Autor Wątek: SIDEWINDER TRIPLE MK4+, Nowy update & próbki!  (Przeczytany 57285 razy)

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Spox. Umawiać się możemy ale wal na priv.
Kończąc rozwodzenie się nad wzornictwem sajda.
Ostatecznie zastanówcie się czy na pewno ta pusta przestrzeń nie nadaje mu jakiegoś takiego
szyku? elegancji? ;) takie są moje odczucia, wszak przecież piękno tkwi w prostocie a obwieszanie
go kolejnymi świecidełkami, ornamentami, ptaszkami słonkami czy nawet księżycami
mogło by spowodować efekt malucha z 20 spojlerami 5cioma antenkami na dachu i rurą wydechową
o średnicy świeżej rolki papieru toaletowego ;).
Większość wzmaków ma po prostu logo na środku bez żadnych dodatków i na nim skupiona jest uwaga.
Ja bym szczerze zostawił to tak jak jest, jeno żeby dopełnić pro wizualizacji zacznę stosować sitodruk
tak że kolor i faktura farby na chassis będzie taka sama jak na górnej blasze.
Można jeszcze poeksperymentować z oddzielnymi kolorami górnej i dolnej części.
Np Chassis czarne z chromowanymi gałami z białymi (lub srebrnymi) napisami a górna część robiona
z kwasówki o kolorze chromu z lustrzanym połyskiem, lub odwrotnie.
Blacha górna taka jak jest teraz a chassis lustrzane z czarnymi gałami i napisami.
Fakt, będzie to jeszcze bardziej śmierdziało mesą ale co tam... naj wyżej wyjdzie parodia ;)
A tak zupełnie na marginesie to wzornictwo tego "METEORO" kompletnie i to totalnie mi się nie podoba.
Żekłbym że wzmak jest brzydki ;) ale to moja prywatna opinia (jako zwyczajnego człowieka)
Ludzie którzy to projektowali chyba nie mogli do końca się zdecydować na czym się wzorować.
Dali więc trochę z Marschalla JCM900 zwłaszcza rozkład gałek (nie mówiąc o nich samych) przełączników gniazdek i nikczemną płytkę w lewym dolnym rogu kolumy z dziwnie przypominającym nazwę pewnej paczki napisem, trochę z H&K (podświetlona plexa na cały zycher z kolumnadą lamp w tle) i drobny smaczek ze wzmaków amerykańskich (diamentowe oczko).
Sądzę że sekretem tego że mi się nie podoba jest to, że zmieszali wzornictwo kilku różnych wzmaków
bardzo różniących się od siebie wyglądem.

« Ostatnia zmiana: 01 Maj, 2008, 03:41:20 wysłana przez Bash »
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
fakt, przeładować wszystkiego też nie można, bo akurat to jest prawda że jeżeli zbyt dużo pierdół nie ma, to wzmak jest elegancki.Jednak osobiście uważam, że fajnie było by pomyśleć nad innym materiałem  górnej blachy, coby jakaś ciekawszą fakturę miała, czyli albo jakiś materiał, albo coś co by przełamało tę gładką powierzchnię. No ale i tak muszę go na żywo zobaczyć, bo zdjęcia wszystkiego nie pokazują zapewne.
No pain No gain !

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
no właśnie zostalo poweidziane to co chciałem napisać. Wszelkie kombinacje są ciekawe, byle nie przekombinować. Ja uwazam że tak jak zaprezentowałes jest fajno, ale mogło by być logo troszkę (o jakieś 25-40%) większe
B ( o ) ( o ) B S

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
W sumie, to moze i rzeczywiscie masz racje, ze ten wyglad moglby byc prosty... Moznaby sie skupic na zmianie chassis, zeby sie lepiej komponowal z gora, ktora moze miec ew. rozne rodzaje materialu do wyboru (moze wlasnie rozne fakturki) i wieksze logo (o jakies 40% ;p). To o chassis to dobre jest, co napisales, skup sie na tym ;) Niech gora bedzie prosta... ale wieksze logo ! Niech ten kvlt wejdzie w zycie \m/ :D

