Autor Wątek: Skawa  (Przeczytany 7059 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Skawa
« 27 Kwi, 2008, 13:11:33 »
Wydzielilem z innego topicu

Mod


(...) o Skawińskim słyszaleś, nie? :D
« Ostatnia zmiana: 27 Kwi, 2008, 13:51:11 wysłana przez Sinner »
B ( o ) ( o ) B S

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Skawa
« Odpowiedź #1 27 Kwi, 2008, 13:19:19 »
widziałeś moze i wiele, ale z pamięcią chyba krucho ;) Bo o Skawińskim słyszaleś, nie? :D

przestan bruzdzic o skawie... moje najwieksze rozczarowanie :( brrr... wkurwil mnie z tym kombii

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Skawa
« Odpowiedź #2 27 Kwi, 2008, 13:25:07 »
ale pytanie bylo o siódemke i nie metal, a nie o siódemke, nie metal i przy okazji wielkie osiągi ;) ... nie krzycz waść, ja tu ino tylko piszę :D

A propo Skawy to by można w sumie chyba założyć ospobny temat, bo mam przeczucie ze tu zaraz sie odbedzie szersza dyskusja na jego temat ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Skawa
« Odpowiedź #3 27 Kwi, 2008, 13:35:23 »
Posiekamy topik potem ;)

edit: DONE
« Ostatnia zmiana: 27 Kwi, 2008, 13:51:33 wysłana przez Sinner »

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Skawa
« Odpowiedź #4 27 Kwi, 2008, 13:49:08 »
Skawa ma ładne brzmienie solowe na stracie w kII, i fajnie grał w O.N.A ale tam gdzie nie próbował ciężko grać :) :d

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Skawa
« Odpowiedź #5 27 Kwi, 2008, 14:38:10 »
tak sie zastanawiałem, po kiego grzyba On u mayo tego regiusa sygnowanego ma. Skawalker grał dawno, a tego jego regiusa premiera była jakoś przy reaktywacji Kombi (przynajmniej tak ja to zapamiętałem). Jesli chodzi o samą muzykę kombi, to tam ogólnie mało słychac gitare, a co dopiero 7stunowka :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Skawa
« Odpowiedź #6 27 Kwi, 2008, 14:46:02 »
nie stary, premiera regiusa byla o wiele wczesniej, bodajze przy realizacji plyty "pieprz" juz go mial

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Skawa
« Odpowiedź #7 27 Kwi, 2008, 15:10:49 »
lol to chyba cos przespałem, bo nie pamiętam takiej płyty, ale obczaje co i jak i zjade go jak sie dowiem, czyli jutro xD :D

tak czy siak, właśnie obejrzalem teledysk w którym amchał na 7 i nadal nie weim co kiego mu ona, ale cóż, artyzm nie zna granic. Być może na moją ocene wpływa to o czym 7th pisal wcześniej, czyli to ze 7 kojarzy się raczej z metalem, tudzież ostrzejszym rockiem a nie...hmm, nawet nei weim jak nazwać to co popełnia kombii :P
B ( o ) ( o ) B S

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Skawa
« Odpowiedź #8 27 Kwi, 2008, 15:35:55 »
tu masz ladna probeczke jak to wioslo byo uzyte w ONA. do G zdaje sie je wtedy stroil , mam gdzies wywiad

http://youtube.com/watch?v=62qFOrkpwMc

i tu:
http://youtube.com/watch?v=LrzBtcpTHO0&feature=related



ogolnie warto plytek 2 ostatnich posluchac. na MROKu sporo slychac dołów
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Skawa
« Odpowiedź #9 27 Kwi, 2008, 15:43:18 »

Offline Kali

  • Gaduła
  • Wiadomości: 157
Odp: Skawa
« Odpowiedź #10 27 Kwi, 2008, 15:53:43 »
co by o Skawie nie powiedzieć, IMO jego solo do "Koła czasu" jest przezajefajne:


Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Skawa
« Odpowiedź #11 27 Kwi, 2008, 15:59:22 »
dla mnie Skawinski byl jednym z czolowych krajowych muzykow, caly klimat, sposob w jaki ukladal muze... odrodzeniem Kombii i swoja nowa twarza w blyszczacych marynarkach zabil mase szacunku niestety... ONA slucham czesto, o nowym rozdziale jego tworczosci staram sie nie myslec

