Autor Wątek: Zewnętrzna karta dźwiękowa za ~400 zł  (Przeczytany 15908 razy)

Offline Artisth

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Zewnętrzna karta dźwiękowa za ~400 zł
« 09 Kwi, 2011, 13:56:21 »
Będę niedługo kupował nowego kompa, który będzie służył w dużej mierze do tworzenia muzyki (trochę gitarowo + do tego FL i inne) i potrzebuję wydajnej karty dźwiękowej, najlepiej zewnętrznej za około 400 zł.
Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
Burek! Dobry Pies.

Offline Shogun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
Do 400zł ciężko będzie znaleźć coś specialnie przygotowanego pod nagrywanie. Polecę Asus Xonar DX, rewelacyjny stosunek cena/jakość. Nagrywać można spokojnie przez wejście liniowe. Jeśli szukasz czegoś droższego i bardziej pod home recording to M-Audio Audiophile 2496, ale osobiście nie miałem z nią do czynienia.

Obejrzyj sobie ofertę tej firmy: http://www.m-audio.com/ może znajdziesz coś lepszego dla Ciebie niż wyżej wymieniona M-Audio Audiophile 2496
« Ostatnia zmiana: 09 Kwi, 2011, 14:45:41 wysłana przez Shogun »

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Line 6 Tone Port GX

Offline Artisth

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Złącze midi wymagane, pod kątem jakiejś klawiaturki w przyszłości, więc L6 odpada. (mam rację?)
« Ostatnia zmiana: 09 Kwi, 2011, 16:04:49 wysłana przez Artisth »
Burek! Dobry Pies.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Masz, GX ma tylko input i gniazdo usb.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Niekoniecznie.  Sporo klawiatur chodzi po USB.. ;)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Ale tym USB podłącza się GX'a do komputera. No chyba, że da się zrobić łańcuch, to okej.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Shogun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
Coś ciężko widzę taki sprzęt do 400zł :/

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Asus Xonar D2 i D2X mają złącza midi.

Offline Shogun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
Mają, ale przekraczają budżet.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Myślę, że najsensowniejszą opcją będzie dozbierać do 500zł na używane M-Audio FireWire Solo. Nie ma MIDI, ale klawiatury sterujące i tak najczęściej chodzą na USB. Ja miałem ten interfejs oraz M-Audio Keystation 49e i wszystko działało wyśmienicie.

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Ja swoją D2 kupiłem za 390zł, więc w budżecie się mieści. Acz sensowniejsza wydaje mi się opcja zaproponowana przez Monda.

Offline Dembas

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Również potwierdzam M-Audio FireWire Solo. Śmiga fajnie i bezproblemowo. Ze swojej strony jeszcze dorzucę przestrogę żeby Cię przypadkiem nie kusiło na ESI MAYA 44 USB. Padaka nawet przy zastosowaniu dobrego preampu  :facepalm:

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
ja mam alesisa io2 express i polecam (zapłaciłem niecałe 4 stówy). Ma 2 wejścia gitara/xlr w tym jedno z zasilaniem 48v, wyjście/wejście midi i dodatkowe wyjście na monitory. wygląda trochę plastikowo, ale działa bez zarzutów.
minimum respect!

Offline KykuPL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
mam do sprzedania m-audio firewire solo + expresscard za 499.

edit: sold
« Ostatnia zmiana: 15 Kwi, 2011, 10:05:02 wysłana przez KykuPL »

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Jak ma się to firewire do POD GX używanego jako karta? Różnica jest warta inwestycji?

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
http://guitarcenter.pl/catalog/studio/karty-dzwiekowe/zewnetrzne/m-audio-fast-track-ii-usb
To może być lepsze od poda gx. Pod farm i tak jest lipny bez metal packa co nie znaczy ze nie ma tam metalowych brzmień. Aczkolwiek jest ich zdecydowanie za mało. A tu masz lepszy interface, a program to można "kupić" z internetu :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Za ok. 640 da się zrobić nowego M-Audi Fast Track USB - 2 preampy combo, phantom, 4 outy, MIDI i inne pierdoły typu pad i HiZ, latencja ok. 5,xx ms - póki co nie narzekam na niego, jak co to pw - takie coś mam na myśli :

http://www.m-audio.com/products/en_us/FastTrackPro.html

i powiem Ci że lepiej dołożyć te 200 stówy bo to niewielka różnica w sumie, a w sprzęcie jednak pokaźna ...

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Za ok. 640 da się zrobić nowego M-Audi Fast Track USB - 2 preampy combo, phantom, 4 outy, MIDI i inne pierdoły typu pad i HiZ, latencja ok. 5,xx ms - póki co nie narzekam na niego, jak co to pw - takie coś mam na myśli :

http://www.m-audio.com/products/en_us/FastTrackPro.html

i powiem Ci że lepiej dołożyć te 200 stówy bo to niewielka różnica w sumie, a w sprzęcie jednak pokaźna ...

