Autor Wątek: pojemnościówka do wokalu - jaka?  (Przeczytany 14645 razy)

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
pojemnościówka do wokalu - jaka?
« 23 Maj, 2009, 17:40:57 »
Witam moi ostatnio-bez-humoru-przyjaciele  ::) :D

Zastanawiam się nad rozbudową mojego domowego studia o coś do wokalu.
Stwierdziłem, że najlepsza będzie jakaś pojemnościówka.
Co mogę kupić sensownego w sensownej cenie? Jak zwykle nie mam na myśli jakiegoś hi-techowego studyjnego sprzętu, tylko coś dla totalnego amatora, na dobry początek ;)

Wszelka pomoc mile widziana  :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
mówimy oczywiście o czystych wokalach, rajt? Polecam AKG Perception 200, jest niedrogi, ładnie brzmi do wokali i gitar klasychnych/akustycznych :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
łojoj, a to są mikrofony do growli? :D
z czegoś takiego też możesz coś podpowiedzieć ;)

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
zależy o jaki przedział cenowy Ci chodzi, jeśli budżetówka to mogę polecić MCA SP-1 - nowy kosztuje koło 450zł, a kumpel wyrwał za 170zł. w opisie jest mowa, że to mikrofon wokalowy, ale jest dość uniwersalny, nagrywaliśmy na nim wokal (czyste i growl ;) ), gity i służył jako overhead, w każdym przypadku efekt był bardzo dobry
do widzenia.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
po prostu nie ryzykowałbym pojemnościówki do darcia ryja/nagrywania elektryka bo natężenie dźwięku czy tam cisnienie jest za duże i może się zjebać mikrofon.
Jeśli chcesz growlować/screamowac i do tego czasem pośpiewać to polecam dynamiczne: sennheiser e935 lub standard - shure sm58/beta58

W666, jesli Ty z budżetówek polecasz mikrofon za 450, to już chyba lepiej kupić senn lub szczura, ktore budżetówkami nie sa a wyrwać można w podobnej cenie.
« Ostatnia zmiana: 24 Maj, 2009, 12:02:53 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
450zł za pojemnik to chyba nie jest dużo :D a za 170zł kupiłem używanego AKG D880 (dynamik), więc wydaje mi się, że deal z MCA był co najmniej niezły ;)
do widzenia.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
450zł za pojemnik to chyba nie jest dużo :D a za 170zł kupiłem używanego AKG D880 (dynamik), więc wydaje mi się, że deal z MCA był co najmniej niezły ;)

yyy, sorry, ja juz byłem głową w dynamikach. Za pojemnoścówe to nie dużo. Teraz patrze na tego AKG którego poleciłem. Cena sklepowa to 700zł, ja za swojego ze sprowadzeniem ze stanów dałem jakies 230 (używany w genialnym stanie). Ale myśle ze i tak powinniśmy zejść na dynamiczne, bo marioo chyba raczej ma zamiar się drzeć niz spiewać, a dynamik da rade i z tym i z tym
B ( o ) ( o ) B S

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
http://alphard.home.pl/component/page,shop.product_details/flypage,flypage.tpl/product_id,61/category_id,21/option,com_virtuemart/Itemid,6/

wiem ze ta firma ma zle opinie, ale mikrofon jest kozacki. przynajmniej na nasze chamskie zastosowania.
Łe tej.

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
dżizas, chodzi mi o w sumie uniwersalną pojemnościówkę - bardziej do czystych wokali, ale i growle napewno by przez to też czasem przechodziły. narazie widzę parę ciekawych propozycji - dzięki Chłopaki :-*

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Szczerze mówiąc to Oktava MK-319 się sprawdzi, wiem, że growl na niej da radę, a czysty wokal tym bardziej. Weź także pod uwagę mikrofony dynamiczne, które wcale nie są gorsze. Na ten przykład uniwersalny Senheiser 845s.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
ale bądź co bądź, do recordingu dynamik nie dorówna pojemnościówce, nieprawdaż?

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
ale bądź co bądź, do recordingu dynamik nie dorówna pojemnościówce, nieprawdaż?

