Autor Wątek: Podstawy MIDI  (Przeczytany 5679 razy)

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Podstawy MIDI
« 24 Kwi, 2008, 13:57:48 »
Zachęcamy do komentowania i zadawania pytań dotyczących artykułu
« Ostatnia zmiana: 24 Kwi, 2008, 13:59:47 wysłana przez Harvest »

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Podstawy MIDI
« Odpowiedź #1 24 Kwi, 2008, 14:40:46 »
hmm..moze to tylko moje ustawienie,ale gdy mam tlo ciemne ,litery sa czarne i tylko na invercie widze;]
pozatym w zasadzie same podstawy... moznabyloby zrobic tutorial dla "mlodych" .. uzycie midi jako triggera vst albo cos takiego...ale kuzwa jakbym mial troche spokoji i czasu to bym wymodzil z 10 artykułow (oczywiscie honorarium za jedem =1000$) :P
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline EMcustom

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
Odp: Podstawy MIDI
« Odpowiedź #2 24 Kwi, 2008, 14:47:24 »
w zasadzie same podstawy...

a czy nie taki jest tytuł? .. od czegoś trzeba zacząć
w końcu nic prostszego, tylko napisać
Marek

www.emcustom.eu [Profesjonalna elektronika dla muzyków]
www.hasiok.art.pl

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Podstawy MIDI
« Odpowiedź #3 24 Kwi, 2008, 14:48:18 »
A będą dalsze części artykułów w tej tematyce?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Podstawy MIDI
« Odpowiedź #4 24 Kwi, 2008, 15:00:59 »
dr.evil mogę Ci zaproponować jedynie 1000 jenow bułgarskich, póki co, jesteśmy freeware'owym portalem niestety...

Prosiłem "Kosę" z EmCustom o zajęcie się tematyką od podstaw, powstał wcześniej jeden temat z pytaniami o MIDI na naszym forum, ale jakoś zdechł, pytałem i wcześniej w innych miejscach w sieci i również z mizernym efektem. Ten temat jest mało znany i trzeba go brać od podstaw...

Ze swojej strony mam nadzieję, że temat artykułów z EmCustom nie jest tematem skończonym

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 24 Kwi, 2008, 15:08:06 wysłana przez Sinner »

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Podstawy MIDI
« Odpowiedź #5 24 Kwi, 2008, 15:26:54 »
sorry ale wlasnie to ze mialem czarne litery na czarnym tle spowodowalo ze troche nie przeczytalem dokladnie tytulu (nie zaznaczyl sie a trzeba bylo ctrl-a przeciez :P)
btw... moze byc 1000 cyckow!
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline EMcustom

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
Odp: Podstawy MIDI
« Odpowiedź #6 24 Kwi, 2008, 21:03:37 »
Będą dalsze artykuły o MIDI.

Jeśli macie jakieś sugestie co powinniśmy wytłumaczyć to napiszcie

pozdro
Marek

www.emcustom.eu [Profesjonalna elektronika dla muzyków]
www.hasiok.art.pl

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Podstawy MIDI
« Odpowiedź #7 27 Kwi, 2008, 12:31:06 »
no Panowie... zadawac pytania, wysuwac sugestie co do dalszych czesci... macie niepowtarzalna okazje, by wsiaknac w temat i cisza?? czyzby nasze prO grono bylo tak wyedukowane w tematyce? nie sadze :( jesli wstydzicie sie pytac na forum mozecie pytania wyslac mi na PW ;) Przekaze naszemu wykladowcy

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Podstawy MIDI
« Odpowiedź #8 27 Kwi, 2008, 13:02:09 »
Ja na razie z MIDI to mam styczność jedynie kiedy chce sobie zrobić by później sterować instrumentem VSTi...

Ale te "podstawy MIDI" są trochę bardziej ukierunkowane na sprzętowe realizowanie porządku na podłodze. Na czym mają polegać? Że po podstawach każdy jako tako skleci własnoręcznie sterownik MIDI do swojego g-majora?

jesli wstydzicie sie pytac na forum mozecie pytania wyslac mi na PW ;) Przekaze naszemu wykladowcy
A są tacy co sie wstydzą? ;)

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: Podstawy MIDI
« Odpowiedź #9 27 Kwi, 2008, 13:13:53 »
A ja zadam pytanie takie pewnie całkiem dla Was oczywiste ale ja jako totalny newbie w tej tematyce nie mam pojęcia o co chodzi :D No więc do rzeczy: widziałem raz albo i razy kilka jak jakieś sławne gwiazdy sceny muzycznej pokazują swój 'gear' i wielu z nich miało w swoim arsenale mnóstwo kostek analogowych/cyfrowych... Czasami całe pedalboardy... Po czym podchodzili do jakiegoś mniemam sterownika midi i mówią: "tutaj sobie wybieram ten kanał, ten wzmacniacz, te efekty..." Sterowanie wzmakiem mogę pojąć... Natomiast w jaki sposób kieruje się efektami w kostkach itp. ? Jak wybierają poszczególne efekty? Każdy jest wpięty w inną pętlę czy co?
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Podstawy MIDI
« Odpowiedź #10 27 Kwi, 2008, 13:34:36 »
To pewnie jakiegoś loopera mieli tam. Czyli urządzenie, w które wpinasz kostki i programujesz, albo masz na sztywno ustalone tory, którymi idzie sygnał i w ten sposob przełączasz sobie pętle. Są też sterowniki midi z funkcją loopera, EMcustom ma chyba takiego w ofercie.