Autor Wątek: ESP LTD MH-417 czy Ibanez RGA7 + jakiś mod  (Przeczytany 14948 razy)

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
ESP LTD MH-417 czy Ibanez RGA7 + jakiś mod
« 08 Mar, 2011, 18:41:49 »
Heja,

Proste pytanie:
Co waszym zdanie będzie fajniejsze:
1. ESP LTD MH-417
2. Ibanez RGA7 i za jakiś czas zamiana standardowych pickupów na coś lepszego.

Ktoś grał na którymś z tych wioseł? Oczywiście nie mam możliwości ogrania przed zakupem więc dlatego pytam. Teraz mam Epiphone SG więc gryf z LTD będzie do tego całkiem podobny. Na Ibanezie jakimś RG grała daaawno temu i nie pamiętam już jakie to uczucie. ;)

Muza to pochodne metalu/core'a/death itp.

Czy ewentualnie do tego Ibaneza dało by się założyć pasywne pickupy (np DiMarzio Crunch Lab i LiquiFire)?

Offline Wesoły Szatan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 107
ltd - fajne wiosło; sam bym wziął, gdyby nie emg i nieblokowane klucze, gra się fajnie, nie powiedziałbym, żeby gryf przypominał ten z sg, ale dla mnie jest ok. Przede wszystkim ograj sam. Do ibaneza nie wkładałbym DiMarzio, bo już jest wycięty pod mydelniczkę a'la emg, więc raczej skazany jesteś na aktywy..

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Dzięki za risponsa :)

Co do blokowanych kluczy - jakoś sobie poradzę :)
Co do EMG - słyszałem  że ten 81-7 gra jakoś lepiej niż zwykły 81 a 707 też jest lepszy niż 85.

To Ibanez odpada w takim razie jak i tak wsadzić tam mogę to samo co jest w tym LTD i wyjdzie jeszcze drożej do tego.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
tego MH-417 gdzie chcesz kupić bo jak ja sie na niego czaiłem to nie bylo. Spóżnilem się o tydzien bo w Poznanskim Music Store były 3 sztyuki i poszły tego samego dnia i już nie wróciły.
Poczekaj na H-1007 jeśli chcesz ltd.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
tego MH-417 gdzie chcesz kupić bo jak ja sie na niego czaiłem to nie bylo. Spóżnilem się o tydzien bo w Poznanskim Music Store były 3 sztyuki i poszły tego samego dnia i już nie wróciły.
Poczekaj na H-1007 jeśli chcesz ltd.

Jak se klikniesz linka to będziesz wiedział gdzie chcę kupić :)
Już gadałem z gośćmi - mówią że końcem tego tygodnia ma być jakaś nowa dostawa ESP/LTD

A ten H-1007 to trochę dla mnie za drogi jest :/

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
No ja ogrywałem RGA7 daaawno temu i pamiętam tyle, że jest cholernie, zajebiście wygodny, żadne wiosło mi tak w łapie nie leżało puki co ( ale fakt, że relatywnie mało macałem ).
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Grałem na obu i powiem tak: jeśli stać Cię na LTD, to kup LTD. Jeśli stać Cię na wymianę przetworników w Ibanezie na Blackouts albo EMG 707, to kup Ibaneza.

Offline kempas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
Ja grałem na RGA 7 i muszę przyznać, że niesamowicie mulił. Takiego mulenia to ja nigdzie nie słyszałem i było ono tak straszne że poprosiłem sprzedawce o wymienienie baterii w pickupie bo stwierdziłem że to pewnie tego wina ale po tym zabiegu ibanez mulił praktycznie tak samo. I nie wiem czy to było jakieś uszkodzenie czy on na prawdę tak muli. Jeśli to nie było uszkodzenie to wydaje mi się że nawet black outsy tego nie zmienią :P

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
No ja ogrywałem RGA7 daaawno temu i pamiętam tyle, że jest cholernie, zajebiście wygodny, żadne wiosło mi tak w łapie nie leżało puki co ( ale fakt, że relatywnie mało macałem ).

PÓKI.

Poza tym, ja bym brał LTD, do Ibanezów siódemkowych jakoś jestem uprzedzony, strasznie mają szerokie gryfy. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
No mają. Też byłem uprzedzony i dlatego wziąłem moje LTD, czego trochę żałuję. Szeroki gryf jest, owszem, ale mówię, był przezajebiście wygodny, choć to też może być kwestią tego, że mam duże łapy.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
No mają. Też byłem uprzedzony i dlatego wziąłem moje LTD, czego trochę żałuję. Szeroki gryf jest, owszem, ale mówię, był przezajebiście wygodny, choć to też może być kwestią tego, że mam duże łapy.

