Autor Wątek: Tym razem bardziej brutalnie - miks do oceny i perka...  (Przeczytany 5734 razy)

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Chciałem trochę powalczyć z perkusją więc zebrałem jakieś pomysły z szuflady i przy okazji powstał numer:

Wlacz osadzony player soundcloud


Napiszcie, czy perka brzmi lepiej niż poprzednio i jak się wam widzi kawałek :)

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Riff na początku jest przekozacki. Nie znam innego określenia na coś takiego.

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Kozackie? Około trzeciej minuty to jak flamenco albo inne "latino" klimaty brzmiało. Nie wiem, czy Deely będzie zadowoly z takich komentów ;-p
Moje muzowanie.

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Kozackie? Około trzeciej minuty to jak flamenco albo inne "latino" klimaty brzmiało. Nie wiem, czy Deely będzie zadowoly z takich komentów ;-p

To jest właśnie ten kierunek, w którym chciałbym pójść ;P

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Ołłł jeee!!!Prawie wszystko mi się podoba.Trochę w kółko ta sama melodyja,ale dzięki temu zostaje w bani i można sobie ponucić. Zajebiszcze i tle. Co do perki to się nie wypowiem,bo nie mam pojęcia o grze na bebnach i nie jestem audiofilem. Na moje głuche ucho przeciętnego słuchacza brzmi ok.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
No, to tak: (właśnie leci) więcej blach, stary nie bój się gainu! Może po prostu go daj! ;) Stopa i przede wszystkim werbel geraryhir! Wali przypalonym plastikiem. Zrób to, a przynajmniej ja będę zadowolony! ;)
Paczki z głów!

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Te gary to Superior? Czy co? Ni ma tragedii z tymi garami, ale ten reverb, za długi, za głęboki, potraktuj reverb equalizerem, nie wiem jak robisz poszczególne elementy perkusji w sensie efektowym. Kompresja,eq, transjenty, kompresja równoległa itd. No i ta stopa...kuźwa ona zawsze jest taka jakaś taka sama :D Jestem ciekaw eksperymentu w postaci plików wav garków  i jakby do tego tematu podszedł lord lub Rob Perke :) No mi taka muza nie siedzi zupełnie, ale nie o to chodzi. Muzyki nie oceniam, żadnej.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Szczerze. to najwięcej grzebałem z werblem, a stopy za bardzo nie ruszałem. Ale pomęczę ją też. No a gary robione w superiorze, werbel też ze superiora ale zmiksowany z dwoma innymi samplami, mam wrażenie, że właśnie ten superiorowy nadaje całego szajsu, więc spróbuję się go pozbyć zupełnie albo zmienić na coś innego. No i nad blachami też posiedzę :) Reverby dodawałem dwa już poza superiorem, jeden krótszy i jaśniejszy a drugi dłuższy i ciemniejszy, i chyba faktycznie trochę za dużo go dałem.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Gary, garami - a literka G sponsoruje też gain! ;)
Paczki z głów!


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Właśnie na szałcie piszę, że zainspirowany nowym Lejdis Panasex - zresamplowałbym wszystko na cowbell! Łącznie z gitarami. Byłby nowy styl. Nie bójmy się eksperymentów, spróbuj, zrób to nawet dla wujka! :D

Spoiler
Paczki z głów!

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
To może na początek wymienię stopę na cowbel, żeby nie szaleć ;-) A co do gitar, to taki zamysł był raczej, brumiąco niż high-gainowo. Ale pokombinuję i porównam ;-)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
To może na początek wymienię stopę na cowbel, żeby nie szaleć ;-) A co do gitar, to taki zamysł był raczej, brumiąco niż high-gainowo. Ale pokombinuję i porównam ;-)

Ależ to się mija z sensem - jak szaleć to na całego! Cowbell resample the world!

Gity - chodzi o to, żeby nie były jak żelki misie, tylko jak pierdolona masakra piłą łańcuchową ;)
Paczki z głów!

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Ale w tym całym graniu chyba chodzi o takie gitary i takie brzmienie czy się mylę? Fakt jest taki, że napisałeś w tytule wątku "tym razem bardziej brutalnie", a brutalnie nie jest. No z bębnami zawsze będzie ciężko, bo to komuś werbel nie przypasi, a to stopa, a to tomy. Generalnie i tak zrobisz jak uważasz, ale wiedz, że masz już pewne nawyki brzmieniowe i zawsze podejdziesz do sprawy po swojemu.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Paczki z głów!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Jezusie Maryjo, Deely, GAINU DAJ!!! Toż ten kawałek aż błaga na kolanach, wijąc się i skowycząc o takie <chrup><chrup> na gitarach...!!! Nooooo...!

Ogólnie rzecz biorąc jest bardzo udany ( choć mniej mi się podoba niż to co na płycie umieściłeś ), a z gainem razy dwa byłby wręcz bardzo trochę zajebisty.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Paczki z głów!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
A ja bym nic w gitarach nie zmieniał, ewentualnie dograł jeszcze 2 ślady ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
faaajne! Deely, każdy kolejny kawałek który nagrywasz podoba mi się bardziej od poprzednich ;)

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
NIE dodawaj gainu, jest git. A cowbell rzeczywiście byłby ciekawym rozwiązaniem.

Do perkusji się nie przychrzaniam, bo nie mam zwyczaju przywiązywać do niej aż takiej uwagi :P
weimar guitar gently weeps

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
NIE dodawaj gainu, jest git. A cowbell rzeczywiście byłby ciekawym rozwiązaniem.

Do perkusji się nie przychrzaniam, bo nie mam zwyczaju przywiązywać do niej aż takiej uwagi :P

Wszystko dokładnie odwrotnie ;)
Paczki z głów!

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Pogrzebałem trochę i takie coś wyszło:

http://dl.dropbox.com/u/68894/umc/deely_515s_104.mp3

Stopa wymieniona, werbel pozmieniany i inna symulacja wzmaka i paczek w gitarach.
Na plus, czy nie bardzo?

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Gitara ma ( jakieś ) mięcho, a stopa w ogóle z piekła rodem, pewnie niektórzy powiedzą, że za bardzo.

Wolę tę wersję.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
No, znacznie fajniejsza ta perka teraz, robi mje bardziej niż pierwsza wersja:)
W ogóle kawałek fajny tak btw.

Kiedy kolejny albumik, bo pierwszy mi się znudził? :P

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
3298 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2009, 16:23:38
wysłana przez IronMan
9 Odpowiedzi
2357 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2009, 16:28:19
wysłana przez dom?n
3 Odpowiedzi
2506 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Kwi, 2010, 09:06:12
wysłana przez zuraw
15 Odpowiedzi
5424 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sie, 2011, 11:04:33
wysłana przez wrobelsparrow
7 Odpowiedzi
2084 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2012, 17:06:18
wysłana przez deathtom