Autor Wątek: Piece Peavey'a  (Przeczytany 6972 razy)

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Piece Peavey'a
« 23 Paź, 2010, 21:05:52 »
otóż zakładałem już pewien temat: http://forum.sevenstring.pl/ogolnie/lampa-brzeczy-problem/
ale zastanawiam się czy to może po prostu wszystkie piece tej firmy tak mają (albo przynajmniej ta seria), bo nie mam za bardzo gdzie go ograć to pytam się na forum

streszczę załączony temat jak się nie chce komuś czytać: na dużej mocy, po włożeniu kabla, lub nawet samego jacka, owy przedmiot zaczyna działać jak antena. Wszystko buczy i szumi jak w jakiś starych gramofonach.

Czy ktoś z was ma VK 112 lub VK, albo chociaż samego Peavey'a,
Macie tego typu problemy? To jest normalne dla tego sprzętu?
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Piece Peavey'a
« Odpowiedź #1 23 Paź, 2010, 21:48:44 »
Mam VK 212 i nie licząc chujowego brzmienia to nie mam z nim kłopotów:)

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Piece Peavey'a
« Odpowiedź #2 02 Lis, 2010, 16:26:55 »
A może to te zasrane lampy? po czym poznać, że lampy do wymiany?
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Quinix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Odp: Piece Peavey'a
« Odpowiedź #3 04 Lis, 2010, 18:23:48 »
Można ją zmierzyć lub właśnie po tym ze wzmacniacz syczy, buczy, strzela i wydaje różne dziwne dźwięki i przydźwieki kiedy włożysz kabel. spróbuj wyciągnąć i włożyć lampe w inny slot, lub w ten sam kilka razy włożyć i wyciągnąć, czasem poprostu wtyki śniedzieją i robi się bigos.

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
Odp: Piece Peavey'a
« Odpowiedź #4 06 Lis, 2010, 09:06:16 »
no to powiedz jeszcze jak mialby ja kolega zmierzyc.
jebac master volume.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Piece Peavey'a
« Odpowiedź #5 06 Lis, 2010, 11:08:04 »
AFAIK lamki można co najwyżej parować lub testować pod kontem ich być albo nie być, nie da się sprawdzić ile życia im zostało. Ale ja na lampkach się nie znam, trochę więcej wiem o tranzystorach, są IMO fajniejsze, bo można je zmierzyć :D

Offline Quinix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Odp: Piece Peavey'a
« Odpowiedź #6 06 Lis, 2010, 16:52:58 »
tym pod kątem być albo nie być, czyli jest przejście/nie ma przejścia. Lampy to takie wredne urządzenia że czasem wystarczy pstryczek a z niedziałającej lampy, stanie się działającą jeszcze przez 10 lat. Ogólnie tak jak pisałem wyżej: jesli szuszczy, to na 99% lampa. Jesli przy wyłączaniu standby pojawia się nasilający szum to100% lampa.

Offline Marvel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • MarvelAmps
Odp: Piece Peavey'a
« Odpowiedź #7 06 Lis, 2010, 17:50:30 »
Obaj się koledzy Sinner i Quinix mylicie. Przy czym Sinner bardziej, bo to właśnie lampki są fajniejsze od tranzystorów  :P

A do mierzenia lamp służy to:



Pozdr, M.

Offline Quinix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Odp: Piece Peavey'a
« Odpowiedź #8 06 Lis, 2010, 22:17:40 »
no jest takie urządzenie, ale biorąc pod uwage jego cene i użyteczność zwykłemu grajkowi który nawet nie wie co te literki oznaczają... dodatkowo to samo można zmierzyć zwykłym miernikiem, wysówając lekko lampe ze slotu tak aby miała zasilanie, ale był dostęp do nóżek. W zasadzie, skoro jest takie urządzenie i ma być użyteczne to pokaż mi rozpiski prawidłowych wskazań lampy ;) i tu pojawia się klops
« Ostatnia zmiana: 07 Lis, 2010, 14:19:59 wysłana przez Quinix »