Żałujesz że masz LTD a nie Ibaneza? Konkretnie te modele czy jakieś inne z kosmosu:)

Ja grałem na RGA 7 i muszę przyznać, że niesamowicie mulił. Takiego mulenia to ja nigdzie nie słyszałem i było ono tak straszne że poprosiłem sprzedawce o wymienienie baterii w pickupie bo stwierdziłem że to pewnie tego wina ale po tym zabiegu ibanez mulił praktycznie tak samo. I nie wiem czy to było jakieś uszkodzenie czy on na prawdę tak muli. Jeśli to nie było uszkodzenie to wydaje mi się że nawet black outsy tego nie zmienią :P

No ja słyszałem że gitara przewygodna tylko stockowe piskupy (na 2 paluszki) strasznie są gówniane i najlepiej od razu wymieniać. Chyba że miałeś włączony ten wihajster do wycinania pasma :D
« Ostatnia zmiana: 09 Mar, 2011, 08:14:29 wysłana przez matisq »

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Konkretne modele, ale mam LTD półkę niżej ( 207 ), po prostu wtedy była okazja w rnr'rze na RGA7, ale odstraszył mnie napis Ibanez i 200 zł więcej które musiałbym zapłacić, a był to czerwiec, czyli myślałem w kategorii wakacji. Żałuję, ale tylko trochę, tak naprawdę.

Gupi byłem, zwłaszcza, że i kasa się szybko znalazła :D
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Konkretne modele, ale mam LTD półkę niżej ( 207 ), po prostu wtedy była okazja w rnr'rze na RGA7, ale odstraszył mnie napis Ibanez i 200 zł więcej które musiałbym zapłacić, a był to czerwiec, czyli myślałem w kategorii wakacji. Żałuję, ale tylko trochę, tak naprawdę.

Gupi byłem, zwłaszcza, że i kasa się szybko znalazła :D

Zią!
A profil gryfu w obu gitarach jest ten sam? Wygodne to to?
No jednak MH-417 to klasa wyżej nie ma to tamto.
No i zawsze mnie ciekawiło po chuj jest ta druga przystawka na środku a nie przy gryfie? Brzmi to jakoś fajniej czy coś?

Offline kempas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140

Ja grałem na RGA 7 i muszę przyznać, że niesamowicie mulił. Takiego mulenia to ja nigdzie nie słyszałem i było ono tak straszne że poprosiłem sprzedawce o wymienienie baterii w pickupie bo stwierdziłem że to pewnie tego wina ale po tym zabiegu ibanez mulił praktycznie tak samo. I nie wiem czy to było jakieś uszkodzenie czy on na prawdę tak muli. Jeśli to nie było uszkodzenie to wydaje mi się że nawet black outsy tego nie zmienią :P

No ja słyszałem że gitara przewygodna tylko stockowe piskupy (na 2 paluszki) strasznie są gówniane i najlepiej od razu wymieniać. Chyba że miałeś włączony ten wihajster do wycinania pasma :D
[/quote]
No przełączałem ten wihajster i kręciłem czym się dało żeby uzyskać jakiekolwiek brzmienie no i niestety w każdym ustawieniu brzmiało to beznadziejnie, ale mam jeden filmik który świadczy o tym, że ta gitara po wymienieniu przystawek zaczyna gadać i to nieźle :P co prawda do mesa DR ale tak czy siak sound jest porażający

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Ale słyszałem też że Ola ze wszystkiego potrafi wyciągnąć świetne brzmienie - postprocessing robi swoje. Ale widziałem teżinne filmiki z nim no i rzeczywiście na blackoutach brzmienie super.
Ostatnio widziałem że bawił się tez RGA8 na stockowych pickupach ale jakość videła nie byłą jakaś super więc nic nie słyszałem :P

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins

Zią!
A profil gryfu w obu gitarach jest ten sam? Wygodne to to?
No jednak MH-417 to klasa wyżej nie ma to tamto.
No i zawsze mnie ciekawiło po chuj jest ta druga przystawka na środku a nie przy gryfie? Brzmi to jakoś fajniej czy coś?

