Autor Wątek: Kawałeczek do oceny miksu, pierwsza zabawa w nagrywanie i miksowanie  (Przeczytany 13741 razy)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Źle ustawiłem przesterowany bas, też to słyszę. Łorbla też troszkę zmieniłem, szybszy teraz jest.
Pod tym samym linkiem wersja poprawiona. Kufa, dziady leniwe - posłuchajcie też i powiedzcie co nieco o brzmieniu, bo staram się ukręcić możliwie najfajniejsze.

Nagrałem gitarki jeszcze raz do drugiego, pokręciłem też troszkę jak w poprzednim:

http://dl.dropbox.com/u/5049794/MACHINERY%20SD.mp3

Muszę w końcu te cholerne struny kupić.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Gitary brzmią dobrze, ale coś mi przesteruje w niskich częstotliwościach, bas? Poza tym klipuje ewidentnie i to słychać, "digital distortion" to zwą.

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
co Ty robisz, że te gitary tak gniotą?
nie lubie placki

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Gitary brzmią dobrze, ale coś mi przesteruje w niskich częstotliwościach, bas? Poza tym klipuje ewidentnie i to słychać, "digital distortion" to zwą.
No to dalej ten przesterowany bas. Mam dwie ścieżki, jedną czystą a drugą przesterowaną, jak papa Ola przykazał. Tylko, że coś nie umiem tego ukręcić jak nalezy. Popracuję jeszcze nad tym.
co Ty robisz, że te gitary tak gniotą?
4 ścieżki gitar, po dwie przepuszczone przez Lecto, a po dwie przez 456. Wszystko na stosunkowo niskich ustawieniach gainu. Poza tym strojone nisko.

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
a nagrywane 2 razy i zdublowane czy 4? czyli żadnych innych dopalaczy nie stosowałeś?
nie lubie placki

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Nie no, jakie zdublowane. 4 ścieżki osobno nagrane. Potem do TSE 808, Saturation, Lecto/456, lecab z różnymi pojedynczymi impulsami, kompresor. Tylko nie chce mi się już patrzeć w jakiej kolejności co było w łańcuchu. Na dziś mam chyba dość ;)

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
aa no to tak jak myślałem, tak patrze to praktycznie wszyscy używają tych samych wtyczek, łącznie ze mną ;D
nie lubie placki

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Ah, dodam jeszcze, że Lecto ustawiony na kanał pomarańczowy modern, a 456 na kanał Crunch, mocniej dopalony TSem i ustawiony ogólnie na szczotę drucianą.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
A co z basem robisz? Proponowałbym każdą ścieżkę potraktować oddzielnie, przede wszystkim nie ampsimem gitarowym, tylko najlepiej Ampeg SVX, przed tym TSE B.O.D., a na koniec nie limiter, a jakiś kompresor i dopiero wtedy poziomy regulować. Możesz też spróbować dokleić do tego czyste DI z samym kompresorem, czasem daje to ciekawy efekt.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Mam właśnie B.O.D., SVX, EQ z wyciętymi okolicami 500Hz, które w zamierzeniu ma wypełniać druga ścieżka przesterowanego basu, limiter i kompresor. No tylko właśnie kłopot z tym przesterowanym jest, bo użyłem TSa i 456 w crunchu. Nie mam pomysłu co innego mogę dać. Drugą sprawą jest to, że bas to gitara obniżona o oktawę, nie mam dostępu do sensownego basu.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Użyłeś TSa i 456 żeby przesterować bas? Dlaczego nie użyłeś po prostu B.O.D.? Można go użyć zarówno z lekkim nasyceniem Drive dla nadania charakteru czystemu basowi, jak i przesterować ten drugi bas.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Za mało przesteru coś miałem. Dziś pokombinuję jeszcze z tym basem, spokojnie ;)

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
I tak już brzmi zajebiście! Te cztery ścieżki gitar gniotą...
I też kocham rudzielce, aaaaaa! :D


Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Hmmm mnie sie najbardziej podoba brzmienie 1 klipu na poczatku tematu, przynajmniej w kwesti gitar. Brzmia mocno i gruzowato bardzo zajebiscie.
Bass zalezy co chcesz osiagnac. W 1 klipie uzupelnial wiosla, nie wybijal sie, po prostu uzupelnial dolne pasmo.
Jesli chcesz tez gruzowaty bass zrob sobie 2-3 sciezki (1 przesterowana, mocno podkrojona, pozostale 2 czyste i nimi uzupelniaj dol wiosel).
Bebny troche plackowate Ci wyszly, ale jeszcze troche i spokojnie ulepisz ciekawe.
Wiosla jak koledzy wspomnieli - gniota moszne!
Co to za strojenie?