Offline Marvel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • MarvelAmps
Odp: Piece Peavey'a
« Odpowiedź #9 07 Lis, 2010, 00:24:32 »
no jest takie urządzenie, ale biorąc pod uwage jego cene i użyteczność zwykłemu grajkowi który nawet nie wie co te literki oznaczają...
To niech się dowie. Raptem ma trzy lampy do opanowania: ECC83, EL34 i 6L6.
dodatkowo to samo można zmierzyć zwykłym miernikiem, wysówając lekko lampe ze slotu tak aby miała zasilanie, ale był dostęp do nóżek.
Bzdura.
Te urządzenie jest bardzo fajne bo od razu podaje stosunek przepływającego prądu wejściowego do wyjściowego(nie trzeba się pier... z wzorami).
Bzdura. Urządzenie podaje emisję katody i współczynnik nachylenia krzywej charakterystyki. A także współczynnik wzmocnienia i rezystancję wewnętrzną. Prąd "wejściowy" i "wyjściowy" jest taki sam...
W zasadzie, skoro jest takie urządzenie i ma być użyteczne to pokaż mi rozpiski prawidłowych wskazań lampy ;) i tu pojawia się klops
Gdzie ten klops? "Rozpiska" nazywa się "karta katalogowa" i kilka tysięcy tych kart jest tutaj:
http://frank.pocnet.net/

M.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Piece Peavey'a
« Odpowiedź #10 07 Lis, 2010, 00:43:24 »
lampki są fajniejsze od tranzystorów  :P

moja skromna kolekcja OC140, OC71, OC81, OC81D, OC44, OC45, OC76, OC84, NKT213, NKT274, NKT245 BC183L, BC109, BC109C, BC108B i kilkadziesiąt innych typów mówią in your face! ;)

Tak BTW, czy to przypadkiem nie tranzystor w roku 1948 (niecały rok po katastrofie balona meteorologicznego na pustyni w Nowym Meksyku) zastąpił przestarzałą technologię lamp elektronowych wytyczając nowe standardy w elektronice? :D
« Ostatnia zmiana: 07 Lis, 2010, 00:48:35 wysłana przez Sinner »

Offline Marvel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • MarvelAmps
Odp: Piece Peavey'a
« Odpowiedź #11 07 Lis, 2010, 00:54:39 »
No ale przecież wszyscy wiedzą, że tranzystory psują brzmienie.  ;D Dlatego co bystrzejsi producenci wprowadzają na rynek lampowe efekty, które z czasem wygryzą te piaszczące tranzystory.  :P O wzmacniaczach gitarowych nawet nie wspominam, nie mówiąc już o hajendowych wzmacniaczach audio.  8)

Pozdr, M.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Piece Peavey'a
« Odpowiedź #12 07 Lis, 2010, 01:01:59 »
E tam piaszczyste, gdyby nie Tonebendery to by nie było soundu Paga, gdyby nie Rangemaster, to nie było by woman tone Claptona, gdyby nie Arbiter FF i Tycobrahe - nie było by Voodoo Child, All Along The Watchtower, czy Jimiego wogóle :)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Piece Peavey'a
« Odpowiedź #13 07 Lis, 2010, 01:02:13 »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Piece Peavey'a
« Odpowiedź #14 07 Lis, 2010, 01:11:00 »
Moge tez inaczej, który wzmacniacz aktualnie produkowany w całości zieje przesterem jedynie z lampek?

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Piece Peavey'a
« Odpowiedź #15 07 Lis, 2010, 01:13:25 »
Pawełeczuczku, ja do kol. Marvela piję przecież, nie mówiąc o hajendowych wzmacniaczach audio.

