Autor Wątek: Głośność wzmacniacza - głośno czy mobilnie?  (Przeczytany 18226 razy)

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Wszystkie potki jakie masz w wzmaku działają jak ogranicznik Wuju ;)
Chyba, że masz aktywny eq.

Chyba nie ma nawet jednego wzmaka lampowego który by miał aktywną korekcje ;)
Ampeg vl1002 ma aktywne eq, masakra.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 361
    • CTG TV
Dyskusja zeszła już na takie wody, że niedługo będzie mowa o wpływie chińskich celestionów na słyszalność górnego środka w niskim paśmie kolumny żelazkowej :P
No, także finał :]
mniut i piah

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
@Az

Wystarczy przejrzeć charakterystyki tłumienia słuchawek "BHP" i wszelkich dostępnych w aptekach stoperów.. Powinno Ci to dać obraz tego w jakim stopniu tłumione są konkretne częstotliwości - wtedy może zrozumiesz o czym piszę..

Używałem i słuchawek i stoperów. Zresztą stopery Vater'a to była najgorsza inwestycja w sprzęt 'muzyczny' jaką mam za sobą.

Wniosek z używania 'tłumików' jest taki: wszystkie perfekcyjnie wycinają górę, część dobrze sobie radzi ze środkiem. Niestety NIC nie poradziło sobie z dołem. Przyczyna jest prosta - najbardziej niszczą słuch wysokie częstotliwości. Stopery tak samo jak słuchawki mają ochronić Twój słuch. Wrażenia akustyczne schodzą na zdecydowanie dalszy plan..

Jeśli ktoś z Was zna rozwiązanie tłumiące liniowo, to proszę o info :)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
To kupta jakiegoś power breaka czy innego cabulatora, wykręcicie sobie zajebiste brzmienie full rozkręconej lampy a będziecie mogli grać po cichutku ...

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Duzy wplyw na glosnosc ma pomieszczenie w ktorym macie proby, im wieksze tym wiekszy poglos chaos i wszyscy robia sprzet glosniej.
Ja mam mala klitke, wiec 6505 mam zwykle na 2, bo 3-10 to juz perkusista sie dziwi, ze nie jest juz naglosniejszym czlowiekiem swiata.
Z drugiej strony im glosniej sie kapela rozkreca tym wiecej syfu. Stopery to podstawa, wycina gore i nawet chujowe bebny przez nie fajnie brzmia <lol> i jest duuuuzo klarowniej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
2718 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sie, 2009, 22:46:09
wysłana przez bmatt
21 Odpowiedzi
8182 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2012, 18:56:08
wysłana przez freakguitar
8 Odpowiedzi
3881 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Wrz, 2012, 19:37:49
wysłana przez kermcio
64 Odpowiedzi
16018 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2012, 19:22:19
wysłana przez Elites
4 Odpowiedzi
1580 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2013, 13:23:24
wysłana przez qqryq