Autor Wątek: Europejscy lutnicy?  (Przeczytany 17433 razy)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Europejscy lutnicy?
« 18 Kwi, 2011, 18:22:07 »

Jakich mamy ciekawych lutników na kontynencie?

Podzielę się tym, co sam znalazłem szukając kogoś do zrobienia mi kastoma, ale zawężmy może zakres do >6 stringów i ewentualnie barytonów:

Wielka Brytania:

Blackmachine

Daemoness

Jaden Rose

Dark Matter

Siggery


Niemcy:

Sign

Helliver

Eyb

Siggi Braun

Frank Hartung

Ben Reuters

Kraushaar

Cyan

Hiszpania:

AFJ

AV

Białoruś:

ViK

Rumunia:

Grosmann

Szwajcaria:

Hufschmid

Włochy:

SiC

Helios

Manne

Finlandia:

Amfisound

Ruokangas

Francja:

Sebaston

Węgry:

Fibenare

Szwecja

Strandberg Guitarworks

Holandia

Bo-El

« Ostatnia zmiana: 18 Lip, 2015, 06:55:35 wysłana przez Harvest »

Offline Tomatix

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #1 18 Kwi, 2011, 20:33:01 »
Włochy
http://www.manne.com/

kiedyś się czaiłem na jedno wiosło od nich...
_______
Setius --> crybaby/bad horsie-->6505-->NoisyBox

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #2 18 Kwi, 2011, 20:53:42 »
Dodałem Manne, dzięki. Ciekawe projekty, zwłaszcza autorski kształt Ventura. Orientujesz się, jak to cenowo wygląda?

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #3 18 Kwi, 2011, 20:57:59 »
rozumiem, ze polska z tego spisu jest wykluczona, jako ze o polskich lutnikach jest w innych tematach?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #4 18 Kwi, 2011, 21:20:52 »
O polskich lutnikach mam już dość dyskusji. Pogadajmy o czymś, z czym nikt się nie spotkał i co możemy oceniać jedynie po fotkach :D

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #5 18 Kwi, 2011, 22:31:17 »
wchodzę i co widzę? Blackmachine na pierwszym miejscu.. Pisze do tego gościa mejle co parę tygodni od dwóch lat i nigdy mi nie odpowiedział :D. Gadałem z Bulbem o blekmaszynach i powiedział że niestety ale jedyny sposób żebym stał się właścicielem to zakup używanej.. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale Pan który je robi odpisuje chyba tylko "znanym" muzykom :). Jedyna dobra wiadomość jest taka że na stronie blackmachine przeczytałem coś o zatrudnieniu przez niego dodatkowych ludzi co pozwoliłoby na przyspieszenie produkcji. Pytanie tylko jak wpłynie to na jakość i czy będzie realna szansa kupienia takiej gitary..

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #6 18 Kwi, 2011, 23:24:48 »
Sorry Mondo, ale na wiosłach Manne, Jadena, Ruokangas i Amfisound grałem, więc nie że tylko foty pooglądać :P Siggi widziałem z bliska dwa razy, ale wstydziłem się podejść ;)
Z niemieckich firm to jeszcze można dorzucić http://www.cyanguitars.com/home.html . Fajne wiosła, Muszka mi świadkiem ;)
No i nasze tegoroczne odkrycie: http://www.myspace.com/zealguitars
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #7 18 Kwi, 2011, 23:35:55 »
@Terror - na orgu Bulb pisał to, o czym mówisz, także jestem świadom tego, że zamówienie nowej blekmaszyny jest niemożliwe, ale pracownia dalej działa i być może kiedyś taka możliwość wróci.

@Leon - draniu, dodałem Cyan a Zeal ma jakąś ciekawszą stronkę? I jak te Amfisoundy?