Offline Marvel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • MarvelAmps
Odp: Piece Peavey'a
« Odpowiedź #16 07 Lis, 2010, 01:25:30 »
Moge tez inaczej, który wzmacniacz aktualnie produkowany w całości zieje przesterem jedynie z lampek?
Pierwszy z brzegu: VHT Deliverance, Bogner XTC, EVH III, SLO100, nie chce mi się dalej wymieniać.

Mój argument dot. wzmacniacza audio był invalid a Sinnera argument z balonem był valid? :/

Pozdr, M.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Piece Peavey'a
« Odpowiedź #17 07 Lis, 2010, 01:33:35 »
Ależ Men - przeanalizuj swoją wypowiedź:
Cytuj
No ale przecież wszyscy wiedzą, że tranzystory psują brzmienie.  ;D Dlatego co bystrzejsi producenci wprowadzają na rynek lampowe efekty, które z czasem wygryzą te piaszczące tranzystory.  Język O wzmacniaczach gitarowych nawet nie wspominam, nie mówiąc już o hajendowych wzmacniaczach audio.  Cool
Chyba, że nie chwyciłem ironii - wtedy sorka-pardą.

Offline Marvel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • MarvelAmps
Odp: Piece Peavey'a
« Odpowiedź #18 07 Lis, 2010, 01:38:43 »
Chyba, że nie chwyciłem ironii - wtedy sorka-pardą.

Ano nie chwyciłeś. Za mało emotów dałem chyba. Co nie zmienia faktu, że i tak lampy są lepsze. ;)

No niby fakt, że czasami można tam coś też i z tego tranzystora wycisnąć. To znacie?
http://www.premierguitar.com/Magazine/Issue/2009/May/Anacon_Technology_Louder_More_Amp_Review.aspx

Wzmacniacz do którego preamp tranzystorowy zaprojektował Mad Professor a końcówkę lampową nasz rodak Olek Niemand. No i jakoś to tam gada niby ;P

Pozdr, M.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Piece Peavey'a
« Odpowiedź #19 07 Lis, 2010, 01:46:19 »
No, niby lepsze, ale mi zrób w połowie tak dobrego klina (headroom!!!) na lampach, jak jest na średniej klasy tranzystorze.

Offline Marvel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • MarvelAmps
Odp: Piece Peavey'a
« Odpowiedź #20 07 Lis, 2010, 01:52:05 »
ale mi zrób w połowie tak dobrego klina (headroom!!!) na lampach, jak jest na średniej klasy tranzystorze.

No zrobiłem przecież :D Pierwsza próbka:
http://marvelamps.com/?page_id=157

M.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Piece Peavey'a
« Odpowiedź #21 07 Lis, 2010, 02:11:02 »
Niezłe, kurwa, nie najgorsze;) A słyszałeś kiedyś Jazz Chorus Rolanda? Tak, że jak zajebiesz kostką, to Ci wysysa szpik z promieniowej? :)

Offline Marvel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • MarvelAmps
Odp: Piece Peavey'a
« Odpowiedź #22 07 Lis, 2010, 02:15:50 »
Dlatego z góry było wiadomo, że dyskusja o "lepszości" to tylko droczenie.  ;D

Pozdr, M.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Piece Peavey'a
« Odpowiedź #23 07 Lis, 2010, 08:21:47 »
ja też się zbijam przecież, ten kto wpinał tonebendera'a (jakiegokolwiek) do harleya bentona wie o co mi chodzi, dobra lampa, plus dobry fuzik i ja nie mam pytań i dalszych wymagań

Spoiler

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
4978 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2008, 00:06:21
wysłana przez pudl
2 Odpowiedzi
1860 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Maj, 2011, 20:37:20
wysłana przez bandit112
3 Odpowiedzi
3708 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2012, 23:18:07
wysłana przez Ghost_of_Cain
8 Odpowiedzi
3347 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2012, 22:15:42
wysłana przez Kali
1 Odpowiedzi
1133 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Maj, 2017, 19:57:04
wysłana przez Amal_68