Wszystko powyzej postu Page'a obczyszczone, trzymamy sie watku i poziomu tego forum - mod
« Ostatnia zmiana: 01 Maj, 2008, 12:57:27 wysłana przez Sinner »
wearehelp.bandcamp. com

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
jeszcze mam takie pytanko to Szymona: napis "triple" w moim, (ale zreszta jak patrzyłem na inne sajdy, to w innych też) był strasznie niewyraźny, jakby z kalki odbijany, i nie dokońca odbity. To jest specjalnie zrobione, czy to jest tak, bo po prostu lepiej sie nie udalo?
B ( o ) ( o ) B S

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
To jest czcionka z efektem odbicia pieczątki.
Tak to miało wyglądać.
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

D_Rivv

  • Gość
To jest czcionka z efektem odbicia pieczątki.
Tak to miało wyglądać.
Jaki w końcu będzie finalny design sajda? Taki jak teraz? Czy może plexa albo coś innego? :) Zdecydowałeś już?

P.S. Sprawdź proszę pocztę, bo nie mogę się do Ciebie dobić od paru dni.

Pozdrawiam!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?

P.S. Sprawdź proszę pocztę, bo nie mogę się do Ciebie dobić od paru dni.

Pozdrawiam!

no ja sie przylączam doc zapytania bo Ci privata na forum kolejnego wysłalem i odp ni widu ni słychu i nie wiem czy nie widziales czy nie doszedł
B ( o ) ( o ) B S

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Szymon kozak jest !! Jedyne co bym zmienil, to wlasnie przed chasis, zeby wygaldalo bardizej jak pro a mniej jak home made. Tak czy siak i tak chce to uslyszec (sprawdz PW) i pewnie bede chcial miec !! :D A Swiecace logo to kozak pomysl !

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 116
Witam wszystkich.
Postanowilem dozucic swoje 3 grosze do sprawy. A moze by tak ten przod zrobic z blachy perforowanej na ktorej od tylu byl by naciagniety jakis czarny material. Pokusilem sie nawet o drobna wizułalizacjie. Taka perforowana bache mozna zamowic w tej firmie http://www.perforacja.com.pl/ maja tam wiele ciakawych wzorow a ja do wizualizacji uzylem faktury plastra miodu. (Wiem ze niejest idealna ale mysle ze oddaje idee)


i wersja z wiekszym logo
« Ostatnia zmiana: 18 Cze, 2008, 19:02:00 wysłana przez Frantick »

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
AAAAAAAaaaaa przeczad !!! wyglada bosko :D Wieksze logo rzadzi, no i ta perforowana blacha, poezja !!! Musze to miec !

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Witam wszystkich.
Postanowilem dozucic swoje 3 grosze do sprawy. A moze by tak ten przod zrobic z blachy perforowanej na ktorej od tylu byl by naciagniety jakis czarny material. Pokusilem sie nawet o drobna wizułalizacjie. Taka perforowana bache mozna zamowic w tej firmie http://www.perforacja.com.pl/ maja tam wiele ciakawych wzorow a ja do wizualizacji uzylem faktury plastra miodu. (Wiem ze niejest idealna ale mysle ze oddaje idee)

( Obraz usunięty.)
i wersja z wiekszym logo
( Obraz usunięty.)

men, wyglada klasa... witaj na forum

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
wygląda rzeczywiście ok :) już nie chciałem pisać wcześniej, ale wg mnie kratownice najlepiej wyglądają :)

również witam :)

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Jak dla mnie też mega-czad :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
wolałbym pleciona a'la Engle :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
 :headbang: :headbang: To jest to, przeczad :headbang: To jest to o co mi chodziło :D :evil: :evil: :headbang: Kurwa zajebiste :D


Pytanie do Szymona zatem czy byłaby możliwość od razu przy zamówieniu podać jaki by się chciało mieć front np. z tej strony http://www.perforacja.com.pl/. Ile takie coś by kosztowało?
« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2008, 11:38:20 wysłana przez daniel.iron »

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 116
wiem ze arkusz takiej blachy o fakturze plastra miodu 1mx2mx1mm kosztuje ok 205 PLN (niewiem na ile aktułalna jest teraz ta cena)