Offline Tomatix

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #8 19 Kwi, 2011, 07:56:04 »
na Manne grałem 3 razy i wrażenie robią duże (wykonanie/brzmienie)...
Cena jednak była, z tego co pamiętam (gdzieś 3 lata temu) bardzo wysoka, nawet jakby była
w złotówkach - ale była w Euro, więc mnie ostudziło szybko...
_______
Setius --> crybaby/bad horsie-->6505-->NoisyBox

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #9 19 Kwi, 2011, 13:22:06 »
E, bez przesady z ceną. Od 2,5 tysia euro w górę. Sorry ale to jest Ewropa, tutaj się ceni pracę ręczną ;) W porównaniu z wiosłami Andrei czy Jadena, to Ruokangas JEST drogi.
No właśnie nie widziałem stronki, Musza powinien mieć wizytówkę :D Amfisoundy takie se. Były te same wiosła w sumie co ostatnio, czyli Ładne. A mnie w tej firmie jarają wykończenia brudne i nieprzyzwoite jak portowa dziwka. Wykonane oczywiście perfect, brzmią fajnie, ale... No samaniewiem. Z Finladnii jednak wolę Ruokangas. A w ogóle to wolę Finlandię ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #10 19 Kwi, 2011, 19:30:14 »
Cóż, mnie wzięło na backupowy instrument, to się zacząłem rozglądać, bo nie widzi mi się kupować drugiego MMJP7, chyba, że BFR... ale za tę cenę mogę już powalczyć za granicą kastoma, tylko, czy ktoś mi zrobi takiego, żeby wykonanie było na poziomie Music Mana BFR właśnie? O takiego?







:D

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #11 24 Kwi, 2011, 01:01:17 »
Cytuj
Cóż, mnie wzięło na backupowy instrument, to się zacząłem rozglądać, bo nie widzi mi się kupować drugiego MMJP7, chyba, że BFR... ale za tę cenę mogę już powalczyć za granicą kastoma, tylko, czy ktoś mi zrobi takiego, żeby wykonanie było na poziomie Music Mana BFR właśnie? O takiego?

Bierz MM, ale nie z wengowym czy jakimś palisandrowym gryfem. Klon rulez! Sam wiesz, że mm są super, poza tym gdy przesiadasz sie z jednego MMJP7 na drugi MMJP7 to nie czujesz przesiadki na backup, a chodzi chyba o muze... (btw backup, a co z końcówą i kolumną?)
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #12 24 Kwi, 2011, 20:16:22 »
Oj, backup w sensie wiosło o w miarę podobnej specyfikacji na czasy, kiedy przyjdzie mi grać na starówce. Klon jest spoko, ale ładniejszego niż ptasie oczko nie widziałem, a kręcą mnie ciemne, palisandrowe, mahoniowe, etc.

A końcówka i kolumna swoją drogą. Wiele zależy od tego, w jakim składzie wyląduję.

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #13 24 Kwi, 2011, 21:08:35 »
Uwierz mi że warto zaufać znanym gitarzystom. Klon ostatnio bardzo polubiłem, chociaż w setiusie mam mahoń i jestem w nim zakochany. Albo klon z hebanową podstrunnicą jak w JEMie, piękna sprawa (wpadnij ograć). Klon po prostu gra, takie egzotyczne drewienka wypadają dobrze przy grubych strunach - czyli w basach. Grałem kiedyś na wiośle z palisandrowym gryfem i mi się nie podobało, grałem też w mayo na czymś z gryfem chyba z wenge - to nie to. Niestety estetykę lepiej odstawić czasem na bok, przecież gitara i tak nie ma cycków.


Cytuj
Oj, backup w sensie wiosło o w miarę podobnej specyfikacji na czasy, kiedy przyjdzie mi grać na starówce.

Aaaa, w takim razie kupiłbym pięknego Fendera Stratocaster'a USA albo Gibson'a Les Paula :D a siódmą strunę miał zawsze w kieszeni.
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #14 24 Kwi, 2011, 22:12:48 »
Uwierz mi że warto zaufać znanym gitarzystom.

Myślę, że JP i EB można zaufać - zarówno w większości BFRów, jak i w JPX oraz JPXI jest mahoniowy gryf. Ale masz rację - nie będę z tego powodu płakał, klon też mi pasuje.

Cytuj
Oj, backup w sensie wiosło o w miarę podobnej specyfikacji na czasy, kiedy przyjdzie mi grać na starówce.

Aaaa, w takim razie kupiłbym pięknego Fendera Stratocaster'a USA albo Gibson'a Les Paula :D a siódmą strunę miał zawsze w kieszeni.