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Skawa
« Odpowiedź #12 27 Kwi, 2008, 16:07:21 »
Mnie osobiscie troszke boli to jak Skawa wypiera sie teraz swojej wczesniejszej tworczosci (ONA) i zapiera na kazdym kroku ze pelnie szczescia i mozliwosc samorealizacji daje mu dopiero Kombii. Nie obchodza mnie ich prywatne tarcia i powod rozpadu ale tworzyl wczesniej bardzo konkretna muze, ze swietnymi aranazami, najlepsza jak na tamte czasy realizacja w Polsce i czuc bylo w tym szczerosc i w nagraniu i na koncertach. Tym bardziej nie rozumiem takiego odwracania sie od swoich dokonan.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Skawa
« Odpowiedź #13 27 Kwi, 2008, 16:16:22 »
dlaczego sie w sumie rozlecieli? sa gdzies jakies wywiady?

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Skawa
« Odpowiedź #14 27 Kwi, 2008, 19:38:27 »
Tym bardziej nie rozumiem takiego odwracania sie od swoich dokonan.

Pieniądze pieniądze :)
Znana zasada biznesu- "najlepsze pieniądze robi się na głupich". Takich jak my jest w polsce mniejszość. Ostatnio w trójce słuchałem ciekawego reportażu o tym jak to właśnie większe pieniądze robią 'muzycy' którzy wydają KASETY (powaga) z muzyką "do poloneza" niż największe światowe grupy rockowe które organizują w spodku koncert za przeogromną kasę.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Skawa
« Odpowiedź #15 27 Kwi, 2008, 23:41:43 »
dlaczego sie w sumie rozlecieli? sa gdzies jakies wywiady?

glownie kapusta, a do tego chyba tam byly jakies niedobre rzeczy osobiste, dlatego Skawa + Tkaczyk zmontowali spowrotem Kombiiiii a reszta zostala z Chylinska. tam tez sie jakies niedobre rzeczy dzialy, bo zespol pod szyldem Chylinska nie trwal dlugo.

O.N.A. to byl kurna zespol zawsze 5 lat do przodu, z zajebistym czujem i pazurem. podejrzewam ze jakby teraz nadal grali to mielibysmy pelne portki.
Łe tej.

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Skawa
« Odpowiedź #16 28 Kwi, 2008, 00:00:31 »
Rozlecieli sie bo chodzilo o kase i sprawe dobra -skoczyc w momencie gdy sa OK niz skonczyc gdy juz sa znudzeni.. pozatym skawa jakby pomysly tracil..
Czy byli nowatorscy? nie eee... wiele sciagali z sceny hc/nu/indu innych zespolow.. jakby tak siasc chwile to pelna analize mozna kazdego utwora mozna zrobic :P (ale tak pewnie z wwzyskich)

mnie w kombii bralowalo łysola :P (pioniera polskiego uzycia C64:P)
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline neyoam

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Odp: Skawa
« Odpowiedź #17 28 Kwi, 2008, 02:04:58 »
Jeśli chodzi o brzmienie to najbardziej mi odpowiadało to z MROKu :devil:. Szczególnie w piosenkach "Zmęczona" i "Szpetot"(jeden z moich ulubionych).
Dzisiejsza "twórczość" Skawy to tzw. granie do kotleta, albo poprostu disco polo. Wg. mnie oczywiście.
khm...jajo

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Skawa
« Odpowiedź #18 28 Kwi, 2008, 15:32:52 »
Czy byli nowatorscy? nie eee... wiele sciagali z sceny hc/nu/indu innych zespolow..

na skale tego kraju byli.
Łe tej.

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Skawa
« Odpowiedź #19 28 Kwi, 2008, 16:49:47 »
tak,bo w tym kraju wszystko brzmi tak samo i wszysko jest cholernie wtorne..dlatego tak malo polskiej muzy slucham :P
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Skawa
« Odpowiedź #20 29 Kwi, 2008, 08:15:43 »
coś w tym jest, że jak dużo siedzi się w muzyce zagranicznej to jak się włączy potem coś polskiego to ma się wrażenie, że się to słyszało już 5 lat temu
minimum respect!