Autor Wątek: N(P)GD - Mensinger Joker S  (Przeczytany 9158 razy)

Offline damagedime777

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
N(P)GD - Mensinger Joker S
« 14 Kwi, 2011, 22:34:19 »
New(Polish)Guitar Day

W zeszłym tygodniu czwartek wybrałem się do Pana Huberta z HR Guitars w celu nabycia jakiegoś niedrogiego "japończyka" do grania w domu. Wybór padł na Ibaneza Blazera z 1997 roku , wiosło "stratopodobne" na jednych humbackerze(v6) i dwóch singlach.
Wiosło wylądowało u mnie w domu i ogrywałem je dwa dni. Świetny rockowy instrument ( humbacker o nie zbyt mocnym sygnale i prześliczne cleany wyciągane z singli). Gitara o dość zbalansowanym brzmieniu lecz o raczej jasnej charakterystyce( jesionowe body i klonowy gryf).
Po kilku godzinach ogrywania doszedłem do wniosku ,że to jednak nie dla mnie i po sprzedaży Setiusa tęsknie za mahoniowym instrumentem.
Mail do Pana Huberta i jeszcze tego samego dnia ogrywałem w HR Guitars dwa mahoniowe wiosła………

Były to gitary Ibanez Studio ST50 i Mensinger Joker S o iście polskim rodowodzie. Po kilku minutach wiedziałem ,że wrócę do domu z żółtkiem, ale nie z narodowości lecz z koloru….
Tak  oto stałem się właścicielem kolejnej polskiej gitary.  Mensinger Joker S , wzorowany na gitarach PRS.
Opis instrumentu:
Body – mahoń z klonowym topem
Gryf: mahoń z różaną podstrunnicą
Binding – binding wokoło korpusu i gryfu naturalny z klonu
Mostek – Wilkinson
Klucze – Schaller
Przetworniki – PRS HFS i Vintage Bass

Gitara brzmi bardzo ładnie , ma odpowiednią ilość dołu , świetny atak i selektywność. Przetworniki nie mają mega mocnego sygnału, ale udało mi się wykręcić nawet niezłego szatana. Świetnie reaguje na artykulacje. Stroi we wszystkich pozycjach.  Jestem pod wielkim wrażeniem wykonania.
Dodam jeszcze, że instrument jest w stanie prawie idealnym , progi w super stanie,. Ma tylko dwa małe obicia ,ale nawet mi pedantowi stanu wizualnego gitar one nie przeszkadzają.

Podsumowując , świetny rockowy instrument o jaki dokładnie mi tym razem chodziło i jestem w 100% usatysfakcjonowany. Jedynym minusem może być kolor , który nie jest jedynym słusznym, ale myślę, że się przyzwyczaję…. właściwie to chyba już się stało:)
Jako były posiadacz Signuma, Flame’a LP Custom Baritone, Setiusa , Regiusa ,a teraz tego Mensingera naprawdę uważam, że polskie firmy robią świetne gitary i nie są one aż tak drogie jak produkty zagranicznych producentów ,a jakość jest równie wysoka. 
Zachęcam do zapoznania się z ofertą firmy Mensinger (Marathone,MEG, EMP Guitars): http://v3.mensingerguitars.com
Podziękowania dla Huberta za możliwość zamiany Ibka.
Oczywiście przesyłam kilka fotek:










Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: N(P)GD - Mensinger Joker S
« Odpowiedź #2 14 Kwi, 2011, 22:46:01 »
Wygląda bardzo ładnie, gratki !

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: N(P)GD - Mensinger Joker S
« Odpowiedź #3 14 Kwi, 2011, 23:19:47 »
Sympatyczna, śliczny top :)

Co to za mostek i jak się sprawuje?

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: N(P)GD - Mensinger Joker S
« Odpowiedź #4 15 Kwi, 2011, 01:50:53 »
Ale ładniutki żółciutki żuczek, gratuluję! Na jakim modelu PRS była wzorowana? Mira?