Stąd rozglądam się też za Telecasterem na singlach ;)

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #15 25 Kwi, 2011, 11:43:36 »
Cytuj
Cytuj
Oj, backup w sensie wiosło o w miarę podobnej specyfikacji na czasy, kiedy przyjdzie mi grać na starówce.

Aaaa, w takim razie kupiłbym pięknego Fendera Stratocaster'a USA albo Gibson'a Les Paula  a siódmą strunę miał zawsze w kieszeni.

Stąd rozglądam się też za Telecasterem na singlach

Cofam to - musiałem być pijany, ale skoro rozgladasz sie za telecasterem to doooobrze <3 mnie jara ostatnio mustang i jazzmaster xd
 ... zachodnio europejscy lutnicy cenią ręczną robotę na tyle , że jestem zapalonym obrońcą napisów Fender, Gibson, Music Man, PRS, ESP, Winiary.
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #16 26 Kwi, 2011, 21:59:57 »
Cofam to - musiałem być pijany, ale skoro rozgladasz sie za telecasterem to doooobrze <3 mnie jara ostatnio mustang i jazzmaster xd
To zrób przysługę światu i nie wchodź na forum ;)
Ssiecie.

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #17 26 Kwi, 2011, 23:49:03 »
Cytuj
Cofam to - musiałem być pijany, ale skoro rozgladasz sie za telecasterem to doooobrze <3 mnie jara ostatnio mustang i jazzmaster xd
To zrób przysługę światu i nie wchodź na forum

To apropos bycia pod wpływem płynów czy jazzmaster'a? : ) ... postaram się, wiele rzeczy można robić i nie robić aby świat był lepszy, nie ma tak lekko.
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #18 27 Kwi, 2011, 06:40:32 »
Cytuj
Cofam to - musiałem być pijany, ale skoro rozgladasz sie za telecasterem to doooobrze <3 mnie jara ostatnio mustang i jazzmaster xd
To zrób przysługę światu i nie wchodź na forum

To apropos bycia pod wpływem płynów czy jazzmaster'a? : ) ... postaram się, wiele rzeczy można robić i nie robić aby świat był lepszy, nie ma tak lekko.
Bycia pod wpływem płynów :)
Ssiecie.

Offline Shark

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #19 30 Kwi, 2011, 10:58:57 »
Nie jestem pewien, czy nie pokazuję swojej ignorancji tym linkiem http://guitarworks.thestrandbergs.com/ (Szwecja)
Coś do popatrzenia oczami i posłuchania uszami


P.S. Mój pierwszy post na forum. Cześć wszystkim :)
« Ostatnia zmiana: 30 Kwi, 2011, 11:06:18 wysłana przez Shark »

Offline Tomatix

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #20 30 Kwi, 2011, 15:06:12 »
chyba jeszcze nie było

http://www.bo-elguitars.com/
_______
Setius --> crybaby/bad horsie-->6505-->NoisyBox

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #21 30 Kwi, 2011, 19:04:33 »
Shark, dlaczego ignorancji? Bardzo ciekawe projekty, pamiętam ten filmik z Tosinem, ale zapomniałem o tej firmie. Dzięki za info, dodałem ich do listy i witam na forum :)

Tomatix, również dodałem, dzięki.

Offline Shark

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #22 30 Kwi, 2011, 21:05:59 »
Nie byłem pewien, czy mój link spełnia waszą definicję lutnika.

Edyta + offtop: po obejrzeniu tego filmiku stałem się wyznawcą Tosina. Wszystko psuje ten pedzio w różowych spodniach...
« Ostatnia zmiana: 30 Kwi, 2011, 21:08:07 wysłana przez Shark »

Offline Shark

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #23 06 Maj, 2012, 10:45:45 »
Odkopuję, bo znalazłę: http://www.liuteriagng.com/ (Włochy, Carpi w prowincji Modena)


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
56 Odpowiedzi
32338 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2011, 13:43:23
wysłana przez zerotolerance
Polscy lutnicy

Zaczęty przez hesiek « 1 2 3 » Custom shop

63 Odpowiedzi
19750 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2014, 11:26:31
wysłana przez Yony