Lekko odkopuje , sam rozglądam się za zewnętrznym interfejsem i tu pytanko : czy ta karta (Fast Track Pro) eliminuje opcje instalowania Asio? Interesuje mnie to dlatego że obecnie po odpaleniu Cubase (a co za tym idzie odpala się też zainstalowane Asio w pasku) delikatnie zmienia mi się przesterowane brzmienie :) Wiem że ciekawostka ale tak jakoś się dzieje :) Jako że mam starocia w postaci Audigy2 instalowanie Asio jest nieodzowne żeby zniwelować opóźnienia. Rozumiem że przy Fast Track Pro Asio jest zbędne?

ps. skoro są dwa wejścia to można jednocześnie nagrywać dwie osobne ścieżki? Może głupie pytanie ale nie wiem :) A pytam bo chce sobie nagrywać z Axe dwa ślady na stronę jednocześnie z lekko innymi ustawieniami :D Wielośladowe interfejsy czaje (Presonus Firestudio na ten przykłąd) a ten rozumiem jest "dwuśladowy" ? :)
« Ostatnia zmiana: 11 Cze, 2011, 22:12:41 wysłana przez Lechu_ »
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
A ja mam pytanie trochę z innej beczki - jak te FastTracki chodzą pod win7 x64? W sensie, czy są stabilne, nie sypią się, nie powodują BSOD-ów (tak jak POD-y studio na ten przykład)? I jak jest ze sterownikami pod ten system? Są jakieś solidne czy takie raczej "na odpierdol"?
It's always nice to have a penis.

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Lekko odkopuje , sam rozglądam się za zewnętrznym interfejsem i tu pytanko : czy ta karta (Fast Track Pro) eliminuje opcje instalowania Asio? Interesuje mnie to dlatego że obecnie po odpaleniu Cubase (a co za tym idzie odpala się też zainstalowane Asio w pasku) delikatnie zmienia mi się przesterowane brzmienie :)
Przesterowane brzmienie skąd? Spoza Cubase?
Niezależnie od odpowiedzi obstawiałbym, że to nie ASIO jest tutaj problemem.

Cytuj
Jako że mam starocia w postaci Audigy2 instalowanie Asio jest nieodzowne żeby zniwelować opóźnienia. Rozumiem że przy Fast Track Pro Asio jest zbędne?
Nic z tych rzeczy - też będziesz potrzebował sterowników ASIO, tyle tylko, że dostarczanych przez M-AUDIO, a nie uniwersalnych (typu ASIO4ALL).

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Cytuj
Przesterowane brzmienie skąd? Spoza Cubase?
Niezależnie od odpowiedzi obstawiałbym, że to nie ASIO jest tutaj problemem.

Zle to ująłem. Zmienia się słyszalnie brzmienie przestetru/drajwu /leadu :) Zwał jak zwał , coś było nie teges , teraz na tym kompie już się całkiem coś pokopciło , bede kupował do chaty nowego i tutaj stawiał małe hołm rekord więc póki co mniejsza z tym.


Cytuj

Nic z tych rzeczy - też będziesz potrzebował sterowników ASIO, tyle tylko, że dostarczanych przez M-AUDIO, a nie uniwersalnych (typu ASIO4ALL).

Tak właśnie coś doczytałem w necie, więc może interfejs na FireWire np M-Audio FIREWIRE 1814 , można wyhaczyć używkę w dobrych pieniążkach a że 8 śladów zgrywka z próby będzie fajna b wielośladowa? Lub M-Audio Audiophile Firewire , dużo tańsza ale uboższa i skłaniam się ku 1814.
« Ostatnia zmiana: 11 Cze, 2011, 23:14:23 wysłana przez Lechu_ »
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Cytuj
Nic z tych rzeczy - też będziesz potrzebował sterowników ASIO, tyle tylko, że dostarczanych przez M-AUDIO, a nie uniwersalnych (typu ASIO4ALL).
Tak właśnie coś doczytałem w necie, więc może interfejs na FireWire np M-Audio FIREWIRE 1814 (...)

Man, to nie ma znaczenia, czy FireWire, czy USB - 99% tego rodzaju sprzętu chodzi na ASIO. I niezupełnie rozumiem, czemu ci to przeszkadza i chcesz tego uniknąć  ::)

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Czytalem że FireWire jest sprawniejszym połączeniem niż USB , znalazłem m-audio 1814 na takim połączeniu , dodatkowo 8 wejść , spoko. Uniknąć chciałem tylko ze względu na to że :

- wchodzę na kartę muzyczna sygnałem z mixera wielokanałowego (nie istotne , wcześniej wchodziłem bezpośrednio kablami)
- gram-słyszę dźwięk w monitorach
- odpalam cubase i słyszę jakby wraz z odpaleniem Asio zmieniło się brzmienia przesteru (akurat taki preset miałem odpalony) , nie wymyślam , tak słyszę , potwierdzają chłopaki z kapeli :)
- mogło to mieć związek z próbkowaniem 44/48 kHz , tak jakoś sobie to dedukuje (odznaczyłem w Asio resampling 44 to 48)
- teraz już generalnie po odpaleniu Cubase nie słychać dźwięku :) Nagrywa się, widać na wskaźniku że sygnał wchodzi, da się go odsłuchać po nagraniu, ale nie słychać przy nagrywaniu :)

STĄD moja chęć zakupu lepszego interfejsu , który nie jest wewnętrzną kartą , będzie sprawniejszy , może mniej kłopotliwy i przyda się do nagrywania kapeli (próby , ślady )
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Lechu, używasz sterowników ASIO dostarczonych przez Creative, czy ASIO4ALL? Spróbuj odpalać projekty z próbkowaniem 48kHz, bo z tego co pamiętam właśnie z taką częstotliwością chodzi ta karta, a jakiekolwiek programowe resamplowanie może wpływać negatywnie na latencję i sygnał.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
35 Odpowiedzi
35221 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2010, 10:32:46
wysłana przez Groszek
7 Odpowiedzi
8098 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2010, 15:47:48
wysłana przez Tolein
19 Odpowiedzi
13666 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2012, 20:50:04
wysłana przez Groszek
6 Odpowiedzi
2724 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2013, 19:20:06
wysłana przez Pan Sinner
1 Odpowiedzi
1983 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2015, 19:45:32
wysłana przez g-zs