Autor Wątek: Mesa Boogie DR 3ch i zmienna pętla efektów  (Przeczytany 2154 razy)

Offline gos.sebastian

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
Mesa Boogie DR 3ch i zmienna pętla efektów
« 03 Mar, 2014, 16:24:22 »
Modyikacja pętli efektów w Mesach to temat znany większości użytkowników korzystających z tego wzmaka.

Robił ktoś z was modyfikację polegającą na możliwości przełączania pętli szeregowej na równoległą i na odwrót, za pomocą przełącznika wyprowadzonego z tyłu obudowy? Chcę mieć możliwość zmiany w dowolnym momencie ustawienia pętli, a nie na stałe zmontowany układ.


Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Nie wiem dokładnie jaka wersja pętli jest w Twoim wzmacniaczu (jest ich kilka), ale myślę że można takie coś bez większych problemów zrobić. Są wzmacniacze, które posiadają takie przełączniki z tyłu wzmacniacza ;)

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Z tego co wyczytałem na elektrodzie.pl i ss.org, jest kilka wersji pętli w Mesie DR, najlepiej wyślij @ do mesy z serialem twojego wzmaka i przyślą Ci odpowiedni schemat.
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Zomballo

  • Gość
Zadaj sobie pytanie. Czy wzmak dobierasz do efektów czy efekty do wzmaka. Ja szukałem takich co dogadują się z równoległą pętlą Mesy Single Recto i nie modowałem bo rezultaty były lepsze niż zakładałem. Nawet POD HD500 spięty na 4cm po ustawieniu wszystkich poziomów, chodził pięknie.

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Potwierdzam to co napisał Zomballo, sam mam Mese DR 3ch i podpinam do niej Bossa GT-100 na cztery kable i wszystko śmiga że hey.
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline shadows3

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Witam Wszystkich.
Mam jedno pytanie w/s pętli w Mesie dr3. Czy w Waszych wzmakach jest tak, że jak kręcicie potencjometrem od pentli (z tyłu) to zmeinia się brzmeinie gitary. Nawet jak petlna jest wyłączona, lub nic do niej nie jest wpięte.
Będę wdziczny za pomoc

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
3651 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2008, 23:59:54
wysłana przez Budzan
14 Odpowiedzi
10886 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2017, 16:21:16
wysłana przez Pneumonia2
14 Odpowiedzi
5633 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2012, 12:05:23
wysłana przez theremin
11 Odpowiedzi
3132 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2014, 14:24:07
wysłana przez drzevoo
8 Odpowiedzi
2541 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2015, 01:08:57
wysłana przez Rectifier