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Drop G#. Nie, nie wzorowałem się na Periphery ;). Pokombinuję dziś troszkę, ale na razie to muszę się pouczyć. Wczoraj dopiero spróbowałem zastosować ten patent z basem, nie wiem jeszcze co jak tam robić. Jakieś sugestie co powinienem zwiększyć, co zmniejszyć, gdzie kompresor, gdzie limiter i gdzie reszta tego szitu?

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Ja nie slucham periphery ani nic z tych rzeczy. Predzej wlacze to co Ty grasz :)
Z na przesterowanym basie zapnij HP/LP wedle uznania (ja np. podcinam do 500hz), nie musisz tu zapinac kompresji.
na czystym basie wytnij wkurzajace czesci srodka i podbij sam dol 0 tak aby uzupelnialy wiosla. Tu zajeb mocna kompresje, aby nie pompowalo Ci albo, zeby nie wybijalo za bardzo najnizszych czestotliwosci, bo Ci na sumie zacznie dudnic czy inne ceregiele.
Dostosuj glosnosciowo pod wiosla i powinno hulac.
Brzmienie wyjsciowe wiosel masz zajebiste, wiec na nie jak juz delikatna kompresja (tlumienia schowac) i podetnij dol, zeby zrobic miejsce dla basu i stopy.
Taka moja opinia. Nie ma zlotego srodka, kazdy ma swoj styl. Grunt zebys mial uszy na glowie podczas mixu :)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Dobra, porobiłem troszkę. Rozjaśniłem miks, zdjąłem dół z gitar, co pomogło znacznie IMO i zmieniłem wtykę do przesterowanego basu. Chyba fajniej brzmi ;)

Linki te same, ale podam poniżej, żeby nie trzeba było szukać:
http://dl.dropbox.com/u/5049794/MACHINERY%20SD.mp3
http://dl.dropbox.com/u/5049794/HEAVY%20SD.mp3

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
no gitary straciły trochę z tej potęgi i moim zdaniem trochę zabrało to tego miażdżącego efektu, dlatego ja bym bardziej pokombinował jednak w tamtą stronę. zresztą powinieneś się kierować własnym gustem co do brzmienia, a w tych ostatnich próbkach zabrzmiało bardziej przeciętnie, dla mnie niestety
nie lubie placki

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
No kurna, a myślałem, że do przodu jest. Pod tymi samymi linkami troszkę jeszcze przekombinowane wszystko - odrobinę więcej dołu i środka w gitarach, trochę inaczej bas ustawiony i perkusja. Odechciewa mi się już, za dużo do kręcenia i ciągle nie wychodzi jak chcę ;).

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Zrób przerwę, bo jak za dużo, to uszy wysiadają i nie można na nich polegać :)

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
że tak odkopię - gitarki brzmią naprawdę fajnie, żywo jak na mój gust. trzyma to poziom.
gary to już inna bajka, ale mniejsza z tym :)
heavy miksowo ogólnie brzmi troszkę lepiej imo, bo w machinery zrobił się straszny chaos...
overall - 4/6 :D
« Ostatnia zmiana: 20 Wrz, 2011, 13:04:13 wysłana przez maarioo »

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Joł, zrobiłem jeszcze taki jeden krótki. Pousuwałem jeszcze trochę tych polepszaczy, nagrany jest normalny bas, a nie gitara oktawę niżej. Chyba fajniej to brzmi:
http://dl.dropbox.com/u/5049794/Lang%2C%20New7%20Neck.mp3
Dużo to nie zajmuje, możecie śmiało ściągać i mówić co tam jeszcze by się dało poprawić :)

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Wcześniej było lepiej. Teraz nie ma nic przestrzeni.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Dużo lepiej było wcześniej.
facebook.com/Musza.MorningWood

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
5269 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lut, 2009, 19:22:46
wysłana przez basque
5 Odpowiedzi
1691 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Paź, 2009, 19:01:54
wysłana przez utarefson
20 Odpowiedzi
10957 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lis, 2011, 19:38:17
wysłana przez Sulphur
8 Odpowiedzi
1482 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2012, 14:08:13
wysłana przez saurus
53 Odpowiedzi
9962 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lip, 2017, 20:06:28
wysłana przez bandit112