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: N(P)GD - Mensinger Joker S
« Odpowiedź #5 15 Kwi, 2011, 02:28:25 »
Wygląda jak Santana :P
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: N(P)GD - Mensinger Joker S
« Odpowiedź #6 15 Kwi, 2011, 07:58:56 »
Dosłownie i w przenośni MIODZIO!
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: N(P)GD - Mensinger Joker S
« Odpowiedź #7 15 Kwi, 2011, 08:12:17 »
Niespecjalnie mi się podoba, ale zdecydowanie ma swój urok. Gratulacje :)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: N(P)GD - Mensinger Joker S
« Odpowiedź #8 15 Kwi, 2011, 08:47:17 »
Hmm, wiedziałem że jak wrzucę linka ktoś się może skusi ;)
http://forum.sevenstring.pl/wyszukane-w-sieci/szesciostrunowki-ponownie-zbiorczo-)/?msg=134380
A tak na poważnie wygląda na prawdę rewelacyjnie. Do tego klon na główce i naturalny binding z klonu robią swoje. Cena wyjściowa była już niezła, ale nie dla mnie na tamten czas. A jak jeszcze udało się coś utargować to w ogóle nieźle.

Offline damagedime777

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Odp: N(P)GD - Mensinger Joker S
« Odpowiedź #9 15 Kwi, 2011, 11:55:23 »
aaa dziękować dziękować :)

@Rumak - obecnie wiosło jest nastrojone w standard E lub drop D i most spisuje się wyśmienicie, nie zauważyłem żadnych problemów ze stabilnością stroju. Nie ustawiałem jeszcze na nim menzury i nie wiem jak to będzie wyglądało. Większy zakres regulacji jest tylko dla strun G i A , reszta strun regulowana jest odchyleniem mostka od trzpieni za pomocą śrubek. Z tego co się orientuję to tego rodzaju regulacja jest też w PRSach i nie słyszałem żeby ktoś narzekał więc myślę ,że nie będzie problemu. Jak wybadam jak on funkcjonuję postaram się uzupełnić recke.

@Mondomg - na modelu Santana

@fireboy - Niestety nie widziałem Twojego postu na temat tego wiosła. Wyczaiłem je na allegro w aukcjach HR Guitars. Ponieważ to już drugie wiosło, które kupiłem od Huberta dostałem dobrą cenę :) Bycie stałym klientem zawsze się opłaca ( tylko nie na stacjach paliw:) )

W miarę możliwości postaram się uzupełnić recke o próbki brzmieniowe za jakiś czas.

Peace

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: N(P)GD - Mensinger Joker S
« Odpowiedź #10 15 Kwi, 2011, 11:59:44 »
@fireboy - Niestety nie widziałem Twojego postu na temat tego wiosła. Wyczaiłem je na allegro w aukcjach HR Guitars. Ponieważ to już drugie wiosło, które kupiłem od Huberta dostałem dobrą cenę :) Bycie stałym klientem zawsze się opłaca ( tylko nie na stacjach paliw:) )
Spoko, nie biorę na siebie żadnych zasług ;)
Cieszę się tylko, że trafiła na forum... Zawsze pierwsi się dowiemy jak będziesz chciał sprzedać :P

Offline damagedime777

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Odp: N(P)GD - Mensinger Joker S
« Odpowiedź #11 15 Kwi, 2011, 12:03:37 »
dokładnie :)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: N(P)GD - Mensinger Joker S
« Odpowiedź #12 15 Kwi, 2011, 12:15:26 »
Grałem na jednym PRSie by Mensinger na targach. Co prawda nie było tam wzmacniacza żeby go posłuchać, ale instrument był dobrze wykonany, zrobiony z ładnych klocków drewna i jak dla mnie wygodny. Zgadzam się też co do twierdzenia o polskich instrumentach, szczególnie właśnie po powrocie z MusikMesse. Gratuluję, oby przyniosła Ci wiele jajka-huśtających riffów ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: N(P)GD - Mensinger Joker S
« Odpowiedź #13 15 Kwi, 2011, 13:06:13 »
Ladna gitarka, nie ma co. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
39 Odpowiedzi
14994 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2012, 09:53:49
wysłana przez glowa-glowa