@ g-zs: skoro Szymon moze zrobic Ci obudowe z czego kolwiek sobie tylko zamowisz i bedzie to sie trzymac szkieletu obudowy, to mozesz sobie wybrac jaki kolwiek wzor  jaki produkuje tamta firma, a robia tez siatki plecione, tkane z drutu, zgrzewane itd. wiec masz w czym wybierac.
« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2008, 13:14:29 wysłana przez Frantick »

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
szkoda że cennika nie ma na tamtej stronie
Frantick powiedz mi jeszcze ile tej blachy/sitaki jest potrzebne do zrobienia frontu w sajdzie?

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 116
A to juz trzeba Szymka zapytac jakie sa wymiary tej "dziury" i dodac sobie po jakies 3-4cm z kazdej strony na zakładke.

D_Rivv

  • Gość
Szymon, a co byś powiedział, na taki panel, jaki jest w MESAch? Tzn. blacha ryflowana i do tego większe logo BASH na środku?
http://www.zikinf.com/_gfx/matos/dyn/large/mesa-boogie-single-rectifier-solo-50.jpg
Ja w swoim headzie bym chętnie coś takiego widział, chyba, że coś lepszego wymyśliłeś. :)
Pozdrawiam i tego mejla sprawdź. :)

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Osobiście myślę że trochę was poniosło... .
W swoim wywodzie na temat tego że można sobie zrobić kustom nie miałem na myśli tego
że za dopłatą np 30zł będziesz miał inny front.
Jeśli sobie zarzyczysz frontu w plastrze miodu, to niestety ale będziesz musiał kupić cały arkusz takiej blachy (bo po co mi on?)
nie mówiąc już o tym że trzeba zapłacić więcej za wyginanie takiej blachy bo jest to dużo trudniejsze.
Generalnie sprawa wygląda tak że custom shop zwykle wiąże się raczej z czymś drogim i wyjątkowym.
Dla tego niezdziwcie się jeśli wymyślicie sobie coś a ja będę za to chciał np 1000zł ekstra bo (wybaczcie)
dokładać do tego nie będę. Wzmaki mają odpowiednią cenę ponieważ wszystkiego zamawia się w dużych ilościach.
Żeby zamówić fronty do seryjnego wzmaka wystarczy jeden telefon.
A tak muszę specjalnie jechać do gościa, wytłumaczyć mu o co chodzi, zrobić projekt, zapłacić mu więcej za niestandardową robotę itp itd.

Reasumuąc chodziło mi o to że wszystko jest do zrobienia ale niestety nie za darmo.
Sądząc natomiast po ilości pomysłów sugestji i maili, nie wszyscy sobie z tego zdają sprawę.
Piszę to tylko po to aby uniknąć w przyszłości waszych rozczarowań.
Liczy się czas bo jest najcenniejszy.
Pozdr
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 116
Witam. Ja osobiscie zaproponowalem moj projekt niejako do wersji seryjnych (a sam wzor juz Tobie do wyboru) a wiadomo ze jezeli bylo by to w wersjach seryjnych to koszta byly by mniejsze bo z jednego arkusza mogl bys zrobic kilka frontow i koszty tego akrusza i wyginania (ps. myslalem ze sam wyginasz te chasis do sidewinderow wiec wygiecie niebylo by dodatkowym kosztem). A tak wogole to ta wiedze na temat tego ze wyginanie takiej blachy jest trudniejsze sprzedal Ci pan w zakladzie ktory wykonywal dla Ciebie takie prace? bo ja na praktykach szkolnych robilem rozne takie perdolki i wcale nie uwazam ze wygiecie takiej perforowanej blachy na gientarce jest problemem, problemem bylo by wtedy gdyby to mialo byc recznie giete od jakiegos profilu.

