Autor Wątek: Gitara + pianino/fortepian/klawisze wszelakie  (Przeczytany 4348 razy)

Offline Sphincter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Gitara + pianino/fortepian/klawisze wszelakie
« 19 Kwi, 2011, 23:26:21 »
Walę do Was drzwiami i oknami z prośbą o jakieś ciekawe utwory z wyżej wymienionymi instrumentami.. Oczywiście chodzi o "ciężkie" granie. Moim zdaniem połączenie nisko strojonej gitary z np. klasycznym fortepianem to trudna sztuka. Z góry dzięki za pomoc.

PS. Jakby modowi się nie spodobało to można śmiało wyp**** temat  ;)  Pozdrawiam.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Zanim zostaniesz zasypany symfonicznym metalem chciałbym zwrócić Twoją uwagę na An Evening with Jonn Petrucci and Jordan Rudess gdzie masz bardzo ciekawe granie, głównie improwizacje tylko na gitarę i klawisze. Niezbyt ciężkie, ale bardzo miło mi się tego słucha.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
To mnie naprawdę zaciekawiło ostatnio.
W ogóle uważam fortepian za świetny instrument do metalu wszelakiego, szkoda, że tak rzadko używany...

Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość


Dobre to jest!
Mnie w swoich poszukiwaniach nie udało się znaleźć wybitnych ciężarów, nie mniej może to kogoś zainspiruje - każde z zupełnie innej beczki:




Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
może to :D


awangarda pełną gębą :D
nie lubie placki

Offline Sphincter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Dzięki bardzo ;)

mondomg: strasznie ciekawe to co zaproponowałeś - podoba się!

Pozdrawiam.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Wpisz se mój band : www.poisonwords.com - czasami mamy takie wstawki w sensie generalnie klawisze w cięższym graniu :)

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Cała płyta Alex Argento - Ego . Może nie jest to jakieś mega ciężkie granie, bo to fusion, ale patenty na riffy są imo niesamowite.

Jeff Loomis - "Miles of Machines" - znajdź sobie ten wałek gdzieś w dobrej jakości, bo na YT w 240 prawie nie słychać pianina.
« Ostatnia zmiana: 25 Kwi, 2011, 09:46:15 wysłana przez Harbinger »
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline Shogun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Cała płyta Alex Argento - Ego . Może nie jest to jakieś mega ciężkie granie, bo to fusion, ale patenty na riffy są imo niesamowite.

ta płyta jest bardziej niż zajebista, jestem na etapie rozpisywania sobie Synchronal Steps :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Alex jest dobrym przykładem na to ile można zdziałać nie mając żadnej szkoły muzycznej i chyba ostatnim gwoździem do trumny dla opinii typu "muzyk bez papierka jest gorszy" (niestety nadal trafiają się osoby, które tak twierdzą ;/ )  :)

EOOT
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
IMHO tu nawet nie jest kwestia papierka, tylko znajomości. Masz znajomości - zrobisz wszystko. Nie masz - no, tu są schody ;)
Od siebie mogę polecić chociażby najnowszą płytę Grega Howe, chociażby Sunset in El Paso.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Sphincter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
I to mnie dołuje Panowie - rzucisz hasło na forum i masz od razu pełno świetnej muzyki, a w mediach tylko nas katują jakimś gównem, żeby nie powiedzieć gorzej.. No ale koniec smętów, jeszcze raz dzięki za pomoc :)

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Cytuj
IMHO tu nawet nie jest kwestia papierka, tylko znajomości. Masz znajomości - zrobisz wszystko. Nie masz - no, tu są schody
Heh, nie sprecyzowałem - chodziło mi akurat o same umiejętności muzyczne a ukończenie takowej szkoły  :) - kariera to inna sprawa, choć ofc zgadzam się z tym co napisałeś :)
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
14442 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2010, 19:46:35
wysłana przez Mick
5 Odpowiedzi
2801 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2012, 11:26:50
wysłana przez samuraj_jack
2 Odpowiedzi
2866 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2012, 03:04:26
wysłana przez Dexterek
13 Odpowiedzi
6546 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sie, 2012, 03:46:49
wysłana przez g-zs
5 Odpowiedzi
3577 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2014, 15:16:07
wysłana przez Lubder