Autor Wątek: ENGL Fireball - użyteczne info dla posiadaczy  (Przeczytany 2225 razy)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
ENGL Fireball - użyteczne info dla posiadaczy
« 26 Lis, 2016, 22:25:08 »
Ogolnie to zdecydowalem sie zatrzymac Fireball'a. Targaly mna rozne uczucia i kolejne ampy przerzucilem przez lapy. Powerball calkowicie mi nie podszedl. Blackmore chyba najlepszy ENGL w moich rekach. 6505 ogolnie fajny. Triple X tez bardzo dobry. JSX najlepszy jak dla mnie. Tanie zabawki jak Peavey Windsor z dopaleniem ma swietne ziarno. AMT Stonehead to chyba najlepszy tranziak na jakim gralem. Na Mesy, Soldano, Bognery mnie nie stac by tak sobie przerzucac. W kazdym razie zawsze wracalem do moich 60W bo moge go rozkrecic na 50-60% bo mam zamontowany w nim swietny zestaw lamp, bo ma typowe modern jebniecie i znalazlem pare usprawnien. Wzmak jest tani w utrzymaniu, prosty uklad w przypadku napraw i jest pozytywnie podatny na rozne zewnetrzne zmiany.

Kwestia doboru glosnika jest oczywista. Unikac powinno sie jasnych glosnikow i glosnikow z duza iloscia dolu. Za zloty srodek uwazam Eminence Swamp Tang. Tonker jest takze swietny ale troszke za ziarnisty. Texas Heat troche za ciemny. Swamp emanuuje tym czego ENGL'owi brakuje -srodek, takze calkowicie eliminuje to czego wzmak ma az nadto-drobna siarka w gorce.

Wymiana ECC83 na ECC81 w drugiej sekcji dodaje uzytecznosci regulacji Gain no i ma wplyw na ziarno.

Dla mnie wisienka na torcie jest niedawno odkryta nowa barwa przez zmiane Biasu na total COLD ;-) Przy zastanym napieciu u mnie 34mA/mV to naprawde zimno. Nie ukrywam ze wpadlem na to po zabawach z Peaveyami.
Swietna dynamika, redukcja gainu i tuszowanie siary.
« Ostatnia zmiana: 27 Lis, 2016, 06:16:15 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline JanuszuNieKrzywdz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Ehm.

Dobre love story. Ale ten temat jest kupa wart bez próbek :D

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
... no to musisz mi wierzyc na slowo :-)
INTERSTELLAR

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Fajerbal super wzmak. Twardziel, lubie takie.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Tylko Blackmoore :D

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Moze nie tylko, ale Blackmore wskazany jezeli ktos musi miec 100W. Mi tez on pasi i to bardzo ale ja wole bujac ostro slabsze glowy. Koncowka mocy Fireballa rozkrecona masterem na godzine 1 cholernie mi pasi. 100W potworow z masterem  powyzej godziny 10 nie bylem wstanie udygac. Wszedzie sprzeg. Na scenie sprzeg w sali prob sprzeg.
INTERSTELLAR

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Panie, ale to zawsze tylko subiektywne odczucia, pod to co lubisz grać ;) nie nazwał bym tego użytecznym info ;) raczej Twoją refleksją :P
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Można i tak...   ...Ty chyba jeszcze masz FB60 tak ?    Jak masz możliwość w domu to zabaw się z biasem bo może się spodoba.
W sumie to wiele czynników ma wpływ na to, że wzmak przeszedł sobie light'ową transformację.
Przewaliłem 6 setów różnych lamp mocy. Stanęło na SOVTEK 6L6WXT+. Dół po kastracji, wypchnięty środek przez co i górka się trochę schowała. Bardzo wyraźne lampy.

W dalszej części dochodzą do tego przetworniki i parę innych pierdołów. Jak już wszystko skompletuję to jakąś surową próbkę może jebnę.
INTERSTELLAR

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
50 Odpowiedzi
17428 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2010, 01:28:29
wysłana przez terrormuzik
7 Odpowiedzi
2930 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2010, 02:30:16
wysłana przez terrormuzik
11 Odpowiedzi
3651 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2014, 23:01:30
wysłana przez puffmajster
12 Odpowiedzi
2913 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2014, 07:55:18
wysłana przez Leon