EDIT: A jezeli komus Twoj "dizajn" niebedzie odpowiadal, to zakladajac ze ma 2 rece i głowe na swoim miejscu moze sobie sam dowolnie zabudowac ten front jak kolwiek go tylko fantazja poniesie.
« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2008, 16:31:28 wysłana przez Frantick »

D_Rivv

  • Gość
Osobiście myślę że trochę was poniosło... .
W swoim wywodzie na temat tego że można sobie zrobić kustom nie miałem na myśli tego
że za dopłatą np 30zł będziesz miał inny front.
Jeśli sobie zarzyczysz frontu w plastrze miodu, to niestety ale będziesz musiał kupić cały arkusz takiej blachy (bo po co mi on?)
nie mówiąc już o tym że trzeba zapłacić więcej za wyginanie takiej blachy bo jest to dużo trudniejsze.
Generalnie sprawa wygląda tak że custom shop zwykle wiąże się raczej z czymś drogim i wyjątkowym.
Dla tego niezdziwcie się jeśli wymyślicie sobie coś a ja będę za to chciał np 1000zł ekstra bo (wybaczcie)
dokładać do tego nie będę. Wzmaki mają odpowiednią cenę ponieważ wszystkiego zamawia się w dużych ilościach.
Żeby zamówić fronty do seryjnego wzmaka wystarczy jeden telefon.
A tak muszę specjalnie jechać do gościa, wytłumaczyć mu o co chodzi, zrobić projekt, zapłacić mu więcej za niestandardową robotę itp itd.

Reasumuąc chodziło mi o to że wszystko jest do zrobienia ale niestety nie za darmo.
Sądząc natomiast po ilości pomysłów sugestji i maili, nie wszyscy sobie z tego zdają sprawę.
Piszę to tylko po to aby uniknąć w przyszłości waszych rozczarowań.
Liczy się czas bo jest najcenniejszy.
Pozdr

Dzięki za jasne przedstawienie sprawy. Mógłbyś zdradzić szczegóły co do designu ostatecznego? Będzie taki jak na fotkach, które dałeś, czy wymyśliłeś coś nowego? Pozdrawiam!

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Jaki by ten design nie byl, po ograniu mysle, ze i tak kupie :D  Bash jest dobrze :)

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Witam. Ja osobiscie zaproponowalem moj projekt niejako do wersji seryjnych (a sam wzor juz Tobie do wyboru) a wiadomo ze jezeli bylo by to w wersjach seryjnych to koszta byly by mniejsze bo z jednego arkusza mogl bys zrobic kilka frontow i koszty tego akrusza i wyginania (ps. myslalem ze sam wyginasz te chasis do sidewinderow wiec wygiecie niebylo by dodatkowym kosztem). A tak wogole to ta wiedze na temat tego ze wyginanie takiej blachy jest trudniejsze sprzedal Ci pan w zakladzie ktory wykonywal dla Ciebie takie prace? bo ja na praktykach szkolnych robilem rozne takie perdolki i wcale nie uwazam ze wygiecie takiej perforowanej blachy na gientarce jest problemem, problemem bylo by wtedy gdyby to mialo byc recznie giete od jakiegos profilu.

EDIT: A jezeli komus Twoj "dizajn" niebedzie odpowiadal, to zakladajac ze ma 2 rece i głowe na swoim miejscu moze sobie sam dowolnie zabudowac ten front jak kolwiek go tylko fantazja poniesie.

Chodzi o to że jest trudniej ją wygiąć precyzyjnie.
To są bardzo małe wygięcia i mimo iż sama blacha gnie się jak masła to lubi "skręcać" lub wyginać się po prostu tam gdzie jej łatwiej.
Nie umiem tego dokładnie opisać ale wierz mi że wiem o czym mówię.
Poza tym design seryjny jest i będzie puki co taki jak na ostatnich fotkach.
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
82 Odpowiedzi
25733 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sie, 2008, 02:11:37
wysłana przez D_Rivv
32 Odpowiedzi
9841 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Maj, 2011, 23:25:14
wysłana przez g-zs
3 Odpowiedzi
2238 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2011, 21:54:41
wysłana przez Vlad The Vampire
40 Odpowiedzi
15312 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2011, 03:04:30
wysłana przez Bash
10 Odpowiedzi
3755 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sie, 2012, 22:24:19
wysłana przez sinquestsound