To nie tak moim zdaniem. Np. taki Bono nagrywa sporo na SM58 i to bez słuchawek. Można nie lubić muzy U2 ale nie można powiedzieć, że wokal jest chujowo zrealizowany. To raczej kwestia umiejętności i toru audio.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Ostatnio w domowych warunkach(dobrze wyciszona trojkatnymi gabkami salka) nagrywalismy wokale na presonusa fp10. Wybieralismy miedzy Audiotechnica at4040 (dobrej klasy pojemnik) , shure SM57 i audix om-7 (dobry dynamik wokalowy). I chyba najlepiej wyszlo na audixie, cieple i pelne brzmienie - sm57 byl druciany i mial za duzo gory , a at4040 brzmial cienko i bez wyrazu.
myspace.com/drownmyday

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
ktos mi kiedys powiedzial...
mikrofon ktory wsrod pojemnosciowek dorowna poziomowi sm57 wsrod dynamikow kosztuje ok 2k zlotych...
nie wiem jak to sie przeklada na realia, bo w koncu na efekt finalny przypada wiele czynnikow...

Ja jak zaczynalem (wiele sie nie zmienilo:P) przygode z nagrywaniem to nagrywalem na SM57 (myspace.com/kasztanowezajace - surowy, slaboobrobiony wokal), uwazam ze jest kurewsko ciemny i ''bez zycia'' ale to u mnie.
slyszalem nagrania na ktorych wokal potrafil zabic a tez byl na sm57 nagrywany.

teraz mam oktave mk319 ale jeszcze nie zdazylismy nic nagrac.
Za to kolega z sinqueststudio nagrywa na mk319 i bardzo chwali, z reszta nie tylko on i sadze ze moglbys ten mikrofon gdzies wyprobowac, wydaje sie byc rozsadnym mikrofonem za rozsadna cene.
Nie znam poza szczurami SM, wymienionym wyzej synhejzerem i oktava mk319 innych mikrofonow w ''nizszej'' cenie

Mam na sprzedaz Oktave Mk319, nie jest to reklama - po prostu dla informacji ''jakby co'' :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Ileza oktave rządasz waść?

Wokale na sm57? Przeciez to jest strasznie ciemny majk. Ja rozumiem hihata, werbel, gitary (to oczywiste), ale wokal? Jak dla mnie to do wokalu sie w ogole nie nadaje.
Wracając do oktav, to mam parke na overheady (2 paluszki) i to są genialne mikrofony! Jeśli Masz okazje wyrwać Oktave taniej to bierz. Mk319 to popularny mikrofon i zasłuzył na to swoja jakością.
Mozna jeszce przejzeć ofertę audio techniki. Bardzo fajne mikrofony, kasa różna, ale jeśli idzie o budżetowe produkcje to IMO stosunek cena/jakość mocno wyprzedza konkurencję
B ( o ) ( o ) B S

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
po prostu nie ryzykowałbym pojemnościówki do darcia ryja/nagrywania elektryka bo natężenie dźwięku czy tam cisnienie jest za duże i może się zjebać mikrofon.

To przezabawne zdanie pozostawiam bez komentarza ;)

Poza tym sm57 pozostaje niepokonany jeśli chodzi o stosunek cena/możliwości, jeśli chodzi o nagrywanie wioseł. Za tę cenę nie znajdziecie nic lepszego i bardziej uniwersalnego.

Z kolei na relatywnie tanich, dynamicznych Shurach trzymanych w ręce powstało wiele epokowych kawałków: od Beat It Miśka Dżeksona, przez wspomnianego Bono, do Beyonce, czy A.M. Jopek z naszego podwórka (wierzcie mi, ta laska wie co robić z mikrofonem:). Wszystko kwestia umiejętności śpiewającego, no i ucha realizatora. Zapewniam, że sm58, lub beta 58 świetnie nada się również do darcia mordy.

pozdrawiam

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
sm57 jest majkiem dynamicznym, a nie pojemnościowym :)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
A gdzie ja inaczej napisałem? W pojemnościówkę bym się raczej nie wpychał, za kafla jest spokojnie używana parka 57/58 i gra gitara. Co ja gadam - za tyle nowe są!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 775
Widzisz maarioo - kup se Szczura SadoMaso 57 lub SynaHajzera e845s, o którym pisał Semedi, a który sam bym brał, bo uważam, że zbiera przezacnie i korzystamy z niego przy nagraniach. Przecież nie będziesz Studio Hertz II, każdy z tych majków Tobie SPOKOJNIE wystarczy.
Paczki z głów!

