Autor Wątek: Case na head porada  (Przeczytany 6518 razy)

Offline jelion

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
  • BREGMA EP 2013 'anihilacja czasów'
    • bregma
Case na head porada
« 11 Kwi, 2011, 15:03:51 »
Cześć , przymierzam się do pierwszego zakupu case'u na head. Jednak nie mogę się zdecydować którą wybrać z opcji: kufer, nakładka czy 2 dekle. Może doradzicie w co warto zainwestować i jakie są wady i zalety poszczególnych wariantów. Z góry dzięki za odp.
Pozdro.
utwór 'zrozumieć mnie chciej' z EP 'anihilacja czasów'
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=_vXgXF1wY-E

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Odp: Case na head porada
« Odpowiedź #1 11 Kwi, 2011, 15:13:18 »
Kufer jest najtańszy - to jego duża zaleta, można go go sobie zostawić jak się sprzeda head jako narzędziówkę, kablarkę itp. niestety, wyciąganie z niego heada to udręka

nakładka jest najpopularniejsza bo wygodna i stosunkowo tania

2 dekle to chyba najlepsze rozwiązanie, ale i najdroższe, szczególnie polecam jeśli ktoś ma efekty w racku i kładzie go na heada.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Case na head porada
« Odpowiedź #2 11 Kwi, 2011, 22:38:43 »
No ale chyba nie jakoś specjalnie droższe? materiałów specjalnie więcej nie idzie. Generalnie zależy, 2 dekle najbardziej komfortowe rozwiązanie, jeżeli masz też case na kolumnę z deklem to wizualnie się to ładnie komponuje. Znowu jak masz jakiś fajnie wyglądający sprzęt do często lepiej się prezentuje jak head stoi na kolumnie i wtedy "nakładka" raczej. Kufer bez sensu jak dla mnie. We wszystkich tych rozwiązaniach masz dobrze chroniony sprzęt a jedynie od Twoich wymagań zależy które wybierzesz. 

Offline Yames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Ejdżent Moulder
Odp: Case na head porada
« Odpowiedź #3 12 Kwi, 2011, 14:26:08 »
A ja kiedyś chciałem sobie zrobić takiego na dwa dekle do marszczala i mnie poinformowano, że tak się robi do headów, które mają kratki z przodu i tyłu (tak się chłodzą), do takiego zaś co ma kratkę od góry nie nada z deklami (dlatego wziąłem nakładkę). Czy to polega na prawdzie? Bo do dziś tak własnie myślałem, ale skoro Hesu nie podniósł tego argumentu to już nie wiem sam :-\
Hard Rockin' Waffenplatz

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Case na head porada
« Odpowiedź #4 12 Kwi, 2011, 14:31:39 »
No robi się case lekko wyższy i nad kratką nie daje się pianki i wtedy jest wentylacja. Zresztą wiele firm od góry daje piankę tylko po bokach żeby można było head od przodu wkładać bo rączka przeszkadza. Ja miałem tak, że z przodu miałem pełny pasek pianki a z tył tylko po bokach, ładniej to wyglądało.

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Odp: Case na head porada
« Odpowiedź #5 12 Kwi, 2011, 14:52:25 »
Można tak zrobić, równie dobrze można zrobić kratkę w case, tylko po co? Często faktycznie "na amerykańskich" wersjach widać brak pianki tam gdzie rączka i nóżki, ja zazwyczaj polecam odkręcić jedno i drugie i robimy dopasowaną skrzynię co do mm. Jak ktoś wsadza heada do takiego case to wyciąga go dopiero przy odsprzedaży (albo i nie).

Nie spotkałem jeszcze wzmacniacza którego jedynym sposobem chłodzenia byłaby górna kratka, zazwyczaj spokojnie można ją sobie zasłonić.

Offline jelion

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
  • BREGMA EP 2013 'anihilacja czasów'
    • bregma
Odp: Case na head porada
« Odpowiedź #6 12 Kwi, 2011, 15:44:50 »
A z innej mańki jesli wybrałbym case typu nakładka to zdejmowane wieko jest na tyle wytrzymałe żeby stawiać na nim paczkę 2x12 (+-18kg) i głowę (+-20-25kg)? Ktoś próbował takiej akcji? Głowa i paczka jest tej samej szerokości.
utwór 'zrozumieć mnie chciej' z EP 'anihilacja czasów'
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=_vXgXF1wY-E

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Odp: Case na head porada
« Odpowiedź #7 12 Kwi, 2011, 15:50:08 »
Tak, wytrzyma :)

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Case na head porada
« Odpowiedź #8 13 Kwi, 2011, 16:54:02 »
Zawsze zastanawiało mnie w jaki sposób w przypadku kondona/nakładki na head klamry łączące cześć górną z podstawą wytrzumują cieżar 20+. Rozumiem, że są se stali itp, ale przecież zawsze mogą się odpiąć, są na to jakieś blokady?
Jak Ci się to może odpiąć? Macałeś Ty kiedyś zamki motylkowe? dużo cięższe rzeczy się nosi w kejsach tak zrobionych.

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Odp: Case na head porada
« Odpowiedź #9 13 Kwi, 2011, 18:27:26 »
Cytuj
Ale czy przez nóżki i ew. rączkę head nie jest stabilniejszy w środku?

Nie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
3715 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2009, 15:57:50
wysłana przez BartekL
30 Odpowiedzi
18121 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2010, 18:21:08
wysłana przez Donnie
3 Odpowiedzi
1916 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2013, 10:42:51
wysłana przez vysnafca75
0 Odpowiedzi
1229 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2016, 23:30:57
wysłana przez Rufio44
3 Odpowiedzi
1641 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2017, 15:17:30
wysłana przez lwronk