Ale ja przecież słowa nie mówiłem o tym, że LTD jest niewygodne ( w ogóle nic o nim nie pisałem ), bo jest. Ale Ibanez to inna bajka, do LTD się przyzwyczajałem, za Ibka złapałem jakbym się z nim urodził, albo jakiś Włoch rodem z renesansu profilował gryf dokładnie pod moje łapy.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
To mówisz że da Vinci przyłożył się co tego Ibka?
Nieźle  8)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Matisq, ja w piątek idę sobie do muzycznego, w którym wisi owy LTD 417 i mniej więcej Ci opiszę jak to wiosło było wykonane, jak grało itd. Wiem, że nie będzie to obiektywne i będzie mowa o zupełnie innym egzemplarzu, ale może jakoś Ci rozjaśni temat ogólnie na temat tej serii ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644

Zią!
A profil gryfu w obu gitarach jest ten sam? Wygodne to to?
No jednak MH-417 to klasa wyżej nie ma to tamto.
No i zawsze mnie ciekawiło po chuj jest ta druga przystawka na środku a nie przy gryfie? Brzmi to jakoś fajniej czy coś?

Ale ja przecież słowa nie mówiłem o tym, że LTD jest niewygodne ( w ogóle nic o nim nie pisałem ), bo jest. Ale Ibanez to inna bajka, do LTD się przyzwyczajałem, za Ibka złapałem jakbym się z nim urodził, albo jakiś Włoch rodem z renesansu profilował gryf dokładnie pod moje łapy.


To ja tak miałem z LTD, teraz moja dłoń i jego gryf to jedność, na innych mnie się już chujowo gra.

No ale stary (piszę do matisq) to co Ci spasuje to kwestia indywidualna, każdemu spodoba się coś innego, jeden w życiu na LP nie będzie grał, drugi na Ajbanezie, a trzeci zagra na wszystkim bo elastyczny jest.

A co do przystawki pośrodku - brzmi podobnie do tej spod gryfu, ale IMO odrobinę mniej muliście.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Matisq, ja w piątek idę sobie do muzycznego, w którym wisi owy LTD 417 i mniej więcej Ci opiszę jak to wiosło było wykonane, jak grało itd. Wiem, że nie będzie to obiektywne i będzie mowa o zupełnie innym egzemplarzu, ale może jakoś Ci rozjaśni temat ogólnie na temat tej serii ;)

GIT! Dzięki wielkie.
Ja się rozejrzę w Krakowie jeszcze - może akurat gdzieś jest któraś z tych gitar. Może Riff albo Omnimusic bo na R'n'R nie liczę odkąd w "tymczasowej siedzibie" jest tyle miejsca co u mnie na mieszkaniu w łazience. A taki zajebisty saloon kiedyś mieli...

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
A, właśnie, przystawka na środku... Gdyby była dobra, ( czytaj haj ałtputowa, z pizdą jak Blackout ) byłaby dla mnie cholernie użyteczna, ale niestety nie stać mnie było na dwie hellfajki, a teraz to już i tak powoli przymierzam się do zmiany wiosła, to szkoda kasę wrzucać.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline CFS81

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Ogrywałem 2 egzemplarze RGA7 - odradzam, martwe instrumenty. Co do 417 (albo używanego 407) sytuacja jest pewniejsza, brzmią ok, tylko te aktywne pickupy odbierają im charakter...

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
No wiem. Teraz mam gitare na aktywnych pickupach i rzeczywiście taka nietransparentna jest...

Offline CFS81

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Wiadomo, że to czy używasz aktywnych czy pasywnych to kwestia gustu. Ja wyprułem ze swojej 407 cały układ EMG i zastąpiłem go tym z załącznika. Zero frezowania deski, jedynie lekka docinka i weszły elegancko. Dało to w moim odczuciu duuużą poprawę kontroli nad tym co się gra. W linku pod moim postem znajdziesz videos 407mki (co prawda puszczonej przez cyfrę), ale najpierw na secie DiMarzio Blaze + Tonezone7, a późniejsze na zestawie D-Activatorów. Z wielu modeli jakie miałem okazję ogrywać, testować, posiadać obstaję przy tym, że do cięższych tematów jest to instrument idealny!  :devil:

edit:
Dopiero się zorientowałem, że to nie jest mowa o Viperze ;)
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2011, 13:45:17 wysłana przez CFS81 »

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
fajna maska :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
9775 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2011, 08:50:28
wysłana przez Sikor
10 Odpowiedzi
7012 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2012, 13:50:02
wysłana przez Orange
21 Odpowiedzi
16056 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2020, 07:43:05
wysłana przez macko9393
20 Odpowiedzi
14641 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2014, 10:09:23
wysłana przez rockstarzzz2
6 Odpowiedzi
7963 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2017, 23:35:06
wysłana przez niedziak