Offline TT666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
  • head:held:high
Przed zakupem obadaj sprawę podróbek sm57 i sm58... Są to najczęściej podrabiane mikrofony. Kolega kupił podróbkę (miała być do pary z drugim sm57) i okazało się, że brzmieniowo to zupełna kupa w porównaniu do oryginału, mimo takiego samego wyglądu. Na allegro nie kupowałbym sm57 lub sm58 po "okazyjnej" cenie.

Taka mała rada jeszcze. Jeśli rozważasz pojemnościówkę, to zadbaj o kabinę wokalową - mega wyciszoną... Ja ostatnio kupiłem mikrofon Audiotechnika 2050 i dopóki nie sklecę porządnej budy nawet nie mam zamiaru niczego nagrywać. Pół wsi zbiera ten mikrofon. Szczekające psy, samochody przez szczelnie zamknięte okno, cicho ustawiony telewizor parę ścian dalej i jedno piętro niżej. W pomieszczeniu nie przygotowanym akustycznie nie masz nawet po co próbować :)

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Taka mała rada jeszcze. Jeśli rozważasz pojemnościówkę, to zadbaj o kabinę wokalową - mega wyciszoną... Ja ostatnio kupiłem mikrofon Audiotechnika 2050 i dopóki nie sklecę porządnej budy nawet nie mam zamiaru niczego nagrywać. Pół wsi zbiera ten mikrofon. Szczekające psy, samochody przez szczelnie zamknięte okno, cicho ustawiony telewizor parę ścian dalej i jedno piętro niżej. W pomieszczeniu nie przygotowanym akustycznie nie masz nawet po co próbować :)

Z tą kabiną nie zawsze jest OK. Nagrywałem ostatnio wokale na płytę w pokoju, w domku, na poddaszu, dużo drewna. Wyszło tak, jak trzeba. W kabinie można się udusić...
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline TT666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
  • head:held:high
Aż ciekaw jestem jak to wyszło. Daj please jakieś próbki. U mnie zbierała się cała akustyka pokoju, co zupełnie niszczyło efekt... Przy nagrywaniu siarczystych wokali nie chciałbym słyszeć zupełnie odpowiedzi akustycznej pokoju.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Aż ciekaw jestem jak to wyszło. Daj please jakieś próbki. U mnie zbierała się cała akustyka pokoju, co zupełnie niszczyło efekt... Przy nagrywaniu siarczystych wokali nie chciałbym słyszeć zupełnie odpowiedzi akustycznej pokoju.

Próbki. Karcer - Anarchiva, Karcer - Nic Nikomu o Niczym. :) Sobie gdzieś tam znajdziesz. Oczywiście siarki tam ni ma.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline Mick

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Ja również polecam Oktave MK319. To bardzo dobry mikrofon w swojej klasie cenowej. Tym bardziej, że można go modyfikować (poszukajcie o OktavaMod).

Jako że nie chciałem wysyłać mojej Oktavy do USA upgradowałem ją sam na podstawie dostępnych schematów, a po trosze moich własnych koncepcji. Powiem, że efekt przerósł najśmielsze oczekiwania :) Zniknęła nieco wyolbrzymiona, nienaturalna górka, pojawiło się mięcho w środku i z dołu pasma, dźwięk jest nieco mniej skompresowany. Także, dla tych co im lutownica nieobca, polecam MK319.

Aha - uważajcie na podróbki, co prawda nie są tak częste jak SM58, ale czasem można na taką trafić!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
5722 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Kwi, 2011, 19:52:40
wysłana przez Aschman
2 Odpowiedzi
1436 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lis, 2011, 18:21:15
wysłana przez nikt
6 Odpowiedzi
3331 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Mar, 2012, 20:07:16
wysłana przez crowley
3 Odpowiedzi
1769 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lis, 2013, 01:34:31
wysłana przez Orange
7 Odpowiedzi
4340 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2013, 08:00:45
wysłana przez escape_artist